ostatnia aktualizacja strony 4 lata temu

Wywiad dla Parents.com
» 28 maja 2015 » Jogi

Shakira udzieliła ostatnio wywiadu stronie Parents.com, w którym wypowiadała się między innymi o projektowaniu dla Fisher-Price, o nowych priorytetach czy trudnościach związanych z wychowywaniem synów i nagrywaniem płyty jednocześnie.

Urodziłaś się w Kolumbii ale swoich synów wychowujesz w Hiszpanii i USA. Czy uważasz, że wychowujesz swoje dzieci mieszając te trzy kultury?

Tak. W Hiszpanii rodzice rozmawiają ze swoimi dziećmi jak z równymi sobie. I czuję, że dzieci na to wspaniale reagują. W tych trzech kulturach rodzice są bardzo wrażliwi na punkcie swoich dzieci. Gerard i ja dorastaliśmy w rodzinach, które były ze sobą bardzo zżyte i to uczyniło z nas otwartych i serdecznych rodziców.

Który język Milan łapie szybciej? Angielski czy hiszpański?

Muszę powiedzieć, że hiszpański ponieważ ja jestem osobą z którą spędza najwięcej czasu a hiszpański to mój ojczysty język. Staram się z nim jak najwięcej rozmawiać. To nas ze sobą zbliża i poprawia jego umiejętności językowe.

Muzyka jest ważną częścią twojego życia. Jakie piosenki puszczasz swoim dzieciom w domu?

Słuchamy Franka Sinatry, Billiego Holidaya, Green Day, Pearl Jam, Carlosa Vivesa, oldschoolowej salsy – czegoś na każdy nastrój. Milan kocha piosenki, gdzie jest dużo perkusji.

Czy bycie matką zmieniło twoje priorytety?

Bycie matką zmusiło mnie do zrobienia miejsca na rzeczy które są najważniejsze i zrozumienie, że są rzeczy, które mogę odpuścić i świat się od tego nie zawali.

Czy Milan zainspirował cię do zaprojektowania zabawek Fisher-Price?

Był wielką inspiracją, szczególnie jeśli chodzi o piłki – kocha kopać piłki bardziej niż cokolwiek. Chciałam też by w kolekcji były ponadczasowe zabawki. Klocki pochodzą z moich wspomnień, sama bawiłam się takimi w dzieciństwie.

Nasza kultura jest czasami szowinistyczna. Co robisz by wychować chłopców na współczesnych mężczyzn?

Wychowywanie dzieci jako pracująca matka to dobry początek. Uważam, że ich tata jest również dobrym przykładem do naśladowania. Gerard i ja mamy wspólne rodzicielskie obowiązki jednak to ja zdecydowanie odpowiadam za dyscyplinę.

Co jest trudniejsze: nagrywanie albumu czy wychowywanie dwójki dzieci?

Naprawdę uwielbiam nagrywać hiszpańskojęzyczne albumy. Ale zawsze żartuję, że urodzenie Milana było łatwiejsze niż nagranie mojego ostatniego albumu. Mam tyle samo poświęcenia dla bycia matką jak do swojej muzyki. Można powiedzieć, że to muzyka była moim pierwszym dzieckiem!