Autor Wątek: Języki obce  (Read 9393 times)

Shakira

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2012, 14:05:41 pm »
Ja tylko angielski i to 5 przez 10 umiem :'( Hiszpański to tylko Gracias, Hola i tyle :'( Niestety nie mam takiego talentu do języków obcych co wy czy Shakira :'(

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2012, 15:30:11 pm »
Ja tylko angielski i to 5 przez 10 umiem :'( Hiszpański to tylko Gracias, Hola i tyle :'( Niestety nie mam takiego talentu do języków obcych co wy czy Shakira :'(
heeej, a gdzie chęci?

Shakira

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2012, 23:24:54 pm »
Nawet jakby były chęci to i tak mój mózg by nie przyjął tej wiedzy:P

elMarco

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2012, 20:30:11 pm »
Z takim podejściem, to napewno nic nie przyjmie. Trzeba myśleć pozytywnie. Nie musisz wszystkiego kuć. Wystarczy to traktować jako dobrą zabawę. 20-30 min. każdego dnia i już po miesiącu możesz coś zrozumieć / zagadać ;).

elMarco

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2012, 13:46:09 pm »
Dzisiaj dostałem książkę do portugalskiego ::) ;D
Myślę, że w tym języku też coś będę umiał wydusić.

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2012, 20:22:43 pm »
Dzisiaj dostałem książkę do portugalskiego ::) ;D
Myślę, że w tym języku też coś będę umiał wydusić.
ja umiem! ja, ja!

*fałsze on* i jożi madrugar, ciecie rere cie, ciecie rere cie, ciecie rere cie, cie, cie, cie, cie. gustawo lima i woseeee! *fałsze off*

Devocion

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:32:12 pm »
*fałsze on* i jożi madrugar, ciecie rere cie, ciecie rere cie, ciecie rere cie, cie, cie, cie, cie. gustawo lima i woseeee! *fałsze off*
BOŻE NIE. tylko NIE te ciecierecie : <

Ja mam postanowienie, iż te wakacje spędzę głównie na nauce hiszpańskiego : >. Zaprzestałam jakiś czas temu się uczyć i ruszam od nowa. : >

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 26, 2012, 21:09:26 pm »
*fałsze on* i jożi madrugar, ciecie rere cie, ciecie rere cie, ciecie rere cie, cie, cie, cie, cie. gustawo lima i woseeee! *fałsze off*
BOŻE NIE. tylko NIE te ciecierecie : <
a co, wolisz mosę? XD

ja planowałam na wakacjach pojechać na jakiś obóz językowy z Promaru, ale jak zobaczyłam ceny ubezpieczeń i do tego jeszcze w EURO, to...
od przyszłego roku szkolnego zapisuję się na hiszpański, także.

Devocion

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:11:32 am »
a co, wolisz mosę? XD
Wolę HEADSHOT`a XD

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:35:07 pm »
a co, wolisz mosę? XD
Wolę HEADSHOT`a XD
hahaha, ja przy mosie też nie wyrabiam, mam ochotę rzucać czym popadnie jak to słyszę. ale jak chłopaki z mojej klasy do tego tańczyli, to nawet uszło, bo zamiast zwracać uwagę na mosę, lałam z chłopaków. a cieciererecie jest nawet spoko, teledysk wymiata. ale i tak obie piosenki to taka portugalska biesiada ^^

dzisia ja moja koleżanka postanowiłyśmy, że w wakacje będziemy się uczyć koreańskiego ^^

Offline Aga

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 27, 2012, 13:42:25 pm »
W szkole narazie mam tylko angielski ( do już od 1 kl. podstawówki) i rosyjski. Rosyjski doszedł mi w tamtym roku szkolnym. Z obu języków mam 4, z tym , że nauczycielka od angielskiego powiedziała, że mogłabym mieć 5, tylko muszę mieć trochę lepsze oceny na sprawdzianach. A z rosyjskiego to taka nawet 4- powinna być. Oprócz tych języków uczę się Hiszpańskiego. Nie chodzę na lekcje, po prostu sama się uczę, jak pewnie większość Was. Nie zamierzam uczyć się innych języków. Rosyjskiego nie lubię, ale niestety muszę się go uczyć. Nie moje brzmienia :D W przyszłości chciała bym umieć biegle Angielski i Hiszpański. Tyle mi wystarczy, chciałabym kiedyś pojechać to Hiszpani :)

Ilona

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 29, 2012, 23:22:38 pm »
Shakira4 współczuje, nie chciałabym mieć w szkole rosyjskiego. Moim zdaniem w szkołach powinni uczyć częściej hiszpańskiego, a nie rosyjskiego czy niemieckiego. Hiszpański jest o wiele bardziej przydatny.

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2012, 10:24:58 am »
koreański i japoński też powinni zacząć wprowadzać. z tego co mi wiadomo, coraz więcej osób chce się uczyć tych języków, nie tylko z powodu zainteresowań. np. u nas w Polsce jest niewielu przysięgłych tłumaczy japońskiego i są do nich takie kolejki... ponoć z wyprzedzeniem na rok.
osobiście, to ostatnio zaczynam włazić z BUCIORAMI w koreański.

Adahu

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:49:32 pm »
Japoński jest bardzo ciekawy. Sama wymowa nie jest trudna, gorzej z typografią - hiragana i katakana, która do najłatwiejszych nie należy...
Jak się ogarnie pismo, to japoński wydaje się prostszy od angielskiego nawet. Przede wszystkim trzeba chcieć i mieć samozaparcie do nauki takich języków. Z koreańskim nigdy nie miałem styczności, ale słyszałem że też jest ciekawy...

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:59:08 pm »
moja przyjaciółka się uwzięła, że się nauczy japońskiego. ma w zeszyciku całą tabelkę katakany i hiragany, coś tam jeszcze o kanji nadaje i wkuwa to równo. ja już od tygodnia przepisuję tabelkę hangula, bo mi się nie chce XD