Autor Wątek: Patrycja Markowska  (Read 655 times)

Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Patrycja Markowska
« dnia: Maj 08, 2013, 17:29:11 pm »
jak mówi ciocia wikipedia:

"Patrycja Markowska (ur. 21 grudnia 1979 w Warszawie) – polska piosenkarka popowa.


3 grudnia 2001 roku ukazał się debiutancki album wokalistki zatytułowany Będę silna. Znalazły się na nim przeboje "Opętanie" i "Drogi kolego". Debiut przyniósł piosenkarce nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Drugi album studyjny Markowskiej pt. Mój czas ukazał się 16 października 2003. Promowały go piosenki "Kameleon" i ballada "Z twoich rąk". 17 października 2005 roku został wydany trzeci album piosenkarki zatytułowany Nie zatrzyma nikt, z którego pochodził przebój "Gdy zgasną światła". Tego samego roku wystąpiła w drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami. Odpadła w czwartym odcinku zajmując 7. miejsce. Jej partnerem był Michał Skawiński.

15 czerwca 2007 r. na 44. KFPP w Opolu piosenka wykonywana przez Patrycję Markowską "Świat się pomylił" zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Premiery oraz nagrodę dziennikarzy. Czwarta płyta Markowskiej pt. Świat się pomylił została wydana 1 października 2007. Piosenka "Jeszcze raz" z niego pochodząca promowała polską komedię romantyczną o tym samym tytule. Krążek Świat się pomylił był pierwszym dużym sukcesem wydawniczym Markowskiej i zdobył status platynowej płyty. 25 kwietnia 2008 roku piosenkarka otrzymała statuetkę Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka Roku. Jesienią ukazała się edycja specjalna albumu, zawierająca nowy przebój pt. "Deszcz".

26 października 2010 roku ukazała się piąta płyta piosenkarki pt. Patrycja Markowska. Kilka tygodni po premierze wydawnictwo osiągnęło status złotej płyty, a wkrótce potem platynowej.

Wraz z Justyną Steczkowską, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem z Afromentalu zasiadła w jury II edycji programu The Voice of Poland, która ruszyła 2 marca 2013 roku na antenie stacji telewizyjnej TVP2.
"

Dyskografia
:

2001   Będę silna

2003   Mój czas
   
2005   Nie zatrzyma nikt
   

2007   Świat się pomylił

2010   Patrycja Markowska

2013 Alter Ego (premiera: 21.05.2013)
   
Lubię ją i jej piosenki, lecz nie wszystkie. Uważam, że jest jedną z lepszych polskich wokalistek.


Usunąłem znaczniki linkowe Wikipedii (od [1] do [14])
/Adahu
« Last Edit: Maj 08, 2013, 17:36:39 pm wysłana przez Adahu »

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Patrycja Markowska
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2013, 21:14:38 pm »
Moja ulubiona polska wokalistka.  ooh

Nie moge sie doczekać aż wyjdzie nowa płyta  onchn
We´re all mad here

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Odp: Patrycja Markowska
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2015, 20:48:17 pm »
Oh jest świetna ♥
Wyobraźcie sobie, że ona i Perfect (kocham) byli u mnie na dniach mojego miasta w poprzednie wakacje ♥ Byłam pod sceną, naprawdę dużo osób było.
Choć trzeba przyznać, że to nie to samo co jej ojciec, który ją wypromował :)