Autor Wątek: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado  (Read 21903 times)

Offline Jacob16

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Total likes: 5
  • And I'm crazy but you like it !!!
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Amarillo, Perro Fiel, When A Woman, Hips Don't Lie, Loca,
  • Mój twitter: crazy_boy16160
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 27, 2017, 12:09:19 pm »
Nie chodzi tylko o to. Shakira zawsze była ambitna i często nazywała samą siebie kapitanem własnego statku. W wywiadzie dla Beats 1 poza raz pierwszy szczerze przyznała, że brakuje jej weny, bała się że już nigdy nie uda jej się stworzyć dobrego albumu z którego byłaby dumna i zaczynała pracę nad El Dorado mając pustkę w głowie. Pamiętacie post na Facebooku, który napisała Shakira w dniu premiery Shakira.?  Z treści wynikało, że Shakira miała świadomość, że ten album nie jest doskonały, ale cieszy się, że w końcu go wydała, bo proces tworzenia był dla niej koszmarem. Tak się dzieje, gdy artysta wydaje album będąc pod presją, nie mając weny twórczej. Brakowało jej inspiracji a fani byli wściekli, że przez ciążę odwlekała nagrywanie. Podczas wywiadów promujących czuła się trochę zawstydzona, bo tym razem korzystała z gotowych rozwiązań zamiast samemu skomponować muzykę i napisać teksty piosenek. Tak samo niechętnie promowała Sale el sol, bo miała świadomość, że te covery to fuszerka a album był zrobiony na pół gwizdka.
Wydaje mi się, że ona nie lubi promować albumów, które nie są w 100% jej. Wczoraj miała miejsce premiera El Dorado a Shakira jest szczęśliwa jak nigdy przedtem. Cieszę, że odnalazła własną drogę i radość z tworzenia muzyki.

Zgadzam się z Tobą w 100%!
  To widać że tym razem Shak jest szczęśliwa i dumna z tego co robi  :love:

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 27, 2017, 12:59:40 pm »
Postanowiłam przetłumaczyć fragment wiersza Pablo Nerudy, który został umieszczony na ostatniej stronie albumu El Dorado
Cytuj
Voy a cumplir con todos porque debo a todos mi alegría. No se sorprenda nadie porque quiero entregar a los hombres los dones de la tierra, porque  aprendi luchando que es mi deber terrestre propagar la alegria y cumplo mi destino con mi canto

Zamierzam zadowolić wszystkich, ponieważ zawdzięczam im całą moją radość. Nie bądź zaskoczony, bo chcę dać ludziom skarby ziemi, ponieważ nauczyłam się, że moim ziemskim obowiązkiem jest szerzyć radość i wypełnić własne przeznaczenie swoim śpiewem.
« Last Edit: Maj 27, 2017, 15:29:26 pm wysłana przez Lara »

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 27, 2017, 14:14:24 pm »
No cóż Shakira jest już tyle lat w tym biznesie więc wcale się nie dziwie że nadszedł kryzys, na szczęście udało jej sie go pokonać i powróciła z naprawdę świetna płytą 😊

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 27, 2017, 15:27:35 pm »
Postanowiłam przetłumaczyć fragment wiersza Pablo Nerudy, który został umieszczony na ostatniej stronie albumu El Dorado
Zamierzam zadowolić wszystkich, ponieważ zawdzięczam im całą moją radość. Nie bądź zaskoczony, bo chcę dać ludziom skarby ziemi, ponieważ moim obowiązkiem jest szerzyć radość i wypełnić moje przeznaczenie moim śpiewem

W takim razie wiersz idealnie pasuje do jej aktualnego stanu umysłu.
Nie chce mi się przeglądać starych postów, bo dłuuuugo mnie nie było a czytaliście o tym, że pianino do Toneladas zagrała nauczycielka Milana? I że ta piosenka była w kilku wersjach nagrana ale w końcu zdecydowała się na wersję z pianinem tylko. A wersja popowa to Pupupu co kiedyś krążył filmik. Sory jeśli się powtarzam xD ale dopiero wczoraj o tym się dowiedziałam.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline ktos

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 770
  • Total likes: 46
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever Wherever
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 27, 2017, 15:29:07 pm »
tutaj jak ktoś chce poczytać recenzja onetu (7/10)
http://muzyka.onet.pl/pop/shakira-el-dorado-recenzja/v4jkd2

przesłuchałem płytę pary razy i mam już ulubione piosenki które pewno będę słuchał jeszcze po 1000 razy

1. Me Enamore - 5/10 piosenka ok ale teledysk mi ja obrzydził jak słyszę piosenkę od razu widzę gębę Pique :ohwell:
2. Nada - 7/10
3. Chantaje (feat. Maluma) - 10/10 najlepsza piosenka na płycie  :points:
4. When A Woman - 9/10 zdecydowanie najlepsza piosenka shakiry po angielsku od wielu lat
5. Amarillo - 6/10
6. Perro Fiel (feat. Nicky Jam) - 10/10 powinna na początku czerwca wydać jako singiel w połowie teledysk i mamy hita na lato
7. Trap (feat. Maluma) - 8/10
8. Comme Moi (feat. Black M) - 3/10 co tu pisać wywalił bym ją
9. Coconut Tree - 5/10 wysłuchałem 2 razy i jakoś mnie nie bierze
10. La Bicicleta (feat. Carlos Vives) - 10/10 hit i tyle
11. Déja vu (feat. Prince Royce) - 8/10
12. What We Said (Comme Moi – English version) - 4/10 punkt więcej bo z Magic ale to i tak najsłabsza piosenka na płycie
13. Toneladas - 7/10

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 27, 2017, 15:36:58 pm »
W takim razie wiersz idealnie pasuje do jej aktualnego stanu umysłu.
Nie chce mi się przeglądać starych postów, bo dłuuuugo mnie nie było a czytaliście o tym, że pianino do Toneladas zagrała nauczycielka Milana? I że ta piosenka była w kilku wersjach nagrana ale w końcu zdecydowała się na wersję z pianinem tylko. A wersja popowa to Pupupu co kiedyś krążył filmik. Sory jeśli się powtarzam xD ale dopiero wczoraj o tym się dowiedziałam.

Ja dopiero dzisiaj ten wywiad przeczytałam, mam zaległości jeśli chodzi o wywiady.
Poprawiłam tłumaczenie. Osobiście uważam, że ten fragment wiersza to piękne podziękowanie dla fanów.

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #501 dnia: Maj 27, 2017, 15:40:16 pm »
3. Chantaje (feat. Maluma) - 10/10 najlepsza piosenka na płycie  :points:

6. Perro Fiel (feat. Nicky Jam) - 10/10 powinna na początku czerwca wydać jako singiel w połowie teledysk i mamy hita na lato



Widze, że nie tylko ja jestem zakochana w Chantaje  :smiley-happy036:




A co do Pierro Fiel, mimo że byłby to kolejny duet jako singiel to zgadzam się, hicior by z niego był i to wielki. Może na miare Despasito? Kto wie  :smiley-happy093:  Swoją drogą ciekawe co wybierze na kolejny singiel :)

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #502 dnia: Maj 27, 2017, 15:52:16 pm »
tutaj jak ktoś chce poczytać recenzja onetu (7/10)
http://muzyka.onet.pl/pop/shakira-el-dorado-recenzja/v4jkd2

przesłuchałem płytę pary razy i mam już ulubione piosenki które pewno będę słuchał jeszcze po 1000 razy

1. Me Enamore - 5/10 piosenka ok ale teledysk mi ja obrzydził jak słyszę piosenkę od razu widzę gębę Pique :ohwell:
2. Nada - 7/10
3. Chantaje (feat. Maluma) - 10/10 najlepsza piosenka na płycie  :points:
4. When A Woman - 9/10 zdecydowanie najlepsza piosenka shakiry po angielsku od wielu lat
5. Amarillo - 6/10
6. Perro Fiel (feat. Nicky Jam) - 10/10 powinna na początku czerwca wydać jako singiel w połowie teledysk i mamy hita na lato
7. Trap (feat. Maluma) - 8/10
8. Comme Moi (feat. Black M) - 3/10 co tu pisać wywalił bym ją
9. Coconut Tree - 5/10 wysłuchałem 2 razy i jakoś mnie nie bierze
10. La Bicicleta (feat. Carlos Vives) - 10/10 hit i tyle
11. Déja vu (feat. Prince Royce) - 8/10
12. What We Said (Comme Moi – English version) - 4/10 punkt więcej bo z Magic ale to i tak najsłabsza piosenka na płycie
13. Toneladas - 7/10

Co do recenzji na Onecie: Widać, że autor recenzji za przeproszeniem gó*no wie o muzyce. Coconut Tree to w żadnym wypadku nie jest pop- rock, a Carlos Vives nie wprowadza swoją piosenką rzewnego tonu.  Poza tym powinien przedstawić Luisa F. Ochoa jako wieloletniego producenta hitów Shakiry, ponieważ współpracuje z nią od początku kariery.  Trzeba przyznać, że Luis to geniusz, bo wszystko zamienia w złoto.

Co do albumu: Każdy z nas lubi zupełnie inne piosenki, ale najważniejsze jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszyscy musimy się zgodzić, że El Dorado to dobry album, dużo lepszy od poprzedniego

Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #503 dnia: Maj 27, 2017, 16:16:17 pm »

Widze, że nie tylko ja jestem zakochana w Chantaje  :smiley-happy036:




A co do Pierro Fiel, mimo że byłby to kolejny duet jako singiel to zgadzam się, hicior by z niego był i to wielki. Może na miare Despasito? Kto wie  :smiley-happy093:  Swoją drogą ciekawe co wybierze na kolejny singiel :)
U mnie też Chantaje jest na pierwszym 🤗❤️ Mam nadzieje że wybierze When a Woman albo właśnie Pierro Fiel. A najlepiej to i to 😀 Wtedy to jakby wskoczyła na listy to już by nie spadła  :smiley-happy105:
« Last Edit: Maj 27, 2017, 16:18:21 pm wysłana przez Martina »

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #504 dnia: Maj 27, 2017, 19:29:32 pm »
Postanowiłam przetłumaczyć fragment wiersza Pablo Nerudy, który został umieszczony na ostatniej stronie albumu El Dorado
Zamierzam zadowolić wszystkich, ponieważ zawdzięczam im całą moją radość. Nie bądź zaskoczony, bo chcę dać ludziom skarby ziemi, ponieważ nauczyłam się, że moim ziemskim obowiązkiem jest szerzyć radość i wypełnić własne przeznaczenie swoim śpiewem.

Niech nikt się nie dziwi albo niech nikt nie będzie zaskoczony.

I później jeszcze jest aprendí luchando czyli uczyłam się walcząc albo poprzez walkę. Ogólnie chodzi o to, że nie było łatwo xd

Offline shakkira1997

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 596
  • Total likes: 15
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Poem to a Horse, Sale el sol, Tu boca, Hey you, How do you do, No, Loca por ti, Las de la Intuición, Hips Don't Lie, When a woman, Trap, TuTu
  • Mój twitter: @thesonjja
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #505 dnia: Maj 27, 2017, 19:59:04 pm »
Czy wiadomo coś ile już sprzedano płyt?

Offline ktos

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 770
  • Total likes: 46
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever Wherever
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #506 dnia: Maj 27, 2017, 20:24:50 pm »
Czy wiadomo coś ile już sprzedano płyt?
za wcześnie jeszcze pierwsze dane w przyszłym tygodniu będą

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 27, 2017, 21:23:31 pm »
W takim razie wiersz idealnie pasuje do jej aktualnego stanu umysłu.
Nie chce mi się przeglądać starych postów, bo dłuuuugo mnie nie było a czytaliście o tym, że pianino do Toneladas zagrała nauczycielka Milana? I że ta piosenka była w kilku wersjach nagrana ale w końcu zdecydowała się na wersję z pianinem tylko. A wersja popowa to Pupupu co kiedyś krążył filmik. Sory jeśli się powtarzam xD ale dopiero wczoraj o tym się dowiedziałam.

Dobrze ze wybrali wersje tylko z pianinem. Uwielbiam jak Shak śpiewa tylko przy pianinie. No i może kiedyś jakaś inna wersja wycieknie 😊
We´re all mad here

Offline ktos

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 770
  • Total likes: 46
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever Wherever
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #508 dnia: Maj 28, 2017, 08:55:06 am »
"I'm gonna perform in Colombia for sure, I want to perform in Barranquilla. We are organizing the dates with the promoter but it's gonna be a short tour, a very short tour; it's not gonna be like my past tour with 120 dates cuz this time I'm gonna tour with 2 children." - via El Heraldo

https://www.youtube.com/watch?time_continue=80&v=b23PyjSK3eU

także szykuje się bardzo krótka trasa koncertowa, raczej już pewne że w Polsce nie zagra pewno będą tylko w kilku najważniejszych krajach i tyle, także kierunek Berlin zostaje :rock:

Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #509 dnia: Maj 28, 2017, 10:05:02 am »
Uuu szkoda, no ale rozumiem ją. Dobrze że będzie przynajmniej Berlin  :smile: