Autor Wątek: Kontrowersje [+18]  (Read 10516 times)

Michelle

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:04:08 pm »
Uhuhu. Co do aborcji, to ostatnio mieliśmy w klasie ostrą wymianę zdań z panem od edb ;D Kłócił się (no dobra, DYSKUTOWAŁ) on z dziewczynami, które są przeciwko aborcji. Ale mówił dosyć mądrze. Kościół narzuca, że aborcja i eutanazja są złe, więc wszyscy myślą, że tak jest. Moim zdaniem jeśli życie kobiety lub dziecka jest zagrożone, to lepiej usunąć ciążę. Tak samo jeśli pacjent męczy się chorobą, której np. nie można już wyleczyć. Jego cierpienia lepiej skrócić. Wiadomo, że są to trudne chwile, ale życie nie jest idealne i sprawiedliwe.

Ilona

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2013, 22:53:05 pm »
W niektórych przypadkach nie trzeba byłoby usuwać, gdyby Kościół zaakceptował antykoncepcje dla małżeństw. Rozumiem, seks po ślubie, ale w praktyce nawet po zawarciu małżeństwa para nie może, ze sobą współżyć kiedy chce. Kościół dopuszcza tylko "kalendarzyk małżeński", więc dlaczego nie może dopuścić innych, skuteczniejszych metod? Irytuje mnie, że chroni się tylko życie poczęte a nawet niepoczęte, a żyjących ma się gdzieś. Przecież nie każde małżeństwo może sobie pozwolić na posiadanie dzieci, lub też mają już dajmy na to troje i nie chcą mieć więcej, gdyż np. nie będą wstanie ich utrzymać. Nawet jeśli będą stosować kalendarzyk to i tak niewiele to pomoże, niektórzy lekarze twierdzą, że kalendarzyka nie powinno się zaliczać do antykoncepcji, gdyż jest to bardzo nieskuteczna metoda, zwłaszcza jeżeli kobieta cierpi na jakąś chorobę. Wiem, że żadna metoda nie daje 100% pewności (poza sterylizacją i wazektomią), ale jednak ryzyko wpadki jest mniejsze niż przy kalendarzyku. Księża nie powinni żyć w celibacie, może wtedy inaczej by do tego podchodzili, tak jak w wyznaniu greko-katolickim ksiądz może wybrać, czy chce założyć rodzinę, czy nie, u nas nie ma takiego wyboru i myślę, że to jest jednym z czynników przez których panują dość dziwne zasady. Dlaczego Kościół tak daleki jest od ludzkich problemów? Wolą, żeby rodziło się mnóstwo dzieci, skazanych na biedę, którym i tak nie pomogą. Poza tym natura też robi swoje, zapomina się tutaj o tym, że mężczyzna to też samiec jak każdy inny, który ma swoje potrzeby. Wyobraźmy sobie sytuację, w której dwoje młodych ludzi bierze ślub w wieku 25 lat, po roku rodzi im się dziecko, niedługo później następne (poczętych oczywiście "po bożemu"), nie stać ich na więcej dzieci, więc co w praktyce muszą zrezygnować ze współżycia. Najprawdopodobniej skończyłoby się to tym, że mąż chodziłby nadąsany, bo ma śliczną żonę, której nie może ruszyć, albo nie wytrzymał i znalazłby sobie kochankę...

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 12, 2013, 08:02:39 am »
antykoncepcja i kościół..... nic nie mów, bo to śmiech na sali jest  bojęsięciebie nie wiem kiedy zrozumieją to
« Last Edit: Październik 06, 2013, 11:32:14 am wysłana przez Ladrón »
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Gordita

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Total likes: 3
  • jak opisać siebie w tysiącu słowach?
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • Obtener un Si, Your Embrace, Toneladas, No, No Creo, Poem to a Horse, Try Everything
  • Imię: Zuzia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 12, 2013, 15:49:10 pm »
W niektórych przypadkach nie trzeba byłoby usuwać, gdyby Kościół zaakceptował antykoncepcje dla małżeństw. Rozumiem, seks po ślubie, ale w praktyce nawet po zawarciu małżeństwa para nie może, ze sobą współżyć kiedy chce. Kościół dopuszcza tylko "kalendarzyk małżeński", więc dlaczego nie może dopuścić innych, skuteczniejszych metod? Irytuje mnie, że chroni się tylko życie poczęte a nawet niepoczęte, a żyjących ma się gdzieś. Przecież nie każde małżeństwo może sobie pozwolić na posiadanie dzieci, lub też mają już dajmy na to troje i nie chcą mieć więcej, gdyż np. nie będą wstanie ich utrzymać. Nawet jeśli będą stosować kalendarzyk to i tak niewiele to pomoże, niektórzy lekarze twierdzą, że kalendarzyka nie powinno się zaliczać do antykoncepcji, gdyż jest to bardzo nieskuteczna metoda, zwłaszcza jeżeli kobieta cierpi na jakąś chorobę. Wiem, że żadna metoda nie daje 100% pewności (poza sterylizacją i wazektomią), ale jednak ryzyko wpadki jest mniejsze niż przy kalendarzyku. Księża nie powinni żyć w celibacie, może wtedy inaczej by do tego podchodzili, tak jak w wyznaniu greko-katolickim ksiądz może wybrać, czy chce założyć rodzinę, czy nie, u nas nie ma takiego wyboru i myślę, że to jest jednym z czynników przez których panują dość dziwne zasady. Dlaczego Kościół tak daleki jest od ludzkich problemów? Wolą, żeby rodziło się mnóstwo dzieci, skazanych na biedę, którym i tak nie pomogą. Poza tym natura też robi swoje, zapomina się tutaj o tym, że mężczyzna to też samiec jak każdy inny, który ma swoje potrzeby. Wyobraźmy sobie sytuację, w której dwoje młodych ludzi bierze ślub w wieku 25 lat, po roku rodzi im się dziecko, niedługo później następne (poczętych oczywiście "po bożemu"), nie stać ich na więcej dzieci, więc co w praktyce muszą zrezygnować ze współżycia. Najprawdopodobniej skończyłoby się to tym, że mąż chodziłby nadąsany, bo ma śliczną żonę, której nie może ruszyć, albo nie wytrzymał i znalazłby sobie kochankę...
W pełni się zgadzam
A co myślicie o homoseksualizmie?
  

Michelle

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 12, 2013, 16:02:16 pm »
A co myślicie o homoseksualizmie?
Mi homoseksualiści nie przeszkadzają. To są normalni ludzie. Wiem, bo znam kilku gejów i są bardzo porządnymi ludźmi. Nawet mi się jeden podoba i normalnie jak na niego patrzę to... ah. Ale nie o tym tu ;D
Mam jednak wrażenie, że ostatnimi czasy jakby tych osób przybywa lub po prostu zaczęli się ujawniać. Niedawno byłam na zakupach i prawie w każdym sklepie był chłopak, który wyglądał jak homo. A może to ta moda... sama zaczęłam kupować męskie ciuchy, bo są jakieś takie "damskie", są lepsze gatunkowo i przede wszystkim tańsze. W każdym razie niektórzy są bardzo ograniczeni i zachowania homoseksualistów mogą ich irytować (np. mojego tatę -.-)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 12, 2013, 16:26:36 pm »
Co mam myśleć... To tak, jakbyście zapytali o "co sądzisz o heteroseksualizmie". Normalni ludzie. Poza tym ja nikomu do łóżka nie patrzę i szczerze nie interesuje mnie jaką kto ma orientację. Czego nie toleruję to zoofilii i innych podobnych rzeczy.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Adahu

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 12, 2013, 17:05:25 pm »
A co myślicie o homoseksualizmie?

Powiem krótko - dla mnie człowiek to człowiek, niezależnie czy jest homoseksualistą, ma inny kolor skóry aniżeli ja czy kraj z którego pochodzi. Wszyscy jesteśmy równi. Irytuje mnie jedno - rasizm i kpina z takich ludzi przez osoby z zeszłej epoki (przeważnie to nasi rodzice i dziadkowie). Także osobiście homoseksualiści mi nie przeszkadzają.

Offline Loba

Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 12, 2013, 19:33:37 pm »
Dla mnie homoseksualista to taki sam człowiek jak każdy inny. To, że ma inną orientację nie czyni z niego gorszego człowieka, jak to niektórzy uważają.
Irytuje mnie jedno - rasizm i kpina z takich ludzi przez osoby z zeszłej epoki (przeważnie to nasi rodzice i dziadkowie).
Dokładnie. Zazwyczaj uważają, że homoseksualizm to choroba, którą można wyleczyć, wystarczy tylko iść do dobrego psychiatry. Trochę żałosne.
saving people, hunting things, the family business.


Fiom

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 12, 2013, 20:34:43 pm »
Dokładnie. Zazwyczaj uważają, że homoseksualizm to choroba, którą można wyleczyć, wystarczy tylko iść do dobrego psychiatry. Trochę żałosne.

Takie są fakty, nawet ksiądz na religii powiedział, że to nie jest normalne i to można leczyć. Ponadto uznał to jako chorobę i przyrównywał do pedofilii.  bitczpliz To tak jakby ktoś tak powiedział o hetero.  niechcenatopaczac

Ilona

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 12, 2013, 20:59:17 pm »
Dla mnie homoseksualista to taki sam człowiek jak każdy inny. To, że ma inną orientację nie czyni z niego gorszego człowieka, jak to niektórzy uważają.
Otóż to! Zgadza się.

Takie są fakty, nawet ksiądz na religii powiedział, że to nie jest normalne i to można leczyć. Ponadto uznał to jako chorobę i przyrównywał do pedofilii.  bitczpliz To tak jakby ktoś tak powiedział o hetero.  niechcenatopaczac
Właśnie. Ech, jak ja nie znoszę takich opinii poza tym niektórzy księża chyba o czymś zapominają: "Chrześcijanie powinni szanować i kochać wszystkich ludzi, niezależnie od ich orientacji seksualnej, gdyż wszyscy ludzie są szanowani i kochani przez Boga" - Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych 65

Co myślicie o osobach, które chcą zmienić swoją płeć?

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 12, 2013, 21:09:45 pm »
Również nie przeszkadzają mi osoby homoseksualne , szczerze mówiąc to więcej mam ich niż osób hetero  łyy A w ogóle to duuuuuuuuuuuuuuża częśc fanowskiego światka Shakiry jest homo  ;))


 
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 12, 2013, 21:16:16 pm »
Nasz ksiądz mówi zawsze coś takiego "ja toleruję i szanuję homoseksualistów. ale ich czynów nie" o.O Komentować tego nie będę.

Co myślicie o osobach, które chcą zmienić swoją płeć?
Jeżeli taka osoba źle czuje się w swoim ciele to niech i zmienia płeć. Może i jest to trochę... dziwne, ale co kto woli.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 12, 2013, 21:19:50 pm »
Nasz ksiądz mówi zawsze coś takiego "ja toleruję i szanuję homoseksualistów. ale ich czynów nie" o.O Komentować tego nie będę.

tak wiele razy też to słyszałam bo kościół niby właśnie toleruje homoseksualistów ale uważa za grzech ich seks  bojęsięciebie nie wiem czemu seks to seks ale w sumie według kościoła to nawet seks heteroseksualny jest grzechem muahahahaha
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Adahu

  • Gość
Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 12, 2013, 21:26:27 pm »
Co myślicie o osobach, które chcą zmienić swoją płeć?

Od siebie powiem tak: każdy ma swoje ciało i może z nim robić co mu się żywnie podoba. Nie każdy to może akceptować, ale jeśli ktoś z tym dobrze czuje - jego sprawa. Osobiście nic do takich osób nie mam, ich wybór.

Bym poruszył temat tzw. "trzeciej płci" (pierwszy raz było o tym głośno w reality show Wszystko o Miriam - wiecie zapewne o co chodzi) ale jest tu sporo niepełnoletnich osób (mogą to uznać za zbyt niesmaczne), więc na razie się wstrzymam (chyba że dostanę zgodę od Adminek )
« Last Edit: Kwiecień 12, 2013, 21:37:18 pm wysłana przez Adahu »

Offline Loba

Odp: Kontrowersje
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 12, 2013, 21:35:22 pm »
Takie są fakty, nawet ksiądz na religii powiedział, że to nie jest normalne i to można leczyć. Ponadto uznał to jako chorobę i przyrównywał do pedofilii.  bitczpliz To tak jakby ktoś tak powiedział o hetero.  niechcenatopaczac
U mnie ksiądz od religii na lekcji powiedział, że "homoseksualiści to są chorzy ludzie i takich powinno się tępić". Ksiądz takie rzeczy wygaduje... Ksiądz, który powinien uczyć szacunku i miłości do drugiej osoby. Bez komentarza.
Co myślicie o osobach, które chcą zmienić swoją płeć?
Ja do takich osób nic nie mam. Ich ciało i ich decyzja co z tym zrobią.
saving people, hunting things, the family business.