Off Topic > O wszystkim i o niczym

Kontrowersje [+18]

(1/41) > >>

Ilona:
Uwaga! Wątek może zawierać treści przeznaczone tylko dla dorosłych!
W tym wątku będziemy poruszać tematy, które budzą skrajne uczucia. Ze względu na ich treść zwracajmy szczególną uwagę na szacunek do wszystkich wypowiedzi.

Na początek. Co myślicie o nieletnich rodzicach? Czy da się temu jakoś zapobiec? Kto ponosi winę za zbyt wczesne rodzicielstwo?

Adahu:
Niewiedza i zbytni apetyt na "dorosłe" życie. Osobiście uważam, że rodzice powinni wywierać większy wpływ na swoje dzieci w tematach seksualnych. W dobie technologi - Internet, Facebook, blogi itp, to jest niestety nieuniknione, ale wystarczy porozmawiać, i praktycznie uświadomić swoich podopiecznych - np puszczając jakiś dokument o nieletnich rodzicach i ich dramatycznych często sytuacjach. Uświadamianie powinno być już WPAJANE od małego - od 1. klasy podstawówki. Zbyt może radykalne, ale im wcześniej się dziecko będzie uświadamiane, tym większa szansa że nie popełni błędu zakładając zbyt wcześnie rodzinę... Takie jest moje stanowisko w tym temacie.

Fiom:
Trochę mam zdanie jak Adam, rodzice powinni uświadamiać dzieci. U mnie w domu nadal seks to temat tabu, może i lepiej, bo czułabym się dziwnie gdyby rodzice tłumaczyli mi coś o czym wiem od dawna. XD A WDŻ w szkole tak mnie dokształcił, że szok. 'Dowiedziałam się' z gimnazjum, że naprawdę miesiączka jest co miesiąc! Łał, niewiarygodne! A przez resztę gimnazjum uczyliśmy się o miłości i przyjaźni, super. :))

Ale z drugiej strony, cholera. Co to za dzieci, które w wieku 12 lat uprawiają seks?  .__.

Loba:
Nastoletni rodzice to oznaka zwykłej głupoty, braku rozsądku i jak to Adam ładnie ujął, apetytu na dorosłe życie.

--- Cytat: Fiom w Kwiecień 06, 2013, 23:37:33 pm ---A WDŻ w szkole tak mnie dokształcił, że szok. 'Dowiedziałam się' z gimnazjum, że naprawdę miesiączka jest co miesiąc! Łał, niewiarygodne! A przez resztę gimnazjum uczyliśmy się o miłości i przyjaźni, super. :))

--- End quote ---
Dokładnie. WDŻ w szkole w niczym nie uświadamia tak naprawdę. Jest zbędny. Przez gimnazjum uczyliśmy się, że w ciąży wskazane jest uprawiać seks, a w liceum, że nie powinniśmy puszczać się z byle kim na imprezach i, że trzeba być ostrożnym. Co to za uświadamianie? Skoro robią już taki przedmiot, o takim temacie, to naprawdę powinniśmy być uświadamiani na nim o najważniejszych sprawach, powinno się nas przestrzegać a nie gadać od rzeczy, co zrobić żeby bardziej podniecić faceta. Jak Boga kocham mój WDŻ tak wyglądał.

Ilona:
Moim zdaniem nastoletnie ciąże to głównie wina samych nastolatków. Nawet gdy ma się te "naście" lat, to jest już odpowiedni wiek do tego, aby używać mózgu. Oczywiście rodzice, rówieśnicy, prasa, internet również w pewnym stopniu są za to odpowiedzialne. Niemniej jednak jak już wspomniałam głównie ponoszą za to odpowiedzialność osoby, które dopuszczają się inicjacji seksualnej poniżej 18 roku życia. Z medycznego punktu widzenia, okiem lekarzy: ciało człowieka rozwija się do 18 roku życia, osoby, które współżyją przed ukończeniem 18-tki w większym stopniu narażone są na choroby układu rozrodczego w późniejszym wieku. Jeśli chodzi o ciążę odpowiedni wiek na zajście w nią to powyżej 21. roku życia. Tutaj można nawiązać do zajęć z WDŻ z kolejnymi pretensjami, dlaczego o tym nie mówią? Tak samo czasopisma typu "Bravo", w których to seksuolodzy i psycholodzy również o tym nie wspominają, a wręcz niejednokrotnie zachęcają młodzież do współżycia...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version