Autor Wątek: Romeo Santos  (Read 952 times)

Offline Klaudziax

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 409
  • Total likes: 47
  • El universo conspira
    • Ulubiona płyta:
      Pies Descalzos
    • Antologia, Inevitable, Moscas en la casa, Loca por ti
  • Mój twitter: @marryme_hazz
Romeo Santos
« dnia: Styczeń 17, 2015, 22:33:41 pm »
Anthony Santos (21 lipca 1981 na Bronxie, Stany Zjednoczone), znany jako Romeo Santos, amerykański piosenkarz i autor tekstów. Był liderem, wokalistą i głównym autorem tekstów grupy bachata- Aventura. Jako członek Aventura, Romeo był kluczową postacią w popularyzacji bachaty na arenie międzynarodowej, przynosząc utwory na szczyt Billboard Latino i europejskich list przebojów.

W 2002 roku piosenka 'Obsesion' znalazła się na #1 miejscu w rankingu we Włoszech i utrzymywała się tam przez kolejnych 16 tygodni. Po kilku albumach z grupą Aventura,w kwietniu 2011 Romeo ogłosił separację zespołu by realizować solową karierę. Od tamtego czasu 7 singli Santosa znalazło się na #1 w Hot Latin Chart, 8 na #1 w Hot Tropical Songs Chart, wszystko to w ciągu 3 lat.

Albumy z Aventurą:

Generation Next (2000)
We Broke the Rules (2002)
Love & Hate (2003)
God's Project (2005)
The Last (2009)

Solo albumy:

Formula, Vol. 1 (2011)
Formula, Vol. 2 (2014)

Aventura- Obsesion

Romeo Santos- Propuesta Indecente

Romeo Santos ft. Usher- Promise

Enrique Iglesias ft. Romeo Santos- Loco

Hasta que salga el sol

Offline Suerte

Odp: Romeo Santos
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2015, 16:17:45 pm »
Znam go z kliku piosenek, ale nigdy jakoś szczególnie nie interesowałam się jego twórczością. Jeśli chodzi o utwór "Obsesion" to do dziś się dziwię jakim cudem bachta i to jeszcze po hiszpańsku królowała na światowych listach przebojów. Szacun dla Aventury, to było ogromne osiągnięcie.

Offline Klaudziax

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 409
  • Total likes: 47
  • El universo conspira
    • Ulubiona płyta:
      Pies Descalzos
    • Antologia, Inevitable, Moscas en la casa, Loca por ti
  • Mój twitter: @marryme_hazz
Odp: Romeo Santos
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2015, 18:34:05 pm »
Aventura jest właśnie znana tylko z tej jednej piosenki, a szkoda bo ma także dużo fajnych, znanych w krajach latino.
Hasta que salga el sol