Autor Wątek: Języki obce  (Read 9392 times)

Offline Suerte

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 21, 2015, 21:32:29 pm »
W sumie Polacy mają pewien przywilej uczenia się języków, bo jako, że polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata i potrafimy wymówić takie cuda jak "ż", "sz" itp, których w innych językach raczej nie ma, to z gramatyką innych języków też łatwiej nam sobie poradzić :D Trzeba z tego korzystać :D
No właśnie, nasz język jest taki "szeleszczący", że z łatwością poradzimy sobie z językami, które dla Hiszpana czy Anglika byłyby problemem. Jednak nie jesteśmy jedyni, Turcy też nieźle "świergoczą", dlatego nie ma co się dziwić, gdy od Turka usłyszymy "cześć" wypowiedziane z niemalże perfekcyjnym akcentem. :D

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 21, 2015, 21:41:52 pm »
Pooolski jest strasznie trudny. Prawie żal mi obcokrajowców. Prawie XD

Offline Suerte

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 21, 2015, 21:48:13 pm »
A dla Polaków węgierski jest bardzo trudny. Tak naprawdę nie ma języka, którego można by się było nauczyć perfekcyjnie bez żadnych trudności, żeby osiągnąć bardzo przyzwoity poziom w akcencie i we swobodzie posługiwania się danym językiem potrzeba czasu i wysiłku. Dlatego śmieszą mnie tytuły niektórych podręczników w stylu: "w jeden miesiąc", albo "w dwa tygodnie". Co to za poziom po dwutygodniowej nauce? Dukającego turysty, który próbuje zamówić kawę w restauracji. xD

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 21, 2015, 22:34:09 pm »
Dlatego śmieszą mnie tytuły niektórych podręczników w stylu: "w jeden miesiąc", albo "w dwa tygodnie". Co to za poziom po dwutygodniowej nauce? Dukającego turysty, który próbuje zamówić kawę w restauracji. xD
Dokładnie. W miesiąc to można się nauczyć paru słówek i jak sklecić zdanie w danej sytuacji. No chyba, że ktoś ma naprawdę świetną pamięć to nauczy się więcej XD Ale na pewno nie będzie to jakiś wybitny poziom, który pozwoliłby się dogadać w każdym momencie.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 21, 2015, 22:34:34 pm »
W sumie Polacy mają pewien przywilej uczenia się języków, bo jako, że polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata i potrafimy wymówić takie cuda jak "ż", "sz" itp, których w innych językach raczej nie ma, to z gramatyką innych języków też łatwiej nam sobie poradzić :D Trzeba z tego korzystać :D

Sz i ż to nie taki problem właśnie dla ludzi z romańskich języków! W hiszpańskim "sz" i "cz" to norma, w portugalskim i francuskim jest "ż" xD

Przypomniało mi się, że kiedyś oglądałem bardzo często taki hiszpański kanał informacyjny i tata siedział obok i powiedział mi, że dziwi się, że ludzie tak narzekają na trudność w wymowie polskiego skoro w tym hiszpańskim ciągle też tak szeszczą xD

Offline SolekFasolek

Odp: Języki obce
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 25, 2015, 17:29:38 pm »
Ja aktualnie uczę się koreańskiego (o ile można to nazwać nauką), bądź co bądź, w sklepie się dogadam. Jeden z najłatwiejszych języków z którymi miałam do czynienia. Co prawda jest jeszcze hancha którą kiedyś też trzeba będzie ogarnąć, ale to dopiero jak już będę mniej więcej biegle posługiwać się koreańskim.

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 25, 2015, 17:52:05 pm »
Języki aglutynacyjne to dla mnie kosmos xD Mieliśmy teraz konferencję na temat języka nahuatl i uważam, że trzeba mieć ogromną cierpliwość żeby uczyć się czegoś takiego.

Offline Shewolf

  • Służący Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Total likes: 6
  • Porque uno y uno no siempre son dos
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Toneladas, Nada, Loca Por Ti, Lo Que Mas, La Tortura, Gypsy
  • Imię: Paulina
  • Mój twitter: Sale el Sol
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 29, 2015, 15:03:38 pm »
Uczę się od siedmiu lat j.angielskiego.
Za 1,5 roku dojdzie mi jeszcze niemiecki.Myślę,że na razie to mi wystarczy :).