Autor Wątek: Kontrowersje [+18]  (Read 10506 times)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2013, 17:17:43 pm »
Ilonka, zgadzam się w zupełności.

Co z tego, że to nowo poczęte życie? A co z tym życiem, które już jest na świecie? Może dana kobieta nie chce, nie jest gotowa na dziecko, nie chce przechodzić przez to całe piekło, które niesie za sobą ciąża/poród. Wszyscy krzyczą, że zabijają niewinne dzieci, ale nie wiele z tych ludzi próbuje zrozumieć NIEWINNĄ kobietę/dziewczynę, która została zgwałcona i nie chce rodzić. Większość udaje świętych. W przypadku chorego dziecka, które przyjdzie na świat, rodzice może nie będą mieli kasy aby zapewnić rozwój dziecku. Państwo pomoże? Hahahahah. Taa... dobre. Oddadzą dziecko? Nie, bo przecież Domy Dziecka nie są na tyle bogate aby je utrzymać. Poza tym pomyślcie najpierw, czy wy chcielibyście żyć z jakimś urazem, chorobą, która wymagałaby ciężkiej rehabilitacji. Bylibyście niepełnosprawni do końca życia. Chcielibyście takie życie? Bez normalnego funkcjonowania? No właśnie... A co do tych filmów, to tak jak Ilona mówiła. Łatwo czymś takim niektórych ludzi rozczulić. Wyobraźcie sobie najpierw, że to Wy musicie urodzić dziecko, którego wcale nie chciałyście i przejść przez to, czego w życiu byście nie chciały. Łatwo jest osądzać, że to morderstwo... A co do kościoła, to już się wypowiadać nie będę, bo szkoda słów. Poza tym Ilona już napisała wszystko, co w tym temacie można by było dodać.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Ilona

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:23:58 pm »
Otóż to, masz rację Asia. Nikt z nas nie chciałby być poważnie chory, ale i tak większość potępia aborcję poważnie uszkodzonych płodów. Przytoczę tutaj jeden przykład. Otóż znam dziewczynę, która jest już po 30., urodziła się niepełnosprawna z całkowitym niedowładem rąk i nóg. Wszystkie czynności wykonują za nią inni, całe życie zdana na czyjąś łaskę, nie jest w stanie samodzielnie się ubrać, umyć, nic nie może zrobić sama. W dodatku od ciągłego leżenia (siedzieć też nie może) i prawdopodobnie przez brak ruchu od dłuższego czasu bardzo poważnie cierpi na dolegliwości żołądkowe, wszystko co zje wymiotuje, nawet specjalne przygotowane papki, nic nie może jeść. Miała wykonywane operacje na kończyny - nic nie pomogły, a ze swoim żołądkiem ciągana jest od specjalisty do specjaliści rozkładają ręce. Jej życie to ciągłe cierpienie. Chciałaby założyć rodzinę, jak większość jej rówieśniczek, ale nie może, nawet jeśli spotkałaby jakiegoś chłopaka, to i tak nie może mieć dzieci. Dodam jeszcze, że jej rodzice są zdrowi, w ich rodzinach nie było przypadku takiej choroby...Dlatego między innymi jestem za aborcją poważnie chorych płodów. Nikt nie pomyśli, co takie dziecko będzie przechodzić w swoim życiu, brak akceptacji przez społeczeństwo, ba nawet wyśmiewanie, ciągłe wizyty u lekarzy, a co będzie gdy rodzice umrą? Umieszczą taką osobę w jakimś ośrodku, a wiadomo co się dzieje w takich miejscach...

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:29:55 pm »
Dokładnie. Później się taka osoba tylko męczy. I ludzie, którzy się nią zajmują także. Ale co tam. Przecież aborcja to morderstwo.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Katherine

Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2013, 19:12:56 pm »
Troszkę z innej beczki.. wiedzieliście, że światowej włoski tenor Anrea Boccelli był bliski śmierci, właśnie ze względu na namawianie jego matki do aborcji? Jego matka będąc w ciąży zachorowała na zapalenie wyrostka robaczkowego co stworzyło wiele komplikacji i lekarze namawiali kobietę do usunięcia ciąży. Jednak ona nie poddała się, mimo że ostrzegano ją, że dziecko może urodzić się niepełnosprawne. I tak się stało,Andrea Bocelli urodził się z wrodzoną jaskrą teraz jest całkowicie niewidomy. Ale jest szczęśliwy, że się urodził. I pomyśleć, że gdyby nie upór jego matki nikt nie usłyszałby jego potężnego i pięknego głosu..
Tutaj sam Bocelli opowiada tę historię:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6QfKCGTfn3o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6QfKCGTfn3o</a>

Tak samo aktor Jack Nicholson. Jego matka zaszła w ciążę jako nastolatka, ale zdecydowała się urodzić, a namawiano ją do aborcji, jakoś wychowała syna  a on będzie jej wdzięczny do końca życia..

Tak jak mówi Fiom, każdy ma prawo do życia bez względu na to czy urodzi się bez ręki, czy będzie niewidomy... Przecież życie jest największym darem i nikt nie ma prawa komukolwiek go odbierać!

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2013, 19:53:23 pm »
Medycyna poszła tak do przodu, że wszelkie choroby są wykrywane już w tak wczesnym stadium płodu, że chyba nawet wszystkie narządy nie są dobrze wykształcone... Nie chodzi o to by usuwac ciażę, bo dziecko urodzi się bez ręki ale czasem na prawdę są różne tragiczne choroby .........

to bardzo ciężki temat i nie twierdzę, że gdybym dowiedziała się, że moje dziecko będzie chore to na 100% je usunę ale staram się zrozumiec przez co przechodzą inne kobiety...
Sama choruję i wiem, że ciąża może zagrażac mojemu życiu jak i moje dziecko może się urodzic poważnie chore ... 
« Last Edit: Kwiecień 10, 2013, 19:55:26 pm wysłana przez sordomuda »
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Fiom

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2013, 19:53:48 pm »
A może aborcja nie jest morderstwem? Płód to dziecko, CZŁOWIEK. Usuwasz go jak coś, co nie jest ci potrzebne, niechciane, traktujesz rzeczowo. To jest morderstwo, to mały człowiek. Drastyczne, ale chcielibyście, żeby ktoś nie dał wam szansy na przeżycie? Katherine podała bardzo dobry przykład. Okej, wiem, że kobieta też ma swoje prawa, że może mieć jakieś niemiłe przeżycia, ale od kiedy jej prawem jest zabijanie? Moim zdaniem to chore i cieszę się, że u nas w Polsce to nie jest wprowadzone. Nie miałabym sumienia zabić swojego dziecka, części mnie. I gdyby to był owoc gwałtu, to nie umiałabym go zabić. Wolałabym żyć ze świadomością, że dziecko jest w domu dziecka niż zabite.   notgood

Devocion

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:04:04 pm »
Ja mam trochę zdanie takie jak Fiom, ale jednocześnie jak Inn i Ilonka.
Na moje aborcja powinna być legalna wtedy, kiedy zarodek bądź płód - w bardzo wczesnych początkach ciąży nie rozwija się prawidłowo. Wtedy, matka nie nosi w sobie jeszcze dziecka. Mam nadzieję, żę dobrze to ujęłam i każdy zrozumie.;>
Kolejną sprawą jest gwałt. Jak już wcześniej zostało powiedziane, każdy ma prawo do życia. Zgwałcone kobiety mogą donosić ciążę i oddać dziecko do adopcji. Bynajmniej ja najprawdopodobniej bym to zrobiła, ponieważ nie byłabym w stanie wychowywać dziecka, które poczęło się z wielkiej krzywdy jaką wyrządził mi mężczyzna.

Teraz trochę odbiegnę od tematu, ponieważ mnie irytują matki, które wyrzucają swoje córki z domu, po tym gdy zajdą w ciążę, bądź zostaną mamami. Mają prawo być wściekłe, no ale trudno stało się i trzeba żyć dalej. Jak można wyrzucić własne dziecko z domu, no jak.?!

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:07:37 pm »
Ja mam trochę zdanie takie jak Fiom, ale jednocześnie jak Inn i Ilonka.
Na moje aborcja powinna być legalna wtedy, kiedy zarodek bądź płód - w bardzo wczesnych początkach ciąży nie rozwija się prawidłowo. Wtedy, matka nie nosi w sobie jeszcze dziecka. Mam nadzieję, żę dobrze to ujęłam i każdy zrozumie.;>
Kolejną sprawą jest gwałt. Jak już wcześniej zostało powiedziane, każdy ma prawo do życia. Zgwałcone kobiety mogą donosić ciążę i oddać dziecko do adopcji. Bynajmniej ja najprawdopodobniej bym to zrobiła, ponieważ nie byłabym w stanie wychowywać dziecka, które poczęło się z wielkiej krzywdy jaką wyrządził mi mężczyzna.

Teraz trochę odbiegnę od tematu, ponieważ mnie irytują matki, które wyrzucają swoje córki z domu, po tym gdy zajdą w ciążę, bądź zostaną mamami. Mają prawo być wściekłe, no ale trudno stało się i trzeba żyć dalej. Jak można wyrzucić własne dziecko z domu, no jak.?!

dokładnie mówiłam o tym, żeby usuwac płód a nie dziecko, bo słyszałam hardcorowe historie, że w 4  miesiącu dzieci usuwali  niechcenatopaczac

też nie rozumiem matek, które nie pomagają przejsc swoim córkom przez ciężkie chwile. Przecież to dla nich strasznie ciężkie a jak nie mają wsparcia we własnej matce to jak mają same stac się dobrymi matkami ? Rozumiem gniew no ale to jednak ich dzieci ...
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:22:13 pm »
Rozumiem, że chodzi tutaj o nastoletnie ciąże? Za swoją głupotę trzeba płacić... no ale wyrzucenie z domu to przesada. Rodzice w takiej sytuacji powinni jakoś zareagować, zrobić coś więcej niż awanturę na cztery fajery. Żeby taka gówniara wiedziała, że rodzice nie będą jej przyjmować z otwartymi ramionami bez względu na to, co zrobi.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:23:57 pm »
Rozumiem, że chodzi tutaj o nastoletnie ciąże? Za swoją głupotę trzeba płacić... no ale wyrzucenie z domu to przesada. Rodzice w takiej sytuacji powinni jakoś zareagować, zrobić coś więcej niż awanturę na cztery fajery. Żeby taka gówniara wiedziała, że rodzice nie będą jej przyjmować z otwartymi ramionami bez względu na to, co zrobi.

no tak oczywiście, że nie powinni ze smajlem na twarzy jej pogratulowac no ale jak już się stało no to trzeba z tym życ i pomóc a nie dołowac i pomagac patologię tworzyc
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:37:55 pm »
Pomóc, ale z umiarem. Nie jak niektórzy, że rodzice zajmują się tym dzieciakiem 24/h, a matka dalej szaleje i bawi się w najlepsze. To jest patola. Ja bym pomagała tylko wtedy, kiedy byłoby to już na prawdę konieczne. A tak niech sama się zajmuje dzieckiem.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Fiom

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:39:49 pm »
Właśnie, sordomuda i In. Należy się kara, ale nie tak drastyczna, w końcu to córka. Ja swojemu dziecku, którego nie mam, przemówiłabym do rozsądku tak, żeby wiedziała, że to mi się nie podoba, niekoniecznie w kulturalny sposób, chociaż pewnie i tak to, że zaszła w ciążę jej to nieźle uświadomi. Dzieci same sobie niszczą życie, ale rodzice nie powinni im go jeszcze bardziej utrudniać. Powinno się ją wspierać mimo wszystko. :D

Michelle

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:43:51 pm »
Za swoją głupotę trzeba płacić...
Dokładnie.

Dodam coś od siebie. Jedna dziewczyna z mojej klasy zaszła w ciążę. Podobno był to gwałt, ale tak naprawdę nie wiadomo. Była na imprezie i pod wpływem alkoholu, więc możliwe, że się zgodziła na stosunek. W każdym razie urodziła kilka dni temu, pewnie za jakiś miesiąc wróci do szkoły (chociaż nie wiem czy jej się opłaca). Wcześniej wszystkim powiedziała, że dziecko odda zaprzyjaźnionemu małżeństwu. Nie wiemy jaka była sytuacja w domu, ale pewnie nieźle jej się dostało. Sprawa podobno trafiła do sądu.
Ale wiecie co jest najlepsze? Jakiś miesiąc przed rodzeniem powiedziała koleżance, że chętnie już by urodziła, bo chce się uchlać. Sądzę, że oddanie dziecka było najlepszym rozwiązaniem...

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:53:21 pm »
Dokładnie.

Dodam coś od siebie. Jedna dziewczyna z mojej klasy zaszła w ciążę. Podobno był to gwałt, ale tak naprawdę nie wiadomo. Była na imprezie i pod wpływem alkoholu, więc możliwe, że się zgodziła na stosunek. W każdym razie urodziła kilka dni temu, pewnie za jakiś miesiąc wróci do szkoły (chociaż nie wiem czy jej się opłaca). Wcześniej wszystkim powiedziała, że dziecko odda zaprzyjaźnionemu małżeństwu. Nie wiemy jaka była sytuacja w domu, ale pewnie nieźle jej się dostało. Sprawa podobno trafiła do sądu.
Ale wiecie co jest najlepsze? Jakiś miesiąc przed rodzeniem powiedziała koleżance, że chętnie już by urodziła, bo chce się uchlać. Sądzę, że oddanie dziecka było najlepszym rozwiązaniem...

 niechcenatopaczac niechcenatopaczac niechcenatopaczac chce się uchlac? No to współczuję dziecku  bojęsięciebie
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Loba

Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:25:19 pm »
Uważam, że wyrzucanie swoich nastoletnich dzieci dlatego, że zaszły w ciążę to trochę za ostra kara. Wiadomo za, że głupotę trzeba płacić, jak ktoś już to ujął, ale no bez przesady. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym wyrzucić swoje dziecko z domu z takiego powodu.
że chętnie już by urodziła, bo chce się uchlać.
W tym wypadku to naprawdę szkoda tylko tego malutkiego dziecka. Biedactwo.

Wrócę jeszcze do tematu aborcji. Przeze mnie nigdy nie była i nie będzie popierana. Bez względu na wszystko uważam, że aborcja to odebranie człowiekowi prawa do życia.
saving people, hunting things, the family business.