Autor Wątek: Lindsey Stirling  (Read 594 times)

Offline Adahu

  • Bosa Stopa
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Total likes: 7
  • Don’t think you are, know you are!
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Objection
  • Imię: Adam
Lindsey Stirling
« dnia: Czerwiec 21, 2014, 02:39:32 am »


Lindsey Stirling (ur. 21 września 1986 w Santa Ana) – amerykańska skrzypaczka, kompozytorka, tancerka i artystka. W 2010 roku uczestniczyła w piątej edycji America's Got Talent, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Doceniona została za swoją muzyczną uniwersalność. W jej utworach słyszy się różnorodne style od country po hip-hop. W 2012 roku wydała swój debiutancki album Lindsey Stirling. 1 października 2013 roku ukazał się on w Polsce.


Lindsey dwukrotnie gościła w Polsce. Pierwszy raz pojawiła się 22 września 2013 i udzieliła wywiadu dla Dzień Dobry TVN. Drugi raz pojawiła się 8 grudnia 2013 uświetniając galę Zwykły Bohater swoimi trzema występami, w tym jako trio z Natalią Kukulską oraz Piotrem Cugowskim. Rankiem podobnie jak podczas pierwszej wizyty, udzieliła wywiadu w Dzień Dobry TVN w gronie braci Cugowskich i Natalii Kukulskiej. Podczas gali wykonali oni piosenkę Heal The World Michaela Jacksona. Lindsey Stirling powiedziała w wywiadzie dla telewizji TVN, że planuje jeszcze powrócić do Polski i dać koncert. Obiecała to również swoim polskim fanom podczas spotkania z nimi. Powiedziała również, że polscy fani są jednymi z tych, którzy dają jej najwięcej wsparcia w tym, co robi.

29 stycznia 2014, Lindsey Stirling została wyróżniona w Polsce przez ZPAV złotą płytą sprzedając swój debiutancki album pt. Lindsey Stirling w nakładzie ponad 10 000 egzemplarzy.

Najbliższy planowany koncert w Polsce ma się odbyć 13 października 2014 na Torwarze w Warszawie.


Dwa moje ulubione utwory  olove


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/aHjpOzsQ9YI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/EiyPRqP5glY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Tą artystkę odkryłem dosłownie przez przypadek - robiąc backup danych z Samsunga Galaxy Trenda mojego wujka - jeden z plików zawierał sampel Crystallize. Po odsłuchaniu samego sampla już wiedziałem że to coś genialnego :D. Po zassaniu całego albumu i przesłuchaniu go - cały okazał się tak samo genialny [przynajmniej dla mnie]. ;)
« Last Edit: Czerwiec 21, 2014, 16:16:28 pm wysłana przez Adahu »
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Michelle

  • Gość
Odp: Lindsey Stirling
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2014, 00:46:08 am »
A mi ją pokazała moja przyjaciółka. Najbardziej lubię Crystallize i Elements. Muzyka cudna, ale na dłuższą metę, bez śpiewu, zaczyna mnie nudzić. Więc po tego typu utwory sięgam rzadziej. Ale jak już jesteśmy przy skrzypcach to polecam Jelonka. BaRock albo Vendome 1212 - ostrzejsze, ale cudo *-*

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Odp: Lindsey Stirling
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2015, 20:50:50 pm »
Niesamowita dziewczyna *-*