Autor Wątek: Pogaduszki  (Read 60319 times)

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 20, 2013, 23:16:13 pm »
Napiszę tutaj, żeby nie śmiecić, a być może też ktoś skorzysta.

Nowy gif wyszedł tak:

Myślę, że jest lepiej, aczkolwiek jest to jeszcze bardziej pracochłonne, gdyż ten program (czyt. KMplayer) robi więcej screenów. A czy zna ktoś z Was jakiś sposób by obrobić animację bez przerabiania bezsensownie po jednej klatce? I przy okazji bez kolejnych programów? Np. w photoshopie? Mam już tak zapełniony komputer, że wolałabym nie instalować kolejnych... Powinnam zrobić w końcu porządek. Ale wracając do pytania, Algo jak Ty robisz swoje prace? :)


Jessstem! Ja uzywam 2 programów. KMplayera i photoshopa. Robisz po jednej klatce? Współczuje ci jest to cholernie pracochłonne. Ale ja oczywiscie mam na to sposob dzieki czemu animacje robie raz dwa :D Jutro zrobie ci dokładną instrukcje ze screenami tak zeby wszystko mozna bylo zrozumiec i dodam ją do mojego wątku z grafiką tak by kazdy teraz czy w przyszłości mógl sprobowac robic gify :)

Co do KMplayera to zgadzam sie ze robi cholernie duzo klatek dlatego ja osobiscie gdy jedna animacja ma za duzo klatek to usuwam sobie klatki co 5 np xd róznicy nie robi a klatek jest mniej :)

Co do tego gifu w życiu nie powiedzialabym ze jest to jeden z pierwszych twoich gifów.

+ pytanie

Czy koloryzacje na klatki dodajesz "sama" czy uzywasz PSD ?

Michelle

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 20, 2013, 23:25:48 pm »
Jessstem! Ja uzywam 2 programów. KMplayera i photoshopa. Robisz po jednej klatce? Współczuje ci jest to cholernie pracochłonne. Ale ja oczywiscie mam na to sposob dzieki czemu animacje robie raz dwa :D Jutro zrobie ci dokładną instrukcje ze screenami tak zeby wszystko mozna bylo zrozumiec i dodam ją do mojego wątku z grafiką tak by kazdy teraz czy w przyszłości mógl sprobowac robic gify :)
Bwaaaaa! Dziękuję. Chyba wszystkim przyda się taki tutorial ;)

Czy koloryzacje na klatki dodajesz "sama" czy uzywasz PSD ?
Psd. To dlatego, że jestem zbyt leniwa, żeby sama robić koloryzację xd Oczywiście nie na wszystkich pracach używam gotowych akcji, ale akurat na tych pierwszych gifach tak.

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 20, 2013, 23:30:59 pm »
Spokojnie ja tez uzywam PSD tyle ze swoich ktore kiedys tam stworzylam xD I bardzo dobrze ze ich uzywasz poniewaz w tym sposobie co ja robie koloryzujesz wszystkie klatki za jednym razem co jest w chooooleree szybciej :)

Adahu

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 24, 2013, 22:35:11 pm »
Bry wieczór...

Dzień pracowity czyli wymiana dysku w laptopie kumpla i stawianie systemu z kompletem sterowników i niezbędnego softu... Zazdroszczę mu tego dysku  ::)- 750 GB [WD Black] - jeden z lepszych twardzieli do lapków  :) A co ważne - zarobiłem na tym całe 100zł  8)- po znajomości, nie jestem z natury taki co wyciąga dużo kasy za drobnostkę... W serwisie to by co najmniej 200zł zaśpiewali za taka robociznę  :-X

W każdym razie, kumpel jest zadowolony - nie dziwie mu się, bo nie miał kompa ponad pół roku... Ja osobiście bym po 2 tyg. ześwirował xD

elMarco

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 24, 2013, 23:51:08 pm »
A jaka winde zes instalowal? Ja rowniez nie tak dawno zakupilem sobie dysk twardy. Wczesniejszy padl. Teraz mam 1TB, ale i tak mi malo. ;P A na nim Win8. Sam instalowalem, wieksza satysfakcja. :))

Adahu

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #290 dnia: Styczeń 25, 2013, 02:20:41 am »
Win 7 Ultimate 64bitowy (studencka wersja bez klucza 8) ). A Win8 nie chciał osobiście... Drażni go brak menu start w "Ósemce" i mnie zresztą też... Osobiście ja nie planuję przesiadki na Win8 przez najbliższy rok, potem może zmienie zdanie... Ja jestem komputerowcem nieco starszej daty i jakby to ująć - nie zmieniam systemu co 2 lata... Win7 (godny następca XPeka można śmiało powiedzieć) nie zamieniłbym na żaden inny system - z Ósemką na czele, której baaaaaaaaaaaardzo długo nie zainstaluje ;D
Na XPeku "jechałem" od 8 lat ponad... i czasem jeszcze skorzystam z poczciwego XP Pro :D

1TB i już mało <wtf?-face>? OMFG, co ty trzymasz na tym dysku ;D No chyba że same fullHD'ki - to by wyjaśniało xD

Ja niestety sie jeszcze musze pomęczyć z marnymi 500GB, ale teraz ja nie będę sie bawił w TeraBajty - tylko poczekam jak SSDki 256 GB stanieją  (będą w normalnej cenie) - postawie na takim system, a dane na zewnętrzny 3,5' - 2,5 TB :P :P :P
« Last Edit: Styczeń 25, 2013, 02:31:08 am wysłana przez Adahu »

Fiom

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:37:10 am »
Czytam, czytam i myślę "co?!". XD

Offline Loba

Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #292 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:04:29 pm »
Czytam, czytam i myślę "co?!". XD
Miałam podobnie, tylko trochę inaczej brzmiało, coś jak "Matko Boska" i małe "WTF". XD
saving people, hunting things, the family business.


elMarco

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #293 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:18:07 pm »
@Adahu - ja zawsze mam małą fobię przed przesiadką na nowy system. To samo było z "ósemką".
Po góra 1h byłem już przyzwyczajony i za nic już nie chcę zmieniać systemu na starszy. Przynajmniej na kompie. Szybki, schludny, dobrze działa. Wybacz, ale jak widzę XP, to rzygać mi się chce. Serio. A co do dysku - zacząłem ostatnio nagrywać jakieś filmiki z gier. A te nakręcone Frapsem, niekompresowane, wiadomo ile zajmują. 1min. - 2GB. Żeby czuć się swobodnie, musiałbym mieć jakieś 2/3TB. Przynajmniej umysłowo byłoby lepiej.

Adahu

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #294 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:32:10 pm »
Powiem Ci szczerze, że XP może za piękny (designowo) nie jest (nie był), ale jest (był) najstabilniejszym OSem z Redmond... Ja nie jestem zrażony do Ósemki, chociaż zdania w sieci są bardzo podzielone na ten temat. Ten system jest dobry na kompy dotykowe... Wg mnie pomysł z kafelkami - na kompy stacjonarne, normalne laptopy - jest troche nietrafionym pomysłem, ale to rzecz gustu - i dla mnie to jest porażka firmy z Redmond. Będzie podobnie jak z Vistą, i nie będzie tak popularny jak XP czy obecnie Win7.


Dobra starczy o kompach @elMarco, bo nas tu panie zaraz opierdzielą (bo nie wiedzą bardzo o co kaman) ;D
« Last Edit: Styczeń 25, 2013, 14:36:14 pm wysłana przez Adahu »

Offline Loba

Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #295 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:44:12 pm »
Nie no spoko, gadajcie sobie, nikt was nie opierdzieli, po prostu dalej będę czytała z małym wtf-facem XD
saving people, hunting things, the family business.


Fiom

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:51:29 pm »
To tak jakbyś czytała coś po chińsku, nie Loba? XDD

elMarco

  • Gość
Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:04:21 pm »
Ostatni post o win8 ;]
Cóż, kiedy zacząłem korzystać z 7, wszyscy w około mówili "7, ow we, co ty, Xp jest naj" itp.
Nikt praktycznie tego systemu nie widział. Dziś już większość go ma i wszyscy chwalą. Co do 8, będzie zapewne tak samo. Ta wersja systemu Windows wyszła nieoficjalnie latem 2012r. Dopiero niedawno zaczęto produkować kompy z wgranym już tym systemem. Cóż co do kafelków, bardzo przydatna rzecz.
Jak tylko OS się uruchomi, widzimy jaka np. w Bogocie jest pogoda, ile stopni, opady, zachmurzenie itp., pokazują się aktualności ze świata sportu, nowe wiadomości na portalach, maile, 3d mapy najatrakcyjniejszych miejsc na świecie, wskazówki i wiele więcej. A jak ktoś ma zsynchronizowane konto z MSN, czy jak to tam się zwie, to nawet nie musi włączać przeglądarki, żeby tam wejść. Komp włącza się w zaledwie 0.5 min. W porównaniu do 7, bardzo szybko. Pasek menu jest, ale to właśnie on jest tymi, jakże przeraźliwymi kafelkami. I tyle co do kafelków. Jak nie chcesz ich używać, to nie używaj. Mamy tu tak jakby 2 systemy - kafelkowy i normalny. Odpalasz Pulpit i masz wszystko to, co na 7. Chcesz poskakać po kafelkach, nie ma sprawy. Oba "wyjścia" nie kolidują ze sobą, dzięki czemu w całości można cieszyć się smukłością i lekkością (tutaj net chodzi mi 2x szybciej niż na 7. Np. mam neta 1MB, na 7 pobierało góra 200kb/s, na 8 400-500kb/s to normalka). Z 8 korzystam już około 3 mies. jak nie dłużej i raczej dobrze do tej pory opanowałem ten system. Naprawdę polecam!!

Offline SolekFasolek

Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:05:13 pm »
a ja ich ogarniam ;D

Offline Loba

Odp: Pogaduszki
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 25, 2013, 17:36:16 pm »
To tak jakbyś czytała coś po chińsku, nie Loba? XDD
Żeby tylko po chińsku XD
saving people, hunting things, the family business.