Autor Wątek: Mariah Carey  (Read 2146 times)

Ilona

  • Gość
Mariah Carey
« dnia: Marzec 01, 2013, 08:11:59 am »
Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) to amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego. Sprzedała ponad 200 milionów płyt na całym świecie.



Co myślicie o jej twórczości?

Offline Loba

Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2013, 15:41:14 pm »
Głos ma nieziemski, aczkolwiek nie słucham jej twórczości.
Jedyną jej piosenką którą lubię to All I Want for Christmas Is You. ;))
saving people, hunting things, the family business.


Adahu

  • Gość
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2013, 15:50:49 pm »
Jedyną jej piosenką którą lubię to All I Want for Christmas Is You. ;))

Tak samo jak ja... :))
Osobiście za nią nie przepadam szczególnie :-X, ale nie zaprzeczę że ma wspaniały głos ;)

Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2013, 16:24:50 pm »
Głos ma nieziemski, aczkolwiek nie słucham jej twórczości.
Jedyną jej piosenką którą lubię to All I Want for Christmas Is You. ;))

dokładnie xD talentu jej odmówić nie można ;)  ifyouknowwhatimean

Fiom

  • Gość
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2013, 19:24:32 pm »
Głos ma nieziemski, aczkolwiek nie słucham jej twórczości.
Jedyną jej piosenką którą lubię to All I Want for Christmas Is You. ;))


A ja znam tylko tą. :D

Offline Jogi

  • Administrator
  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Total likes: 5
  • blurbeblurbeblurbelyh
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      SHAKIRA
    • Empire
  • Imię: Marta
  • Mój twitter: @czochrajbobra
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2013, 17:10:07 pm »
zauroczyła mnie ostatnio jej piosenka do Oza
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/TwrWFOluAo8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

Offline Diana

Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2013, 22:40:28 pm »
Mariah i Michael Bublé  -  All I Want for Christmas Is You
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/50y6u0dHcXU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Christmas Time Is In the Air Again
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/pcz7UQe_fUc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2013, 17:09:38 pm »
Kocham ją, absolutnie ją kocham za ten niesamowity głos i wrażliwosc jaką ma w sobie, żeby tak nim operować. Znam wiele jej piosenek, a niektóre z nich należą do moich ulubionych i ponadczasowych, np. Without you, My all, czy When you believe - duet z Whitney Houston, kocham też oczywiscie All I want for Christmas is you i kilka innych. Jej piosenki z lat 90' były wspaniałe i nic dziwnego, że odniosła taki sukces. Ale potem chyba nie potrafiła do końca się odnaleźć w innych czasach, w innych trendach i jej muzyka od wielu lat jest dla mnie po prostu nijaka. Nie słucham jej od dawna. Ale czasem lubię puscić stary dobry kawałek od niej. Jeden z najlepszych głosów na swiecie. Warto obejrzeć przykładowy występ, gdzie wydaje mi się, że zaspiewała lepiej niż w oryginale:
« Last Edit: Grudzień 22, 2013, 17:31:10 pm wysłana przez karinus »

kbialata

  • Gość
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2014, 13:06:39 pm »
Kiedyś uważałam, że ma tylko wspaniały głos. Co do jej muzyki, to uważałam ją za nudną- po przesłuchaniu paru singli. Dopiero po zapoznaniu się z całą twórczością Mariah zmieniłam zdanie diametralnie xD bardzo dużo piosenek nieznanych wbija słuchacza w fotel :) moja ulubiona "Prisoner of Your love" powoduje u mnie ciary :) zachęcam każdego, bo warto :D no i cover "Without You", o którym już ktoś napisał- wspaniały :)

Offline Diana

Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2014, 20:01:47 pm »
Nowy singiel You're Mine (Eternal)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/_1vkmxydrTY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
i Remix ft. Trey Songz
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/j0baIfiPMbw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Capsy z teledysku, który pojawi się dziś wieczorem o 7:50pm ET/PT w USA (czyli w Polsce jutro bardzo wczesnym rankiem) na MariahCarey.mtv.com.


Pojawiła się też nareszcie oficjalna informacja, że płyta ukaże się 6 maja ohyu


Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2014, 20:36:54 pm »
Typowo w stylu Mariah, nic nowego. Jak zwykle mnie nie powaliło i tak już jest od wielu lat ;)

Offline Diana

Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2014, 16:00:13 pm »
nowy utworu Mariah, "Thirsty", z płyty Me. I Am Mariah… The Elusive Chanteuse , która ukaże się 23 maja : http://allaboutmusic.pl/mariah-carey-thirsty/

Offline Diana

Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2014, 14:55:12 pm »

Offline Diana

Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2014, 18:34:04 pm »
MC chyba nikt nigdy nie pobije w promocji albumu, a raczej braku promocji, wydała sobie dobra płytę, która zadebiutowała na 3 miejscu (z dość marnym wynikiem niecałych 60 tyś kopii) Billboard 200, a po tygodniu jest już na #18
Dosłownie żadnej promocji, chyba nawet nie zdecydowała się jeszcze na kolejny singiel, bo ciągle zmienia zdanie, najpierw, że będzie to Thirsty, potem Faded, a jeszcze potem pojawiły się plotki, że You Don't Know What To Do (moim zdaniem to byłby najlepszy wybór), ale ona nadal nic w kierunku promocji nie robi i zamiast tego to z Kevinem Lylesem zaprezentowała nowy napój o nazwie Butterfly.
Kiedy fani wyrazili swoje niezadowolenie wobec jej managementu, a dokładniej Jermaine'go Dupri (wyprodukował We Belong Together, a potem wiele gniotów i uczepił się Mariah jak rzep psiego ogona) to ten odpowiedział, że go to nie interesuje. Lambs (tak nazywają się fani Mariah) mówią, że ich miejsca na listach nie interesują, ale litości jak się wydaje płyte to wypadało,by chociaż wydać jakiś singiel promujący. Jakaś żenada po prostu.

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Mariah Carey
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2014, 20:33:38 pm »
Haha, a my na Shakirę narzekamy.. Co za żenada, nic dziwnego, że się fani wkurzają..