Autor Wątek: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado  (Read 21903 times)

Offline Suerte

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 28, 2015, 14:59:30 pm »
A ja się cieszę, że na Fijacion Oral vol 1 znajdują się wyłącznie hiszpańskie piosenki a na Oral Fixation vol 2 tylko angielskie, bo dzięki temu Shakira uzyskała nominację do Grammy, poza tym lubię porządek. Równie dobrze można powiedzieć, że zamiast piosenek La la, Nunca me acuerdo olvidarte czy Loca por ti mogły na płycie Shakira znaleźć się inne, angielskie piosenki. Osobiście uważam, że tłumaczenia piosenek powinny być wydawane na singlach lub EPkach, żeby nie zaśmiecać albumów. Loca por ti powinna znaleźć się na nowym hiszpańskojęzycznym albumie lub wydane jako EP razem z Boig per tu, ta piosenka pomimo, że jest piękna to nie pasuje do anglojęzycznego albumu, na jej miejscu powinno znajdować się That Way lub inna angielska ballada.
To, że wielkie hity Shakiry są wydawane w dwóch wersjach językowych ma zupełnie inne podłoże. Latynosi są bardzo przywiązani do swojego języka, w niektórych radiach nie usłyszysz żadnych piosenek po angielsku, dlatego Shakira nagrywa również single nawet do angielskojęzycznych albumów po hiszpańsku, bo wie, że przynosi jej to większą popularność w Ameryce Łacińskiej. Zresztą nie ona jedyna tak robi, Ricky Martin, a nawet czasem Jennifer Lopez też tak robią. A tak jak wspomniałam wcześniej "The Day And The Time", i "Something" było zbędne na drugiej części OF2, ponieważ te piosenki to tylko odgrzewane kotlety z poprzedniej płyty, w ich miejsce mogłyby się pojawić nowe utwory.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 28, 2015, 15:40:01 pm »
Ja doskonale rozumiem powody dla których Shakira nagrywa dwie wersje językowe tej samej piosenki i uważam, że to jest słodkie i naprawdę miłe z jej strony. Ale jak już wcześniej mówiłam, tłumaczenia powinny być wydawane jako osobny singel, żeby nie zabierać miejsca dla innych piosenek. Anglojęzyczne albumu są przeznaczone przede wszystkim na rynek europejski i amerykański, fani czują się zawiedzeni, gdy dostają tylko 12 piosenek z czego 3 to hiszpańskie wersje. Umieszczenie hiszpańskich piosenek na anglojęzycznym albumie skutecznie uniemożliwia nominację do nagrody Grammy.

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 29, 2015, 09:36:38 am »
Czasami mi się wydaje, że w niektórych kwestiach bylibyśmy lepszym doradcą Shak niż jej świta :D znowu zdobyła by NORMALNE Grammy :D tak jak.... 10 lat temu :D

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 29, 2015, 10:59:47 am »
Ja nie chce się wymądrzać, ale naprawdę wydaje mi się, że umieszczenie kilku hiszpańskich i angielskich piosenek na jednej płycie automatycznie dyskwalifikuje Shakirę do nominacji Grammy. Shakira nie otrzymała nominacji ani za album Laundry Service ani za She wolf, pomimo, że są to dwa solidne albumy. W 2009 nikt nie nagrał lepszego, nowego, studyjnego albumu, Shakira nie miała praktycznie żadnej konkurencji, ale widocznie akademia Grammy Awards woli przyznawać dwa razy z rzędu nagrodę Adele i Lady Gadze za ten sam album. To, co się ostatnimi czasy dzieje z Grammy to jawna kpina.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:22:53 pm »
Dlatego już dawno przestały obchodzić mnie tego typu imprezy :D Wiadomo, że fajnie, jak nasz ulubiony artysta zostanie nagrodzony, ale to nie to przekłada się na jakość albumu. Każdego roku jak ogłaszają listę nominowanych, ja połowy z nich nawet nie znam XD Ale to tylko takie wtrącenie co do nagród z mojej strony.

Ja się cieszę, że Shakira nagrywa dwie wersje utworów, czasem na prawdę przyjemniej słucha się danej piosenki w wersji powiedzmy hiszpańskiej niż angielskiej. Dzięki temu mamy jakieś inne spojrzenie na dany kawałek, możemy inaczej go odebrać. Tylko uważam, tak jak Lara, że jeśli robi dwie wersje to powinny być umieszczane na oddzielnych płytach/singlach. Dostać 3 nowe utwory, a 3 tłumaczenia to jednak jest różnica :D
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 30, 2015, 11:01:05 am »
To prawda Lara co mówisz. Żeby dostać nominację nie może być tam hiszpańskich piosenek. Ale z drugiej strony dziwne, że na Sale El Sol były angielskie piosenki a wygrała za to Latin Grammy  :mysli: Było nominowane do Albumu roku ale wygrało w kategorii Najlepszy Pop Wokal Album.  Ale w sumie same tłumaczenia, tylko Islands było piosenką typowo po angielsku. A już np na Laundry Service QMQT i TM to były zupełnie nowe piosenki. Sama nie wiem jak to działa już xD

Jej angielskie albumy (LS, OF, SW i Shakira) nigdy nie były nominowane. Jak wygrała zwykłe Grammy to  i tak w kategorii Latin za hiszpańskie albumy xD (FO i Unplugged)
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 30, 2015, 11:49:03 am »
Kurcze… to już sama nie wiem jak to działa. Może w Ameryce po prostu dykryminują Shakirę i nominują ją jedynie do nagrody w kategorii The best Latin album przy założeniu, że cały album jest nagrany po hiszpańsku. I tak sukcesem jest to, że Shak otrzymała nominację za Hips don't lie i Beautiful liar.

Offline Suerte

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 30, 2015, 19:08:40 pm »
To prawda, dyskryminują ją, bo jest Kolumbijką. Gdyby chociaż urodziła się w Stanach to miałaby większe pole do popisu. Oni wolą promować swoich rodzimych artystów, tylko nielicznym Latynosom udaje się wybić. Zresztą co mnie obchodzą Stany, ja się cieszę, że w Europie Shakira jest znana, przynajmniej mamy większe szanse na koncerty.

Offline #TóxicoTomasz.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,124
  • Total likes: 136
  • http://instagram.com/toksyczny_tomasz_
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Te Aviso, Te Anuncio
  • Imię: Tomek
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 30, 2015, 19:49:34 pm »
Dokładnie gdyby Shak urodziła się w US.. to możliwość na koncert w Polsce spadłaby chyba do 10 % :P
my profile don't lie..

Bodies, can't you see what everybody wants from you? ~St.Vincent

Offline Suerte

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 30, 2015, 21:09:40 pm »
Dokładnie gdyby Shak urodziła się w US.. to możliwość na koncert w Polsce spadłaby chyba do 10 % :P
Wątpię, przecież artyści ze Stanów też u nas koncertują.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 01, 2015, 12:07:36 pm »
To prawda, dyskryminują ją, bo jest Kolumbijką. Gdyby chociaż urodziła się w Stanach to miałaby większe pole do popisu. Oni wolą promować swoich rodzimych artystów, tylko nielicznym Latynosom udaje się wybić. Zresztą co mnie obchodzą Stany, ja się cieszę, że w Europie Shakira jest znana, przynajmniej mamy większe szanse na koncerty.
Mnie też nie obchodzą Stany, ale od Stanów wszystko się zaczyna, gdyby Shakira nie podbiła Stanów to nie byłaby znana w Europie i na całym świecie. Myślę, że Shakirę boli ta dyskryminacja, z resztą w pierwszych wywiadach za czasów Laundry Service podkreślała, że chce walczyć ze stereotypami. Masz rację Shakira wiele osiągnęła, więcej niż jakakolwiek inna Latynoska. W tej chwili jej sława przyćmiła Jennifer Lopez i Glorię Estefan. Jak sobie pomyślę, że zaczynała całkiem od zera, nikt jej nie pomagał, nie miała bogatego tatusia ani znajomości w branży muzycznej a teraz jest najbardziej znaną piosenkarką na świecie i może równać się z takimi gwiazdami jak Madonna czy Beyonce to determinacja Shakiry budzi we mnie podziw.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 26, 2015, 22:02:35 pm »
Shakira znalazła się w rankingu kobiet FORBES 2015

http://www.forbes.com/pictures/eikf45ekjj/shakira-mebarak/

she's working on a new bilingual album including collaborations with rapper Iggy Azalea.

Jeśli to prawda to  :B :nasmierczapomnialam: :down123: :deaddd:

to by było najgorsze co może być chyba xD

ale z drugiej strony Shakira mówiła wiele razy, że teraz planuje hiszpański album a nie dwujęzyczny.... A z drugiej strony Forbes bzdur raczej nie ma w zwyczaju pisać
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 26, 2015, 22:33:04 pm »
mam nadzieję, że to nie prawda. jakoś nie widzę shakiry z nią, ale to samo pisałam, jak miał być duet z rihanną XD w sumie nie wiem, chyba mało jest rzeczy, które obecnie mogłyby mnie zdziwić XD tak czy inaczej, póki co traktuję to z przymrużeniem oka, póki nie pojawi się nic oficjalnego.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 27, 2015, 09:58:57 am »
Chyba, że… Shakira od początku planowała nagrać album w całości po hiszpańsku, ale wytwórnia niezadowolona z wyników sprzedaży płyty Shakira. zmusiła Shakirę do nagrania kilku piosenek po angielsku w tym duetu z tą Iggy czy jak jej tam. Ogólnie to lekka załamka  :niewyczymam: Widać Iggy ma mocne plecy skoro ze wszystkimi nagrywa duety. Nie rozumiem dlaczego wytwórnie na siłę starają się wypromować takie beztalencia a olewają wielkie gwiazdy, za dwa lata nikt nie będzie o niej pamiętał  :nospoko:

Offline voyo

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 27, 2015, 10:52:32 am »
Wg mnie hiszpańska płyta i tak ma większe szanse na lepszą sprzedaż niż Shakira. Jak ma to ma być płyta na odwal byle by była tak jak oststatnio, to dla mnie niech sobie da spokój na razie. Może rzeczywiście Shakira się wypaliła, i próbuje coś nagrać bo musi?