Autor Wątek: Kontrowersje [+18]  (Read 10517 times)

Ilona

  • Gość
Kontrowersje [+18]
« dnia: Kwiecień 06, 2013, 22:57:40 pm »
Uwaga! Wątek może zawierać treści przeznaczone tylko dla dorosłych!

W tym wątku będziemy poruszać tematy, które budzą skrajne uczucia. Ze względu na ich treść zwracajmy szczególną uwagę na szacunek do wszystkich wypowiedzi.

Na początek. Co myślicie o nieletnich rodzicach? Czy da się temu jakoś zapobiec? Kto ponosi winę za zbyt wczesne rodzicielstwo?
« Last Edit: Kwiecień 12, 2013, 23:51:59 pm wysłana przez Ilona »

Adahu

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2013, 23:17:15 pm »
Niewiedza i zbytni apetyt na "dorosłe" życie. Osobiście uważam, że rodzice powinni wywierać większy wpływ na swoje dzieci w tematach seksualnych. W dobie technologi - Internet, Facebook, blogi itp, to jest niestety nieuniknione, ale wystarczy porozmawiać, i praktycznie uświadomić swoich podopiecznych - np puszczając jakiś dokument o nieletnich rodzicach i ich dramatycznych często sytuacjach. Uświadamianie powinno być już WPAJANE od małego - od 1. klasy podstawówki. Zbyt może radykalne, ale im wcześniej się dziecko będzie uświadamiane, tym większa szansa że nie popełni błędu zakładając zbyt wcześnie rodzinę... Takie jest moje stanowisko w tym temacie.

Fiom

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2013, 23:37:33 pm »
Trochę mam zdanie jak Adam, rodzice powinni uświadamiać dzieci. U mnie w domu nadal seks to temat tabu, może i lepiej, bo czułabym się dziwnie gdyby rodzice tłumaczyli mi coś o czym wiem od dawna. XD A WDŻ w szkole tak mnie dokształcił, że szok. 'Dowiedziałam się' z gimnazjum, że naprawdę miesiączka jest co miesiąc! Łał, niewiarygodne! A przez resztę gimnazjum uczyliśmy się o miłości i przyjaźni, super. :))

Ale z drugiej strony, cholera. Co to za dzieci, które w wieku 12 lat uprawiają seks?  .__.

Offline Loba

Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2013, 00:03:48 am »
Nastoletni rodzice to oznaka zwykłej głupoty, braku rozsądku i jak to Adam ładnie ujął, apetytu na dorosłe życie.
A WDŻ w szkole tak mnie dokształcił, że szok. 'Dowiedziałam się' z gimnazjum, że naprawdę miesiączka jest co miesiąc! Łał, niewiarygodne! A przez resztę gimnazjum uczyliśmy się o miłości i przyjaźni, super. :))
Dokładnie. WDŻ w szkole w niczym nie uświadamia tak naprawdę. Jest zbędny. Przez gimnazjum uczyliśmy się, że w ciąży wskazane jest uprawiać seks, a w liceum, że nie powinniśmy puszczać się z byle kim na imprezach i, że trzeba być ostrożnym. Co to za uświadamianie? Skoro robią już taki przedmiot, o takim temacie, to naprawdę powinniśmy być uświadamiani na nim o najważniejszych sprawach, powinno się nas przestrzegać a nie gadać od rzeczy, co zrobić żeby bardziej podniecić faceta. Jak Boga kocham mój WDŻ tak wyglądał.
saving people, hunting things, the family business.


Ilona

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2013, 00:16:41 am »
Moim zdaniem nastoletnie ciąże to głównie wina samych nastolatków. Nawet gdy ma się te "naście" lat, to jest już odpowiedni wiek do tego, aby używać mózgu. Oczywiście rodzice, rówieśnicy, prasa, internet również w pewnym stopniu są za to odpowiedzialne. Niemniej jednak jak już wspomniałam głównie ponoszą za to odpowiedzialność osoby, które dopuszczają się inicjacji seksualnej poniżej 18 roku życia. Z medycznego punktu widzenia, okiem lekarzy: ciało człowieka rozwija się do 18 roku życia, osoby, które współżyją przed ukończeniem 18-tki w większym stopniu narażone są na choroby układu rozrodczego w późniejszym wieku. Jeśli chodzi o ciążę odpowiedni wiek na zajście w nią to powyżej 21. roku życia. Tutaj można nawiązać do zajęć z WDŻ z kolejnymi pretensjami, dlaczego o tym nie mówią? Tak samo czasopisma typu "Bravo", w których to seksuolodzy i psycholodzy również o tym nie wspominają, a wręcz niejednokrotnie zachęcają młodzież do współżycia...

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2013, 14:50:51 pm »
Moim zdaniem nastoletnie ciąże to głównie wina samych nastolatków. Nawet gdy ma się te "naście" lat, to jest już odpowiedni wiek do tego, aby używać mózgu. Oczywiście rodzice, rówieśnicy, prasa, internet również w pewnym stopniu są za to odpowiedzialne. Niemniej jednak jak już wspomniałam głównie ponoszą za to odpowiedzialność osoby, które dopuszczają się inicjacji seksualnej poniżej 18 roku życia. Z medycznego punktu widzenia, okiem lekarzy: ciało człowieka rozwija się do 18 roku życia, osoby, które współżyją przed ukończeniem 18-tki w większym stopniu narażone są na choroby układu rozrodczego w późniejszym wieku. Jeśli chodzi o ciążę odpowiedni wiek na zajście w nią to powyżej 21. roku życia. Tutaj można nawiązać do zajęć z WDŻ z kolejnymi pretensjami, dlaczego o tym nie mówią? Tak samo czasopisma typu "Bravo", w których to seksuolodzy i psycholodzy również o tym nie wspominają, a wręcz niejednokrotnie zachęcają młodzież do współżycia...


dokładnie. W większości przypadków to brak używania mózgu. Chyba wiadomo, że skoro dziewczyna nie przyjmuje żadnych hormonów a facet nie ubierze prezerwatywy to sperma chyba sama nie zniknie XD chociaż niektórzy myślą, że wystarczy się umyc LOL  ups
nie mówię tu o skrajnych przypadkach jak pęknięcie prezerwatywy czy nawet zajście w ciążę mimo antykoncepcji hormonalnej co zdarzyło się mojej cioci czy mimo antykoncepcji mechanicznej (spirala) jak u mojej mamy.
Pamiętam jak miałam chyba nie wiem 12 lat i moja mama zobaczyła w Bravo te rubryki o seksie to zabroniła mi to kupowac Xd bo tam serialnie nastolatki pisały o ulubionych pozycjach itd teraz się mojej mamie nie dziwię
A swoją drogą nie rozumiem po co w wieku 13 lat uprawiac seks XD przecież to ani cycków się porządnych nie ma ani bioder ani w ogóle jakoś yyyyyyyyyyyyy masakra nie wyobrażam sobie co w tym podniecającego chłopacy w tym wieku to w ogóle tacy na maxa niedojrzali jeszcze XD bez obrazy oczywiście :) po prostu uważam, że seks jest dla dorosłych a nie dzieci.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Fiom

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2013, 21:21:31 pm »
Dzisiaj na religii mieliśmy o aborcji, w sumie znowu. Obejrzeliśmy kolejny dokument i chyba zmieniły mi się całkowicie poglądy na ten temat. Wcześniej mogłam coś zrozumieć, ale teraz już nie. Co o tym myślicie?

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2013, 21:28:06 pm »
Kurcze ciężki temat  mysli sama nie wiem

na pewno nie jestem za tym jak jakaś nastolatka nie umie się zabezpieczyc i wpadnie z głupoty i myśli, że sobie zrobi aborcję to wszystko będzie ok  what

ale no nie wiem, jak np jakaś nastolatka albo nawet kobieta zostanie zgwałcona ...
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2013, 21:36:11 pm »
Moim zdaniem aborcja powinna być dostępna i legalna, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Np. właśnie gwałt, czy dlatego, że matka chora i dziecko może też urodzić się chore...
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Fiom

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2013, 21:36:41 pm »
Tak, sordomuda, ale wiesz. Dzisiaj oglądałam ten dokument i kurcze serio mną coś ruszyło. w końcu to morderstwo, dziecko wbrew pozorom już w 10 tygodniu ciąży czuje ból itp. Poza tym jak kobieta zostanie zgwałcona to... No nie wiem. Nie umiałabym chyba usunąć swojego dziecka nawet po takim czymś. W końcu są okna życia. To morderstwo moim zdaniem. Kiedyś miałam inne poglądy, ale jak wspominałam, dzisiaj strasznie mi się obróciły.

+ taki cytat 'Wszyscy, którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić'. Po przemyśleniu i moim 'wyobrażę sobie jak to jest być takim dzieckiem niechcianym' nie chciałabym chyba, żeby moja matka, która może mnie nie chce, bo jestem wpadką lub owocem gwałtu mnie zabijała, bo jej jest to na rękę. Nie wiem...  ;-/  niechcenatopaczac

_____________

Dziecko może urodzić się chore, aha. Rozumiem, że to ból dla dziecka i dla rodziny, ale to jest dusza i człowiek jednak. Znam kilka osób, które zetknęły się z poronieniem i często słyszałam 'wolałabym, żeby to dziecko się urodziło. chore, ale, żeby było, bo to w końcu dziecko'.

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2013, 22:02:23 pm »
my też gadaliśmy o aborcji i mam zdanie takie jak Fiom. Z tego co wiem w lublinie jest takie hospicjum,  gdzie zaraz po wykryciu wady płodu można się tam zgłosić i zarówno matka jak i dziecko mają zapewnioną opiekę już do końca życia bądź po prostu takie dziecko matka może oddać. Co do gwałtów to przecież matka nie musi wychowywać dziecka, może je oddać a nie zabijać. Zresztą pani na wdżcie mówiła że zaraz po gwałcie można udać się do szpitala tam zrobią obdukcje i mogą zrobić płukanie macicy czy tam jajowodów gdzie takie jajeczko nie jest jeszcze dzieckiem. Nie rozumiem jak można ZABIĆ swoje dziecko,  część siebie czy też jak w przypadku nastolatek i swojego chłopaka.  To chore, seks powinien być z miłości,  nie dla przyjemności i wtedy aborcja nie miałaby miejsca...

edit:  a skoro matka jest chora i jest świadoma,  że ciąża zagrozi jej życiu to dlaczego się nie zabezpiecza?  No przepraszam ale jest ona świadomą osobą chyba wie o zagrożeniu życia, nie powinna zadbać o to aby nie doszło do ciąży?  W tym przypadku aborcja jest nieuzasadniona.
« Last Edit: Kwiecień 08, 2013, 22:08:39 pm wysłana przez Mizey »


Offline SolekFasolek

Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2013, 22:03:07 pm »
^ skoro poronienie, to dziecko było tak chore, że po urodzeniu nie miałoby szans na przeżycie.

Fiom

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2013, 22:07:55 pm »
Nie o to mi chodziło. Chodziło o to, że ci ludzie woleliby mieć nawet chore dziecko, nie chodziło mi o to, które poroniła. To takie info, bo mogłaś źle zrozumieć. XD

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2013, 23:03:45 pm »
ja nie mówię, że bym dokonała aborcji tylko staram się zrozumiec zgwałcone kobiety  8( ....


Ilona - super post, w pełni się zgadzam a ten link który wrzuciłaś OMG  ups przeczytałam tylko fragment o tym, że może pęknąc odbyt podczas porodu i do końca życia pampersy i od razu zrobiło mi się niedobrze i odechciało ciąży na 123423435 lat  niechcenatopaczac
« Last Edit: Kwiecień 08, 2013, 23:07:15 pm wysłana przez sordomuda »
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Ilona

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2013, 23:04:30 pm »
Pewnie to był film w stylu "Niemy krzyk". Na filmy puszczane w szkołach patrzyłabym z przymrużeniem oka. Łatwo jest manipulować ludźmi, szczególnie młodymi. Co do aborcji, jestem za w przypadku, gdy ciąża jest w wyniku gwałtu, albo życie matki jest poważnie zagrożone. Ludzie dbają o "życie poczęte", a nie zwracają uwagi na tę, która już żyję - kobietę. Ona też ma swoje plany, marzenia i nie dość, że spotyka ją gwałt to jeszcze będzie musiała przejść przez ciążę, poród i liczyć się z tym, że będzie wychowywać to dziecko samotnie. Kościół broni życia poczętego, ale kto utrzyma to życie, wykrami to ich nie interesuje. Wyobraźmy sobie kobietę, cieszącą się życiem, niestety nadszedł mroczny dzień, w którym jakiś psychol zgwałcił ją (albo psychole, często kobiety są ofiarami gwałtów zbiorowych). Nie dość, że jej psychika poważnie ucierpi, to jeszcze dotychczasowe plany legną w gruzach. Poza tym może ona nie chce przechodzić przez to: >klik<. Jej oprawca trafi za kratki, czasem bywa tak, że chodzi bezkarny. A ona ma się męczyć ze spapraną psychiką, ciążą, porodem i dzieckiem, na które nie była gotowa. Kilka lat temu było głośno o chłopcu, który przyszedł na świat w wyniku gwałtu (oczywiście o tym nie wiedział). Jego matka ponownie wyszła za mąż, urodziła córeczkę, aż pewnego dnia 12 czy 13 letni wówczas chłopiec zgwałcił swoją młodszą siostrzyczkę! Wychowanie dziecka samotnie to też nie jest prosta sprawa. Liczycie na to, że państwo wam pomoże? To się przeliczycie, przynajmniej nie w Polsce. Będziecie musiały ciągnąć na dwóch etatach, żeby zapewnić dziecku dobry byt. Nie wspominając o tym, że odgrywanie roli matki i ojca jednocześnie jest cholernie trudne, Kościół pomoże? Nie pomoże. Często takie matki zostają całkowicie same ze swoimi problemami. A dziecko? Jakie będzie dziecko, z którym matka będąc w ciąży była bardzo zestresowana, nie wierzę, że słuchała muzyki klasycznej gładząc się po brzuszku. Dziecko również urodzi się zestresowane, a zestresowane dziecko to kolejny kłopot dla matki. A jak z płaczem wróci ze szkoły mówiąc: "Mamusiu, wszystkie dzieci w mojej klasie mają tatusiów, dlaczego ja nie mam?" - znam taki przypadek, to już zależy od podejścia dziecka w tej sprawie. Podsumowując: Jeśli Kościół tak bardzo broni "życia" niech zacznie dbać o wszystkich potrzebujących, a nie tylko o "życie poczęte". Ale co tam, przecież kobieta w Kościele traktowana jest jak ktoś gorszy, nie-człowiek, co obchodzą księdza uczucia kobiety - nic.
Jeszcze taka mała dygresja na koniec: zwróćcie uwagę, że im większy jest odsetek ludzi wierzących w danym kraju, tym bardziej kobiety traktuje się jak śmieci, np. Arabia Saudyjska, Niger, Indie i wiele innych muzułmańskich krajów, wszyscy wiemy jak są tam traktowane kobiety. Ale, ale spójrzmy prawdzie w oczy i nie bójmy się mówić o państwach, w których jest spory odsetek katolików, np. Brazylia, Meksyk, Kolumbia - przemoc domowa, mężczyzna "jak nie bije, to nie kocha", ma 23249 kochanek na boku. A teraz popatrzmy na kraje, w których jest spory odsetek ludzi, którzy są niewierzący, np. Finlandia, Norwegia, Dania - właśnie tam kobietom żyje się najlepiej. Hmmm, coś tu jest nie tak...Wierzę w Boga, lecz nie wierzę w Kościół, wojny w "w imię Boga", a gdzie szacunek dla bliźnich? Miłosierdzie? Nikt mi nie powie, że zabijanie np. gejów tylko dlatego, że są gejami jest właściwe. "Ślepa wiara jest gorsza niż niewiara". Dziesięć przykazań Bożych - tych powinien przestrzegać każdy katolik, ale i nie tylko. Zwróćcie uwagę, że każdy interpretuje biblię jak chce, a mi nie potrzebna jest skomplikowana filozofia, żeby okazywać szacunek wszystkim ludziom, a nie robić to, co każe ksiądz...
PS Bardzo przepraszam za zjechanie z tematu, próbowałam też jak mogłam skrócić moją wypowiedź. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe. Jeszcze raz przepraszam.