Autor Wątek: Kącik Małego Technika  (Read 5435 times)

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2013, 22:47:58 pm »
Lol, tyle to nawet za wymianę BGA nie krzyczą sobie (czytaj lutowanie w płycie głównej układu graficznego/chipseta) i biorą MAX 400zł (100zł robocizna+300zł sam układ)

800zł - nie, no padłem ;D ;D ;D

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2013, 22:53:14 pm »
Powiedziała, że sama tyle za to płaciła, hahaha Ale czego się mogłam spodziewać po plotkarze... ;)) A może rzeczywiście ktoś ją nieźle wyru...oszukał. ohdude

Shaddy

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2013, 16:48:35 pm »
Dzięki. ;) Będę musiała w pójść z tym do jakiegoś serwisu. Kiedyś jedna babka powiedziała mi, że jak coś takiego mi się robi zapłacę co najmniej 800 zł za serwis. ;))
Durne baby. -.-

Ja miałam dokładnie ten sam problem... Ba! Kiedyś włączam sb komputer a tu naglę dym zaczął lecieć i zaczęło coś świszczeć... długo się nie namyślając poszłam do AVANSU i naprawili mi to... z tymże miałam go jeszcze na gwarancji... I teraz nie mam żadnego problemu... Ale co bd jak przyjdzie lato  notgood

Ilona

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2013, 08:36:16 am »
Ja miałam dokładnie ten sam problem... Ba! Kiedyś włączam sb komputer a tu naglę dym zaczął lecieć i zaczęło coś świszczeć... długo się nie namyślając poszłam do AVANSU i naprawili mi to... z tymże miałam go jeszcze na gwarancji... I teraz nie mam żadnego problemu... Ale co bd jak przyjdzie lato  notgood
Uuu współczuję. Ja w sumie też obawiam się lata, gdy w domu jest baaardzo gorąco właśnie wtedy komp szybko mi się nagrzewa. 8(
Ech, jak oni robią te sprzęty, że praktycznie każdemu coś się psuje. Kiedyś ludzie mieli je na lata, teraz nawet drogie rzeczy szybko się psują. Uczciwą osobę, która to naprawi też ciężko jest znaleźć, np. w moim mieście jest jeden gościu, który naprawia telewizory. Z tym, że po naprawie działają góra kilka miesięcy po czym się psują, a i słynie z podmieniania części na stare. mad Nie ma konkurencji więc może "szaleć"...

Offline Aga

Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2013, 15:35:53 pm »
Ja od jakiegos roku mam problem z internetem. Chodzi o to, że wszystkie strony sie b. długo ładuję. Samo wejscie na forum i napisanie tutaj odpowiedzi zajęło mi chyba 10-15 minut   woow dosłownie. W sumie, już się przyzwyczaiłam, ale czasem gdy u kogoś jestem kto ma mega szybki net to mi sie ryczec z zazdrości chce xD Tak wgl. internet mam chyba 4 mega. Przeniesienie do innej firmy z internetem nie poskutkowało. Wcześniej miałam 2 mega to było ok, dopiero pod koniec umowy cos się popierniczyło. Bałaganu w plikach nie mam, mam jeden  folder a w nim mnóstwo innych folderów z plikami :D Dodam jeszcze, że korzystam z Opery, bo Mozilla w ogóle mi nie działa O_O

Dzięki z góry za pomoc :)

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:57:21 pm »
Hmm... Dobrze, na początek kilka pytań:
1. Jakiego masz ISP (czyli firmę, która ci neta dostarcza)?
2. Czy komputer jest podczepiony do modemu po kablu czy łączy się bezprzewodowo po WiFi (z routerem)?
3. Czy jest to laptop czy "blaszak" (PC) ?

Offline Aga

Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:05:59 pm »
1. firma MTM
2. Nie ma modemu, a czy łączy sie z routerem to Ci nie powiem, bo nie wiem :o ale nie ma adaptera.
3. To je komputer, nie lapek ;o

Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:18:18 pm »
Na początek kilka zaleceń, może pomogą... :

1. Sprawdź na innym kompie (czyli podłącz do swojego neta innego kompa - diagnostycznie aby przetestować łącze), najlepiej laptop, czy tak samo net Ci "muli" (jeśli będzie tak samo się "dławił", znaczy że wina jest po stronie usługodawcy i tam trzeba szukać przyczyny i wystosować odpowiednie zapytania odnośnie tego typu problemów z łączem, ale jeśli będzie chodził lepiej, płynniej - znaczy, że coś z kompem jest)
2. W przypadku, gdy na innym kompie będzie chodził net lepiej, przede wszystkim przeskanuj kompa pod kątem "śmieci" typu wirusy, trojany itp - jeśli coś ci wyłapie, z marszu wywalaj, bo to może być przyczyna "mulenia" połączenia. Najlepszym skaner na tego typu sytuacje jest Kaspersky Virus Removal Tool. Użyj tego tylko wtedy, jeśli net będzie na innym kompie chodził płynniej.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że sobie poradzisz - jak będziesz miała jakieś pytania, pisz śmiało...
« Last Edit: Kwiecień 02, 2013, 18:21:14 pm wysłana przez Adahu »

Offline Aga

Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:06:58 pm »
Mój net był juz kiedyś sprawdzany na laptopie, i tam chodził błyskawicznie. Poza tym rok temu, kiedy w innej firmie miałam neta było tak sam... Więc to musi być własnie problem z kompem. Hym, ale jak mam rozpoznać wirusy itd. ? Co do tego linku, który podałeś (Kaspersky....) to nie moge wejść, jakis błąd..
Dziękuje za czas, spróbuje wyszukać jakies zbędne pliki, wirusy :)

Michelle

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:13:08 pm »
Adam podał Ci już ten program do zainstalowania ;) On wyszuka wirusy, jeśli masz je na swoim komputerze. Wystarczy, że klikniesz "zapisz" i zainstalujesz, a potem włączysz.

Offline Aga

Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2013, 15:32:21 pm »
Michelle, no tak, ale nie mogę wejść w ten program, bo jest na necie jakiś błąd.

Fiom

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2013, 17:10:56 pm »
Aaa, link od Adama nie działa, o to chodzi? :D
Proszę, tu jest działający ^^

http://www.programosy.pl/program,kaspersky-virus-removal-tool.html

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2013, 14:10:17 pm »
Ja mam małe pytanko. Zainstalowałam niedawno The Sims 3 no i po jakimś czasie, powiedziałabym, że nawet po niedługim, gra mi się wyłącza. Czy to przez to, że laptop się nagrzewa i nie nadąża pracować? Podkładka chłodząca by coś pomogła?
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Adahu

  • Gość
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2013, 14:45:30 pm »
Z autopsji wiem, że przyczyna jest taka, jak ty piszesz - przegrzewa się i system zabezpieczający wyłącza sprzęt. Podkładka chłodząca - one służą głównie do wspierania fabrycznego chłodzenia w laptopie.

Wg mnie laptop powinien odwiedzić serwis gwarancyjny (jeśli jeszcze masz na niego gwarancję) lub pogwarancyjny - max 100zł w serwisie za taki zabieg biorą -> w celu gruntownego przeczyszczenia i zmiany pasty termoprzewodzącej na procesorze i GPU (czyli układzie graficznym) - ty masz GeForce'a lub Radeon'a, bo żadna zintegrowana grafika Intel GMA nie udźwignie wymagań The Sims 3.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kącik Małego Technika
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2013, 18:32:46 pm »
Dzięki bardzo za odpowiedź  :). Mam jeszcze gwarancję, więc nie powinno być problemu.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...