Autor Wątek: Kontrowersje [+18]  (Read 10730 times)

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 11, 2013, 17:06:08 pm »
Widzę, że masz takie samo zdanie jak ja Loba. Jeśli kobieta nie chce dziecka, uważam, że lepiej by było, gdyby dokonała aborcji niż potem miałaby je wyrzucić na śmietnik lub zamrozić na śmierć. Oczywiście jest jeszcze opcja oddania dziecka małżeństwu, które nie może mieć dzieci. Ale to już powinno zależeć od kobiety.

Kobieta NIE chciałaby oddać dziecka komuś obcemu, żeby miało lepiej więc planuje je uśmiercić? Hmmm no jak się jest taką kobietą jak mama Madzi to napewno taka logika by wystąpiła ;D

Michelle

  • Gość
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 11, 2013, 17:24:46 pm »
Kobieta NIE chciałaby oddać dziecka komuś obcemu, żeby miało lepiej więc planuje je uśmiercić? Hmmm no jak się jest taką kobietą jak mama Madzi to napewno taka logika by wystąpiła ;D
Chyba się nie zrozumiałyśmy.
Chodzi mi o to, że oczywiście lepiej by było gdyby kobieta oddała niechciane dziecko, ale przecież nie każda się na to decyduje. A jeśli miałaby zabić swojego synka czy córkę (co się ostatnio częściej zdarzało) to lepiej by było to zrobić zanim się urodzi. A najlepiej po prostu uważać jak się dziecka nie planuje. Takie moje zdanie w tej sprawie. Okrutne, no ale...

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 11, 2013, 17:27:14 pm »
Aborcji mówię stanowczo NIE! Nawet w sprawie gwałtów jestem na NIE. Rozumiem, że te kobiety mogą się czuć okropnie nosząc dziecko gwałciciela ale to także jej dziecko. Nie musi go przecież wychowywać, może oddać, zostawić w okienku życia, przecież w takiej sytuacji każdy ją zrozumie. Tak czy siak to jest już zabójstwo. I przytoczę słowa napisane wcześniej przez Lobcię:

Zabija się nowo poczęte życie. Życie. A nikt nie ma prawa odbierać komuś innemu życia. Bez względu na wszystko. Tym bardziej, że malutkie dziecko jest tak naprawdę niczemu winne więc dlaczego pozbawiać go prawa do życia?

O Eutanazji nie mam jako tako wyrobionego zdania. Nie wyobrażam sobie,  że ktoś mi odbierał życie bo jestem "roślinką". Nawet jeżeli coś to roślinki też trzeba kochać i o nie dbać.

Jeżeli chodzi o invitro to ja jestem jak najbardziej za. Jeżeli przez pewne powody nie mogą mieć dzieci to invitro jest fajnym rozwiązaniem. Ja osobiście nie zdecydowałabym się na to bo wolałabym zaadoptować dziecko.

A co myślicie o dzieciach z różnymi chorobami typu Down, porażenie mózgowe itp. ? Niektórzy rodzice albo decydują się na aborcję jeżeli odkryją to w trakcie ciąży albo oddają do zakładu... pozbawiając się "kłopotu".


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 11, 2013, 17:40:01 pm »
Czyli jak zabijemy dziecko będące jeszcze w łonie matki to jest LEPIEJ? Dla mnie to taka sama zbrodnia co zabić dziecko, które się już urodziło... serio... Może masz na myśli LEPIEJ bo tego dziecka nie widzieliśmy i czego oczy nie widzą temu sercu nie żal? Ale ta istota ŻYWA siedzi w tobie... i czujesz każdy jego ruch...

Polecam obejrzeć Niemy Krzyk - jakby ktoś jeszcze nie oglądał... to już zostanie na zawsze we mnie


Michelle

  • Gość
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 11, 2013, 17:48:13 pm »
Tak, według mnie to LEPIEJ. To co kobita wybierze zależy niej, od tego jakie wyznaje wartości. Może tego żałować albo i nie. Ale nikt nie ma prawa wybierać za nią czy wytykać ją palcami.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 11, 2013, 18:15:04 pm »
O aborcji kiedyś już gadaliśmy. Ja jestem za. I trudno, możecie się nie zgadzać, nie wnikam. Wszyscy drą mordy, że zabija się niewinne, nowo poczęte życie. A czemu nikt nie pomyśli o tym życiu, które jest już narodzone? Kto później pomaga biednym rodzinom z gromadą dzieci? Rząd, opieka społeczna? Ta... śmiech na sali. Rzucą dwie stówy na miesiąc i myślą, że da się za to utrzymać. Ale to tylko przykład. Widać właśnie efekty. Coraz częściej się słyszy o próbach mordowania dzieci. Jakieś zamrażanie, duszenie czy co tam jeszcze. Kobieta powinna mieć prawo zdecydowania czy chce dziecko rodzić, czy nie. Nie każda chce rodzić i nikt nie powinien jej do tego zmuszać. A jeśli przeprowadzi się aborcję szybko to "dziecko" jeszcze chyba nie czuje zbyt dużo, bo nie jest jeszcze rozwinięte odpowiednio. Skoro tacy obrońcy życia się wszędzie znaleźli to niech później pomagają w wychowaniu dzieciaka, albo znalezieniu lepszego domu dla niego.

Ale ta istota ŻYWA siedzi w tobie... i czujesz każdy jego ruch...
No z tym to tak chyba bez przesady... Ruchów dziecka nie czuje się w miesiąc po zajściu w ciążę.

A co myślicie o dzieciach z różnymi chorobami typu Down, porażenie mózgowe itp. ? Niektórzy rodzice albo decydują się na aborcję jeżeli odkryją to w trakcie ciąży albo oddają do zakładu... pozbawiając się "kłopotu".
A nie pomyślałaś, że to też może dlatego, że taką rodzinę po prostu nie stać na późniejsze leczenie dziecka? Są różne fundacje, tak wiem, ale coś nie sądzę, żeby na tyle przypadków chorych dzieci udało się zapewnić każdemu z nich opiekę i kasę na leczenie. To jest tak łatwo powiedzieć "pozbywanie się kłopotu" ale opieka nad dzieckiem, które jest tak poważnie chore wcale nie jest łatwa, szybka i przyjemna. Nie każdy ma tyle siły, czasu żeby zapewnić odpowiedni rozwój. Wiadomo, aborcja jest okrutna w pewnym sensie, bo jednak ten płód stałby się potem człowiekiem, ale nikt nie powiedział, że życie jest sprawiedliwe. I czasem na prawdę są takie przypadki gdzie nie ma wyjścia. Bo co, jakoś nie wyobrażam sobie, żeby w domu dziecka, miało odpowiednie warunki i kasę na leczenie.


Co do pozostałych kwestii: eutanazji i in vitro. Popieram. Czemu by nie ulżyć człowiekowi w cierpieniu, skoro wiadomo, że i tak już nic mu nie pomoże? Pewnie, niech leży w łóżku co końca życia i się męczy, bo przecież to morderstwo. Serio nie rozumiem takiego toku myślenia niektórych ludzi. Co to za życie, być unieruchomionym, bez żadnych możliwości, samodzielności. Przerąbane.
A in vitro to no cóż... tak jak napisała Loba "Są rodziny, które pragną mieć dzieci a nie mogą. In vitro jest dla takich osób szczęściem." i tyle w temacie.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 11, 2013, 18:20:11 pm »
Mam baaaaardzo dobrego znajomego znajomego na wózku i on chcąc nie chcąc obraca się w towarzystwie innych niepełnosprawnych - tych niepełnosprawnych fizycznie czy psychicznie - mniejsza z tym...

Ostatnio rozmawiał z matką dziecka na wózku, który ma bardzo zaawansowane porażenie mózgowe - i załatwili od państwa coś takiego, że opieka nad nim liczy im się do emerytury i BA! nawet dostają comiesięczne wynagrodzenie... tak jakby pracowali w normalnej pracy - zaryzykowali i jakoś sobie radzą

Offline Loba

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 11, 2013, 18:23:33 pm »
Inn. A antykoncepcja? Skoro są biedni to chyba wiedzą, że nie mają pieniędzy na utrzymanie kolejnego dziecka lub w ogóle dzieci więc dlaczego nie pomyślą o antykoncepcji? Nie mówię tu o tabletkach czy prezerwatywach na które z pewnością ich nie stać ale nadal praktykuje się swojski kalendarzyk.
saving people, hunting things, the family business.


Michelle

  • Gość
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 11, 2013, 18:35:18 pm »
A antykoncepcja?
Bywa, że coś nie zadziała. I bum.

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 11, 2013, 18:52:43 pm »
Nie rozumiem takich biednych rodzin, które dostają kasę z gminy, żywność, ubrania bo mają mały dochód, a rodzic/rodzice piją... pewnie, na wódeczkę zawsze jest kasa ;) ale opieka społeczna widzi, że wszystko jest dobrze, bo dostali należną gotóweczkę na nowy miesiąc. I też nie rozumiem czemu niektóre biedne rodziny robią sobie jeszcze więcej dzieci...

No, a wracając Inn do tego co napisałaś to jak ktoś nie ma kasy na leczenie to normalne, niech odda do zakładu, zostawi w okienku życia, nie zabija, ale też może zgłosić się do różnych fundacji, próbować wszystkiego. Nie rozumiem ludzi, którzy mają pieniądze, ale oddają takie dziecko do zakładu żeby "nie zepsuć wizerunku rodziny". To jest zwykłe pozbycie się kłopotu. Czytał ktoś poczwarkę? Ja ostatnio sobie przeczytałam i tam był taki rozdział gdzie dziewczynka chora na Downa idzie do nieba i są tam dzieci z różnymi porażeniami mózgowymi, z Downem itd., którym rodzice nie dali szansy na życie i się wypowiadali, że zazdroszczą tej dziewczynce, że miała okazję zobaczyć jak wygląda świat. 

A my jesteśmy zdrowi, powinniśmy się cieszyć, że możemy się normalnie rozwijać i bronić tych, którzy nie mieli takiej szansy, a rodzice chcą im odebrać poznanie świata. Wyobraźcie sobie, że jeszcze się nie urodziliście, jesteście takim małym uszkodzonym ziarenkiem w brzuchu mamy, a nagle wasi rodzice postanowili Was zabić/pozbyć się bo jesteście chorzy... Tylko sobie wyobraźcie, zabrali Wam szansę na ujrzenie głupiego kwiatka czy zjedzenie batonika, ciasteczka.


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 11, 2013, 19:02:03 pm »
A antykoncepcja?
Niby tak, ale jakoś coś do tej pory ten sposób nie zawsze działa. Mało to takich rodzin na wsiach? (i nie tylko w sumie, ale na wsiach chyba głównie). I na to to już nic nie poradzisz.

Ja szczerze powiem, że jeśli miałabym być niepełnosprawna, chora na Downa czy porażenie mózgowe, wolałabym się w ogóle nie urodzić. I tak nie mogłabym wykorzystać życia tak, jakbym chciała. A żyć tylko po to, żeby gapić się na ten kwiatek to ja podziękuję.

Dobra, ja tam nie zamierzam przekonywać nikogo to swoich poglądów, niech każdy sobie myśli co chce. Tylko jestem ciekawa co Ci wszyscy, którzy są przeciwnikami aborcji i najgłośniej się sprzeciwiają zrobiliby dla takiego np. chorego dziecka. W jaki sposób by pomogli. Dobra, koniec z mojej strony.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 11, 2013, 19:08:53 pm »
Ja szczerze powiem, że jeśli miałabym być niepełnosprawna, chora na Downa czy porażenie mózgowe, wolałabym się w ogóle nie urodzić. I tak nie mogłabym wykorzystać życia tak, jakbym chciała. A żyć tylko po to, żeby gapić się na ten kwiatek to ja podziękuję.

mam znajomego na wózku (jak już wcześniej wspomniałam) i on bardzo wiele działa... jest bardzo zadowolony z życia, pracuje w jakiejś łódzkiej fundacji dla innych niepełnosprawnych i chorych i wszędzie do niego lgną bo aż zaraża uśmiechem, skończył stuia i naprawę go podziwiam... jak widać urodził się i nie powąchał jedynie kwiatka... robi o wiele więcej niż większość ZDROWYCH ludzi mogłaby uczynić w swoim marnym życiu

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 11, 2013, 19:11:38 pm »
Mojej mamy koleżance urodziła się córka z porażeniem mózgowym i sama założyła taką fundację bo widziała ile to kosztuje i ile trzeba w to włożyć wysiłku i miłości.


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 11, 2013, 19:18:15 pm »
Ale ja napisałam tylko, że sobie nie wyobrażam takiego życia. Jakoś sobie nie wyobrażam, żebym mogła rozwijać swoją pasję z taką chorobą... I dlatego napisałam, że nie mogłabym wykorzystać życia tak, jakbym chciała. To, że inni sobie radzą to bardzo dobrze, nie mówię, że to jest niemożliwe czy coś.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 11, 2013, 19:24:27 pm »
Gdybyś była niepełnosprawna (niekoniecznie umysłowo) to prawdopodobnie nawet nie myślałabyś o nauce gry na gitarze - być może znalazłabyś inne hobby... poprostu życie stawia nas w danych sytuacjach i trzeba się do tego dostosować...