Autor Wątek: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado  (Read 21900 times)

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #360 dnia: Maj 13, 2017, 11:33:55 am »
Na jakim iTunes? W niemieckim jest po 10 ale policzyli mi zakup 3 wcześniejszych piosenek
Na polskim iTunes cena przed sprzedażowa wynosi 7,99 euro. ja mogę kupić za 7 euro, bo wcześniej kupiłam Me Enamore i Deja vu, ale odliczyli mi tylko 0,99 euro za Me Enamore

Offline Jacob16

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Total likes: 5
  • And I'm crazy but you like it !!!
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Amarillo, Perro Fiel, When A Woman, Hips Don't Lie, Loca,
  • Mój twitter: crazy_boy16160
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #361 dnia: Maj 13, 2017, 13:48:47 pm »
Ktoś z was już zamówił ?

Ja :D

Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #362 dnia: Maj 13, 2017, 14:16:32 pm »
Ja zamówiłam w empiku  :fabulous:

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #363 dnia: Maj 13, 2017, 20:49:09 pm »
Szczerze, to już nawet nie czuję rozczarowania, bo wiedziałam, że tak będzie  :disagree:  Płyta powstała z nacisku wytwórni, to oczywiste, bo gdyby Shakira miała robić coś z własnej woli to pewnie na nic więcej prócz leżenia z Pique do góry brzuchem by się nie zdołała. Jej kariera to teraz bardziej jak dokumentowanie wspólnego życia z Gerardem, żeby potem było co powspominać i pooglądać teledyski gdzie obrzucają się jedzeniem :smiley-whacky115: I coś mi się wydaje, że ona też będzie miała gdzieś, czy ta płyta dobrze, czy źle się sprzeda. Ja też mam, dlatego nie zamierzam nawet tego kupować. Smutne, ale w sumie już się z tym pogodziłam, że ambicje Shakiry dawno umarły i leżą dwa metry pod ziemią, i nic więcej nawet nie oczekuję.
« Last Edit: Maj 13, 2017, 21:11:18 pm wysłana przez Inevitable »
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #364 dnia: Maj 13, 2017, 22:22:58 pm »
Do sieci wyciekło nowe zdjęcie z sesji zdjęciowej promującej album El Dorado

Ciekawe, czy cała sesja promocyjna to ta robiona w wodzie, czy może będą też inne fotki?

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie
« Odpowiedź #365 dnia: Maj 13, 2017, 22:23:26 pm »
Troche dzika ta okładka. W ogóle jestem już otępiała w shakirowych nowinkach tak więc niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Comme Moi , La Bicicleta oraz Deja Vu są na liście utworów? Przecież nawet na youtubie te piosenki są na kanałach tych trzech typów.

Tak czy siak mam nadzieje, że trasa koncertowa wszystko naprawi i slogan "większa integracja z fanami na koncercie bardziej niż kiedykolwiek" to nie tylko pusty slogan aby wypełnić serca fanów złudną nadzieją.

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 13, 2017, 22:43:20 pm »
Tego to chyba nikt nie wie, czemu te piosenki są na albumach tych panów i Shakiry. Może miały być tylko na jej albumie, ale chyba wszyscy są z Sony, więc wytwórnia chciała zarobić podwójnie na fanach Shakiry, którzy zbierają każdą płytę z jej utworami i przy okazji trochę ich wypromować, a my głupi myśleliśmy, że ona robi te duety i teledyski  tylko po to, aby o sobie przypomnieć przed wydaniem swoich własnych utworów.

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #367 dnia: Maj 13, 2017, 23:30:54 pm »
a my głupi myśleliśmy, że ona robi te duety i teledyski  tylko po to, aby o sobie przypomnieć przed wydaniem swoich własnych utworów.

Dokładnie o tym pomyślałam. Shakira ustanowiła swój nowy życiowy level w zapychaniu płyt. Wcześniej były to tłumaczenia a teraz "granie na czas". Mało tego pewnie już nie zobaczymy więcej klipów bo przecież mamy już : Chantaje oraz wersja z Salsą , La Bicicleta, Deja Vu, Me Enamore, i Comme Moi. (oh moje niedopatrzenie jest jeszcze What We Said, którym może nas jeszcze uraczyć otwierając inaczej usta do podkładu)

Czego też się nie wymyśli z lenistwa.


« Last Edit: Maj 13, 2017, 23:35:26 pm wysłana przez Gerl »

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #368 dnia: Maj 14, 2017, 10:16:25 am »
Te piosenki powstały z inicjatywy Carlosa i Prince'a i Black M, więc pierwotne znalazły się na albumach i kanałach społecznościowych tych panów. Z racji tego, że Shakira jest współwykonawcą miała prawo umieścić je na również na swojej płycie. Myślę, że był to przede wszystkim nacisk wytwórni, która chciała umieścić na płycie hity takie jak La Bicicleta żeby album dobrze się sprzedał bez żadnej promocji. Shakirze to było bardzo na rękę, bo nie musiała tworzyć nowych piosenek i mogła zapchać album starymi duetami. Poszła nawet o krok dalej i nagrała angielską wesję Comme moi, choć Comme moi to bardzo przeciętna piosenka, która nie odniosła komercyjnego sukcesu. Dzięki temu zostało jej więcej czasu dla Gerarda. Shakira jest tak zakochana, że nie potrafi stworzyć 11 zupełnie nowych piosenek. Mam wrażenie, że ona ma wyjebane na ten album i postanowiła połączyć przyjemnie z pożytecznym, miło spędza czas kręcąc teledysk z Pique i przy okazji trochę na tym zarobi. Jak już wcześniej pisałam dla mnie jest to brak szacunku dla fanów, którzy od samego początku wspierali jej karierę. Na Twitterze po opublikowaniu listy utworów latynoscy fani masowo wyrażali swoje niezadowolenie. Mam nadzieję, że to będzie kubeł zimnej wody. Shakira powinna nauczyć się jednej rzeczy: Nie wolno traktować fanów jak frajerów, niech wróci z nowym albumem jak będzie miała ochotę zamiast wciskać ludziom chłam, bo przez tą chciwość łatwo może stracić to na pracowała wiele lat.

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 14, 2017, 12:26:19 pm »
Wersja angielska Comme moi mogła powstać wcześniej niż francuska, bo z wokalistą Magic! była w studio dość dawno https://www.instagram.com/p/BJBSvx8ga3w. Black M mógł jej wysłać jakieś rapy i swoją wizję, a jej team dopasował to do utworu. Z tego co pamiętam to temu raperowi nie podobała się za bardzo finalna wersja, która dostał do teamu Shakiry, ale nic nie mógł z tym zrobić.
« Last Edit: Maj 14, 2017, 12:30:54 pm wysłana przez Diana »

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #370 dnia: Maj 14, 2017, 17:03:36 pm »
Z portalu ShakiraMedia dowiedziałam się, że Black M wysłał dwie wersje demo jedną do Chrisa Browna, drugą do Shakiry. Tylko Shakira odpowiedziała że chce wziąć w tym udział, nagrała swoje wokale i wysłała do Black M. Black był zaskoczony, że Shakira wywaliła całą zwrotkę i napisała ją po swojemu. Chciał żeby ta piosenka była bardziej jego a Shakira śpiewała tylko w refrenie. Shakira nie zgodziła się i postawiła na swoim.
Nie wykluczone że Shakira popełniła autoplagiat czyli miała już wcześniej przygotowane wokale i tekst po angielsku i po prostu wkleiła je do piosenki Blacka M, bo nie chciało jej się czegoś nowego wymyślać.
Krążą plotki, że piosenka Amarillo to hiszpański cover piosenki Coldplay Yellow

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #371 dnia: Maj 14, 2017, 19:54:59 pm »
Ponoć tekst do Tonelads z gierki shakiraeldorado.com

kliknij, aby powiększyć

Byłby ktoś w stanie to przetłumaczyć?


Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #372 dnia: Maj 15, 2017, 18:09:44 pm »
Przepisane:



Offline Jacob16

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Total likes: 5
  • And I'm crazy but you like it !!!
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Amarillo, Perro Fiel, When A Woman, Hips Don't Lie, Loca,
  • Mój twitter: crazy_boy16160

Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 15, 2017, 18:31:29 pm »
Brzmi bardzo ładnie 🙂 Może się jeszcze okazać, że te kilka piosenek to będą petardy  :cheer: