Autor Wątek: Kącik urody i zdrowia  (Read 23294 times)

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 19, 2014, 19:23:30 pm »
Stara metoda na zamaskowanie syfa - jeśli masz ciemniejszą karnacje to dajesz żółty cień na syf a potem normalnie podkład... a jak blada tak jak ja to zielony - ale to zapewne wszystkie dziewczyny wiedzą :D

Kurde to musi nieciekawie to wyglądać skoro skóra tak schodzi płatami... a co do trądziku to jestem w 100% podobna do taty i też miał z tym problem jak był w moim wieku (zmagał się z tym do 25 roku życia) a moja mama nic a nic - ale za to ma w ciul wrażliwą skórę - podkradła ode mnie tą witaminę E w płynie i odrazu czerwone plamy... każdy ma jakiś defekt.

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 20, 2014, 13:03:56 pm »
No tak, nikt nie jest idealny. U mnie w rodzinie nikt nie miał trądziku, za to albo mieli normalną lub suchą skórę. Naczynkową ma moja mama :( lipa.. ta skóra schodzi mi najbardziej zimą, chyba przez ogrzewanie. W inne pory roku się przesusza ale nie schodzi. Ale jak się porządnie na noc nakremuję to na drugi dzień jest ok, tylko nie mogę o tym zapominać ;)

Offline Suerte

Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 22, 2014, 21:34:39 pm »
Mi się też skóra mocno przesusza, zwłaszcza na czole, głównie w okresie jesienno-zimowym. Co najgorsze nie mogę za bardzo stosować kremów, bo każdy mnie uczula, albo wyskakują jakieś krosty, albo skóra jest podrażniona. Wypróbowałam już praktycznie wszystkie kremy dostępne na rynku, dalej testuje kolejne i cały czas to samo. A jak nic nie stosuje też nie jest dobrze. ;/ Co ciekawe, problem nie występuje na innych częściach ciała, tylko na skórze twarzy.

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 22, 2014, 22:47:46 pm »
No skóra robi się coraz lepsza. Ciemne plamy po wyciskaniu powoli stają się mniej widoczne - postanowiłam dać skórze spokój by mogła się troszkę zregenerować po moim torturowaniu wyciskaniem. Mimo, że witamina E w płynie jest cholernie tłusta to nic mi nie wyskakuje po niej a uwierzcie moja skóra okrutnie się zapycha. Wszystko gładsze i wgl. Planuje też dołączyć do tego witaminę A - podobno wtedy są luksusowe efekty!

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 23, 2014, 00:00:42 am »
haha luksusowe efekty  ifyouknowwhatimean życzę powodzenia  i dużych efektów :]
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 23, 2014, 00:46:26 am »
Mi się też skóra mocno przesusza, zwłaszcza na czole, głównie w okresie jesienno-zimowym. Co najgorsze nie mogę za bardzo stosować kremów, bo każdy mnie uczula, albo wyskakują jakieś krosty, albo skóra jest podrażniona. Wypróbowałam już praktycznie wszystkie kremy dostępne na rynku, dalej testuje kolejne i cały czas to samo. A jak nic nie stosuje też nie jest dobrze. ;/ Co ciekawe, problem nie występuje na innych częściach ciała, tylko na skórze twarzy.

Witam w klubie. Ja tez mam strasznie suche czoło  pffff jeszcze nos ale nie tak bardzo jak czoło. Trochę pomaga maseczka z miodu i twarogu. Miód ogólnie jest dobry na sucha skore.
We´re all mad here

Offline Suerte

Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 23, 2014, 10:18:04 am »
No skóra robi się coraz lepsza. Ciemne plamy po wyciskaniu powoli stają się mniej widoczne - postanowiłam dać skórze spokój by mogła się troszkę zregenerować po moim torturowaniu wyciskaniem. Mimo, że witamina E w płynie jest cholernie tłusta to nic mi nie wyskakuje po niej a uwierzcie moja skóra okrutnie się zapycha. Wszystko gładsze i wgl.
Gratuluję i oby tak dalej. :)

Witam w klubie. Ja tez mam strasznie suche czoło  pffff jeszcze nos ale nie tak bardzo jak czoło. Trochę pomaga maseczka z miodu i twarogu. Miód ogólnie jest dobry na sucha skore.
Dzięki za informacje, z pewnością wypróbuję. :)

Mam do Was pytanie. Jaki macie stosunek do zdrowego odżywiania?

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 23, 2014, 11:09:13 am »
Hm, chciałabym się zdrowo odżywiać, ale nie mam aż takiej determinacji, żeby porzucić to niezdrowe jedzenie. Jest dla mnie zbyt dużą pokusą. Zwłaszcza słodycze, które jem bardzo często. Pewnie moje nastawienie byłoby inne, gdyby to jakoś wpływało na moją wagę czy figurę, ale na szczęście należę do tych, którym natura dała świetny metabolizm [chyba, że we mnie jest jakieś paskudztwo, z którym dzielę się jedzeniem  ;>]. :D Wiem, że wiążą się konsekwencje z niezdrową żywnością, ale... Nie umiem ją wykreślić z mojego życia. XD


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 23, 2014, 11:53:43 am »
ja zaczynam od malych kroczkow... poki co zaczynam pic hebrate bez cukru... wiem ze to tyle co nic ale jakbym odrazu diametralnie zmienila swoje przyzwyczajenia to pewnie nie wytrwalabym w postanowieniu - i wlasnie dlatego postanowienia noworoczne czesto ida sie kochac bo ludzie stawiaja sobie zbyt wysoka poprzeczke... co do figury to nawet jak jestes szczupla i masz wysoki metabolizm tak jak ja to takie niezdrowe rzeczy sa cudowna pozywka dla celulitu... warzywa i picie wody to jest to

Offline Suerte

Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 23, 2014, 12:14:26 pm »
Ja nigdy nie miałam problemów z wagą, mogę obżerać się ile wlezie, w ogóle się nie ruszać, a i tak jestem szczupła - dzięki mamusiu! ;D Aczkolwiek nie znoszę chorować, a jestem świadoma tego, że jedząc śmieciowe jedzenie psuje swój organizm od środka, dlatego też staram się jak mogę jeść tylko zdrowe posiłki. Najgorsze jest to, że w moim mieście nie ma ani jednego sklepu ze zdrową żywnością, więc muszę nieźle kombinować. ;/

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 23, 2014, 12:34:29 pm »
Ja też taka byłam jeszcze niedawno, że mogłam jesc i jesc, a cały czas byłam szczupła. I pizzę i słodycze i wszystko w dużych ilosciach, a nie było nic widać. Ale to się z czasem niestety zmienia. U mnie się to zmieniło jak miałam 24 lata i zaczęłam trochę tyć. Potem było tylko gorzej. Nigdy nie byłam gruba, ale do szczupłych już nie nadleżałam ;/ także to niestety nie jest dane raz na zawsze. Przynajmniej w większosci przypadków. Oprócz wyglądu, nie czułam się dobrze. Byłam ciągle niewyspana, zmęczona i bez energii. Nawet jak miałam wolne i spałam do 10.00. No więc postanowiłam cos zmienić. Ja od razu skoczyłam na głęboką wodę i nie robiłam postępów małymi kroczkami (chyba tak nie umiem), ale dałam radę i całkowicie zmieniłam odżywianie i w ogóle styl życia.
Kiedys jadłam mnóstwo fast foodów, pizzę, colę, słodycze w mega ilosciach. No bo czemu sobie żałować, skoro po człowieku nic nie widać :P Rano małe sniadanie, następny posiłek koło 17.00, a że przez ten czas mocno zgłodniałam to jadłam gigantyczny obiad. Kolacja tuż przed pójsciem spać. Owoców nie jadłam prawie wcale, bo ich nie lubiłam jakos szczególnie. I faktycznie, dopóki nie zauważyłam zmian w wyglądzie, nawet do głowy mi nie przyszło, żeby cos zmieniać.
Teraz jem na sniadanie owsiankę z owocami, albo omlet z warzywami. Na drugie sniadanie jem zazwyczaj kanapki i jajko. Na obiad jadam różne rzeczy, ale zawsze kupuję składniki bez etykiety (czyli nieprzetworzone - i to jest moja główna zasada, żeby nie jesc chemii). Najbardziej lubię ryby, ale przeważnie jemy mięso, bo mój mąż nie lubi ryb. Polubiłam też warzywa na parze, co jest dziwne. Bo zawsze byłam bardzo anty, no bo jak np. nie posolic ziemniaków? Myslalam, ze będą obrzydliwe, ale są pyszne. I nie wiedziałam, że one mają taki smak, zupełnie inny i lepszy niż gotowane. Tak samo inne warzywa. Może nie są tak słone (choć trochę są), ale za to mają mocny smak i zapach, które mi pasują :) Jem też różne sałatki, jogurty, piję prawie codziennie szklankę soku z marchwi i jabłka, który sama przygotowuję. Lubię też przekąsić orzechy, czy suszone owoce. Na kolację jem po prostu kanapki, ale tak najpóźniej o 21.00, żeby się nie nażreć przed spaniem :P
Co mogę stwierdzić.. że czuję się na pewno lepiej, mam o wiele więcej energii, wyglądam lepiej i oszczędzam sporo pieniędzy. Nie kupuję już gotowych sosów, czy innych gotowych rzeczy. Wszystko robię sama ze składników, które są naturalne. I pochłania to trochę czasu, ale nie aż tak bardzo dużo, to kwestia organizacji. Ale muszę przyznać, że pieniędzy wydaję o wiele mniej niż kiedys :)
Zaczęłam się lepiej odżywiać głównie ze względu na wygląd, ale wiem, że warto też dlatego, że mamy jeden organizm na całe życie i warto o niego dbać. I o dziwo jestem w tym konsekwentna i chyba weszło mi już to w krew ;) to nie było aż takie trudne zmienić to wszystko, ale teraz jestem zadowolona :)

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 23, 2014, 14:20:41 pm »
ja bardzo lubię się zdrowo odżywiac ale dziwne bo zauważyłam, że przez to więcej wydaję XD bo wiadomo łatwiej kupic gotowe żarcie w bierdronce za 3 zł niż kupic trochę warzyw trochę mięsa itd.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 23, 2014, 15:13:00 pm »
no tak, ale dla mnie gotowe jedzenie zazwyczaj oznaczalo pojscie cos zjesc na miasto, a to wychodzi drogo. zbyt leniwa bylam..

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 23, 2014, 15:54:04 pm »
aaaaa no chyba, że tak ! to w takim razie na pewno oszczędzasz XD ja rzaaaaaaadko kiedy jadam na mieście, nie stac nas na to XD
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Suerte

Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 09, 2014, 10:45:01 am »
Dziewczyny, używałyście pomadki Alterra jako...odżywki do rzęs? Sporo pozytywnych opinii krąży wokół tej pomadki, pokusiłam się i również postanowiłam to wypróbować i muszę przyznać, że już widać efekty, rzęsy są dłuższe. ;D