Aktualizacja galerii: Kampania Crest 3D White

9 maja Shakira pojawiła się na spotkaniu promującym z okazji wprowadzenia do sprzedaży w Europie pasków wybielających 3D White Whitestrips, które będą dostępne również w Polsce. W spotkaniu wzięły między innymi osoby, które wygrały konkursy organizowane przez takie państwa jak Wielka Brytania czy Polska. Z tej okazji Shakira udzieliła kilku wywiadów, których tłumaczenia możecie przeczytać poniżej.


Wywiad dla Hello Fashion:

„Przez jakiś czas mogłam nosić niestety tylko dresy, ponieważ byłam ani nie za gruba ani nie za chuda. Ale teraz z powrotem mogę nosić jeansy co jest dla mnie świetną wiadomością! Wróciłam do nich dopiero dwa tygodnie temu. To było dość smutne ale wcześniej mogłam je naciągnąć najwyżej na wysokość kolan.”

„Gdyby to zależało tylko ode mnie nosiłabym jeansy i t-shirty cały czas, nawet na czerwony dywan. Ale wtedy nikt by nie chciał robić mi zdjęć i to by mnie smuciło (śmiech). A więc muszę robić to co reszta żeńskiej populacji, czasami mocniej się postarać.”

„Nie lubię komplikować rzeczy bardziej niż są. Nie mam czasu na chodzenie do spa czy na inne zabiegi pielęgnacyjne. To nie jest stworzone dla takich ludzi jak ja, którzy mają mało czasu. To co robię to co wieczór zmywam makijaż, używam serum z witaminą C i to wszystko. No i oczywiście używam produktów Crest 3D White!”

„To bez czego nie umiem żyć to kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Podczas ciąży i karmienia piersią hormony sprawiają, że skóra jest bardziej wrażliwa na słońce więc ważne jest by używać filtrów codziennie.”

„Podczas ciąży bardzo dużo jadłam. Powrócenie do dawnej wagi wymaga dyscypliny, zaangażowania i trochę powściągliwości w jedzeniu, które tak bardzo kocham. Nadal dużo jem, ale są to odżywcze rzeczy a nie takie co tuczą.”

„Patrzę na to co jem i ćwiczę regularnie. Codziennie zmieniam ćwiczenia, żeby się nie nudzić. Trochę boksu, trochę tańca, tenisa a czasami chodzę na siłownię. Ale nie potrafię odmówić sobie czekolady. Jestem czekoladoholikiem!”

Wywiad dla En Femenino:

„Na tym etapie mojego życia uśmiecham się bardziej niż kiedykolwiek. Mam do tego wiele powodów. Największym szczęściem dla mnie jest przebywanie z moją rodziną. Oczywiście moja kariera dalej jest dla mnie źródłem motywacji, inspiracji i sposobem wyrażania siebie.”

„Staram się żyć normalnie. Możecie mnie nie poznać, gdy chodzę po ulicy w czapce z daszkiem. Łatwo się kamufluję, bo jestem mała. Trudniej jest z Gerardem. Staramy się robić to co przeciętni ludzie… Chodzimy do kina, do restauracji lub po prostu spacerujemy po Barcelonie i cieszymy się widokami, które kochamy.”

„To ważne by znaleźć dobrego kompana. Jedną z najważniejszych lekcji, którą nauczyłam się przez te wszystkie lata to to by mieć wokół siebie dobrych ludzi, ludzi którzy mają te same wartości co ja.”

„Cokolwiek zdecydujesz się robić w swoim życiu, musisz to robić z zaangażowaniem, poświęcając całą energię i siłę. Musisz też mieć dużo dyscypliny.”

„Z czasem dowiedziałam się, że uśmiech jest zaraźliwy. Im więcej go dajesz tym więcej go dostajesz.”

„Wychowałam się a Kolumbii, kraju w którym jest głęboka przepaść między bogatymi a biednymi. Widziałam te różnice. Zawsze chciałam coś z tym zrobić, więc kiedy nadarzyła się okazja, stworzyłam fundację która wspiera edukację dzieci z biednych rodzin. To bardzo satysfakcjonujące patrzeć jak wiele dobrego robi ta fundacja. Włożyłam w to wiele wysiłku. Ponadto skutek jest dość natychmiastowy. W ciągu kilku lat widoczne są ogromne zmiany.”

„Kobieta jest filarem rodziny a więc i filarem społeczeństwa. Nadal jest wiele krajów, gdzie ze względu na płeć nie każdy ma równy dostęp do edukacji. Badania pokazują, że wykształcone kobiety mają większe zarobki przez co poziom ekonomiczny rodziny będzie wyższy. Równość to coś dla każdego. Dlatego do edukacji powinni mieć dostęp wszyscy niezależnie od płci, statusu społecznego czy narodowości. Chciałabym aby moje dzieci dorastały w poczuciu wielkoduszności, by troszczyły się o innych.”

„Jeśli miłość jest silna jest w stanie pokonać każdą przeszkodę. Ważne jest by chcieć tych samych rzeczy, komunikować się, prowadzić dialog. Wyrażać swoje emocje. Uważam, że związek psuje się wtedy, gdy para przestaje słuchać siebie nawzajem.”

„Przedtem ja byłam w centrum mojego życia. Ale to już koniec. Teraz mam inne priorytety. To moi synowie, Gerard i moja rodzina. Oni są moimi fundamentami. Oczywiście dalej ważna jest dla mnie moja kariera.”

„Jestem jak inne kobiety. Staram się znaleźć 28 godzin w dobie i po godzinie 22 w nocy jestem już martwa. Ale nie mogę narzekać, mam bardzo dobre dzieci. Są dość ciche, chociaż mają też swoje momenty, jak każde dzieci. I oczywiście jest o wiele trudniej przy dwójce niż przy jednym. Kiedy wyruszę w trasę z nowym albumem nie wiem jak to zrobię, naprawdę… Jestem jak wszystkie matki, w marszu!”

„Nie mam żadnego magicznego sposobu. Spędzam od 1,5 do 2 godzin dziennie na ćwiczenia. Trenuję tenisa, boks, taniec, chodzę na siłownię. Lubię zmiany. Są dni kiedy nie chce mi się niczego robić, nawet przez pół godziny. Jeśli chodzi o dietę to staram się teraz jeść zdrowo i pożywnie. Ale moim małym grzechem pozostaje czekolada. Staram się jeść czekoladę gorzką, którą lubię znacznie mniej niż mleczną ale to pomaga mi trochę kontrolować apetyt.”