Autor Wątek: Wegetarianizm  (Read 3036 times)

Offline Suerte

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2015, 14:23:27 pm »
Nie wystarczy wypełnić sobie niedobór witaminy B12 - słyszałam, że trzeba wypić olbrzymie ilości bo większość się nie wchłania i idzie (za przeproszeniem) w kanał xD
Żeby zwiększyć przyswajalność witamin, trzeba ze sobą łączyć poszczególne produkty, aby zostały lepiej wchłonięte.

Poza tym takie mięso jest niezbędne dla chłopaków, którzy ćwiczą na siłowni i chcą zwiększyć masę mięśniową... nie ma bata
Znam ćwiczących wegetarian i jakoś radzą sobie bez mięsa. :D

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 13, 2015, 17:28:40 pm »
Ja uważam,że we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Powinno się jeść wszystkiego po trochu, bo  organizm potrzebuje różnych składników. Szanuję to, że ktoś nie je mięsa ze względów etycznych, ale nie ma sensu demonizowanie mięsa, że jest wyjątkowo niezdrowe. Tak naprawdę nawet zwykła truskawka może być totalnie nafaszerowana chemią i zmodyfikowana genetycznie. Nikt do końca nie wie jakich badziewi dodają do jedzenia producenci. Człowiek się tyle naczyta o czym żywieniu, wydaje mu się, że dobrze odżywia a potem okazuje się, że guzik prawda.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2015, 17:34:53 pm »
Ja uważam,że we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Powinno się jeść wszystkiego po trochu, bo  organizm potrzebuje różnych składników. Szanuję to, że ktoś nie je mięsa ze względów etycznych, ale nie ma sensu demonizowanie mięsa, że jest wyjątkowo niezdrowe. Tak naprawdę nawet zwykła truskawka może być totalnie nafaszerowana chemią i zmodyfikowana genetycznie. Nikt do końca nie wie jakich badziewi dodają do jedzenia producenci. Człowiek się tyle naczyta o czym żywieniu, wydaje mu się, że dobrze odżywia a potem okazuje się, że guzik prawda.

Dokładnie. Niektórzy się chwalą, że nie wiadomo jak się zdrowo żywią a idą po owoce do hipermarketu spryskane chemią itd xD niestety mięso ze sklepu to też sama chemia i każdy o tym wie... w ogóle większość produktów to jakaś tragedia. ja się bardzo staram zwracać na to uwagę ale to prawie niemożliwe kupić coś bez konserwantów a już nie wspomnę o wszystkich wstrzykiwanych antybiotykach itd o których nie ma mowy w składzie..
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2015, 17:38:24 pm »
Żeby się zdrowo odżywiać to trzeba mieć własne gospodarstwo, swoje świnki tuczyć i warzywka sadzić. A nam wszystkim pozostało tylko jeść supermarketową żywność i rozchorować się od tego E...

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2015, 17:39:44 pm »
Żeby się zdrowo odżywiać to trzeba mieć własne gospodarstwo, swoje świnki tuczyć i warzywka sadzić. A nam wszystkim pozostało tylko jeść supermarketową żywność i rozchorować się od tego E...

wiem bardzo bym tak chciała :( u mnie jest taki targ raz w tygodniu ale wszystko takie drogieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

no wszystkie nowotwory inne choroby to właśnie od żywności modyfikowanej a będzie tylko gorzej
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2015, 17:54:01 pm »
Wiadomo, że żywność produkowana na masową skalę musi mieć trochę konserwantów, bo inaczej wszystko by się popsuło w ciągu jednego dnia, ale producenci ewidentnie nadużywają chemii i wszystkich trują. Te najgorsze konserwanty i polepszacze smaku powinny być zakazane prawnie, ale niestety normy Unii Europejskiej nie są zbyt restrykcyjne i pozwalają sprzedać każdy chłam. Najważniejsi są przecież producenci, którzy zorganizowali sobie niezłe lobby, to nic, że później państwo wyda miliony na leczenie ludzi.

Offline Suerte

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2015, 17:58:20 pm »
Ja uważam,że we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Powinno się jeść wszystkiego po trochu, bo  organizm potrzebuje różnych składników. Szanuję to, że ktoś nie je mięsa ze względów etycznych, ale nie ma sensu demonizowanie mięsa, że jest wyjątkowo niezdrowe.
Ja nie demonizuję mięsa, mówię tylko, że można je z powodzeniem zastąpić innymi składnikami.

Dokładnie. Niektórzy się chwalą, że nie wiadomo jak się zdrowo żywią a idą po owoce do hipermarketu spryskane chemią itd xD
To, że jedzenie w marketach jest niezdrowe wie chyba każdy. Żywność najlepiej jest kupować w sklepach ze zdrową żywnością, chociaż i to nie daje nam 100% gwarancji, że zdrowo się odżywiamy. Sezonowe owoce i warzywa najlepiej jest kupować od znanych, lokalnych producentów. Jeśli ktoś chce być w 100% eko to powinien zmienić miejsce zamieszkania, bo w Polsce jest to niemożliwe.

Zresztą z taką chęcią piszecie o chemicznych dodatkach w owocach i warzywach, a lepiej popatrzcie jak wygląda praca w rzeźni "od kuchni" i w jaki sposób przechowywane są zwierzęta i czym są karmione. Mięso od takich zwierząt nigdy nie będzie zdrowe. Poza tym ponoć u zwierząt prowadzonych na rzeź uaktywnia się hormon strachu, który nie także ma wpływ na ludzi go spożywających.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2015, 18:01:42 pm »
Niekażde konserwanty są złe. Oczywiście produkty leżące na półkach muszą być zakonserwowane inaczej tak jak piszesz mogłyby leżeć kilka dni tylko. Ale używanie ich nadmiernie a w dodatku wiele z nich jest szkodliwych jest straszne.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Suerte

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 13, 2015, 18:04:41 pm »
Jasne, że tak, a dowodem na to jest chociażby ilość otyłych Amerykanów. Ze wszystkim trzeba mieć umiar, ja sama nie odżywiam się 100% zdrowo, bo nie zamierzam w pełni rezygnować z niezdrowych produktów, które lubię.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 13, 2015, 18:29:35 pm »
My już nie mamy żadnych szans, żeby się zdrowo odżywiać. Nawet jak kupisz coś na targu niby prosto od rolnika to i tak nie ma żadnych gwarancji, że tak naprawdę jest. Chyba wszystkim jest znany przykład kobiety ze wsi, która na targu sprzedawała jajka z supermarketu. W ogóle z tymi produktami eko to też wielki szał i nabijanie kasy. Tak do końca nie wiadomo czy dany produkt jest rzeczywiście ekologiczny czy to tylko lipa, poza tym takie produkty są 6 razy droższe niż normalne i nie każdego na to stać. Bez przesady, żeby chleb na zakwasie z ziarnami kosztował 10 zł. Poza tym to wszystko nie ma już takiego smaku co kiedyś. Nie ma ani smaku, ani zapachu. Jak patrzę na to całe jedzenie to aż jeść mi się odechciewa.

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 13, 2015, 18:40:48 pm »
Żeby się zdrowo odżywiać to trzeba mieć własne gospodarstwo, swoje świnki tuczyć i warzywka sadzić.

Jeszcze należy nie zapominać o tym, że świnki muszą być karmione zdrowym pokarmem, trawa dla krówek z dala od drogi, a gleba nieskazitelna - bo całe to gospodarstwo można sobie w parówki wsadzić! :D Chyba trzeba odżywiać się energią słoneczną jak Stachursky :D

Zresztą nie ma co gadać... jeden żre śmieciowe jedzenie i ma umiarkowany ruch i może żyć dłużej od człowieka, który prowadzi zdrowy tryb a złapie go jakieś raczysko czy inne paskudztwo.
« Last Edit: Luty 13, 2015, 18:43:00 pm wysłana przez Gerl »

Offline Suerte

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 13, 2015, 18:45:25 pm »
My już nie mamy żadnych szans, żeby się zdrowo odżywiać. Nawet jak kupisz coś na targu niby prosto od rolnika to i tak nie ma żadnych gwarancji, że tak naprawdę jest. Chyba wszystkim jest znany przykład kobiety ze wsi, która na targu sprzedawała jajka z supermarketu.
Jeśli kupujesz u kogoś, kogo znasz to wątpię, że ta osoba oszukuje, chociaż i z tym różnie w życiu bywa.

W ogóle z tymi produktami eko to też wielki szał i nabijanie kasy. Tak do końca nie wiadomo czy dany produkt jest rzeczywiście ekologiczny czy to tylko lipa, poza tym takie produkty są 6 razy droższe niż normalne i nie każdego na to stać. Bez przesady, żeby chleb na zakwasie z ziarnami kosztował 10 zł. Poza tym to wszystko nie ma już takiego smaku co kiedyś. Nie ma ani smaku, ani zapachu. Jak patrzę na to całe jedzenie to aż jeść mi się odechciewa.
Mi tak samo wiele produktów nie smakuje tak dobrze jak kiedyś, chociaż latem nie jest z tym tak źle, ale zimą ani truskawek, ani pachnących, czerwonych pomidorów. Cóż, taki mamy klimat, cytując klasyka. :D

Zresztą nie ma co gadać... jeden żre śmieciowe jedzenie i ma umiarkowany ruch i może żyć dłużej od człowieka, który prowadzi zdrowy tryb a złapie go jakieś raczysko czy inne paskudztwo.
Dokładnie, nad tym nie zapanujemy, jeśli ktoś ma umrzeć młodo to i umrze i nic na to nie poradzimy. Nigdy w 100% nie uda nam się wyeliminować zagrożenia jakąś groźną chorobą.

Offline Suerte

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2015, 12:26:20 pm »
W Peru jedzą świnki morskie i jest to tam przysmak. Moim zdaniem hipokryzją jest dzielenie zwierząt na te do jedzenia i te do głaskania. Ktoś się oburza na spożywanie świnek morskich, czy innych "uroczych" zwierzątek, po czym zasiada do obiadu z kotletem w roli głównej. WTF? Dlaczego niby kurczak ma mieć mniejsze prawo do życia niż świnka? Nie rozumiem tego.

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 16, 2015, 13:14:08 pm »
W Peru jedzą świnki morskie i jest to tam przysmak. Moim zdaniem hipokryzją jest dzielenie zwierząt na te do jedzenia i te do głaskania. Ktoś się oburza na spożywanie świnek morskich, czy innych "uroczych" zwierzątek, po czym zasiada do obiadu z kotletem w roli głównej. WTF? Dlaczego niby kurczak ma mieć mniejsze prawo do życia niż świnka? Nie rozumiem tego.
Dokładnie to samo jej powiedziałam

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 16, 2015, 21:16:03 pm »
Ja jadłam różne mięsa m.in. królika czy gołębia, ale za nic w świecie nie zjadłabym własnego psa (chyba rozumiecie dlaczego?). Człowiek ma do dyspozycji tyle różnych gatunków mięsa, że nie musi zjadać pupilków domowych. Co prawda ludzie w akcie desperacji potrafią zjeść nawet ludzkie mięso (przypadki kanibalizmu zdarzały się w Auschwitz), ale bez przesady teraz w Europie nikt nie głoduje, wręcz przeciwne ludzie wyrzucają masę jedzenia do kosza.