Autor Wątek: Dyskografia Shaki  (Read 7355 times)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2013, 02:43:15 am »
Skoro mamy już ten temat to może pogadalibyśmy tu o jej płytach. Co nam się w każdej podoba, a co nie... Wolicie jej hiszpańskojęzyczne piosenki, czy te po angielsku?
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Gordita

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Total likes: 3
  • jak opisać siebie w tysiącu słowach?
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • Obtener un Si, Your Embrace, Toneladas, No, No Creo, Poem to a Horse, Try Everything
  • Imię: Zuzia
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2013, 07:43:16 am »
Raczej hiszpańskie na przykład Ojos asi jest dla mnie lepsze niż eyes like yours ale Loca bardziej mi się podoba po angielsku. Jednak Shakira w hiszpańskim to po prostu cudo, np. No - nie wyobrażam sobie tej piosenki po angielsku
  

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2013, 09:40:45 am »
Mnie jakoś bardziej hipnotyzują hiszpańsko-języczne... ma wtedy zupełnie inny głos tak naprawdę... np The Day And The Time ma już o 50% mniej uroku niż hiszpański bliźniak Dia Especial... który wręcz powala na kolana...

chociaż są przypadki kiedy wolę angielską... She Wolf (samą piosenkę nawet trawie byleby bez teledysku)  bardziej lubię niż Lobę

la tortura

  • Gość
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2013, 09:45:54 am »
Bardziej wolę hiszpańskie, ale są wyjątki. Ogólnie nie przepadam za piosenką She wolf/Loba, ale w ostateczności lepsza według mnie jest wersja angielska.

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2013, 09:59:04 am »
W Loba wydaje mi się, ze jest bardziej przerobiony głos niż w She Wolf, a przynajmniej tak mi się wydaje słuchając. :D


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2013, 10:29:30 am »
W Loba wydaje mi się, ze jest bardziej przerobiony głos niż w She Wolf, a przynajmniej tak mi się wydaje słuchając. :D

No właśnie... a przynajmniej w LOBIE brzmi jak głos słodkiej rzygającej tęczą małej dziewczynki :D

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:07:03 am »
Hiszpańskie! Chociaż po angielsku więcej rozumiem no ale tak jak Gerl napisała - jak śpiewa po Hiszpańsku to ma to swój urok ♥
« Last Edit: Sierpień 04, 2013, 11:20:16 am wysłana przez Mizey »


Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:08:20 am »
ja tam wole te hiszpańskie, chociaż w niektórych angielskich jestem zakochana  ooh



Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2013, 13:46:03 pm »
Ja chyba wolę Shak śpiewającą po angielsku (wiem jestem w mniejszości) i chyba dlatego moim ulubionym albumem jest Oral Fixation vol. 2, ale piosenki w języku hiszpańskim również uwielbiam np. Sale el Sol.

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2013, 14:53:21 pm »
Ja też wolę OF2. ;) Oczywiście kocham No i La Tortura, ale od piosenek z tej płyty zaczęła się moja przygoda właściwie. ;D


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2013, 15:46:38 pm »
Ja to w sumie nie wiem... zależy do jakiej piosenki. Przeważnie bardziej podobają mi się te po hiszpańsku. Do niektórych piosenek po prostu nie pasuje język angielski. Np. Ojos Asi. Nie cierpię angielskiej wersji, zupełnie nie pasuje do klimatu tego kawałka niechcenatopaczac Ale angielski też Shak dobrze wychodzi. Oral Fixation vol.2 to mój drugi ulubiony album, uwielbiam piosenki z tej płyty.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline voyo

Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:39:01 pm »
Jestem bardziej za piosenkami po hiszpańsku, aczkolwiek jest wiele piosenek angielskich które uwielbiam. W przypadku Shak, nie wiem po co robi 2 wersje piosenek, jeśli dana piosenka nie ma "zapędów" żeby być singlem. Dobrym tego przykładem jest właśnie wyżej wpomniane Dia Especial/ The day and the time, jak dla mnie tak druga mogłaby wogólne nie powstać. Underneath Your Clothes nie wyobrażam sobie po hiszpańsku, a Sale el Sol też dziwnie brzmiałoby po angielsku. Kocham WW i Suerte, She Wolfa i Lobę, także w sumie trudno jest jednoznacznie stwierdzić w którym języku piosenki są lepsze  :_; 


Offline Loba

Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:45:15 pm »
Ja preferuję hiszpańskie wersje, aczkolwiek są pojedyncze piosenki które nie pasują mi po hiszpańsku, np. Loca czy Loba. Bardziej wolę ich angielskie wersje.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2013, 00:42:06 am »
Shaki mogłaby dać sobie spokój z robieniem jednej piosenki w dwóch językach oswt

najczęściej wole te hiszpańskie wersje, ale niektóre lepiej brzmią po angielsku, tak jak Loba pisała... Jednak wole Something od En tus pupilas
We´re all mad here

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Dyskografia Shaki
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2013, 09:50:36 am »
U mnie to różnie bywa, generalnie wolę jak spiewa po hiszpańsku, ale jest kilka piosenek, które po angielsku brzmią znacznie lepiej. A niektórych nie umiem sobie wyobrazić po hiszpansku, np. Underneath your clothes....
Też mnie trochę denerwują tych kilka piosenek w dwóch językach, wolałabym, żeby na ich miejscu były inne, nowe nagrania. Bo w zasadzie często na płytach Shaki nie ma zbyt dużo piosenek przez te własnie dublowanie. Chciaż z drugiej strony robi to dla hiszpańskojęzycznych fanów, których ma od groma, oni napewno są zadowoleni ;)