Autor Wątek: Ulubiona płyta  (Read 6725 times)

Offline rabiosa

Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 28, 2014, 17:17:10 pm »
1. Sale El Sol - do tej płyty mam sentyment, bo to ona była pierwszą płytą którą przesłuchałam w całości. Dzięki niej zaczęłam się interesować jej osobą oraz działalnością muzyczną. Można powiedzieć, że dzięki temu krążkowi stałam się fanką Shaki. Dobry, latynoski pop. Właśnie w takich rytmach lubię głos Shakiry. Nie ma tu piosenki, której bym nie lubiła. Mimo, że połowa z nich to covery.

2. ¿Dónde están los ladrones? - naprawdę świetny album. Od początku, do końca. Szczególną słabość mam do "Ciega, Sordomuda" i "Ojos Asi".

3. She Wolf - teraz chcę zobaczyć wasze miny, gdy widzicie She Wolfa na trzecim miejscu. Wystarczająco się zapoznałam z forum, żeby wiedzieć że nie lubicie tego albumu :D Na początku byłam do tej płyty całkowicie obojętna. Zaczęłam się do niego przekonywać na początku 2014 roku. Teraz już nawet "eee eee eee EEE" w "Did it again" mi nie przeszkadza. I to "pow pow pow" w Spy też. Wszystkie piosenki mi się podobają, bez wyjątków. Szkoda, że na tej płycie jest tylko 9 piosenek (nie licząc tłumaczeń)

Na zaszczytne trzecie miejsce moim zdaniem zasługuje również Oral Fixaction vol.1 O wiele bardziej podoba mi się od drugiej części (vol.2) Ogólnie to lubię większość piosenek z tej płyty. Szczególnie "No" i "La pared". Za to nie lubię "Imprescindible" i "Obtener un Si" - nie wiem czemu.

4. Pies Descalzos jest spoko, podoba mi się "stara" Shak, nie rozwinę swojej wypowiedzi, bo nie wiem jak.   :facepalmpoziomdrugi:

5. Na miejscu czwartym umieściłam dwie płyty Laundry Service i Pies Descalzos
Laundry Service uzekło mnie swoim rockowym brzmieniem. Jednak są piosenki, których nie lubię - "Rules", "Fool" i "The One".

6. Oral Fixation vol.2 - płyta, którą najrzadziej odtwarzam. Może jak posłucham ją jeszcze kilka, ewentualnie kilkanaście razy to się przekonam. Na dzień dzisiejszy moimi ulubionymi piosenkami są "How do you do" i legendarne "Hips don't lie". Do reszty jestem obojętna.

SHAKIRA pozostawię na razie poza rankingiem.

Chcę dodać, że nie ma albumu, który by mi się nie podobał. Lubię wszystkie, ale w mniej lub większym stopniu.  salut

Offline Klaudziax

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 409
  • Total likes: 47
  • El universo conspira
    • Ulubiona płyta:
      Pies Descalzos
    • Antologia, Inevitable, Moscas en la casa, Loca por ti
  • Mój twitter: @marryme_hazz
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 28, 2014, 20:13:40 pm »
jedna z niewielu osób, która tak ceni She Wolf :D
Hasta que salga el sol

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 28, 2014, 21:32:35 pm »

Chcę dodać, że nie ma albumu, który by mi się nie podobał. Lubię wszystkie, ale w mniej lub większym stopniu.  salut


tak samo mam ale to chyba każdy tak ma jak ma jakiegoś swojego najukochańszego na świecie artystę XD
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 29, 2014, 15:02:35 pm »

tak samo mam ale to chyba każdy tak ma jak ma jakiegoś swojego najukochańszego na świecie artystę XD

Wychodzi na to, że leje na Shaki ;( xD

Michelle

  • Gość
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 01, 2014, 12:28:04 pm »
SHAKIRA to chyba jedyna płyta Shak (nie licząc Magii i Peligro, których praktycznie w ogóle nie włączam), z której przy słuchaniu wybieram tylko niektóre piosenki. A zazwyczaj słucham całymi albumami. Jakoś mnie irytują niektóre utwory. A i tak w moim rankingu nie postawiłam jej na samym końcu.

Offline Reckless

  • Przyjaciel Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 887
  • Total likes: 300
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
  • Imię: Mateusz
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 01, 2014, 18:23:59 pm »
^ Ja jak słucham albumu to zawsze pomijam CRTFY, Spotlight i The One Thing.



Offline Moscas

Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 23, 2014, 23:54:37 pm »
Podium zajmuje:
Pies Descalzos
Donde estan los ladrones

Później:
Laundry Service
OF 1&2
She wolf
Sale el Sol
Peligro
Magia


daleko, daleko za nimi:
SHAKIRA - tfu

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 24, 2014, 00:20:11 am »
czemu aż tak bardzo najnowszej płyty nie lubisz? Moim zdaniem Empire i Cut me deep to jedne z najlepszych piosenek anglojęzycznych Shakiry  :dealwithit:
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 24, 2014, 00:34:10 am »
Moim zdaniem Empire i Cut me deep to jedne z najlepszych piosenek anglojęzycznych Shakiry  :dealwithit:
o to to to  :taktaktak: zwłaszcza Empire.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 24, 2014, 01:20:09 am »
Każdy ma prawo do własnej oceny twórczości Shakiry, ale serio najnowszy album najgorszy, nawet od Magii i Peligro, których oprócz 3 piosenek słuchać nie mogę?

Widzę, że (pomijając M i P) wg Ciebie im nowszy album tym gorszy.
btw. podium ma 3 miejsca
« Last Edit: Czerwiec 24, 2014, 01:22:53 am wysłana przez Ladrón »

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 24, 2014, 02:49:49 am »
u mnie, jak już się ustabilizowały "emocje" związane z nową płytą, bo wiadomo, że na początku to szał, mój ranking wygląda mniej więcej tak:

1. Dónde Estan Los Ladrones - niezmiennie i niepodważalnie odkąd poznałam wszystkie płyty Shakiry
2. Oral Fixation vol. 2
3. Laundry Service
4. Fijación Oral vol. 1
5. Pies Descalzos
6. Shakira
7. Sale el Sol
8. She Wolf

właściwie trochę ciężko ustawić ten ranking. DELL jest ponad wszystkie inne, to wiadomo, ale właściwie tak od 4 miejsca lubię niemal tak samo te albumy. jedne troszkę bardziej, wiadomo, ale np. SES jest na 7 miejscu, a to nie znaczy, że nie lubię tej płyty, tylko no jakoś trzeba było ten ranking ustalić, wszystkie na jedynym miejscu nie chciałam wpisywać, wiecie o co chodzi XDD no prócz She Wolfa oczywiście, bo tego już nie polubię nigdy chyba XDD skoro przez 4 lata mi się nie udało, to już chyba się nie uda. Magii i Peligro nie uwzględniam, bo nie słucham tych płyt, przesłuchałam te piosenki kilka lat temu i już jakoś do nich nie wracam ostatnio, więc..
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 24, 2014, 10:31:39 am »
Każdy ma prawo do własnej oceny twórczości Shakiry, ale serio najnowszy album najgorszy, nawet od Magii i Peligro, których oprócz 3 piosenek słuchać nie mogę?

Widzę, że (pomijając M i P) wg Ciebie im nowszy album tym gorszy.
btw. podium ma 3 miejsca

no właśnie o to mi chodzi :P oczywiście każdy ma prawo oceniać ale ja nie wiem w sumie jak można być fanem lubią tylko DELL i PD skoro to już nie powróci lol . A już na pewno Shakira. nie jest gorsza od Magii i Peligro o.O produkcja płyty jest o wiele lepsza niż Sale El Sol (chodzi mi o samą produkcję a co dopiero od Peligro ..)

Moim zdaniem w ogóle nie można porównywać albumów hiszpańskich z angielskimi, bo są zupełnie inne dlatego chyba lepiej osobno robić rankingi płyt anglojezycznych i hiszpańskojęzycznych XD
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Moscas

Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 24, 2014, 12:17:53 pm »
Wiem, że powinnam jeszcze osadzić którąś z płyt na 3 miejsce, ale nie potrafiłabym wybrać.
Co do ostatniego albumu - jest bardzo słaby. Nie poznaję w nim Shakiry, jedno co być może go usprawiedliwia, to że Shak lubi zmieniać style, ale czy to dobra wymówka? Tak naprawdę album porywa się w nurt najnowszej muzyki disco, pop, której nie lubię - po to, by przyciągnąć słuchaczy. Media są zawalone takim typem muzyki, więc Shak nie chce stracić na eksperymentach - trzyma się pewniaków.

Co do Empire, była to pierwsza piosenka, z którą kojarzyłam album... Ale chwila - coś tu nie pasuje!
Empire jest świetną piosenką, może Cut me deep i You don't care about me się jeszcze obroni, reszty nie mam ochoty słuchać

Offline Suerte

Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 24, 2014, 13:20:38 pm »
Moim zdaniem w ogóle nie można porównywać albumów hiszpańskich z angielskimi, bo są zupełnie inne dlatego chyba lepiej osobno robić rankingi płyt anglojezycznych i hiszpańskojęzycznych XD
O to to! Masz całkowitą rację! :) W związku z tym mój ranking wygląda następująco:

Płyty hiszpańskojęzyczne:
1. ¿Dónde Están los Ladrones?
2. Pies Descalzos
3. Sale el Sol
4. Fijación Oral, Vol. 1
Chociaż prawdę mówiąc często pozycje zmieniają się w zależności od mojego nastroju, z wyjątkiem Fijación Oral, Vol. 1, ta płyta zawsze pozostaje u mnie na końcu.

Płyty anglojęzyczne:
1. Servicio de Lavandería
2. Oral Fixation, Vol. 2
3. Shakira.
4. Loba

Offline shakkira1997

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 596
  • Total likes: 15
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Poem to a Horse, Sale el sol, Tu boca, Hey you, How do you do, No, Loca por ti, Las de la Intuición, Hips Don't Lie, When a woman, Trap, TuTu
  • Mój twitter: @thesonjja
Odp: Ulubiona płyta
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 24, 2014, 13:32:21 pm »
Płyty angielskojęzyczne
1. Oral Fixation Vol.2
2. Laundry Service
3. Shakira.
4. She wolf

Płyty hiszpańskojęzyczne
1. Sale el sol
2. ¿Dónde Están los Ladrones?,  Pies descalzos i Fijación Oral Vol.1
« Last Edit: Czerwiec 24, 2014, 13:38:13 pm wysłana przez shakkira1997 »