Autor Wątek: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado  (Read 21900 times)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 10, 2017, 02:55:05 am »
^ Dokładnie. Poza fanami pewnie nikt nie wiedział o tym koncercie.... Niech się potem nie dziwią, że sprzedaż płyty jest taka niska.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 10, 2017, 18:05:43 pm »
Może specjalnie nie robi dużych eventów promocyjnych, aby ewentualnie nie przyciągnąć na nie terrorystów. 

Comme Moi z Black M i jedną z uczestniczek The Voice
https://www.tf1.fr/tf1/the-voice/videos/lucie-shakira-black-m-moi-finale-direct-saison-6.html
« Last Edit: Czerwiec 10, 2017, 22:40:15 pm wysłana przez Diana »

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwiec 11, 2017, 00:04:35 am »
Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to był powód. Gdyby wszyscy mieli tak reagować, to nikt by z domu nie wychodził w obawie przed terroryzmem. Hiszpania i tak jest jeszcze bezpiecznym krajem.

Coś tu jest nie tak, kwestie tej dziewczyny podobały mi się bardziej niż Shakiry :confused2: XDD
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline ktos

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 770
  • Total likes: 46
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever Wherever
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwiec 11, 2017, 09:25:44 am »

Offline Reckless

  • Przyjaciel Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 887
  • Total likes: 300
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
  • Imię: Mateusz
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwiec 11, 2017, 10:51:44 am »
Może specjalnie nie robi dużych eventów promocyjnych, aby ewentualnie nie przyciągnąć na nie terrorystów. 

Shakira nie jest raczej paranoiczką  :nasmierczapomnialam:

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:06:51 am »
Może specjalnie nie robi dużych eventów promocyjnych, aby ewentualnie nie przyciągnąć na nie terrorystów.

Chodziło mi przede wszystkim o jakość dostępnych materiałów a nie o wielkość koncertów. Shakira Team cofnął się w rozwoju do poziomu fanów, którzy nagrywają występy telefonem komórkowym. Na całe szczęście udostępnili Toneladas w wysokiej rozdzielczości, więc jest szansa, że zobaczymy Nada, Chantaje i Me enamore w lepszej jakości

Cytuj
Comme Moi z Black M i jedną z uczestniczek The Voice
https://www.tf1.fr/tf1/the-voice/videos/lucie-shakira-black-m-moi-finale-direct-saison-6.html

Szczerze mówiąc nie podobały mi się te występy. Wokale brzmiały ciężko, jakby były na siłę forsowane. Gdy słucham wersji studyjnej Me enamore to ta piosenka wydaje się taka lekka i świeża a na żywo to taki mały koszmarek.

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwiec 11, 2017, 14:28:39 pm »
Cała ta promocja nie ma żadnej logiki, single wypuszczane pół roku przed premierą albumu, a pierwszy występ w TV dwa tygodnie po premierze i to we francuskim The Voice (pewnie dlatego, że mogła szybko wrócić do Barcelony) zamiast w jakimś programie, który  trafia do szerszego grona odbiorców np. “Jimmy Fallon”, "The Ellen DeGeneres Show", albo “Despierta America”, niby będzie Carpool Karaoke, ale tylko w Apple Music i za jakieś 2 miesiące. Jej wygląd sceniczny też jakoś bez pomysłu, wczoraj wystąpiła w tej samej stylizacji, w której tego samego dnia udzielała wywiadu dla NRJ, a 2 tygodnie temu wywiadu dla EFE.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwiec 12, 2017, 04:39:22 am »
W Polsce płyta zajęła 16 miejsce pod względem sprzedaży w okresie 26.05.2017 - 01.06.2017

Czyli OLiS bierzę pod uwagę tylko płyty zakupione w Empiku, bo w właśnie w wewnętrznym rankingu Empiku EL Dorado zajęło 16 miejsce pod względem najczęściej kupowanych płyt. Z jednej strony słusznie bo płyty kupione na przykład na Allegro niekoniecznie muszą pochodzić z polskiej dystrybucji (Sony Music Poland) tylko z importu, co więcej nie muszą być oryginalne. Ja się kiedyś nacięłam i przez Ebay nieświadomie kupiłam podrabianą płytę Oral Fijacion, pózniej zgubiłam ją w akademiku (może to i lepiej). Z drugiej strony jednak szkoda, bo w ten sposób zaniżana jest rzeczywista liczba sprzedanych płyt

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #548 dnia: Czerwiec 13, 2017, 03:24:42 am »
Moim zdaniem to głupie... w mieście, w którym mieszkam jest dużo więcej sklepów z muzyką, niż Empik i ja właśnie swoją płytę mam z takiego sklepu i to się nie liczy do sprzedaży?
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #549 dnia: Czerwiec 13, 2017, 06:46:38 am »
^Oczywiście, że nie liczy się tylko sprzedaż Empiku do tej listy. http://bestsellery.zpav.pl/wyroznienia/regulamin.php

Obecnie do sprzedaży płyt w Polsce liczy się nawet streaming którejkolwiek piosenki z albumu.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwiec 13, 2017, 15:02:37 pm »
^ Ufff to dobrze, już się bałam XD A możesz wyjaśnić o co chodzi z tym streamingiem? Ja nie za bardzo ogarniam takie rzeczy  :laughing: :smiley_facepalm: czyli, że jak słucham jakiejkolwiek piosenki z albumu np na yt, albo jak puszczają w radio to się liczy do sprzedaży? XD
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwiec 13, 2017, 16:39:15 pm »
^ Ufff to dobrze, już się bałam XD A możesz wyjaśnić o co chodzi z tym streamingiem? Ja nie za bardzo ogarniam takie rzeczy  :laughing: :smiley_facepalm: czyli, że jak słucham jakiejkolwiek piosenki z albumu np na yt, albo jak puszczają w radio to się liczy do sprzedaży? XD
tak, jest napisane, że 10 sprzedanych piosenek liczy się jako album, 2500 szt. streamów (odsłuchów) któregokolwiek z tytułów albumu jako 1 albumu.
Na Billboard 200 jest tak, że 10 sprzedanych piosenek jest liczone jest jako 1 album lub 1,500 odtworzeń np. na YouTube, Spotify, ale liczą się tylko odtworzenia w USA.

Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwiec 13, 2017, 19:57:32 pm »
El Dorado jest na 1. miejscu na polskim iTunes. Ciekawe, kim są te 3 osoby? Haha

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 13, 2017, 20:26:38 pm »
^Oczywiście, że nie liczy się tylko sprzedaż Empiku do tej listy. http://bestsellery.zpav.pl/wyroznienia/regulamin.php

Obecnie do sprzedaży płyt w Polsce liczy się nawet streaming którejkolwiek piosenki z albumu.

Ok. Dzięki za linka, jednakże musicie sobie zdawać sprawę z tego, że sprzedaż plików cyfrowych w Polsce to margines. Ludzie wolą za darmo ściągnąć pliki przez torenta niż je kupić. Kiedyś czytałam że w zeszłym roku sprzedano ogółem 4000 sztuk plików muzycznych, czyli bardzo malutko a perspektywy rozwoju są kiepskie. Także nie powinniście się jarać rankingami iTunes, bo wystarczy sprzedać 100 egzemplarzy danego albumu by zająć 1 miejsce. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale w artykule jest mowa o przychodach ze streamingu, czyli streaming w sieci liczy się tylko wtedy gdy masz wykupioną płatną substrybcję. Moim zdaniem jest to sztuczne zawyżanie statystyk, bo przecież artyści nie dostają żadnej kasy gdy ty słuchasz ich piosenek w streamingu, a jeżeli już to naprawdę nędzne grosze, z tego powodu Taylor poszła na wojnę z Spotify i wycofała wszystkie swoje albumy.

Ja tym razem nie zrobiłam zakupu w iTunes, bo zdecydowałam że przegram płytę. Poza tym jestem jedyną idobą która kupuje albumy Heleny Paparizou w polskim iTunes. Szczerze mówiąc chyba nie ma sensu kupować plików cyfrowych skoro ich ceny są zbliżone do ceny fizycznego albumu. Absurdem jest na przykład to że dzwonki są droższe od piosenek

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 13, 2017, 20:37:58 pm »
Ok. Dzięki za linka, jednakże musicie sobie zdawać sprawę z tego, że sprzedaż plików cyfrowych w Polsce to margines. Ludzie wolą za darmo ściągnąć pliki przez torenta niż je kupić. Kiedyś czytałam że w zeszłym roku sprzedano ogółem 4000 sztuk plików muzycznych, czyli bardzo malutko a perspektywy rozwoju są kiepskie. Także nie powinniście się jarać rankingami iTunes, bo wystarczy sprzedać 100 egzemplarzy danego albumu by zająć 1 miejsce. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale w artykule jest mowa o przychodach ze streamingu, czyli streaming w sieci liczy się tylko wtedy gdy masz wykupioną płatną substrybcję. Moim zdaniem jest to sztuczne zawyżanie statystyk, bo przecież artyści nie dostają żadnej kasy gdy ty słuchasz ich piosenek w streamingu, a jeżeli już to naprawdę nędzne grosze, z tego powodu Taylor poszła na wojnę z Spotify i wycofała wszystkie swoje albumy.

Ja tym razem nie zrobiłam zakupu w iTunes, bo zdecydowałam że przegram płytę. Poza tym jestem jedyną idobą która kupuje albumy Heleny Paparizou w polskim iTunes. Szczerze mówiąc chyba nie ma sensu kupować plików cyfrowych skoro ich ceny są zbliżone do ceny fizycznego albumu. Absurdem jest na przykład to że dzwonki są droższe od piosenek

Albumy Taylor są już na spotify.

100 egzemplarzy? Błagam, wystarczy kilka xD