Autor Wątek: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki  (Read 7492 times)

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,188
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 21, 2014, 12:44:54 pm »
Muszę się pochwalić, że od wczoraj mam nowego psiaka. 2 miesięczny Shih tzu. Roboczo nazwałam go Topik z braku lepszego imienia.
http://olx.pl/oferta/shih-tzu-piesek-CID103-ID7w6pn.html#f2f3784036
Więcej zdjęć możecie zobaczyć na moim instagramie. Niesamowity łobuz, ciągle chce się bawić, wczoraj nawet nie myślał o spaniu, pomimo, że było już po 23. Jeszcze musi przyzwyczaić się do nowego otoczenia, bo czuje się niepewny.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 21, 2014, 13:15:19 pm »
jakie słodkości !!!! I za darmo dawała? dziwne :o nieźle Ci się trafiło na takie oferty ludzie się rzucają bardzo szybko.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Loba

Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 21, 2014, 14:33:25 pm »
Omg, Shih tzu! Witam w gronie posiadaczy tych cudownych piesków! :)
wczoraj nawet nie myślał o spaniu, pomimo, że było już po 23.
Poczekaj jeszcze trochę, niedługo zrobi się z niego prawdziwy Shih tzu i będzie spał 3/4 dnia. :D

I mega Ci się trafiło, że piesek za darmo. To praktycznie niespotykane. Za tą rasę dużo się płaci, tak samo jak za Yorki.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,188
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 21, 2014, 17:07:31 pm »
Nie wiem czy to jest prawdziwy shih tzu, bo ma trochę za długi pyszczek. Zobaczymy co z niego wyrośnie. W każdym bądź radzie piesek będzie mały, jego ojciec shih tzu waży 2,5 kg a matka podobno jeszcze mniejsza. Piesek jest naprawdę słodki. Nie dostałam go całkiem za darmo, musiałam zapłacić 200 zł jak oni to mówią za koszty utrzymania.
EDIT
Co ciekawe Topik najprawdopodobniej urodził się w dniu śmierci Rolanda, więc musiał być nasz.
« Last Edit: Październik 21, 2014, 17:31:31 pm wysłana przez Lara »

Offline Loba

Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 21, 2014, 17:58:51 pm »
W każdym bądź radzie piesek będzie mały, jego ojciec shih tzu waży 2,5 kg a matka podobno jeszcze mniejsza.
Matko boska tylko 2,5? Moja waży 7kg. ;D
saving people, hunting things, the family business.


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,188
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 21, 2014, 19:08:51 pm »
A są jakieś shih tzu miniaturki? bo Yorki są normalne i miniaturki, które ważą 1,5 kg. Mogłabyś pokazać zdjęcia swojego pieska? Dobrze, że masz shih tzu w razie wątpliwości będę mogła zadać Ci kilka pytań dotyczących pielęgnacji.

Offline Loba

Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 21, 2014, 19:56:41 pm »
Nie za bardzo się orientuję czy Shih tzu miniaturka istnieje, ale możliwe, skoro mówisz, że dorosły pies waży tylko 2,5kg.

A tutaj moja księżniczka Daisy. Jak na księżniczkę przystało poza do fotki obowiązkowa. ;D



Jak będziesz miała jakiekolwiek pytania co do pielęgnacji czy odżywiania czy czegokolwiek z Shih tzu związanego to śmiało pytaj. :)
« Last Edit: Październik 21, 2014, 19:59:09 pm wysłana przez Loba »
saving people, hunting things, the family business.


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,188
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 22, 2014, 17:17:41 pm »
Jaki kiełek :p Mój pierwszy pies też tak kiełki szczerzył i lubił pozować.
W jaki sposób czyścisz pieskowi uszka? Do przemywania oczu używać wacika z wodą czy specjalnego preparatu?

Offline Loba

Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 22, 2014, 18:34:27 pm »
Na zdjęciu świeżo po strzyżeniu. Wiem, że z tym fryzjerem zajechało Paris Hilton, ale moja Daisy do niego musi chodzić bo to długowłosa wersja, a mi jakoś nie podobają te jej długaśne włosy, wolę jak jest ścięta na króciutko. Za pierwszym razem sama ją obcięłam i mama zakazała mi brać następnym razem nożyczek do ręki, hahahahah XDDD
No, ale do rzeczy. Jeśli chodzi o uszy to sama się tym nie zajmuję, robi to za mnie fryzjer, po prostu przy okazji obcinania zawsze zrobi jakieś czary-mary przy uszach i pazurkach albo idę do weterynarza. Trzeba wyrywać włoski, które rosną w środku, swoją drogą są miękkie i po rozczesaniu łatwo je wyrywać, ale na pierwszy raz polecałabym Ci się zwrócić z tym do weterynarza lub zwyczajnie u jakiegoś pieskiego fryzjera jak ja by Ci wszystko dokładnie pokazał, żebyś niepotrzebnego bólu pieskowi nie zadała. A oczy przemywam jej codziennie wacikiem polanym solą fizjologiczną. O oczy u tej rasy trzeba szczególnie dbać. Oczy muszą być dokładnie oczyszczone bo bardzo łatwo mogą nabawić się jakiegoś stanu zapalnego. Moja Daisy już raz cierpiała niestety przez to. No i też ważne, żebyś uważała bo Shih tzu mają to do siebie, że czasami lubią być ślepe i zwyczajnie w świecie, bawiąc się potrafią wbiec w ścianę, a to bardzo niebezpieczne bo ich oczodół jest większy niż sama gałka (coś takiego) i często zdarza się tak, że oczy im wypadają. Matka mojej Daisy zeskoczyła tylko z kanapy i otarła się o nogę stołu i oko jej wypadło. Także oglądaj pieska za każdym razem jak w coś uderzy.
« Last Edit: Październik 22, 2014, 18:37:38 pm wysłana przez Loba »
saving people, hunting things, the family business.


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,188
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 22, 2014, 19:41:34 pm »
O Jezu, ale mnie nastraszyłaś z tym wypadającym okiem. Mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie, będę na niego uważać. A co się dzieje w takich przypadkach jak już mu oko wypadnie? Da się to jakoś zoperować i stawić gałkę z powrotem czy pies będzie ślepy?
Moim zdaniem włoski powinno się podcinać, żeby piesek nie zamiatał wszystkich kurzy. Poza tym latem w takiej sierści to na pewno gorąco jest.

Offline Loba

Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 22, 2014, 19:58:16 pm »
Latem obowiązkowe jest obcinanie pieska no bo wiadomo gorąco, tym bardziej, że Shih tzu mają włosy, nie sierść. My latem spinamy włosy bo nie dajemy rady, a co dopiero taki piesek który jest cały pokryty takim futerkiem. A zimą znowu troszkę pozwalam jej zapuszczać, żeby było jej ciepło. Shih tzu uwielbiają śnieg i zimę, więc kochają bawić się w śniegu. Jak będzie śnieżna zima koniecznie musisz puścić pieska na śnieg, zobaczysz jaką będzie miał radochę. Moja dosłownie wskakuje w zaspy i znika na parę sekund, po czym nagle wyskakuje w innym miejscu i znowu, hahah. :)
Jeżeli zareaguje się odpowiednio wcześnie oko można uratować, ale z reguły dochodzi do tego, że piesek zostaje ślepy.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,188
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 23, 2014, 13:05:07 pm »
Byłam dzisiaj z Topikiem u weta na szczepieniu. To jest prawdziwy shih tzu, pyszczek ma za długi. Szczerze to dla mnie nie ma znaczenia czy pies rasowy czy mieszaniec. Szkoda tylko, że ta pani mnie oszukała, bo mogłabym utargować cenę.
Nie mam pojęcia co to za mieszaka, dla mnie wygląda trochę jak shih tzu skrzyżowany z chalesem spanielem.

Offline Loba

Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 23, 2014, 18:01:58 pm »
No to strasznie niefajnie z tobą postąpiła. Tym bardziej, że dość sporo zapłaciłaś.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,188
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 23, 2014, 19:11:08 pm »
Nie lubię zakłamanych ludzi, którzy zrobią wszystko dla zysku i nie interesuje ich los psa. Topik nie miał żadnych szczepień pomimo, iż powinien być zaszczepiony po urodzeniu. Okazało się, że ma pchły :( Musiałam go odpchlić, odrobaczyć i zaszczepić. Dzisiaj miał pierwsze szczepienie, czekają nas jeszcze dwa.

Offline Loba

Odp: Psiaki, zwierzaki i inne futrzaki
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 24, 2014, 17:32:53 pm »
Dobrze, że piesek jest teraz w twoich rękach. Przynajmniej jesteś osobą, która o niego zadba. :) I tak btw, nie mogę napatrzeć się na twój gif z podpisu, jest taki słodki!  olove
saving people, hunting things, the family business.