Autor Wątek: Języki obce  (Read 9396 times)

elMarco

  • Gość
Języki obce
« dnia: Maj 09, 2012, 18:47:15 pm »
Uczycie się jakichś (prócz polskiego) lub może już niektórymi władacie? ;)
Piszcie!
Ja aktualnie uczę się hiszpańskiego (oczywiście dzięki Shak - dzięki niej bardzo zainteresował mnie ten język i kultura), rozmawiam po angielsku, rosyjsku i ukraińsku. Po español mam zamiar brać się za portugalski / włoski, ale do tego jeszcze daleko ;).

Turin

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2012, 20:14:25 pm »
Osobiście mówię po polsku (co oczywiste), norwesku (mieszkam w Norwegii), angielsku, hiszpańsku (trochę) oraz rozumiem i czytam po duńsku i szwedzku. :) W następnej kolejności? Włoski i niemiecki.

 Pozdrawiam Turin Turambar

Adahu

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2012, 23:20:26 pm »
Językowo u mnie to wygląda tak: polski (oczywiste), angielski (obowiązkowo), rosyjski - bardziej w piśmie niż w mowie. W tym roku chciałbym się wziąć za naukę japońskiego ;), o ile będzie czas.

Devocion

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2012, 20:37:37 pm »
umiem j. angielski i rosyjski  ;D W domu sama douczam się hiszpańskiego  :)

Offline Jogi

  • Administrator
  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Total likes: 5
  • blurbeblurbeblurbelyh
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      SHAKIRA
    • Empire
  • Imię: Marta
  • Mój twitter: @czochrajbobra
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2012, 21:19:51 pm »
u mnie to standard - polski, angielski i troszkę niemieckiego.
 

Michelle

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2012, 23:02:37 pm »
Polski, angielski, z trzyletniej nauki niemieckiego właściwie umiem tylko trochę słownictwa + kiedy mam czas staram się poznawać hiszpański.

mysza5000

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2012, 13:21:59 pm »
francuski angielski :d

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2012, 16:39:30 pm »
oczywiście polski i angielski, tych języków uczę się od kiedy poszłam do szkoły. w gimnazjum doszedł mi niemiecki, który pomimo starań mojej nauczycielki jest dla mnie tylko ciągiem niezrozumiałych literek, także z niemca mam same tróje, ale ni kija się nie dogadam; na niemcu najlepsze są zadania słuchowe. po hiszpańsku sklecę proste zdanko; znam też dużo pojedyńczych wyrazów. po francusku powiem ile mam lat i się przedstawię. zaśpiewam pół piosenki i wyznam miłość po koreańsku. w przyszłości mam zamiar wałdać biegle angielskim, hiszpańskim, francuskim i koreańskim właśnie.

Offline Loba

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2012, 19:23:07 pm »
Oczywiście polski i angielski :) od trzech lat niemiecki, który jako tako umiem. Hiszpańskiego douczam się sama w domciu, często z piosenek Shaki właśnie ;D
saving people, hunting things, the family business.


elMarco

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2012, 20:59:57 pm »
Hiszpańskiego również sam się douczam. Na początek gorąco polecam "Beata Pawlikowska; Blondynka na językach - Hiszpański europejski". Dzięki tej książce, dalsza nauka będzie o wiele prostsza i przyjemniejsza.




dominika1088

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2012, 21:33:23 pm »
Angielski i francuski ale nie umiem ich idealnie. Po prostu szkolny przedmiot no i czy się chce czy nie trzeba się uczyć. Ale za to od przyszłego tygodnia ruszam z kursem języka hipszańskiego, ahhh :*

Offline Jogi

  • Administrator
  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Total likes: 5
  • blurbeblurbeblurbelyh
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      SHAKIRA
    • Empire
  • Imię: Marta
  • Mój twitter: @czochrajbobra
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2012, 17:31:13 pm »
Angielski i francuski ale nie umiem ich idealnie. Po prostu szkolny przedmiot no i czy się chce czy nie trzeba się uczyć. Ale za to od przyszłego tygodnia ruszam z kursem języka hipszańskiego, ahhh :*

zazdroszczę francuskiego. zawsze chciałam się go uczyć, a w moich szkołach był niestety tylko niemiecki
 

Turin

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2012, 18:15:02 pm »
Sami poligloci widzę.  8)

 Pozdrawiam Turin Turambar

P.S. Jugi-bugi, to douczaj się francuskiego w domu. ;) Mogę Ci zafundować pierwszą lekcję: Rzemapel Jugi. Rzetę Turin. Żene kone pa.  8)

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2012, 21:41:22 pm »
Sami poligloci widzę.  8)

 Pozdrawiam Turin Turambar

P.S. Jugi-bugi, to douczaj się francuskiego w domu. ;) Mogę Ci zafundować pierwszą lekcję: Rzemapel Jugi. Rzetę Turin. Żene kone pa.  8)
oj, Radziu, Radziu... Je m'appelle i je t'aime jeśli już, z tym żene kone pa, to nie wiem, nie rozszyfruję tego. aha, Radziu, tak w ogóle, to skii da yo :)

Nati

  • Gość
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2012, 19:09:45 pm »
Uczę się Angielskiego i Francuskiego, a od nowego roku szkolnego bd się uczyła Hiszpańskiego :D