Autor Wątek: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)  (Read 23656 times)

Offline SolekFasolek

Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2013, 16:53:48 pm »
Zuzolinda, przyznam, jestem fanką Tay, ale wiarę w nią zaczęłam tracić słuchając niektórych piosenek ze Speak Now. jeśli chodzi o Fearless i Taylor Swift, to dla mnie te dwa albumy są najlepszymi w jej karierze. i masz rację mówiąc, że Tay chce się pobawić muzyką, ale cóż, nie każdemu to odpowiada. still the best for me: Tim McGraw. ta piosenka podbiła moje serce, mimo tego, że zaczęło się od Love Story. oczywiście na SN też są perełki, takie jak Never Grow Up czy Innocent, ale... to już nie ta sama Tay, którą poznałam i pokochałam.

Ilona

  • Gość
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2013, 16:55:33 pm »
Radiostacją, puszczającą praktycznie 24h na dobę taką muzykę jest obecnie ESKA, która notabene z całkiem porządnej stacji radiowej przekształciła się kilka lat temu w monotonne, bardzo komercyjne radio.

Polecam stacje radiowe RMF: www.rmfon.pl/play,5 jest ich tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. ;) Ja najbardziej lubię słuchać RMF 90's, RMF Słoneczne Przeboje, RMF Cuba, RMF Flamenco, itd. ;D A na tej stronie znajdują się stacje z całego świata: www.surfmusic.de ;)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2013, 17:34:35 pm »
zuzolinda Bardzo polecam :3 Tylko nie zrażaj się ich wizerunkiem scenicznym XD Kilka osób, którym poleciłam ten zespół powiedzieli, że to nie dla nich bo "dziwnie wyglądają".
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Zuzolinda

  • Gość
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2013, 17:59:20 pm »
zuzolinda Bardzo polecam :3 Tylko nie zrażaj się ich wizerunkiem scenicznym XD Kilka osób, którym poleciłam ten zespół powiedzieli, że to nie dla nich bo "dziwnie wyglądają".
Postaram się :D Ale tak na serio - najpierw muzyka, potem dopiero wizerunek :)

Zuzolinda, przyznam, jestem fanką Tay, ale wiarę w nią zaczęłam tracić słuchając niektórych piosenek ze Speak Now. jeśli chodzi o Fearless i Taylor Swift, to dla mnie te dwa albumy są najlepszymi w jej karierze. i masz rację mówiąc, że Tay chce się pobawić muzyką, ale cóż, nie każdemu to odpowiada. still the best for me: Tim McGraw. ta piosenka podbiła moje serce, mimo tego, że zaczęło się od Love Story. oczywiście na SN też są perełki, takie jak Never Grow Up czy Innocent, ale... to już nie ta sama Tay, którą poznałam i pokochałam.

Należysz do dość sporej grupy :) Wiele jest osób, które ma podobne zdanie. Ja sama również tęsknię za "starą Taylor", ale "nowa" przypadła mi do gustu. Są na "RED" piosenki, które (zacytuję) są perełkami, tak jak na SN, więc sama rozumiesz.

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:42:52 pm »
Muzyka klubowa - można sobie też to tłumaczyć jako remixy/łupanie w głowie/łubudubu etc. lecz ja i tak to kocham ♥ Powiem Wam, że są różne zdania na temat muzyki klubowej w większości tak jak napisałam wyżej kojarzą się jedynie z jakimś łupaniem ale aby ten rodzaj muzyki zrozumieć trzeba tego słuchać... co z tego, że ktoś posłucha dennego remixu np. z płyty Rihanny i mówi, że to dno, otóż nie! Jak wiadomo - są różne gusta i nie każdemu musi się to podobać ale zazwyczaj ładnie mówiąc cały efekt psuje nieodpowiedni DJ. Bywa i też tak, że są piosenki z 3 słowami ale takie radzę omijać szerokim łukiem bo nie ma z tego nic dobrego a często jest to zwykły komercyjny chłam.  Tak na poważnie zaczęłam się interesować muzyką klubową od stycznia 2012 roku kiedy to usłyszałam remix Shakiry na audycji u Damo na radioparty.pl pamiętam jak mi brat powiedział, że leci Shakira i się niezmiernie cieszyłam :D  Moi ulubieńcy to: DJ Kuba, NE!TAN, Fisher, Daan'D,  Incartey, MacFly, TAITO, DJ Sequence. Gardzę DJ'ami, którzy do kilku utworów po kolei wykorzystują ten sam motyw ale tu coś wytnie, tu coś doda i myśli, że nikt nie zauważy...

Jeśli ktoś chce to może sobie posłuchać kilku remixów do piosenek Shakiry. Polecam przewinąć do 0:50 :) Odnośnik do słuchania w nazwie.

 Shakira - Whenever Wherever (S!du 2k13 Remix)
Shakira feat. Pitbull - Rabiosa (Daan'D & The Winners Remix)
Shakira - Whenever ( Incartey & MacFly 2k12 Remix )

Rap i Hip Hop - Kiedyś słuchałam tego praktycznie codziennie ale powiem Wam, że nigdy nie byłam w stanie odczuć emocjonalnie tego o czym rapują w swoich utworach tak więc dałam sobie z tym spokój jednak dalej czasami słucham kilku piosenek np. ostatnio przesłuchałam całą płytę CNO2 Slums Attack. Mój ulubiony raper to Ryszard Andrzejewski znany jako Peja a co za ty idzie Slums Attack i O.S.T.R - zawsze pełna podziwu do Adama Ostrowskiego. Wiedziałam o Paktofonice zanim ukazał się o nich film - no a co najważniejsze nie zaczęłam się nimi podniecać jak go obejrzałam. Mój ulubiony utwór to  .

Nie będę pisała o muzyce popularnej czy latynoskiej, ponieważ zgadzam się w tej kwestii z poprzednikami :)
« Last Edit: Styczeń 05, 2013, 22:40:42 pm wysłana przez Mizey »


Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2013, 01:59:53 am »


Jeśli ktoś chce to może sobie posłuchać kilku remixów do piosenek Shakiry. Polecam przewinąć do 0:50 :) Odnośnik do słuchania w nazwie.

 Shakira - Whenever Wherever (S!du 2k13 Remix)
Shakira feat. Pitbull - Rabiosa (Daan'D & The Winners Remix)
Shakira - Whenever ( Incartey & MacFly 2k12 Remix )

dzięki nie znałam tych remixów. Co prawda kolekcjonuję tylko oficjalne remixy, ale jak wpadnie coś fajnego nieoficjalnego to też zasysam zawsze :D
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2013, 11:59:51 am »
Mizey, dziękuję Ci za pokazanie tych remixów są dobre na domówkę ;)

Devocion

  • Gość
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2013, 18:28:38 pm »
Ja słucham przeróżnej muzyki.
Ponieważ kocham język hiszpański, to muzyka latynoska jest przeze mnie najczęściej wysłuchiwana. Kojarzy mi się z wieloma fajnymi rzeczami. Muzyka ta ma swój taki '' własny '' styl.
Pomimo, iż przeciętnie słucham rock'a, to najbardziej go cenię ze wszystkich stylów. Przy takiej muzyce chyba najczęściej ma się ciary na plecach, a kłaki dęba stają.  Tutaj chyba możemy dostrzec piękno całej muzyki, instrumentów.
Pop.?! To jest jeszcze coś takiego jak POP.?! W dzisiejszych czasach powinno się nazywać '' Kaszana ''.
Najbardziej czego nie znoszę, przy czym sobie kłaki wyrywam to POLSKI POP. Chryste Pański. Jak widzę nasze nieszczęsne polskie '' gwiazdy '' m.in Jula, Grzeszczak to nóż mi się w kieszeni otwiera. Te ich płytkie teksty plus głos którego nie mają, to jedna wielka masakra. Szczerze .? To wolę już Disco Polo od nich. Nie mam nic do tej muzyki, ponieważ jest zrobiona do dobrej zabawy, potańcówy, a tekst specjalny, aby każdemu dobrze się go śpiewało. No nie oszukujmy się, ale co to za wesele bez Disco. ? o.O A tu nasz polski pop .? Co on wnosi .? gó*no o .

Offline SolekFasolek

Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2013, 18:40:55 pm »
No nie oszukujmy się, ale co to za wesele bez Disco. ?
moja mała blondyneeeczkooooo~ :8omglookplz:

Fiom

  • Gość
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2013, 18:58:51 pm »
moja mała blondyneeeczkooooo~ :8omglookplz:

Czy ty o tym wiesz? Uuuu XD


A tak serio to mam podobne zdanie do Dev. Kiedy włączam radio np. RMF FM, które na siłę lansuje Julę czy jakąś Lisowską, to na rzygi mi się zbiera. Ta druga tak mi zbrzydła, że jak słyszę jej piosenkę to mam ochotę wywalić radio przez okno. Polska muzyka nie ma już nic dobrego do zaoferowania. ._.

Zuzolinda

  • Gość
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2013, 19:03:30 pm »
A tak serio to mam podobne zdanie do Dev. Kiedy włączam radio np. RMF FM, które na siłę lansuje Julę czy jakąś Lisowską, to na rzygi mi się zbiera. Ta druga tak mi zbrzydła, że jak słyszę jej piosenkę to mam ochotę wywalić radio przez okno. Polska muzyka nie ma już nic dobrego do zaoferowania. ._.
Dlatego nie słucham polskich stacji radiowych :P Już dawno nie słyszałam tam nic ambitnego. Nie wiem jak Wy, ale teraz popularny jest któryś z utworów ENEJ (sprawdzałam z ciekawości listę przebojów jednej ze stacji), a on mnie doprowadza do szału. Nigdy jeszcze nie dotrwałam do końca -.- W ogóle oni mają taki denerwujący styl...

Fiom

  • Gość
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 05, 2013, 19:20:18 pm »
Zuziu, pierwsza piosenka mi się podobała, ale potem reszta już zaczęła mnie denerwować szczerze mówiąc. Nie wiem czy to ich styl czy po prostu brak pomysłu na coś nowego, ale nie odróżniam ich piosenek. :D W sumie to tak jak z Sylwią Grzeszczak, która co prawda ma dobry głos, ale strasznie jej piosenki są podobne, zwłaszcza te nowe. ;x

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2013, 19:21:30 pm »
Pomimo, iż przeciętnie słucham rock'a, to najbardziej go cenię ze wszystkich stylów. Przy takiej muzyce chyba najczęściej ma się ciary na plecach, a kłaki dęba stają.  Tutaj chyba możemy dostrzec piękno całej muzyki, instrumentów.
Dokładnie  :D I z tego co zauważyłam wkład we własną muzykę rockowego artysty jest trochę większy niż w przykładowo popie. Taki zespół/solista sam napisze sobie tekst piosenki, muzykę... I raczej bardzo rzadko playback jest używany (a przynajmniej ja się jeszcze z takim zjawiskiem nie spotkałam). Zabawa na koncercie też nieporównywalnie lepsza. Czujesz całe to piękno instrumentów, muzyki na żywo. Będąc na koncercie Black Veil Brides nie raz ciary łaziły mi po plecach. Do tego jeszcze dołożyć screamo wokalisty... kompletna rewelacja. Koncert Shakiry też uważam za udany, była świetna zabawa, ale jednak tak trochę inaczej... Z Proximy wyszłam bardziej wykończona. No i towarzystwo inne. W Atlas Arenie było tak trochę sztywno... tak mi się wydawało. A tam można było porządnie się wyszaleć, wyśpiewać i nikt ci nie mówił, że masz zamknąć dziób. Rock i różne jego podgatunki to muzyka, którą chyba najbardziej odczuwam. Tutaj w grę wchodzi nie tylko głos wokalisty, ale całe brzmienie, instrumenty. A w moim przypadku głównie instrumenty. Słuchając "cięższych" brzmień zawsze towarzyszy mi najwięcej uczuć.


A co do polskiej muzyki całkowicie się z Wami zgadzam. Ja już od dawna radia nie słucham bo po prostu się nie da. Moje uszy krwawią kiedy słyszę taką Julę czy inne tego typu "coś". Zero jakiejkolwiek ambicji.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Zuzolinda

  • Gość
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2013, 19:38:10 pm »
Zuziu, pierwsza piosenka mi się podobała, ale potem reszta już zaczęła mnie denerwować szczerze mówiąc. Nie wiem czy to ich styl czy po prostu brak pomysłu na coś nowego, ale nie odróżniam ich piosenek. :D W sumie to tak jak z Sylwią Grzeszczak, która co prawda ma dobry głos, ale strasznie jej piosenki są podobne, zwłaszcza te nowe. ;x
W tym rzecz. Wszystkie są na jedną nutę, o podobnej melodii i potem jest naprawdę ciężko je odróżnić (jeśli to w ogóle możliwe :P ). Już dawno na "polskim rynku muzycznym" nie było prawdziwego objawienia. Wszystko to sieczka...

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Muzyka, czyli coś co kochamy (modne i mniej modne)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2013, 22:38:18 pm »
Myślałam, że tylko ja nie lubię polskich piosenkarek. Jak dla mnie wszystkie są sztuczne i pokazują kogoś kim nie są albo szpanują angielskim na fb gdzie 90% lubiących to Polacy.