Inspirujący wywiad – nagrania z wywiadu dla BBC

Jak Was już  wcześniej informowałam Shakira 29 lutego udzieliła wywiadu dla BBC z okazji 80-lecia tej stacji. Wywiad był transmitowany przez satelitę ze studia Shaki (Barcelona), ponieważ wokalistka ze względu na prace przy swojej najnowszej płycie nie mogła pojawić się w Wielkiej Brytanii. Przypomnę, że nasza idolka wypowiadała się głównie na temat jej działalności charytatywnej. Relacje z wywiadu mogliście oglądać online, jednak jeśli nie udało Wam się, to możecie zobaczyć nagrania na naszej stronie, poniżej także kilka przetłumaczonych wypowiedzi Shakiry:

W pierwszej kolejności wokalistka podziękowała fanom z Afganistanu i za miłość jaką ją obdarzają. Znana nie tylko ze swoich hitów, świetnie sprzedających się albumów, ale także ze swojej fundacji Pies Descalzos, która pomaga dzieciom z Kolumbii i Trzeciego Świata, wyjaśniła dlaczego bierze udział też w takich akcjach, a nie tylko zajmuję się muzyką:

Dorastałam w rozwijającym się kraju i zobaczyłam wiele niesprawiedliwości i nierówności społecznej, czując przy tym, że chcę to zmienić. Jak tylko osiągnęłam sukces, postanowiłam to wykorzystać. Wróciłam po 18 latach do kraju i stworzyłam możliwość wysokiej jakości edukacji dla dzieci. Przy tak wielu milionach dzieci żyjących w ubóstwie i na tle konfliktu w moim kraju, to był mój obowiązek moralny, konieczność, pilna sprawa. Myślę, że artyści i osoby publiczne mają takie obowiązki, wszystkie osoby które pojawiają się przed kamerami, muszą wykorzystywać swoją pozycję do zmienienia świata. Każdy ma swoją rolę w społeczeństwie i możliwość usunięcia tego co złe.

Poświęciłam dużo czasu i pracy, aby przekazać wiadomość przez międzynarodowe media, co by dotarło do do polityków i rządów, którzy mogą pomóc w edukacji małych dzieci.

Shakira powiedziała także, że w dobie internetu, tak rozwiniętej komunikacji, świat się skurczył i jest w doskonałym sąsiedztwie, co sprzyja rozwojowi pomocy.

Każda decyzja każdego kraju i to samo tyczy się mediów i ma bezpośredni wpływ na opinię publiczną i celebrytów. Jeśli komunikat jest poprawny, poważny i pochodzi z dobrej intencji – może mieć wpływ na miliony osób i ukształtowanie nowych pokoleń.

Cieszę się, że współpracuję uczestniczę w jakikolwiek sposób w pomocy światu i za pomocą blasku, który oświetla moją karierę mogę prowadzić do wykształcenia wielu ludzi.