Autor Wątek: Ostatnio przeczytana książka  (Read 9465 times)

Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 11, 2014, 17:37:10 pm »
"Dotknąć prawdy" - Antoinette van Heugten. Przyznam szczerze, że nie przepadam za kryminałami, sięgnęłam po tę książkę przez przypadek, gdyż przeczytałam praktycznie całą bibliotekę wzdłuż i wszerz. Powiem krótko - nie zawiodłam się na tej pozycji, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Od początku do końca trzyma czytelnika w napięciu, nie sposób się od niej oderwać. Polecam wszystkim fanom kryminałów jak i osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem. Z pewnością się nie zawiedziecie.

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 22, 2014, 18:10:14 pm »
Odświeżam temat. Jak to możliwe, że nie czytaliście niczego od lipca? :D

Ja wracam tutaj, żeby podzielić się opinią o kolejnej książce, która mogłaby być skierowana do młodzieży, ale po przeczytaniu jej stwierdzam, że to nie jest kolejne romansidło tylko dla nastolatek. Hm, to w ogóle nie jest romansidło! Mam na myśli "Hopeless".

Nie wiem ile razy autorka zwiodła mnie, ponieważ po każdej kolejnej przeczytanej stronie wyobrażałam sobie inne zakończenie książki. Najpierw wydawało mi się, że całość będzie się opierać na nieprzyzwoitych nawykach Sky, potem sądziłam, że to będzie kolejna książka, która będzie się skupiała na (nie)doskonałym partnerze głównej bohaterki jak w "50 twarzach Greya". W połowie książki przekonałam się, że miłość to tylko wątek poboczny i byłam zaskoczona, gdy okazało się, że wszystko, co do tej pory przeczytałam, zawierało wiele wskazówek, które potem połączyły wszystkie wspomnienia, życie i postacie w całość (nawet ostatnie strony świetnie tłumaczą niektóre zachowania bohaterki, brawa za dopracowanie!). Książka porusza wiele trudnych tematów, czego się nie spodziewałam po opisie na lubimyczytać. Jestem pod wrażeniem, bo autorka zaskoczyła mnie przynajmniej 3 razy.

Wiem, że to brzmi dość chaotycznie, ale starałam się nie zdradzać zbyt wielu szczegółów. Książkę bardzo polecam, przeczytałam ją w dwa dni, a teraz rozmyślam o niej dniami i nocami. ;D

Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 22, 2014, 19:11:36 pm »
Odświeżam temat. Jak to możliwe, że nie czytaliście niczego od lipca? :D
Nie wiem jak inni ale ja czytałam i to wiele, ale z racji tego, iż odpowiedziałam w tym temacie jako ostatnia nie chciałam zostać posądzona o niepotrzebne nabijanie sobie postów. xD

Ostatnio przeczytałam książkę autorstwa Radosława Sikorskiego "Prochy świętych. Afganistan czas wojny" opowiada ona o losach Afganistanu w czasie wojny z Rosją w latach osiemdziesiątych. Bardzo mocno wpłynęła na mnie ta książka, przede wszystkim brawo dla autora za obiektywizm. Wzruszyła mnie gościnność i życzliwość Afgańczyków "Gdy u nas skończy się wojna to przyjedziemy do Was [do Polski] i pomożemy Wam z Rosjanami." I pomyśleć, że w czasie komunizmu prawie wszyscy mieli nas gdzieś, a jednak nie wszyscy.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 22, 2014, 20:18:00 pm »
^ chyba będę musiała poszukać tej książki, chętnie bym ją przeczytała.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline #TóxicoTomasz.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,124
  • Total likes: 136
  • http://instagram.com/toksyczny_tomasz_
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Te Aviso, Te Anuncio
  • Imię: Tomek
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 23, 2014, 11:38:35 am »
Igrzyska Śmierci - Pierwsza część trylogii Collins . Jeśli ktoś kiedykolwiek miał styczność z fantastyką czy to Sapkowskiego czy Tolkiena lub samego Potter i lubi styczność dobra ze złem powinien zabrać się za to. Książka naprawdę wciąga . Ja sam dopiero zabrałem się za to po oglądnięciu pierwszej części lecz kupiłem sobie trzy części i z chęcią je przeczytam nie raz ;)
my profile don't lie..

Bodies, can't you see what everybody wants from you? ~St.Vincent

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 26, 2014, 19:07:16 pm »
No... to skończyłam ponad 700 stron Gry o Tron XD Chyba najgrubsza książka, którą do tej pory przeczytałam. Polecam, bo historia ciekawa, bardzo dużo jest bohaterów, można się na początku trochę pogubić. Mnie się podobało, chociaż przyznam szczerze, że Gra jakoś tak od samego początku nie wciąga, dopiero po jakimś czasie zaczyna się robić tak naprawdę ciekawie.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 26, 2014, 22:28:03 pm »
Ja niedawno skończyłam "Zdradę" Paula Coelho. Jedna z jego lepszych książek.
We´re all mad here

Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 27, 2014, 16:24:35 pm »
Elif Shafak "Honor" - bardzo ciekawie przedstawiona historia klanu turecko-kurdyjskiej rodziny. Książkę czyta się lekko, historia napisana przepięknym językiem od pierwszych stron chwyta za serce. W dodatku wszystko wyjaśnia się dopiero na końcu, jak ja kocham takie książki, w których fabuła zaskakuje mnie aż do ostatnich stron. Autorka, Turczynka urodzona na Zachodzie, mająca sporo kontaktów z kulturą Zachodu jak i Bliskiego Wschodu potrafi obiektywnie przedstawić punkt widzenia na obce i niekiedy przerażające tradycje wielu rodzin muzułmańskich. W tej książce mowa jest o zbrodni honorowej. Jeśli ktoś czyta tylko książki typu arabska żona/córka czy ktoś tam jeszcze, polecam zmienić źródło informacji i wziąć się za czytanie pozycji napisanych przez osoby, które rzeczywiście mają pojęcie na tematy związane z Bliskim Wschodem. Taką osobą niewątpliwie jest Elif Shafak, która dla mnie jest specjalistką w tej dziedzinie. Bardzo polecam!

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 15, 2014, 22:00:43 pm »
Pan Lodowego Ogrodu tom I Jarosława Grzędowicza. Pokrótce jest to historia Migdaardu (zastanawiałam się, czy Valhalla też gdzieś tam będzie), planety, na której rozwinęła się nowa cywilizacja. Zaginęło tam kilku badaczy z Ziemi, więc Vuko Drakkainen zostaje wysłany na misję ratunkową. Ma naprawić to, co tamci spieprzyli i zabrać ich do domu. Problem w tym, że Midgaard to planeta, na której nie działają urządzenia technologiczne... i właśnie trwa wojna bogów.

Runy na okładce, odniesienia do wierzeń nordyckich, więc wiadomo, że musiałam sprawdzić tą książkę. Nie zawiodłam się, mam już nawet II tom i polecam każdemu, kto lubi fantastykę, ale i nie tylko, bo mam znajomych, którzy nie przepadają za takimi książkami, a Lodowy Ogród bardzo im się podobał :D
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline beykira

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Total likes: 56
  • It's my life so let me live it #ForzaJuve
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • Illegal, La Tortura, Costume Makes The Clown, No, Antologia, Tú, Moscas En La Casa
  • Imię: Olimpia
  • Mój twitter: @beykira
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 17, 2014, 12:03:45 pm »
Katarzyna Ryrych "Za wszelką cenę". Bardzo wciągająca książka, naprawdę szybko się ją czyta. I te opisy Rzymu :D Niestety, końcówka mnie bardzo rozczarowała..
Stephen King "Historia Lisey". Co tu dużo pisać, genialna książka genialnego pisarza :D
The other woman will never have his love to keep, and as the years go by the other woman will spend her life alone

Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 20, 2014, 19:44:31 pm »
Khaled Hosseini "Chłopiec z latawcem" - Nie wiem jakim cudem dopiero teraz ta książka trafiła w moje ręce. Przepiękna, wzruszająca i pouczająca historia, którą już od pierwszych stron byłam zachwycona.  Są książki, które po prostu trzeba przeczytać, ta pozycja właśnie do takich należy.

Offline beykira

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Total likes: 56
  • It's my life so let me live it #ForzaJuve
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • Illegal, La Tortura, Costume Makes The Clown, No, Antologia, Tú, Moscas En La Casa
  • Imię: Olimpia
  • Mój twitter: @beykira
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 21, 2014, 11:59:16 am »
Biografia Pirlo - "Myślę, więc gram". Co tu mogę napisać? To chyba jedyna taka książka, przy której śmiałam się i równocześnie ogarniało mnie wielkie wzruszenia. Naprawdę polecam, nawet jeśli ktoś nie interesuje się jego osobą.
The other woman will never have his love to keep, and as the years go by the other woman will spend her life alone

Offline #TóxicoTomasz.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,124
  • Total likes: 136
  • http://instagram.com/toksyczny_tomasz_
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Te Aviso, Te Anuncio
  • Imię: Tomek
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 25, 2014, 12:17:46 pm »
Po skończeniu Igrzysk Śmierci zabieram się ,a dokładnie jestem już w połowie "W Pierścieniu Ognia" - Suzanne Collins :)
my profile don't lie..

Bodies, can't you see what everybody wants from you? ~St.Vincent

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 25, 2014, 18:45:05 pm »
^ a oglądałeś też filmy? :D mi tam rzadko ekranizacje książek się podobają, więc polecam obejrzeć. moim zdaniem W pierścieniu ognia jest jeszcze lepsza niż pierwsza część, pod względem filmu, bo książka to pierwsza część bardziej mi się podobała XD a w listopadzie ma mieć premierę Kosogłos :D szkoda tylko, że rozbili na dwie części...
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Suerte

Odp: Ostatnio przeczytana książka
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 25, 2014, 20:21:35 pm »
Khaled Hosseini "Tysiąc wspaniałych słońc" - Kolejna wspaniała książka tego autora. Nie wiem kto oprócz Hosseini'ego potrafi tak skrupulatnie przedstawić problemy z jakimi borykają się afgańskie kobiety. To powieść, którą czyta się jednym tchem. Przez cały czas zastanawiałam się nad zakończeniem, które przyznam szczerze, że bardzo mnie zaskoczyło. Polecam wszystkim, którzy wątpią w to, że wśród bestsellerów nie można już znaleźć nic wartościowego.