Autor Wątek: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.  (Read 3368 times)

Ilona

  • Gość
Tutaj będziemy umieszczać nurtujące nas tematy dotyczące wydarzeń ze świata (i nie tylko), zjawisk paranormalnych, katastrof, teorii spiskowych itp.

Zacznę od Meksykańskiego miasta Juárez, położone jest ono na granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Według niektórych danych jest to najniebezpieczniejsze miasto na świecie. Od lat zmaga się z wojnami, które toczą ze sobą kartele narkotykowe. Więcej informacji na ten temat znajdziecie oglądając film dokumentalny "Złoty Strzał": Oprócz brutalnych działań karteli narkotykowych od 1993 roku w mieście masowo giną kobiety, są to głównie pracownice fabryk należących do Stanów Zjednoczonych. Zatrudnia się tam młode kobiety, które nie skarżą się na niskie płace i bardzo złe warunki pracy. Polecam film "Miasto śmierci" oparty na wydarzeniach z Juárez. Powstała również książka na ten temat "Miasto - morderca kobiet". Niektóre teorie głoszą, że przyczyną zabójstw i zaginięć kobiet jest panujący tam "kult Macho", szczerze mówiąc wątpię w to, gdyż w innych częściach Meksyku również panuje "kult Macho", a jakoś kobiety masowo nie stają się ofiarami brutalnych morderstw (oczywiście przemoc domowa w niemalże całej Ameryce Łacińskiej jest na porządku dziennym, ale to już odrębny temat). Władza tuszuje dokładne liczby zabitych i zaginionych kobiet. Podejrzane jest, że to właśnie głownie młode kobiety pracujące w Amerykańskich fabrykach są ofiarami. Co o tym myślicie? Ja myślę, że za tym stoją jakieś "grube ryby", ci którzy o tym wiedzą milczą, gdyż boją się mówić, albo są po prostu przekupieni...
« Last Edit: Październik 06, 2013, 12:11:12 pm wysłana przez Ladrón »

elMarco

  • Gość
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2013, 10:40:54 am »
Dobry temat.

Co do tych miast w Łacińskiej Ameryce, to też o tym nieco czytałem. Nie pamiętam o którym właściwie, być może nawet o tym, pisało, że co roku ginie tam kilka tysięcy kobiet. Są odnajdywane na obrzeżach, w stodołach itp. Tam ludzie nawet boją się z domów wychodzić. Ale nie ma co się dziwić. Te całe kartele były, są i będą. A propos karteli, wojen narkotykowych itp. tutaj możecie sobie obejrzeć dokumentalny film na ten temat.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/YvWcSQA0izY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
« Last Edit: Październik 06, 2013, 12:11:27 pm wysłana przez Ladrón »

Ilona

  • Gość
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2013, 11:52:59 am »
Pewnie czytałeś o Juarez, właśnie między innymi w taki sposób pozbywają się ciał.
A co do tego dokumentu nie oglądałam go dzięki za link, z pewnością obejrzę, uwielbiam filmy dokumentalne.

Kiedyś czytałam artykuł na temat niebezpiecznych miast Ameryki Łacińskiej, większość z nich to były właśnie meksykańskie miasta. Ostatnio czytałam, że znaleźli 12 martwych ciał w studnii: link. Zgwałcili też 6 turystek z Hiszpanii: link. W dokumencie "Meksyk - Złoty Strzał" jedna dziennikarka wypowiadała się na temat karteli narkotykowych, mówiła że rząd i policja współpracują z nimi i jeśli dalej tak będzie to cały Meksyk zamieni się w Juarez. Jak widać jej słowa się sprawdzają...Ech, przez te kartele ginie masa niewinnych ludzi. Współczuję wszystkim ofiarom i ich rodzinom. ;/
« Last Edit: Październik 06, 2013, 12:11:44 pm wysłana przez Ladrón »

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2013, 12:05:58 pm »
Może tak byśmy wprowadzili odrobinę grozy na nasze forum? ;D Mianowicie chodzi mi o duuchy. Wierzycie? Mieliście jakieś "spotkania" z nimi? Nie wiem, w sumie może byłoby założyć nowy wątek, ale chyba bez sensu, bo tutaj też można o zjawiskach paranormalnych chyba...
« Last Edit: Październik 06, 2013, 12:11:59 pm wysłana przez Ladrón »
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2013, 12:10:41 pm »
In można raczej xD
Jak coś to zmieniłem nazwę.


Co do duchów, to chyba istnieją, ale spotkań jako takich nie miałem xd
« Last Edit: Październik 06, 2013, 12:12:21 pm wysłana przez Ladrón »

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2013, 12:13:19 pm »
W sumie to mi się nie zdarzyło (chyba) jeszcze nic związanego z duchami :nieogarniam: Zawsze to próbuje wytłumaczyć, że to moja wyobraźnia, bo po horrorach zawsze mam jazdy XD  Mimo, że bardzo lubię horrory.

Nieraz tylko jak schodzę do łazienki, to jest zapalone światło. Mimo, że nikogo tam nie ma. A najlepsze jest to, że drzwi do łazienki się nie bardzo domykają, a oczywiście nie ma komu naprawić, i trzeba zamykać na taki inny klucz. Ale można to zrobić tylko od środka. Więc osoba z zewnątrz nie mogłaby zamknąć drzwi. I właśnie wtedy tak było. Światło zapalone i drzwi zamknięte. Czyli nie ma możliwości, żeby ktoś zapomniał zgasić światła, kiedy wychodził. Wystraszyłam się nieźle, ale złapałam za klamkę i dało się je otworzyć bez problemu, co było jeszcze dziwniejsze.

Hah, a najlepsze było jak oglądałam z siostrą horror, a w kuchni poleciały talerze oxd Albo oglądamy "Nieodebrane połączenie", a tu grubo po północy, czy nawet 1 w nocy dzwoni mi telefon z zastrzeżonym numerem ._. Jak się wystraszyłam wtedy, kurde XD Nie odebrałam tego.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2013, 12:16:27 pm »
Ja miałam przygodę niejedną z duchami, mam to od dziecka i nikomu nie życzyłabym takich zdolnosci. Gdyby nie to, że sama czegos doswiadczam to napewno bym nie uwierzyła. Moich historii jest sporo, jak będę mieć więcej czasu to opiszę.

Offline Loba

Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2013, 12:24:44 pm »
Ja miałam kilka takich dziwnych i niewyjaśnionych sytuacji.
Pamiętam jak po śmierci dziadka siedziałyśmy z babcią w jego biblioteczce, a tu nagle spadły dwie książki - dodam, że ulubione książki dziadka. Jedna otworzyła się tak, że wypadła z niej kartka na której był list do mnie.
Druga sytuacja. W wakacje wracałam około 23.00 od koleżanki. Było już ciemno a ja szłam po mało oświetlonej uliczce. Miałam dziwne wrażenie, że ktoś idzie wprost na mnie, więc automatycznie odsunęłam się na bok. Poczułam lekki wiaterek ale nikt nie szedł.
Trzecia. Około 5.00 nad ranem obudziło mnie stukanie w okno. Wstałam, podeszłam do okna ale nic nie było. Dodam, że mam pokój na piętrze więc to było mega dziwne. Później dowiedziałam się, że o 5.00 nad ranem zmarła moja babcia, która przebywała w szpitalu. Nie widziałam w tym nic dziwnego póki druga babcia powiedziała, że jej się przydarzyło to samo kiedyś i to oznaczało, że zmarła osoba przyszła się z nami pożegnać...
saving people, hunting things, the family business.


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2013, 12:28:30 pm »
O, no właśnie ja też słyszałam o tym, że nieraz zmarłe bliskie osoby przychodzą się pożegnać z nami. Ja to wierzę w takie rzeczy. karinus, fajnie będzie jak opowiesz o swoich historiach :D
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2013, 14:15:13 pm »
o super czekam na jakąś historię, kocham horrory XD
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2013, 18:29:35 pm »
Ja oglądałam ostatnio Paranormal Activity - nie wiem czemu ale ze wszystkich horrorów ten najbardziej mnie przeraża bo tam nie ma hektolitrów krwi tylko spokój i to najbardziej rozwala... ale sama chyba nie doświadczyłam takich sytuacji... jeżeli mi się coś przypomni to napewno napiszę

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2013, 18:34:02 pm »
1. Nie wiem czy to moja schiza czy co ale jak w nocy sobie leżę to czasem słucham muzyki i zakładam słuchawki na uczy, leci muzyka (nie głośno, nie lubię słuchać w nocy głośno muzyki) i wydaje mi się, że ktoś chodzi po pokoju wtedy zdejmuję słuchawki i wszystko jest ok. Nie zawsze to się zdarza ale często.
2. Pewnej nocy sobie leżę patrzę na jasne, rozgwieżdżone niebo no i leci sobie samolot, mruga, a tu nagle tak jakby się skądś wziął drugi samolot i się zderzyły i takie czerwone się pojawiło i nagle przestało migotać.
3. Kiedyś też widziałam jak firanka się rusza u sąsiadów mimo, że w domu nikogo nie było bo oni mieszkają w Lublinie, a przyjeżdżają tylko czasem.
4. To była letnia, jakaś strasznie zachmurzona noc i wychyliłam głowę spod kołdry a mi się sama roleta opuszcza w dół. Zamknęłam oczy, otworzyłam i wszystko było ok.

Ok, to już nie jest paranormalne ale mnie wystraszyło. Mam w pokoju taki fotel pół bujany i pewnej nocy obudziło mnie stukanie tego fotela w podłogę i ja kurde zawału dostaję, szukam telefonu pod poduszką nie mogę znaleźć więc szybko zapalam lampkę nocną a tam babcia sobie siedzi na tym fotelu i mówi, że ją kręgosłup boli i nie mogła u siebie przesiedzieć i przyszła do mnie. Jejku normalnie tak się wystraszyłam, dziwne, że krzyczeć nie zaczęłam.


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2013, 19:42:59 pm »
Mi też się czasem sama roleta opuszcza ale tylko wtedy gdy tych koralików od rolety nie umieszczę w tym czymś co się unieruchamia, żeby nie zlatywały na dół ;D

Ja pitole... moja prababcia miała taką schizę, że chodziła w nocy po jakiś olszynach i wzywała ducha swojego męża ;D

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2013, 19:47:29 pm »
Mizey, współczuję. Nie wiem co poradzić, ale to podejrzane. Może po prostu zmień swoją wyobraźnią to, co widzisz. To naprawdę nic prawdziwego, więc pomyśl o czYmś innym, chociaż wiem jak trudne to jest... Dobra, to ja opowiem o zjawisku, które przydarzyło mi się jakieś dwa tygodnie temu.

W nocy obudziły mnie dreszcze. Po prostu trzęsłam się jak opętana, dosłownie. Po chwili [sekundzie, dwóch] usłyszałam jakieś uderzenia jakby młotkiem, ale takie raz po raz. Przestraszyłam się, ale byłam jakby nieprzytomna. Zaraz potem ucichły te dziwne dźwięki i poczułam jak coś przesuwa swoim palcem po moim policzku, o jeju. Jak ja się wtedy wystraszyłam! Serce to biło mi tak szybko jakbym przebiegła maraton, a nawet i szybciej. Chciałam więc krzyknąć, więc otworzyłam już usta, by wydobyć z siebie jakiś dźwięk [a przynajmniej tak mi się wydawało], ale nic nie było słychać. Postanowiłam już, że wezmę telefon, ale nie mogłam się ruszyć.

Gdy tylko mogłam się ruszyć, otworzyłam oczy. Rzuciłam się na włącznik od światła, ale nikogo nie było, hm, dziwne.

Trochę dramaturgii oddało to jak się czułam. Rano dowiedziałam się, że dręczył mnie paraliż przysenny. Nie życzę tego nikomu. Następnego wieczora bałam się usnąć...  notgood


Offline beykira

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Total likes: 56
  • It's my life so let me live it #ForzaJuve
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • Illegal, La Tortura, Costume Makes The Clown, No, Antologia, Tú, Moscas En La Casa
  • Imię: Olimpia
  • Mój twitter: @beykira
Odp: Ciekawostki, teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska np. paranormalne itp.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2013, 20:24:33 pm »
Trzecia. Około 5.00 nad ranem obudziło mnie stukanie w okno. Wstałam, podeszłam do okna ale nic nie było. Dodam, że mam pokój na piętrze więc to było mega dziwne. Później dowiedziałam się, że o 5.00 nad ranem zmarła moja babcia, która przebywała w szpitalu. Nie widziałam w tym nic dziwnego póki druga babcia powiedziała, że jej się przydarzyło to samo kiedyś i to oznaczało, że zmarła osoba przyszła się z nami pożegnać...
Aż dreszcz mnie przeszedł jak to czytałam...
Ja miałam dwie sytuacje.
Kiedyś obudziłam się nocy bo czułam, że ktoś nade mną stoi. Otworzyłam oczy i zobaczyłam moją babcię. Już chciałam zapytać się co robi, ale postać ta zmieniła się w jakąś inną kobietę i rozpłynęła
się...
Druga. Pierwszy raz spałam u koleżanki. Miała ona dom jednorodzinny i mieszkała tylko z mamą. Jej mama wcześnie zasnęła, a my oglądałyśmy filmy. Po chwili usłyszałyśmy, że ktoś chodzi po korytarzu. Wyłączyłyśmy film i poszłyśmy zobaczyć czy to jej mama... Okazało się, że mama mojej koleżanki cały czas smacznie spała. Później już leżałyśmy i zasypiałyśmy i znowu usłyszałyśmy czyjeś kroki... Do dzisiaj boję się spać u niej.
The other woman will never have his love to keep, and as the years go by the other woman will spend her life alone