Shakira w programie „60 Minutes”

Shakira opowiedziała Billowi Whitakerowi o osobistych motywacjach, które doprowadziły ją do sukcesu. Reportaż z udziałem kolumbijskiej piosenkarki zostanie wyemitowany 5 stycznia w programie „60 Minutes” w amerykańskiej CBS Television Network.

„Potrafię być wobec siebie bardzo surowa chcąc osiągnąć 100% perfekcję. Wiem, że perfekcja nie istnieje, ale to nauka, której jeszcze nie opanowałam.”

Dwa miesiące przed występem na Super Bowl w Miami Shakira zaprosiła Billa Whitakera za kulisty występu podczas zakończenia pucharu Davisa w Madrycie. To był jej jedyny występ na żywo przed Super Bowl. W reportażu „60 Minutes” zobaczymy ciężko pracującą artystkę, która nie pozostawia niczego przypadkowi. Skupia się na najdrobniejszych szczegółach od fryzur towarzyszących jej tancerek do liczby sekund między kolejnymi utworami.

„Jeśli zależałoby to ode mnie to nie celebrowałabym żadnego z moich występów. Zawsze jest coś co chciałabym zrobić inaczej i co mogłabym zrobić lepiej.”

Shakira ujawniła, że perfekcjonizm związany jest z dorastaniem w Barranquilli. Będąc małą dziewczynką firma jej ojca zbankrutowała i z dnia na dzień stali się biedni.

„Bardzo ważne było dla mnie zrehabilitowanie  sytuacji finansowej i statusu społecznego mojej rodziny do tego stopnia, że stało się to dla mnie obsesją, zdrową obsesją, powiedziałbym, że wiesz wtedy, że odniosłeś sukces w życiu. ”

Podczas 30 lat kariery Shakira sprzedała 80 milionów nagrań i zdobywała szczyty list przebojów na całym świecie. Jej koncerty wypełniały stadiony uwielbiającymi ją fanami. Teraz podczas swoich 43 urodzin wystąpi przed największą widownią, gdy wystąpi wraz z Jennifer Lopez podczas Super Bowl. .

„Myślę, że nasze przesłanie to: „Jestem kobietą. Jestem latynoską. Nie łatwo było dojść tu, gdzie jestem”. Bycie na Super Bowl  to dowód, ze wszystko jest możliwe. Marzenia małej dziewczynki z Barranquilla spełniają się.”