Autor Wątek: Shakirowy off-topic.  (Read 10545 times)

Offline #TóxicoTomasz.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,124
  • Total likes: 136
  • http://instagram.com/toksyczny_tomasz_
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Te Aviso, Te Anuncio
  • Imię: Tomek
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:36:02 pm »
Każdy ma swoje zdanie i nie ma co mu narzucać swojego. Możemy jedynie wyrazić swoje :). Shakira jest Shakira ,a Kryśka Kryśką. Co do Christiny fakt nie zwojowała wiele chociaż nie mówmy także ,że nic nie zrobiła bo nie była by w tej chwili tutaj gdzie jest. Jest arogancka ,jest wyszczekana ponieważ próbuję jakoś podtrzymać swoją osobę w świecie showbizu w chwilach gdy nie nagrywa. Shakira jednak to zupełnie inna osoba więc nie ma co jej zbytnio porównywać bo po za tym ,że są wokalistkami i brały udział w Voicie to tak naprawdę to dwie zupełnie troszkę inne półkule. Przynajmniej dla mnie ! Aguilera jak dobrze pamiętam ma drugiego męża żyję wolno no i swoją karierę czerpię z tego co potrafi. Shak jest bardziej kojarzona z rodziną obecnie dziećmi no i muzyką. Fakt za bardzo skręca w stronę promowania się na kosmetykach ,ale cóż taki jest obecny świat każdy próbuję na czymś zarobić nie można jej tego zabronić. Kwestia jest tylko taka ,aby promując kolejny zapach nie zapomniała ,iż po drugiej stronie ma miliony fanów ,którzy czekają by posłuchać coś nowego od niej.
my profile don't lie..

Bodies, can't you see what everybody wants from you? ~St.Vincent

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 18, 2015, 22:14:33 pm »
Jedynymi super albumami Christiny są Stripped i Back To Basics. Do nich często powracam reszta to totalna wiocha i tandeta. Ani żadnego motywu nie mają ani nic.

O tak tak tak te albumki luubię... ale w sumie inni mogą tak samo patrzeć na Shakirę - nie każdy ma takie samo spojrzenie jak my.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 18, 2015, 23:06:10 pm »
Jeśli chodzi o Christinę to podoba mi się kilka piosenek z albumu Stripped, Back to basics i Mi reflejo. Reszta jest delikatnie mówiąc nieciekawa, ale to są moje osobiste upodobania.
Obiektywnie rzecz  biorąc, ostatnie piosenki Shakiry nie nalezą do ambitnych, ale Shakira wciąż odnosi sukcesy, czego nie można powiedzieć o Christinie. Album Shakira.  był jednym z najlepiej sprzedających się płyt w Stanach i to przy praktycznie zerowej promocji nie licząc kilku wykonań Empire. Natomiast Bionic i Lotus to totalne niewypały, nic dziwnego że się nie sprzedaży.
Ja nie zamierzam nikomu narzucać własnego zdania, ale należy spojrzeć trzeźwo na całą sytuację, jeśli Aguilera jest klasą samą w sobie to znaczy że jest tak dobra że nikt nie może się z nią równać, a to nieprawda bo inne koleżanki z branży reprezentują wyższy poziom niż ona i nie mam na myśli tylko Shakiry. Dobrze wiecie że nie należę do grona ślepych fanów, nieraz wytykałam błędy Shakiry. James musi być bezkrytyczny wobec Aguilery żeby nie widzieć jej upadku.

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 20, 2015, 23:37:19 pm »
James nawet nie jest fanem Christiny więc wcale nie musi :] I jeśli dla Ciebie stwierdzenie "klasa sama w sobie" równe jest byciu najlepszym to, uwaga, wcale nie :P
Bionic to akurat jeden z moich ulubionych albumów. Z początku miał to być electro-pop, coś w stylu kontynuacji Keeps Gettin' Better i Dynamite, ale coś nie wyszło, ale są pozostałości typu Elastic Love, Birds of Prey <3 Lotusa sam nie lubię i nie słucham.

Poza tym co ma sprzedaż do jakości płyty? Serio? Na szczęście kieruję się czymś innym przy wyborze muzyki ;)

I co masz na myśli pisząc, że album Shakira był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Stanach? Kiedy? W tamtym roku, w tej dekadzie czy może w tygodniu wydania? Jakieś liczby, źródło, cokolwiek?

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 21, 2015, 18:40:54 pm »
James nawet nie jest fanem Christiny więc wcale nie musi :] I jeśli dla Ciebie stwierdzenie "klasa sama w sobie" równe jest byciu najlepszym to, uwaga, wcale nie :P
W takim razie podaj mi definicję idiomu "klasa sama w sobie".
Cytuj
Bionic to akurat jeden z moich ulubionych albumów. Z początku miał to być electro-pop, coś w stylu kontynuacji Keeps Gettin' Better i Dynamite, ale coś nie wyszło, ale są pozostałości typu Elastic Love, Birds of Prey <3 Lotusa sam nie lubię i nie słucham.

Poza tym co ma sprzedaż do jakości płyty? Serio? Na szczęście kieruję się czymś innym przy wyborze muzyki ;)
O gustach się nie dyskutuje.  :nospoko:
Jakość i sprzedaż nie zawsze idą w parze, ale w przypadku Christiny rzeczywiście tak jest, że jej najsłabsze albumu osiągnęły śmieszny poziom sprzedaży. Poza tym po, co wydawać płyty skoro nikt ich nie chce słuchać. Dla własnej  przyjemności? OK, tylko szkoda marnować cudze pieniądze, wynajęcie studia itd. sporo kosztuje.

Cytuj
I co masz na myśli pisząc, że album Shakira był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Stanach? Kiedy? W tamtym roku, w tej dekadzie czy może w tygodniu wydania? Jakieś liczby, źródło, cokolwiek?
W marcu 2014 roku album Shakira zadebiutował na drugim miejscu listy Billboard (i sprzedał się w nakładzie 222 000 w US) to największy sukces Shakiry w Stanach Zjenoczonych. Dotyczas album Laundry Service zajmował najwyższą pozycję na liście Billboardu z numerem 3. Shakira przez wiele lat nie mogła "przełamać złej passy" , w końcu jej się udało, choć album Shakira. jest powszechnie uznawany przez fanów i krytyków za najsłabszy w całej karierze. To jest FENOMEN Shakiry, o którym wcześniej pisałam.  Gdy inni nagrają słabszy album są w muzycznym niebycie. Gdy Shakira nagra słaby album to nic nieszkodzi, bo i tak jest niepokonana. :yeah:
« Last Edit: Lipiec 21, 2015, 18:45:40 pm wysłana przez Lara »

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 22, 2015, 17:24:44 pm »
Lara ma rację jeśli chodzi o fenomen Shakiry. Tak samo trasa koncertowa- może nie wydać płyty przez 5 lat a jak ogłosi trasę nawet bez żadnej płyty to i tak zwalą się tłumy. Tymczasem Aguilera od dawna nie może zrobić trasy nawet w swoim rodzinnym kraju xD
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Suerte

Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 23, 2015, 20:31:03 pm »
Cytat: Lara
W marcu 2014 roku album Shakira zadebiutował na drugim miejscu listy Billboard (i sprzedał się w nakładzie 222 000 w US) to największy sukces Shakiry w Stanach Zjenoczonych. Dotyczas album Laundry Service zajmował najwyższą pozycję na liście Billboardu z numerem 3. Shakira przez wiele lat nie mogła "przełamać złej passy" , w końcu jej się udało, choć album Shakira. jest powszechnie uznawany przez fanów i krytyków za najsłabszy w całej karierze. To jest FENOMEN Shakiry, o którym wcześniej pisałam. Gdy inni nagrają słabszy album są w muzycznym niebycie. Gdy Shakira nagra słaby album to nic nieszkodzi, bo i tak jest niepokonana.
Zgadza się. Warto też dodać, że jej jako Kolumbijce urodzonej w Kolumbii jest znacznie trudniej wybić się w Stanach Zjednoczonych. Gdyby urodziła się w USA to z pewnością promocja jej muzyki w tym kraju byłaby znacznie lepsza, oni wolą promować swoich. To również pokazuje znakomitość Shakiry, skoro Kolumbijka potrafi sobie lepiej poradzić w Stanach od niektórych artystów, którzy tam się urodzili, to znaczy, że jest naprawdę wielka. :taktaktak:

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 23, 2015, 21:28:50 pm »
W ogóle Shakira osiągnęła więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Jako dziewczyna z małego miasta, Latynoska która niezbyt dobrze mówiła po angielsku teoretycznie nie miała żadnych szans na wielką karierę, ale dzięki swojej determinacji i charyźmie podbiła cały świat. Naprawdę podziwiam ją za to. Szacun.
I pomysleć że nikt nie chciał podpisać z nią kontraktu, gdy miała 13 lat. Ten szef Sony Music (which was CBS back then :p ) pewnie do tej pory plułby se w brodę gdyby nie dał się namówić na spotkanie z Shak

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 03, 2015, 15:10:21 pm »
Hej czy ktoś wie co mówi Shakira dziennikarzowi na początku teledysku UYC? Zawsze mnie to zastanawiało :) Chce przetłumaczoną dokładnie treść a nie ogół - bo tak to se każdy może napisać i otrzymać lajki za nic. Będe wdzięczna! :D
« Last Edit: Sierpień 03, 2015, 18:37:22 pm wysłana przez Gerl »

Offline Suerte

Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 03, 2015, 19:00:03 pm »
"Myślę, że (sądzę, że) kiedy muzyka wypełnia (przenika) serce artysty, powoduje połączenie pomiędzy widzem a wykonawcą, nieprawdaż? Poezja, emocje, a nawet taniec, ale nie każdy rodzaj (typ) tańca... ale taniec!"

Przepraszam za ewentualne błędy, nie jestem profesjonalistką, jak coś to osoby znające hiszpański w stopniu zaawansowanym zrobią korektę. :D

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 03, 2015, 19:40:10 pm »
Wielkie dzięki Ilona! <3 Od dłuższego czasu mnie gryzło co ona tam tak szybko mamrocze :P Nie wiem dlaczego ale jak pisałam to pytanie to pierwszą osobą, o której pomyślałam byłaś właśnie Ty xD Może ktoś to pięknie przeredaguje i wstawi na konto TT gdzie są zamieszczane cytaty Shak? Bo dawno się nic nie pojawiło :)

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 03, 2015, 21:23:05 pm »
Skoro już jesteśmy przy wypowiedziach Shak to ja rownież mam prośbę. Czy ktoś mógłby przetłumaczyć wypowiedź Shakiry przed wykonaniem "Tu" podczas koncertu MTV Unplugged?

Offline Suerte

Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 03, 2015, 23:24:41 pm »
Cytat: Gerl
Wielkie dzięki Ilona! <3 Od dłuższego czasu mnie gryzło co ona tam tak szybko mamrocze :P Nie wiem dlaczego ale jak pisałam to pytanie to pierwszą osobą, o której pomyślałam byłaś właśnie Ty xD
Nie ma za co, bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. :]

Cytat: Gerl
Może ktoś to pięknie przeredaguje i wstawi na konto TT gdzie są zamieszczane cytaty Shak? Bo dawno się nic nie pojawiło
Jak coś to mogę zrobić przekład. :D Moim zdaniem ten teks najsensowniej dla Polaków brzmiałby mniej więcej w stylu: "Kiedy muzyka przenika do serca artysty, wytwarza się więź pomiędzy nim a odbiorcą. Łączą się poprzez poezję, emocje, a nawet taniec, oczywiście w zależności od gatunku...ale jednak taniec!" - myślę, że sens wypowiedzi został zachowany i przy okazji nie brzmi to jakoś sztucznie. Na początku zastanawiałam się, czy od razu nie zrobić przekładu, ale jeszcze ktoś mógłby mieć do mnie jakieś pretensje, że celowo niedokładnie tłumacze, czy coś. xD

Cytat: Lara
Skoro już jesteśmy przy wypowiedziach Shak to ja rownież mam prośbę. Czy ktoś mógłby przetłumaczyć wypowiedź Shakiry przed wykonaniem "Tu" podczas koncertu MTV Unplugged?
Już nawet nie pamiętam, co ona tam mówiła. xD Muszę jeszcze raz obejrzeć ten koncert, jak coś to spróbuje przetłumaczyć, ale niczego nie obiecuje, bo nie wiem, czy dam radę. Mam nadzieję, że pojawi się ktoś zaawansowany. :D
« Last Edit: Sierpień 03, 2015, 23:37:50 pm wysłana przez Suerte »

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 04, 2015, 12:36:23 pm »
Yyy przed tu to ona nic tam nie mówiła....
We´re all mad here

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Shakirowy off-topic.
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 04, 2015, 13:27:19 pm »
Na video tego nie słychać, ucięli jej wypowiedź, ale to słychać na CD. Mówiła coś o swoim ulubionym poecie i miłości ale nie wiem dokładnie co... Zawsze mnie to zastanawiało. Wiem że cieżko tłumaczy się ze słuchu