Autor Wątek: Kącik Małego Technika  (Read 5433 times)

Adahu

  • Gość
Kącik Małego Technika
« dnia: Styczeń 19, 2013, 22:50:25 pm »
Jak wiemy komputery, komórki i inna elektronika jest nam niezbędna w codziennej egzystencji, ale czasem się zdarzy, że urządzenia odmówią współpracy i wpadamy w panikę - od tego jest ten wątek... Jeśli macie problemy z komputerem, internetem, komórką lub innym z rodziny elektroniki użytkowej - piszcie śmiało a postaram(y) się znaleźć rozwiązanie bez oddawania do (czasem kosztownego) serwisu :D

Shaddy

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2013, 22:54:11 pm »
No i to jest chyba najpotrzebniejszy temat w całym forum ;D W końcu mamy tu eksperta, któremu czasem suszę głowę o różne rzeczy ;]

Rzeczy elektroniczne lubią mi się psuć więc sądze, że jeszcze tu coś napisze ;]

Właściwie to mam problem... Od jakiegoś czasu (Pracuje na Operze) piszę sobie normalnie a tu samoistnie otwiera mi się nowa karta z jakąś stroną.... Jak pozbyć się tego draństwa?
« Last Edit: Styczeń 19, 2013, 23:12:54 pm wysłana przez Gerl »

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2013, 23:10:56 pm »
Bardzo przydatny wątek. ;)
Od jakiegoś czasu mam mały (głupi) problem. Otóż gdy włączam np. filmik na YT w Mozilli zacina mi się przeglądarka (nawet nie mogę jej wyłączyć) i jedyne co w tej sytuacji pomaga to ponowne uruchomienie systemu. xD Czasem pojawia się napis: "Wtyczka Adobe Flash uległa awarii", wiele razy próbowałam aktualizować tę wtyczkę na różne sposoby, jednak nic nie pomaga. Nawet kiedyś odinstalowałam tę przeglądarkę i zainstalowałam ją jeszcze raz jednak cały czas to samo. xD Z Chrome nie mam takich problemów.

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2013, 23:15:51 pm »
Firefox niestety czasem tak ma, że lubi zwieche złapać... Tylko jeśli się ma dobrego kompa - to się "odwiesi". Ciężko mi coś poradzić na ten problem, bo to jest na 100% coś z wtyczką Adobe Flash. Jeszcze takie pytanie mam - jaką wersję FF masz [najnowsza wersja FF to 18.0.1] ( i jeśli możesz sprawdzić - jaką wersję wtyczki Flash ) - bo czasem jedno i drugie musi być aktualne. Po za tym jak FF się aktualizuje to sprawdza po updacie kompatybilność wtyczek (czy się nie gryzą wersję FF i poszczególnych wtyczek)

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2013, 23:48:56 pm »
Dziękuję za szybką odpowiedź. ;) Co do tego zawieszania to w innych przypadkach, gdy np. przeglądam to forum jeśli złapię jakąś zawiechę to za kilka sekund samo się odwiesza, problem dotyczy tylko filmów na YT, pojawia się również na innych serwisach z filmami. Jeśli chodzi o aktualizację to rzeczywiście muszę pobrać najnowszą wersję Mozilli, bo od jakiegoś czasu jej nie aktualizowałam (właśnie przez ten problem, poza tym głównie korzystam z Chrome).

elMarco

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2013, 10:00:20 am »
Ze swojego doswiadczenia wiem, ze swojego czasu, ale nie wiem jak teraz, FF byl najslabsza przegladarka na rynku. Ciagle zwiechy, wolne ladowanie, wymagany stos wtyczek itp. Osobiscie polecam Chruma a w ostatecznosci Internet Explorer, ktory wbrew pozorom, na nowszych systemach (Windows 7/8), moze zaskoczyc.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2013, 14:53:49 pm »
Polecam , Adam zawsze pomoże a jego rady zawsze mi się sprawdziły ! :D
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2013, 16:04:41 pm »
Właściwie to mam problem... Od jakiegoś czasu (Pracuje na Operze) piszę sobie normalnie a tu samoistnie otwiera mi się nowa karta z jakąś stroną.... Jak pozbyć się tego draństwa?


Nie pamiętam kiedy Opery ostatnio używałem ale postaram się pomóc. Ja tu widze dwie najbardziej realne opcje: przez przypadek nacisnęłaś Ctrl+T (otwiera nową kartę), lub czasem podczas przeglądania lub nawet pisania czegoś na stronie - mogą wyskoczyć "reklamy w stylu ankiety itp" - na to nie ma lekarstwa, bo ja na FF mam to tak samo, mimo że mam AdBlocka, który blokuje reklamy, niestety z pop-up'ami ma problem jak widać...

Napisz jakiej treści są te strony, i o jakiej tematyce - to może jakoś się to zablokuje...


Ze swojego doswiadczenia wiem, ze swojego czasu, ale nie wiem jak teraz, FF byl najslabsza przegladarka na rynku. Ciagle zwiechy, wolne ladowanie, wymagany stos wtyczek itp. Osobiscie polecam Chruma

Chciałbym nadmienić iż Chrome bazuje na silniku FF więc niejako te 2 przeglądarki są bardzo do siebie podobne, tyle że Chrome jest lżejszy i nie łapie zwiech tak często jak FF. FF łapie zwiechy od nadmiaru wtyczek, jak dobrze kolega elMarco zauważył.
« Last Edit: Styczeń 20, 2013, 16:22:47 pm wysłana przez Adahu »

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2013, 20:40:14 pm »
Panowie, jaką podstawkę chłodzącą pod laptopa polecacie? ;)
Wolę sama nie wybierać, bo znowu kupię jakiś shit. ;))

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2013, 21:28:09 pm »
Na początek 2 pytania:

1. Ile możesz max wydać?
2. Ile wiosen sobie liczy twój sprzęt?

Najlepszą podstawką jest wg mnie AAB Cooling NC45 - dobry stosunek ceny do jakości... Jeśli masz fundusze do 150zł - kup tą, warto... Sam się przymierzam do kupna tej podstawki.

http://www.saturion.pl/product/137639/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/AAB_Cooling_NC45_Czarna_Podstawka_pod_laptopa_do_18_4_.html
« Last Edit: Marzec 26, 2013, 21:40:56 pm wysłana przez Adahu »

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2013, 22:19:18 pm »
Na początek 2 pytania:

1. Ile możesz max wydać?
2. Ile wiosen sobie liczy twój sprzęt?
Aktualnie gdzieś z ok 100 zł, a laptop ma prawie 4 lata (w listopadzie minie 4 rok).

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2013, 22:22:42 pm »
Poniżej 100zł nie warto kupować... Jeśli chcesz coś porządnego, to odłóż jeszcze z 30-50zł i kup tą co Ci poleciłem... Są jeszcze dobre Zalman'a, ale nie warto wydaje mi się przepłacać tylko dla lepszej marki - osiągi są podobne co do AAB Cooling'a NC45, a w miarę dobry Zalman kosztuje grubo ponad 160zł ;)

« Last Edit: Marzec 26, 2013, 22:29:38 pm wysłana przez Adahu »

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2013, 22:25:32 pm »
Poniżej 100zł nie warto kupować... Jeśli chcesz coś porządnego, to odłóż jeszcze z 30-50zł i kup tą co Ci poleciłem... Są jeszcze dobre Zalman'a, ale nie warto wydaje mi się przepłacać tylko dla lepszej marki - osiągi są podobne co do AAB Cooling'a NC45, a w miarę dobry Zalman kosztuje grubo ponad 160zł ;)
Bardzo Ci dziękuję za pomoc! ;)

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2013, 22:30:51 pm »
A jeśli Ci się grzeje (bo mniemam że do tego Ci podstawka jest potrzebna), to oddaj do serwisu - tam Ci gruntownie zregenerują układ chłodzenia w lapie (przedmuchają z kurzu i położą nową pastę termoprzewodzącą na procesor i chipset/GPU). To jest nieco tańszy zabieg i serwis powinien za nie więcej jak 60-70zł taką usługę wykonać...


Więc jeszcze masz jeszcze taką opcję ;)

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2013, 22:45:13 pm »
Dzięki. ;) Będę musiała w pójść z tym do jakiegoś serwisu. Kiedyś jedna babka powiedziała mi, że jak coś takiego mi się robi zapłacę co najmniej 800 zł za serwis. ;))
Durne baby. -.-