Autor Wątek: Ylvis  (Read 756 times)

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Ylvis
« dnia: Marzec 21, 2015, 20:28:09 pm »
Ylvis-norweski duet komików tworzony przez braci Bårda i Vegarda Ylvisåkerów

Bracia Vegard (ur. 1979 w Trondheim) i Bård (ur. 1982 w Bergen) Urheim Ylvisåker przyszli na świat w Norwegii jako dwójka starszych z trójki braci. Wczesne dzieciństwo spędzili w Angoli i Mozambiku, gdzie ich ojciec pracował jako inżynier. Po powrocie do Norwegii bracia uczęszczali do szkoły muzycznej, gdzie uczyli się gry na klasycznych instrumentach - Vegard na wioli, a Bård na skrzypcach. Byli również zainteresowani śpiewem i grą na gitarze. Występowali wielokrotnie na szkolnych przedstawieniach oraz w chórze. Na jednym z takich występów w 2000 roku zostali zauważeni przez impresario Petera Brandta, który umożliwił im profesjonalny występ w teatrze Ole Bull w Bergen.
W 2011 zaczęli prowadzić swój autorski program satyryczny I kveld med Ylvis (Wieczór z Ylvis) w stacji TVNorge, który zyskał ogromną popularność wśród norweskiej publiczności

We wrześniu 2013 zawojowali internety piosenką "What Does The Fox Say?"

Musze przyznać, że lubię parę ich kawałków ich tekst i sens rozwalają system XD  A słucha się ich przyjemnie.
Myślę, ze są świetni w tym co robią. Fanką nigdy nie zostanę, ale czasem dobrze urozmaicić swoją playlistę (u mnie to rock, jrock, kpop, blues, metal, jpop, alternatywa, Shakira ;p  )

A wy co o nich myślicie?