Autor Wątek: Ostatnio przeczytana książka  (Read 9462 times)

Offline SolekFasolek

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 27, 2014, 16:16:23 pm »
Książki:
Completed: Haruki Murakami - Na południe od granicy, na zachód od słońca i Sputnik Sweetheart.
Airing: Haruki Murakami - Kafka nad morzem.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 28, 2014, 22:09:59 pm »
"Zbieracz Burz cz. I" - Anioł Zagłady musi rozwalić Ziemię na polecenie Pana. W pewnym sensie sprzymierza się z Diabłem, bo jego wielcy świetliści niegdysiejsi przyjaciele zdradzili go i uznali za wariata. A demony tu wcale nie są takie złe, jakimi je malują. Bardzo dobra książka, świetnie napisana. Wzięłam się już za drugą część. Trochę od dupy strony to czytam, bo pierwszy był "Siewca Wiatru" ale kij XD

"Zbieracz Burz cz. II"
« Last Edit: Maj 04, 2014, 13:36:02 pm wysłana przez Inevitable »
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 15, 2014, 11:21:52 am »
Miasto Kości - Cassandra Clare

nudna książka, rozkręca się w miarę dopiero pod koniec. plus przynajmniej za zakończenie, bo takiego się nie spodziewałam, ale reszta marniutka. bohaterowie czasem kompletnie bezmyślni, głupota wyczuwalna na 100 kilometrów XD co to teraz polecają w tych bibliotekach, głowa mała XD

nikt nic nie czytał ostatnio? :D
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Loba

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 15, 2014, 19:21:50 pm »
Robert Ludlum Klątwa Prometeusza. No cóż, ledwo przełknęłam tą książkę. Ciężko mi się ją czytało ale to ze względu na to, że ja się nie odnajduję w tym gatunku. Przeczytałam ją tylko dlatego, że tata jest ogromnym fanem twórczości Ludluma i ma pełno jego książek więc się skusiłam na jedną i już wiem, że następnej nie przeczytam. Zwyczajnie nie lubię kryminałów i książek sensacyjnych.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 25, 2014, 09:39:24 am »
Ja ostatnio przeczytałam książkę "W dżungli podświadomości" Beaty Pawlikowskiej. Dowiedziałam się z niej bardzo dużo interesujących faktów dotyczących tego, jak działa nasza podświadomość, nie sądziłam, że tak łatwo można "przestawić się" na pozytywne myślenie. Bardzo ciekawa pozycja, Pawlikowska mogłaby uczyć fachu niejednego psychologa.

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 25, 2014, 10:45:56 am »
Ja ostatnio przeczytałam Gwiazd naszych wina, natchniona piosenką Ed'a ["All Of The Stars", polecam], która znajdzie się na soundtracku do adaptacji filmowej tej książki. Muszę przyznać, że nie lubię takich książek. Od początku uważałam, że to będzie banalna historia oparta na schemacie "dziewczyna chora na raka" -> "miłość" -> "śmierć". Nie kręcą mnie takie wyciskacze łez, bo z opisu książki na takowy się zapowiadało.
Ale jak bardzo się zdziwiłam! Mimo tego, że książka nie jest długa, bo ma ~300 stron, to tak bardzo przywiązałam się do głównych bohaterów, że płakałam ostatnie 40 stron i jeszcze 30 minut po zakończeniu. Nawet dzisiaj czasami się zastanawiam nad tym, dlaczego autor napisał tę książkę, czy to jego wyobraźnia, czy może jest oparta częściowo na faktach. To dziwne, bo to chyba pierwsza książka, która mną tak poruszyła. :o Ale polecam! 9/10


Ja ostatnio przeczytałam książkę "W dżungli podświadomości" Beaty Pawlikowskiej. Dowiedziałam się z niej bardzo dużo interesujących faktów dotyczących tego, jak działa nasza podświadomość, nie sądziłam, że tak łatwo można "przestawić się" na pozytywne myślenie. Bardzo ciekawa pozycja, Pawlikowska mogłaby uczyć fachu niejednego psychologa.

Zaczęłam to kiedyś czytać, ale zapomniałam zupełnie o tej książce. Muszę zacząć jeszcze raz w wolnej chwili. :3


Michelle

  • Gość
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 25, 2014, 12:35:45 pm »
Strażnik tajemnic - 9/10 (kocham takie książki)
My, dzieci z dworca zoo - 6/10

Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 10, 2014, 10:01:15 am »
"Niewzruszony" - cudowna książka, z pewnością na długo zostanie w mojej pamięci. Chęć przeżycia autora zasypanego pod haitańskimi gruzami po trzęsieniu ziemi jest godna podziwu. Ciekawa jestem, czy będąc w jego sytuacji miałabym tak silną wolę i wiarę w Boga.
"Opowieści z miasta wdów i kroniki z ziemi mężczyzn" - bardzo interesująca pozycja, czytałam ją z zapartym tchem. Oryginalna historia kobiet z Marquity bardzo mnie zaciekawiła, w pewnym momencie zastanawiałam się jakim cudem mężczyzna napisał taką książkę, która rozumie kobiety i ich problemy. Na końcu jednak dowiedziałam się, że autor jest gejem - i wszystko jasne. xD

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 10, 2014, 15:11:27 pm »
"Dar" - może nie jakoś bardzo wciągająca, ale ciekawie się czyta. słowem, dobra książka. oparta głównie na legendach, pieśniach, różnych zapiskach dotyczących istniejącej ponoć niegdyś cywilizacji Edil-Amarandhu.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 10, 2014, 18:09:12 pm »
Kocham ksiazki Nicholasa Sparksa dlatego wkońcu wzięłam się za siebie i czytam wszystkie :D W ciązgu tygodnia jednym tchem przeczytałam:

List w butelce - Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: 'Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu.' Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...               

Prawdziwy cud - Jeremy Marsh jest wschodzącą gwiazdą mediów, dziennikarzem śledczym, ktorego specjalnością jest pisanie demaskatorskich artykułów o 'rzeczach niezwykłych' - nietypowych koncepcjach naukowych, rzekomych zjawiskach nadprzyrodzonych, jasnowidzach i uzdrowicielach. Realista, sceptyczny od urodzenia, lubi swoją pracę i dlatego bez wahania przyjmuje zaproszenie przyjazdu do miasteczka Boone Creek w Północnej Karolinie. Miejscowy cmentarz jest ponoć nawiedzany przez duchy dawnych niewolników. Ilekroć nadciągnie mgła, tajemnicze błękitne światełka zdają się tańczyć na kamieniach nagrobnych. Po przyjeździe, wbrew sobie, Jeremy zaczyna interesować się prześliczną młodą bibliotekarką Lexie Darnell. Specyficzna atmosfera małej miejscowości, w której wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko, absorbująca tajemnica oraz atrakcyjna kobieta sprawią, że Marsh przeżyje pierwszy w swoim życiu prawdziwy cud...

Wybór - Travis Parker nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczało mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, lojalni przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Czy nowa sąsiadka - lekarka Gabby Holland, bynajmniej nie `famme fatale`, ale kobieta pragnąca spełnić się jako żona i matka, od kilku lat związana z jednym mężczyzną - coś odmieni w jego życiu? Gabby odrzuca próby nawiązania bliższej znajomości. Wydawałoby się, że pomiędzy tym dwojgiem nic nie może się wydarzyć, a jednak... Z dnia na dzień ich znajomość przekształca się w coś, co zakończy się albo wielkim szczęściem, albo równie wielkim dramatem.               

Bezpieczna przystań - Kiedy w niewielkim miasteczku Southport na południu USA pojawia się tajemnicza młoda kobieta, mieszkańcy zadają sobie pytanie, co skłoniło ją do rozpoczęcia życia w tym odizolowanym miejscu. Piękna, ale zamknięta w sobie Katie, pracuje w lokalnej restauracji i wyraźnie unika nawiązywania nowych znajomości. Udaje się jej zachować dystans do momentu, w którym poznaje Alexa, właściciela sklepu i owdowiałego ojca dwójki dzieci. Wbrew sobie, Katie coraz bardziej angażuje się w życie rodziny. Ale nawet najczystsze uczucie nie odmieni jej przeszłości. Kobieta miała dobry powód, by zmienić tożsamość i uciec z Bostonu. Pogrzebała całe swoje dawne życie, by uciec przez brutalem, który zamienił jej życie w piekło. Teraz musi zdecydować, czy żyć dalej samotnie pod fałszywym imieniem, czy podjąć ryzyko i walczyć o własne szczęście. To pierwsze pozwoli jej zapomnieć przeszłość i zapewni bezpieczeństwo. To drugie da jej nadzieję na zbudowanie przyszłości.

Dla Ciebie wszystko - Dawson Cole i Amanda Collier. Chłopak z dołów społecznych, wychowany w rodzinie uchodzącej za najgorszą, najbardziej mściwą, najbardziej niebezpieczną w całym hrabstwie Pamlico: złodziei, dilerów narkotyków, sutenerów i pijaków ze skłonnościami do przemocy. I dziewczyna z przeciwnego bieguna społecznego, pragnąca zostać nauczycielką. Różnice pochodzenia, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie po-godził. Żyje samotnie, pracując na platformach wiertniczych i pokutując za dawne winy. Amanda, mimo że wyszła za mąż i urodziła dzieci, czuje się nie-szczęśliwa. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Stłamszone przed laty uczucie powraca – ale czy uda im się odnaleźć szczęście na przekór całemu światu? Przeszłość i związane z nią konflikty odzywają się ze zdwojoną siłą...               

Opisy są ze strony lubimyczytać.pl
Polecam każdemu, kto lubi dobry romans i lekkie pismo :)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 10, 2014, 19:36:10 pm »
"Wiedźmin. Ostatnie życzenie" który to już raz ja to czytam? XD opisywać nie będę, każdy chyba wie o czym to jest.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline #TóxicoTomasz.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,124
  • Total likes: 136
  • http://instagram.com/toksyczny_tomasz_
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Te Aviso, Te Anuncio
  • Imię: Tomek
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 10, 2014, 23:43:11 pm »
Obecnie w moje dłonie wpadła książka "Tata Mimo Woli " - Jarka Dusia i Kazika Staszewskiego ;).
my profile don't lie..

Bodies, can't you see what everybody wants from you? ~St.Vincent

Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 20, 2014, 14:58:17 pm »
Victor Valdes "Samotność bramkarza" - Pawlikowska ma konkurencję. xD :falldown: A tak na poważnie to muszę przyznać, że metoda Victora na radzenie sobie z presją i stresem jest bardzo dobra, przede wszystkim łatwa i nie wymaga od nas zbyt wielkiego poświęcenia (w porównaniu do innych książek tego typu). Mam nadzieję, że jego rady sprawdzą się również u mnie. ;D

Michelle

  • Gość
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 22, 2014, 13:31:34 pm »
Ludzie Bezdomni - jedna z najgorszych lektur jakie czytałam. Miałam ją olać, ale musiałam opowiedzieć treść książki, żeby poprawić ocenę, więc spięłam poślady i przeczytałam w dwa dni. Blah. W wakacje w końcu przeczytam coś na co mam ochotę.

Obecnie w moje dłonie wpadła książka "Tata Mimo Woli " - Jarka Dusia i Kazika Staszewskiego ;).
o! o! też bym chciała to przeczytać :o

Offline beykira

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Total likes: 56
  • It's my life so let me live it #ForzaJuve
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • Illegal, La Tortura, Costume Makes The Clown, No, Antologia, Tú, Moscas En La Casa
  • Imię: Olimpia
  • Mój twitter: @beykira
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 23, 2014, 13:24:02 pm »
"Cmętarz Zwieżąt" - Stephan King. Absolutnie genialna książka, trzyma w napięciu do ostatniej strony.
The other woman will never have his love to keep, and as the years go by the other woman will spend her life alone