Autor Wątek: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.  (Read 5702 times)

Offline SolekFasolek

Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« dnia: Czerwiec 07, 2012, 17:12:51 pm »
A więc. Teoria, którą wam przedstawię została opracowana w październiku ubiegłego roku, kiedy to niemiłosiernie się nudziłam. Jest to moja własna teoria dotycząca Sombra De Ti, Dreams For Plans, Shakiry Isabel Mebarak Ripoll i Brendana Buckley'a.

Otóż. Jak wiadomo Shakira poznała Brendana w studio nagraniowym Crescent Moon w Miami na Florydzie w 1998 roku. Musieli więc oboje mieszkać w Miami w tamtych czasach. Wnioskuję, że był to początek roku, gdyż Brendan gra z nią, z tego co zauważyłam, najdłużej (tak, dłużej niż i Tim i Albert), a jak wiadomo, w styczniu '98 Shak poznała Antoniego de la Ruę.
Na płycie Dónde Estan Los Ladrones pojawiła się piosenka zatytułowana Sombra De Ti, która jest ulubioną piosenką Shakiry.
Lubię Brendana i wiem, że on także lubi tą piosenkę. Lubi również wspomniane na samym początku Dreams For Plans. Jak sam stwierdził - 'That one is very touching'. Okej, zgodzę się, że DFP jest wzruszająca, ale co dokładniej Pan Buckley miał na myśli?
W tekście Dreams For Plans zaintrygowały mnie te wersy:
I remember all the times before
When we could spend our living
Staring at the ceiling, lying on the floor
Our vocabulary wasn't broad
And I spoke so little English
That the word 'stress' would sound like something odd
Jak wynika z tekstu, Shak mało mówiła po angielsku. A skoro mało mówiła po angielsku, jej partnerem musiał być ktoś, kto właśnie w takim języku porozumiewał się ze społeczeństwem. A my z kolei wiemy tylko o latynoskich partnerach Shak. A jako, że DFP Shak stworzyła wraz z Brendanem, wszystko pięknie mi się wyjaśniło - otóż podejrzewam, że w 1998 roku Shakira i Brendan byli parą. Short enough that no one knew about it, but long enough to wrote a song about it.
Podejrzewam również, że Illegal i Don't Bother również są o Brendanie i wskazują na to (jak obrączka na jego serdecznym palcu lewej dłoni), że ma żonę.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.
S.


Także tego. Co sądzicie o mojej teorii?

Fiom

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2012, 17:46:45 pm »
No, muszę przyznać, że nieźle to obmyśliłaś. Mało wiedziałam o związkach Shak, jednak domyślałam się tylko, że ten ktoś mógł mieć z Shak romans, bo to wynika z piosenki Don't Bother [pierścionek, który jej dałeś straci swój blask, ona czeka i inne takie]. Z Illegal możemy wywnioskować, że koleś ją oszukiwał... Ale masz rację, nie zwróciłam uwagi na DFP. :D

Turin

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2012, 18:04:01 pm »
Literacka Nagroda Nobla, za wyśmienite teorie spiskowe, poparte wieloma dowodami wędruje do Solencji. Gratulacje. ;D

 Pozdrawiam Turin Turambar

P.S. Nie wierzę w te teorie. ;D

Offline SolekFasolek

Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2012, 18:19:34 pm »
Fiom, a zwróciłaś uwagę na to, jak to wszystko pięknie się łączy? I wiesz, z tym wersem w Don't Bother, zgadłaś idealnie!

Literacka Nagroda Nobla, za wyśmienite teorie spiskowe, poparte wieloma dowodami wędruje do Solencji. Gratulacje
oh, jakież to słodkie! dziękuję!

Fiom

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2012, 18:27:46 pm »
Fiom, a zwróciłaś uwagę na to, jak to wszystko pięknie się łączy? I wiesz, z tym wersem w Don't Bother, zgadłaś idealnie!

Właśnie... Dziwnie wszystko pasuje. ;o

Gerl

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2012, 19:41:35 pm »
Piękny kawał historii stworzyłaś  ;) najbardziej zaintrygował mnie fragment o Illegal

Offline SolekFasolek

Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2012, 19:47:49 pm »
Piękny kawał historii stworzyłaś  ;) najbardziej zaintrygował mnie fragment o Illegal
no wiesz, Gerl. I wish you both all the best... no i ta piosenka tak mi pasuje do tego... nie wiem, dlaczego, po prostu mi jakoś dziwnie pasuje.

Michelle

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2012, 19:49:42 pm »
Interesująca teoria. Nie wpadłabym na to :)

Ilona

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:14:39 pm »
Ciekawa konkluzja. Gratuluję spostrzegawczości! :)

Offline SolekFasolek

Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:37:35 pm »
ay, gracias!

a co Wy o tym sądzicie? prawdopodobne, czy nie za bardzo?

LaTortura

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2012, 00:05:58 am »
no no no interesujące. Wspominałaś nie raz o BB i Shakirze na tekstowie, ale nie miałam pojęcia, że aż taką teorię stworzyłaś :) i szczerze powiedziawszy wszystko dziwnie się układa. gratuluję, ja bym na to nigdy nie wpadła :)

Offline SolekFasolek

Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2012, 12:22:31 pm »
uwaa, uwaaa, uwaaaa, tak właśnie słuchałam DFP. i "If you ever come and find me cryin'/Now you know, now you know why"! to wg mnie oznacza, że rozstali się z jej powodu, tzn., że ona go zostawiła. więc jeśli on kiedyś do niej przyjdzie i znajdzie ją płaczącą, będzie wiedział, że płacze przez swoją dawną decyzję o odejściu od niego!

mwahahahha, jestem genialna!

P.S. tym samym wykluczam Illegal, bo to by znaczyło, że on ją zdradzał, nie? wtedy raczej nie płakałaby, po podjęciu decyzji o odejściu.

Gerl

  • Gość
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2012, 12:28:33 pm »
Solek.... mój poprzedni związek wyglądał tak... chłopak 3 miechy mnie zdradzał a ja o tym nie wiedziałam... Jemu się wygodnie żyło prowadząc podwójne życie a ja byłam nieświadoma.... I sama podjęłam decyzje o rozstaniu.... bo co miałam za wyjście?... On nie chciał o dziwo... przepłakałam 2 tygodnie po nim ... Kochałam go i tak samo nienawidziłam.... Tak więc Illegal może też być.

Bogatsza o takie doświadczenie jestem w stanie stwierdzić, że nie zawsze musi tak być.
« Last Edit: Lipiec 11, 2012, 12:30:05 pm wysłana przez Gerl »

Offline SolekFasolek

Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2012, 19:30:05 pm »
w sumie to możesz mieć rację Gerl, ale nie wydaje mi się, żeby Brendan leciał na dwa fronty czy cuś.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Our vocabulary wasn't broad, czyli teoria Solencji.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:43:58 pm »
Wow, ale Ty to wymyśliłaś wszystko  :o Szczerze mówiąc, to się trzyma kupy, nie wykluczone, że masz rację  ;) Sprytnie to ułożyłaś, a teksty piosenek co podałaś to też pasują... Ty z takimi zdolnościami idź na detektywa xD
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...