Autor Wątek: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado  (Read 21905 times)

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwiec 01, 2017, 23:10:16 pm »
Tłumaczenie już ktoś zrobił i chociaż stylistycznie jest średnio to jeśli chodzi o znaczenie to się zgadza xd

http://www.tekstowo.pl/piosenka,shakira,toneladas.html

edit: przeczytałem jeszcze raz i w sumie to jest średnie xD
« Last Edit: Czerwiec 01, 2017, 23:15:02 pm wysłana przez James »

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:32:35 am »
Ja nie do końca lubię lubię tłumaczenia z tekstowo dlatego że:
A) ludzie dodają zły tekst a potem źle tłumaczą
B) tłumaczą tak jakby chcieli a nie potrafili
C) każdy może edytować tłumaczenie i nikt tego specjalnie nie kontroluje na przykład poprawnie przetłumaczony tekst można zmienić na tłumaczenie pozbawione sensu i admin ci to zaakceptuje. Tak samo nikt nie kontroluje czy tekst jest poprawny. Ludzie wpisują bzdury ze słuchu albo z internetu zamiast przepisać z książeczki

Także tekstowo jest średnie

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwiec 02, 2017, 08:15:48 am »
Ja korzystam z tekstowo, ale nie podoba mi się to, że często ludzie tłumaczą to dosłownie, dlatego z piosenek Shakiry, których niektóre teksty wg mnie są poezją (cudowne jest Toneladas!!!!) ucieka cały urok. :/

Btw. przez to pianino piosenka bardzo mi się kojarzy z "La Pared". :D
« Last Edit: Czerwiec 02, 2017, 08:19:19 am wysłana przez ladykiller »


Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwiec 02, 2017, 11:17:13 am »
Zgadza się, na tekstowo dużo ludzi tłumaczy dosłownie i wygląda to tak jakby używali google translate, bo idiomy nie zachowują swojego sensu tylko są tłumaczone dosłownie. Jednak zdarzają się też bardzo dobre tłumaczenia ;)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwiec 04, 2017, 01:32:11 am »
DOBRA, CZAS NA MOJE KILKA GROSZY NA TEMAT PŁYTY, I'M FINALLY READY :smiley-happy093: :yahoo:
Wszyscy tutaj prawdopodobnie już wiedzą, że kocham Shakirę najbardziej po hiszpańsku, więc z tą płytą od samego początku wiązałam większe nadzieje niż z SHAKIRA. z 2014 roku. Potem, patrząc na brak jakiejkolwiek promocji wszelkie nadzieje straciłam, ale spuśćmy na to zasłonę milczenia XD WIĘC. Oficjalnie wybaczam jej te zapychanie duetami, teraz uzmysłowiłam sobie, że dla mnie osobiście nie ma to zbyt wielkiej różnicy bo tych piosenek, które wyszły przed premierą albumu i tak nie słuchałam zbyt często (czytaj: może dwa lub trzy razy mi się zdarzyło lol), jedynie Chantaje i Deja vu pamiętałam doskonale. Więc właściwie mogę odbierać je jako zupełnie nowe piosenki i ponownie się w nich zakochać :love:

Moje Top5 na chwilę obecną:
1. Nada - jak już wspomniałam, najlepsza piosenka od czasów Sale el Sol, żaden inny utwór Shakiry od tamtego czasu aż tak do mnie nie trafił, absolutne NO. 1 </3
2. Chantaje - właściwie nie pamiętam, czy podobała mi się od samego początku lol, często jej słucham, więc prawdopodobnie tak.. Głosy Malumy i Shak super do siebie pasują.
3. Perro Fiel - co tu mówić, cudowna. Jeden z najlepszych duetów Shakiry.
4. La Bicicleta - nie słuchałam jej praktycznie wcale odkąd została wydana, jakoś ogólnie nie słuchałam muzyki Shakiry w ostatnim czasie, dlatego teraz po odsłuchaniu całej płyty totalnie się w niej zakochałam! Piękna, wakacyjna, ciało od razu rwie się do tańca XD
5. Amarillo - PRZYPOMINA STARĄ SHAKIRĘ, KLIMAT PIES DESCALZOS TAK BARDZO. I chyba dlatego aż tak mi się spodobała haha.

Co do reszty, to spodziewałam się więcej po When a Woman. Patrząc jak wszyscy się nią zachwycali, włączyłam ją od razu oczekując hitu i się zawiodłam. Jak dla mnie jest raczej bardzo średnia. Refren wpada w ucho i nic więcej niestety. Me Enamore na początku wcale mi się nie podobała, ale po tym jak wyszedł teledysk trochę sobie o niej przypomniałam, zaczęłam słuchać częściej i w końcu ją polubiłam  ;D ;D Drugi duet z Malumą, Trap, większości raczej nie przypadł do gustu z tego co widzę, ale wg mnie nie jest taki zły. Na dłuższą metę piosenka jest trochę nudna i zbyt monotonna, ale mimo wszystko całkiem nieźle mi się jej słucha. Utrzymana jest w dość nietypowym, jak dla muzyki Shak, klimacie i to mi się podoba. UWAGA I'M GONNA SURPRISE EVERYONE NOW :cheer: :cheer: :cheer: im dłużej słucham Comme Moi, tym bardziej zaczyna mi się podobać  :omgomgomg: :phii: :down123: :deaddd: :ufo: :whaaaaaat: :whaaaaaat: francuski już mi w ogóle nie przeszkadza, nawet głos Black M mnie już nie irytuje  :laughing: :laughing: Może jest to kwestia osłuchania się, nie wiem, ale partie Shakiry są naprawdę fajne, bit jest dobry. Ogólnie brzmi jakoś tak... egzotycznie...? Nie, to raczej nie to, ale brakuje mi teraz odpowiedniego słowa XDD Lepsza niż What we said, jakoś w całości po angielsku traci to "coś", tą swoją odmienność. What we said to chyba jedyna taka piosenka, którą bym nazwała niepotrzebnym "zapychaczem".

Podsumowując, jestem naprawdę zadowolona z tego albumu :brawobrawo: :brawobrawo: Shakira odwaliła dobrą robotę, bardzo się z tego cieszę, bo w pewnym momencie też straciłam nadzieję, że uda jej się nagrać coś na wysokim poziomie. Obawiałam się, że nie zostało w niej już dużo ambicji, że muzyka przestała już się dla niej liczyć. Teraz rozumiem, że to był jej taki "kryzys twórczy" przez ostatnie lata, ale cieszę się, że wróciła z tak udanym materiałem. Mimo że każdy słucha innej muzyki, myślę, że na tej płycie każdy byłby w stanie wybrać dla siebie chociaż jedną piosenkę :D Kiedy słucham całego albumu, nie pomijam żadnego kawałka, a to już jest oznaka naprawdę solidnej płyty. Jestem dumna z Shakiry!
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwiec 04, 2017, 18:02:13 pm »
Pojawił się nowy wywiad dla magazynu Clarin http://clar.in/2s6RgOA
W pierwszej części wywiadu Shakira mówi to, co już słyszeliśmy- o koncepcie albumu El Dorado, o wewnętrznym konflikcie, o tym, że La Bicicleta była przełomowym momentem i wtedy nabrała ochoty by dzielić się z innymi swoją muzyką i nigdy traktowała albumu jako jednolitego zbioru piosenek, bo zawsze czuła się wolna i nagrywa to, co w danym momencie jej się podoba.
Druga część wywiadu jest ciekawsza Shakira mówi, że Trap to jej ulubiona piosenka, ale na początku wstydziła się pokazać tę piosenkę swojemu zespołowi i nie chciała umieścić jej na płycie ze względu seksualny tekst, ale Maluma przekonał ją, że ta piosenka jest spoko. Następnie dziennikarz zapytał Shakirę czy nagrała erotyczną i nowoczesną piosenkę by dorównać Beyonce i Rihannie. Shakira odpowiedziała, że nigdy nie chciała nikogo naśladować, zawsze podąża za swoim instynktem. między nią a Beyonce jest przepaść i gdyby próbowała robić to, co ona by zostać zauważoną fani wyczuliby fałsz.

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwiec 07, 2017, 08:35:55 am »
Album zadebiutował na #15 miejscu listy Billboard 200

Offline made94line

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Total likes: 10
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • La Tortura
  • Imię: Magdalena
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwiec 07, 2017, 15:33:42 pm »
Shaki dobrze powiedziała z tym porównaniem do Beyonce. Ja od lat właśnie lubię ją za to, że jest sobą i nie poddała się tej modzie na "gołe tyłki" i szokowanie tylko dalej jest taka jak była :)

Offline shakkira1997

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 596
  • Total likes: 15
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Poem to a Horse, Sale el sol, Tu boca, Hey you, How do you do, No, Loca por ti, Las de la Intuición, Hips Don't Lie, When a woman, Trap, TuTu
  • Mój twitter: @thesonjja
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwiec 08, 2017, 00:08:16 am »
czy wiadomo coś już, ile płyt sprzedano ?

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwiec 08, 2017, 00:36:18 am »
Poniżej 70 tys na całym świecie.


Offline maniek

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwiec 08, 2017, 04:26:38 am »
To tylko sprzedaż fizyczna, czy streaming tez jest w uwzględniony w tej liczbie? Promocja może i widmo, ale  co za czasy- tyle wyświetleń "Chantaje", tyle followersów na Fb a taka niska liczba...

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwiec 08, 2017, 18:14:58 pm »
W Polsce płyta zajęła 16 miejsce pod względem sprzedaży w okresie 26.05.2017 - 01.06.2017

Offline ktos

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 770
  • Total likes: 46
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever Wherever
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwiec 08, 2017, 20:44:37 pm »
z facebooka

~ Hey guys … Shak has another surprise for you! Stay tuned for a live stream of her performance at the El Dorado launch party tonight in Barcelona!

Shakira ma zaśpiewać Toneladas, Chantaje, Nada i Me Enamoré

także będzie 1 raz Nada



no i po Nada fajnie wyszło
« Last Edit: Czerwiec 08, 2017, 23:23:53 pm wysłana przez ktos »

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwiec 09, 2017, 15:23:40 pm »
cała sprzedaż ze streamingiem na świecie 68.000

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwiec 09, 2017, 17:11:22 pm »
To tylko sprzedaż fizyczna, czy streaming tez jest w uwzględniony w tej liczbie? Promocja może i widmo, ale  co za czasy- tyle wyświetleń "Chantaje", tyle followersów na Fb a taka niska liczba...

Wiesz, obejrzenie teledysku nic nie kosztuje w przeciwieństwie do płyty. Poza tym brakuje prawdziwego hitu pokroju Hips don't lie, który napędzałby sprzedaż.

Edit

Właśnie teraz oglądam film z koncertu promocyjnego w Barcelonie. Shakira dobrze zaśpiewała, ale niestety ten cały event to totalna amatorszczyzna. Jak można taki koncert transmitować za pomocą telefonu komórkowego, nie mogli zabrać ze sobą normalnej kamery i to nagrać a nawet puścić w TV?
« Last Edit: Czerwiec 10, 2017, 14:31:11 pm wysłana przez Lara »