Autor Wątek: Kącik urody i zdrowia  (Read 23277 times)

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 20, 2014, 11:25:31 am »
Asia, a ja własnie nie lubię mocno czarnych kredek/eyelinerów. Mam jeden taki z Oriflame i wyglądam jak klaun XD Mam bardzo delikatną urodę, jasne oczy, włosy i cerę i jak dowalę cos czarnego jak węgiel to dziwnie to wygląda, dlatego zawsze jak testuję to szukam czegos w jasniejszym odcieniu. Włosy mam jasne blond, a rzęsy i brwi w kolorze "jasnej czerni"... nie wiem jak to ująć. To nawet nie jest brąz, ale taki jasny czarny. Robiłam różne eksperymenty ale w mocnych kolorach wyglądam nienaturalnie. A u innych osób wygląda to z kolei fajnie, zależy kto jaką ma urodę :)
A co do naczynek nie używam żadnego korektora, bo mam fajny podkład, który kryje wszystko (Manhattan - Perfect Cover Make Up). Ale zamierzam usunąć sobie te naczynka, bo będzie z wiekiem coraz gorzej. A nie chcę mieć potem trądzika różowatego, bo dopiero będzie problem.
Aa, jeszcze co do pudru - nie stosuję żadnego. Dlatego, że mam bardzo suchą skórę i podkresla to suche skórki szczególnie na nosie, na czole, itp. Po prostu ten puder widać i niezbyt to wygląda... Próbowałam już różne i zawsze to samo. A nawet jak mam dobrze nawilżoną skórę to puder podkresla wszystkie nierównosci, lekkie zmarszczki, itp.. Jakos starzej w nim wyglądam. Więc stosuję tylko podkład i ewentualnie jakis róż.

No tak masz rację nie u każdego dobrze wygląda mocna kredka. U dziewczyn z delikatną urodą lepiej wygląda taka jakby rozmazana, "dymna" niż taki odznaczający się eyeliner. Masz rację puder potrafi postarzyć i to bardzo. I większość podkreśla suche skórki jeśli ktoś takie ma. Tylko że często jak ktoś używa sam podkład to to też sztucznie czasem wygląda. Jak nie ma tego pudrowego wykończenia. Ale piszesz, że już wiele eksperymentów przeprowadziłaś więc wiesz w czym najlepiej wyglądasz. A co do suchej skóry to chyba powinnaś używać jeszcze bardziej nawilżających kremów, bo to raczej nie jest dobre i normalne takie suche skórki mieć :D
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 20, 2014, 11:28:17 am »
Wczoraj chciałam napisać, że jestem nienormalna, bo znowu byłam w Rossmannie, ale widzę, że nie tylko ja mam taki problem :) Na szczęście nie wydałam tyle kasy, co Asia (sordomuda), ale mój budżet i tak jest mocno nadszarpnięty, bo wydałam dość dużo pieniędzy na zabawki i akcesoria dla Topika.
Wczoraj kupiłam podkład i tusz z L'Oreala oraz dwa zwykłe lakiery do paznokci, jeden nude, drugi bezbarwny, tusz na szczęście nie uczula, nawet zapomniałam, że mam go na sobie, weszłam pod prysznic nie zmywszy makijażu.
Podkład
http://www.ros.net.pl/GalleryImages/Photos2/01-07-14/thumb32_10159300.png
Tusz
http://www.ros.net.pl/GalleryImages/Photos2/20-02-14/thumb32_9867477.png

Wcześniej kupiłam dwie bazy, puder i korektor.
Baza o której pisałam
http://www.ros.net.pl/GalleryImages/Photos2/24-02-14/thumb32_9905185.png
Puder
http://www.ros.net.pl/GalleryImages/Photos2/24-02-14/thumb32_9905184.png
Korektor
http://www.ros.net.pl/GalleryImages/Photos2/04-06-14/thumb32_10107298.png

Też zastanawiałam się nad pomadką w kredce, ale w końcu jej nie kupiłam, bo nie wiedziałam czy jest dobra.
Z brwiami i rzęsami na szczęście nie mam problemu, moje naturalne są wystarczająco ciemne. Najbardziej śmieszy mnie to, gdy dziewczyny malują sobie brwi kredką jak stare babcie albo, gdy osoba o jasnej cerze i rudych włosach ma czarną henną brwi zrobione, masakra.


Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 20, 2014, 11:52:11 am »
No tak masz rację nie u każdego dobrze wygląda mocna kredka. U dziewczyn z delikatną urodą lepiej wygląda taka jakby rozmazana, "dymna" niż taki odznaczający się eyeliner. Masz rację puder potrafi postarzyć i to bardzo. I większość podkreśla suche skórki jeśli ktoś takie ma. Tylko że często jak ktoś używa sam podkład to to też sztucznie czasem wygląda. Jak nie ma tego pudrowego wykończenia. Ale piszesz, że już wiele eksperymentów przeprowadziłaś więc wiesz w czym najlepiej wyglądasz. A co do suchej skóry to chyba powinnaś używać jeszcze bardziej nawilżających kremów, bo to raczej nie jest dobre i normalne takie suche skórki mieć :D

Ja używam nawilżających kremów, nie wyobrażam sobie życia bez nich XD skórki nie są bardzo widoczne, czasem ich nie widać, a czasem widać mocniej (szczególnie zimą, chyba przez ogrzewanie). A czasem w ogóle ich nie mam, zależy jaka pora roku. Moja skóra najlepiej funkcjonuje latem kiedy dużo przebywam na dworzu. Wtedy nigdy nie jest przesuszona. Ale jesienią, zimą jest kiepsko.. Ale u mnie w rodzinie to norma, tak samo naczynka, zarówno od strony mamy, jak i taty - wszyscy mamy podobną cerę. Jedyny tego plus - nic nie wyskakuje, zero pryszczy, krost, itp.
A podkład jak się wybierze odpowiedni odcień i dobrze rozprowadzi to wygląda naturalnie. W sensie, żeby przy linii włosów dać tylko odrobinę i przy konturach twarzy. Mam już taką wprawę, że to nie problem :) Na szczęscie nie muszę dawać grubej warstwy więc wszystko wygląda ok :)

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #618 dnia: Listopad 20, 2014, 20:41:05 pm »
nie mówię gruba tylko grubsza niż teraz przecież widać wyraźnie po starych zdjęciach, że miała sporo tłuszczyku na brzuchu i biodrach XD

chyba się pomyliłaś niemożliwe, że ważysz mniej niż 40 kg chyba, że masz anoreksję ???  :babcia:
a te masywne kości to mit, kości u kobiety o naszej posturze ważą mniej niż 2kg.

Oj tam od razu anoreksję, po prostu od ponad roku choruję na zapalenie żołądka i przez to trochę schudłam. Teraz ważę 38 kg, ale przy wzroście 150 cm tragedii nie ma. Jak się wyleczę to przytyję, ale masakra z tym żołądkiem, powinniście się cieszyć, że możecie wszystko jeść. Robi się trochę off topic, więc już nic nie będę o sobie mówić.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #619 dnia: Listopad 20, 2014, 20:52:05 pm »
Oj tam od razu anoreksję, po prostu od ponad roku choruję na zapalenie żołądka i przez to trochę schudłam. Teraz ważę 38 kg, ale przy wzroście 150 cm tragedii nie ma. Jak się wyleczę to przytyję, ale masakra z tym żołądkiem, powinniście się cieszyć, że możecie wszystko jeść. Robi się trochę off topic, więc już nic nie będę o sobie mówić.

Przeniosłam tutaj naszą rozmowę. Jeśli nie chcesz o tym rozmawiać to nie ma sprawy ale strasznie mnie zszokowała Twoja waga :o fakt jesteś mega niska (ja jestem krasnal ale Ty to o głowę niższa prawie XD) więc ta waga nie jest takim szokiem jaka była by przy moim wzroście ale to i tak strasznie niezdrowo. Ale widzę, że to nie Twoja wina, bo masz problemy z żołądkiem. Ale to co nic nie możesz jeść? Ja mam 160cm i 45kg ważę i bardzo chuda jestem. Ale mniej niż 40kg...
« Last Edit: Listopad 20, 2014, 21:21:38 pm wysłana przez sordomuda »
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Suerte

Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #620 dnia: Listopad 20, 2014, 22:51:50 pm »
Właśnie dzisiaj poszłam do Rossmana po kredkę. Miałam kupić kredkę, i cień do powiek, a skończyło się na tym, że wzięłam jeszcze pomadkę do ust w kredce, pastę do oczyszczania twarzy, maseczkę do włosów i lakier BB do paznokci. xD

Ja własnie nie lubię mocno czarnych kredek/eyelinerów. Mam jeden taki z Oriflame i wyglądam jak klaun XD Mam bardzo delikatną urodę, jasne oczy, włosy i cerę i jak dowalę cos czarnego jak węgiel to dziwnie to wygląda, dlatego zawsze jak testuję to szukam czegos w jasniejszym odcieniu. Włosy mam jasne blond, a rzęsy i brwi w kolorze "jasnej czerni"... nie wiem jak to ująć. To nawet nie jest brąz, ale taki jasny czarny. Robiłam różne eksperymenty ale w mocnych kolorach wyglądam nienaturalnie. A u innych osób wygląda to z kolei fajnie, zależy kto jaką ma urodę :)
No to prawda, wszystko zależy od urody. Ja z kolei w takich stalowych/brązowych czy innych, jasnych kredkach wyglądam dziwnie. Mam ciemne brwi, rzęsy i bardzo ciemne oczy, które nieraz wdają się ciemnobrązowe, nieraz czarne (oczy rzecz jasna, nie rzęsy xD), więc z jasną kredką wyglądam po prostu komicznie. Kiedyś chciałam kupić arabski khol, ale czytałam, że od tego można się nabawić ołowicy, szkoda.

zastanawiałam się nad pomadką w kredce, ale w końcu jej nie kupiłam, bo nie wiedziałam czy jest dobra.
Właśnie kupiłam ją dzisiaj i jak zaaplikowałam w domu na usta to bardzo ładnie się prezentowała. Ogólnie lepiej wygląda niż niejedna szminka. Jeszcze jutro sprawdzę jej trwałość.

Oj tam od razu anoreksję, po prostu od ponad roku choruję na zapalenie żołądka i przez to trochę schudłam. Teraz ważę 38 kg, ale przy wzroście 150 cm tragedii nie ma. Jak się wyleczę to przytyję, ale masakra z tym żołądkiem, powinniście się cieszyć, że możecie wszystko jeść. Robi się trochę off topic, więc już nic nie będę o sobie mówić.
Współczuję Ci bardzo, moja kuzynka też ma problemy z żołądkiem, jest bardzo szczuplutka i musiała zrezygnować z wielu potraw. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. ;)

Moja skóra najlepiej funkcjonuje latem kiedy dużo przebywam na dworzu. Wtedy nigdy nie jest przesuszona. Ale jesienią, zimą jest kiepsko..
Mam to samo. Moja skóra najlepiej wygląda latem, zimą borykam się z suchą skórą, dlatego muszę pamiętać o regularnym nawilżaniu, stosowaniu masek, itd. To samo z włosami, o płucach już nie wspominając. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby przeprowadzka w ciepłe rejony. xD

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 20, 2014, 23:15:11 pm »
Co to jest lakier bb do paznokci? I co to jest ołowica XD? Ja używałam kholu i ogólnie nie polecam pod tym względem, że się osypuje i bardzo długo zajmuje robienie nim makijażu bo ja miałam ten oryginalny w proszku i takim dziwnym patyczkiem się malowało  :49482151: ale te kredki Maybelline właśnie mają khol więc dają identyczny efekt a maluje się nimi 100 razy łatwiej.
Zazdroszczę ciemnych oczu  :down123: przy ciemnych oczach super cienie do powiek wyglądają.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Suerte

Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 20, 2014, 23:54:17 pm »
Co to jest lakier bb do paznokci? I co to jest ołowica XD? Ja używałam kholu i ogólnie nie polecam pod tym względem, że się osypuje i bardzo długo zajmuje robienie nim makijażu bo ja miałam ten oryginalny w proszku i takim dziwnym patyczkiem się malowało  :49482151: ale te kredki Maybelline właśnie mają khol więc dają identyczny efekt a maluje się nimi 100 razy łatwiej.
Tak wygląda ten lakier: www.wibo.pl/pl/p-297-Lakier+BB+Manicure od dawna chciałam wypróbować lakier BB do paznokci, bo ponoć jest oddychający. A co do ołowicy to podobno właśnie do arabskich kholi dodają ołowiu, a zatrucie ołowiem może mieć poważne skutki uboczne jak na przykład zaburzenia widzenia, uszkodzenie wewnętrznych narządów ciała, krwinek czerwonych, komórek układu nerwowego, itd. Jak się o tym dowiedziałam to od razu przeszła mi ochota zakupu kholu, a teraz Twoje doświadczenia z tym kosmetykiem jeszcze bardziej mnie zniechęciły i już nie żałuję, że nigdy tego nie kupię. :D

Zazdroszczę ciemnych oczu  :down123: przy ciemnych oczach super cienie do powiek wyglądają.
Ja z kolei zawsze chciałam mieć jasne oczy, podobają mi się jaśniutkie odcienie, a w takich najlepiej wyglądają kobiety o jasnych oczach. Matka natura nikomu nie dogodzi. xD Chyba większość kobiet chciałoby być przeciwieństwem siebie, chociaż zawsze mi się wydawało, że blondynki są pewniejsze siebie. Raczej jest więcej brunetek, które katują swoje włosy rozjaśniaczem, niż blondynek farbujących się na czarno. :D

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 21, 2014, 10:04:34 am »
To prawda, sporo brunetek farbuje się na blond. Szkoda tylko, że często wychodzi z tego żółty odcień i do tego te odrosty... Już lepiej by wyglądały w swoim kolorze, który przecież jest bardzo ładny :) nie wiem skąd ten szał na blond. Ja nie narzekam, nie będę farbować włosów dopóki nie osiwieję XD Szczególnie latem uwielbiam swój kolor gdy się rozjasni od słońca, jest idealny i bardzo jasny. Za to zimą są ciemniejsze i nijakie. Zawsze czekam z niecierpliwoscią na więcej słońca :)

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 21, 2014, 10:12:54 am »
A ja z kolei zauważyłam takie coś w swoim otoczeniu, że jakoś z 5-6 lat temu było pełno dziewczyn z biało-żółtymi włosami rozjaśnionymi samodzielnie farbą Joanna + solara. A teraz widzę więcej dziewczyn co mają czarny łeb pomalowany farbą czarny brąz lub brązową czernią XD
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #625 dnia: Listopad 21, 2014, 10:42:31 am »
I widać też więcej pofarbowanych na rudo. Teraz chyba modne są różne kolory. Ale i tak mam wrażenie, że częsciej farbują się brunetki niż blondynki (przynajmniej z tych, które znam).
Tak w ogóle to fajnie, że przeminęła moda na mocną solarkę, to było tragiczne XD

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #626 dnia: Listopad 21, 2014, 12:38:40 pm »
Przeniosłam tutaj naszą rozmowę. Jeśli nie chcesz o tym rozmawiać to nie ma sprawy ale strasznie mnie zszokowała Twoja waga :o fakt jesteś mega niska (ja jestem krasnal ale Ty to o głowę niższa prawie XD) więc ta waga nie jest takim szokiem jaka była by przy moim wzroście ale to i tak strasznie niezdrowo. Ale widzę, że to nie Twoja wina, bo masz problemy z żołądkiem. Ale to co nic nie możesz jeść? Ja mam 160cm i 45kg ważę i bardzo chuda jestem. Ale mniej niż 40kg...
Tak jak powiedziała Suerte przy przewlekłych problemach z żołądkiem trzeba bardzo uważać na to, co się je. Dieta powinna być lekkostrawna, nie można jeść tłustych, ostrych, smażonych, kwaśnych i zbyt słodkich potraw. W praktyce wszystko powinno być gotowane i trochę mdłe, poza tym nie można często jeść surowych warzyw i owoców, a po takim jedzeniu trudno przytyć, raczej się chudnie. Czasami mam takie okresy, gdzie czuje się lepiej i wtedy mogę sobie pozwolić na coś innego niż zazwyczaj, ale są też takie tygodnie, kiedy żołądek boli mnie non stop i nie mogę ani spać, ani jeść jak normalni ludzie. To wszystko jest bardzo uciążliwe, a ludzie patrzą się na mnie jak na dziwoląga.

Współczuję Ci bardzo, moja kuzynka też ma problemy z żołądkiem, jest bardzo szczuplutka i musiała zrezygnować z wielu potraw. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. ;)

Dziękuję. Wiem, co Twoja kuzynka czuje, mam nadzieję, że kiedyś oby dwie wyleczymy się.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 21, 2014, 13:28:14 pm »
Tak jak powiedziała Suerte przy przewlekłych problemach z żołądkiem trzeba bardzo uważać na to, co się je. Dieta powinna być lekkostrawna, nie można jeść tłustych, ostrych, smażonych, kwaśnych i zbyt słodkich potraw. W praktyce wszystko powinno być gotowane i trochę mdłe, poza tym nie można często jeść surowych warzyw i owoców, a po takim jedzeniu trudno przytyć, raczej się chudnie. Czasami mam takie okresy, gdzie czuje się lepiej i wtedy mogę sobie pozwolić na coś innego niż zazwyczaj, ale są też takie tygodnie, kiedy żołądek boli mnie non stop i nie mogę ani spać, ani jeść jak normalni ludzie. To wszystko jest bardzo uciążliwe, a ludzie patrzą się na mnie jak na dziwoląga.

Dziękuję. Wiem, co Twoja kuzynka czuje, mam nadzieję, że kiedyś oby dwie wyleczymy się.

Współczuję a masz tak od urodzenia? To jakoś można leczyć - jakiś zabieg albo lekarstwa?
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Loba

Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 21, 2014, 15:15:34 pm »
Strasznie Ci współczuję Lara, wiem jak to jest bo choruję na coś podobnego. Nie na zapalenie żołądka, ale zwyczajnie mam wszystko w środku tak jakby wyniszczone. Też muszę bardzo uważać na to co jem. Jak jest dobrze to Maka czy pizzy sobie nie odmówię, ale nie mogę przesadzać. Przychodzą takie dni, że brzuch mnie boli do tego stopnia, że potrafię do szkoły nie chodzić przez 3-4 dni. Dokładnie tak jak ty, ani jeść, ani spać, ani leżeć, ani siedzieć o wstaniu i chodzeniu nawet nie wspominając.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Kącik urody i zdrowia
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 21, 2014, 17:09:01 pm »
Współczuję a masz tak od urodzenia? To jakoś można leczyć - jakiś zabieg albo lekarstwa?
Na szczęście nie, jakbym była chora od urodzenia to bym zwariowała. Zachorowałam w lipcu biegłego roku, w sumie nie wiadomo dlaczego, prawdopodobnie ze stresu. Cały czas biorę leki, ale niewiele mi pomagają. Najgorsze jest to, że lekarze w ogóle nie mają pomysłu co ze mną zrobić. Byłam u 3 gastrologów, jeden powiedział, że tego nie da się wyleczyć, drugi powiedział, że moja choroba to nic takiego i nie wie po, co ja do niego przychodzę, trzeci stwierdził, że ciągle boli mnie żołądek, ponieważ jestem nadwrażliwa i kazał brać leki antydepresyjne. Coś w tym jest, ja za dużo myślę, zbyt mocno czuję. Spróbuje przez pewien czas brać te leki, jak mi nie pomogą to poszukam specjalisty w Warszawie, w Bydgoszczy nikt nie może mi pomóc. Ciężko jest znaleźć dobrego lekarza.

Strasznie Ci współczuję Lara, wiem jak to jest bo choruję na coś podobnego. Nie na zapalenie żołądka, ale zwyczajnie mam wszystko w środku tak jakby wyniszczone. Też muszę bardzo uważać na to co jem. Jak jest dobrze to Maka czy pizzy sobie nie odmówię, ale nie mogę przesadzać. Przychodzą takie dni, że brzuch mnie boli do tego stopnia, że potrafię do szkoły nie chodzić przez 3-4 dni. Dokładnie tak jak ty, ani jeść, ani spać, ani leżeć, ani siedzieć o wstaniu i chodzeniu nawet nie wspominając.
Dobrze to znam. Ze mną najgorszej jest latem. W sierpniu miałam takie bóle, że przez 2 tygodnie nie wstawałam z łóżka, nawet siedzieć za bardzo nie mogłam. Nie wiem czy ty też tak masz, ale ja często kłócący ból w bokach gdzieś między żebrami. Nawet się nie spodziewałam, że tak wiele osób ma ten sam lub podobny problem, ciężkie czasy nastały, kiedyś nie było tylu chorych.