Autor Wątek: Kontrowersje [+18]  (Read 10512 times)

Offline Suerte

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 24, 2014, 14:08:31 pm »
Co myślicie o związkach polsko-muzułmańskich? Mnie prawdę mówiąc dziwi, że niektóre kobiety wychodzą za mąż za muzułmanów. Nie mówię, że każdy muzułmanin źle traktuje swoją żonę, aczkolwiek to całkiem inny świat, i inne prawa. W Europie jeśli kobieta jest bita i źle traktowana przez męża to może wziąć rozwód, w większości krajów, w których religią dominującą jest islam to niemożliwe, a kobieta nie ma nic do powiedzenia. Nie wiem jak można chcieć być z własnej woli czyimś niewolnikiem...

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 24, 2014, 14:55:27 pm »
ja nie wiem też o.O moja znajoma poślubiła jakiegoś Araba niedawno i teraz do Tunezji wyjechali mieszkać masakra
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 24, 2014, 15:24:37 pm »
Też tego nie rozumiem. Moja ciocia była kiedys z arabem, mają dwójkę dzieci. Ale to było z 15 lat temu, jak jeszcze w Europie nie było ich tylu i nikt by nie pomyslal, że to aż tak chorzy (w większosci) ludzie. Oczywiscie dawno się rozstali gdy okazało się, że cioci wolno nosic tylko i wyłącznie białe, beżowe lub czarne rzeczy zakrywające całe ciało, nawet w upalne lato. Że jest awantura gdy niechcący spojrzy się na jakiegos faceta na ulicy. A trudno się nie spojrzeć przypadkiem.. I wiele innych ograniczających sytuacji.. A jego zdrady były na porządku dziennym, bo przecież mu wolno. To jest zupełnie inna kultura i na pewno nie wszyscy są tacy, ale ja bym się w taki związek nie pakowała..

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 24, 2014, 19:03:42 pm »
Jeśli chodzi o Islam i rozwody to kobiety mają ( według religii) prawo do rozwodu. Katolicy jakby nie patrzeć nie mogą sie rozwodzić. W Islamie kobiety przed zamążpójściem podpisuje z przyszłym mężem kontrakt. Tam jest wypisane jakie obowiązki każda osoba ma itd.  W naszym kraju tez nie brakuje takich co biją żony i traktują je jak służące...

Ja mam przyjaciółkę, która jest zaręczona z Egipcjaninem i w przyszłym roku zamierzają sie pobrać w Kairze.
We´re all mad here

Offline Suerte

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 24, 2014, 23:58:27 pm »
Jeśli chodzi o Islam i rozwody to kobiety mają ( według religii) prawo do rozwodu. Katolicy jakby nie patrzeć nie mogą sie rozwodzić.

Mogą. W niektórych przypadkach Kościół może unieważnić małżeństwo.

W naszym kraju tez nie brakuje takich co biją żony i traktują je jak służące...

Fakt, ale u nas to chociaż w teorii jest karalne, ale rzeczywiście w praktyce inaczej to wygląda i u nas patologicznych elementów też nie brakuje. W sumie w każdym kraju znajdą się ludzie i parapety, ale przez prawo w niektórych krajach jest ich więcej, a w innych mniej.
« Last Edit: Wrzesień 16, 2014, 23:19:38 pm wysłana przez Suerte »

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:00:36 am »

Mogą. W niektórych przypadkach Kościół może unieważnić małżeństwo.

Jeżeli nie doszło do pożycia małżeńskiego (a jak to udowodnić jak np dziewczyna przed ślubem straciła dziewictwo?) albo, jeden z małżonków ukrywał jakąś tajemnice np bezpłodność, choroba psychiczna (nie jestem pewna co do tego ostatniego) - wiec bardzo trudno, że tak powiem xD

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:01:40 am »
Jeżeli nie doszło do pożycia małżeńskiego (a jak to udowodnić jak np dziewczyna przed ślubem straciła dziewictwo?) albo, jeden z małżonków ukrywał jakąś tajemnice np bezpłodność, choroba psychiczna (nie jestem pewna co do tego ostatniego) - wiec bardzo trudno, że tak powiem xD

tak jak ukrywał jakąś chorobę to też można unieważnić.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:11:35 am »
To że kobiety są karane za gwałt to jest chore... Koranu nie czytałam i nie zamierzam czytać.

Wiesz ksiazki mozna rożnie interpretować, księża katoliccy kiedyś wykorzystywali to że ludzie nie potrafili czytać Biblii (jak byla jeszcze tylko po łacinie) i wmawiali ludziom głupoty.

Co do rozwodu. W Islamie, tak jak pisałam przyszli małżonkowie podpisują umowę. I tam wypisują ile kobieta by w wypadku rozwodu dostała.
Wiele znajomych muzułmanin dziwiło sie że w chrześcijaństwie nie mozna sie rozwodzić. Wiadomo co kraj to obyczaj, ale w tych normalniejszych krajach tak jest.

Jeżeli nie doszło do pożycia małżeńskiego (a jak to udowodnić jak np dziewczyna przed ślubem straciła dziewictwo?) albo, jeden z małżonków ukrywał jakąś tajemnice np bezpłodność, choroba psychiczna (nie jestem pewna co do tego ostatniego) - wiec bardzo trudno, że tak powiem xD

W chrześcijaństwie rozwodu nie ma. A unieważnienie małżeństwa jest bardzo skomplikowane. W Islamie mozna sie rozwodzić ile sie komu podoba.
« Last Edit: Czerwiec 25, 2014, 00:13:47 am wysłana przez Alruna »
We´re all mad here

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:18:11 am »
kościół w baaardzo nielicznych sytuacjach małżeństwo może unieważnić. tak, niby tutaj znęcanie się nad rodziną jest karalne. ale chyba tylko na papierze. bo wciąż jest mnóstwo patologii i nikt nie raczy z tym nic zrobić.

to nie jest wina religii, że głupi ludziska na opak ją rozumieją i co złego to zwalają na Koran. jak pisze Arluna, księża też narzucali niegdyś ludziom jak mają Pismo rozumieć.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Suerte

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:25:04 am »
Wiesz ksiazki mozna rożnie interpretować, księża katoliccy kiedyś wykorzystywali to że ludzie nie potrafili czytać Biblii (jak byla jeszcze tylko po łacinie) i wmawiali ludziom głupoty.
Na szczęście te czasy już dawno minęły, a niestety w wiele krajów muzułmańskich nadal tkwi w średniowieczu, np. w Egipcie i w innych krajach afrykańsko-muzułmańskich wciąż praktykowane jest obrzezanie dziewczynek...

to nie jest wina religii, że głupi ludziska na opak ją rozumieją i co złego to zwalają na Koran. jak pisze Arluna, księża też narzucali niegdyś ludziom jak mają Pismo rozumieć.
Zgadza się i właśnie przez takie osoby, które wykorzystują religię do własnych celów są wojny religijne i inne tego typu zachowania, które w żadnej religii nie powinny mieć miejsca.
« Last Edit: Wrzesień 16, 2014, 23:23:37 pm wysłana przez Suerte »

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:34:09 am »
No niestety te kraje są troche zacofane... Do tematu obrzezania polecam książkę "Kwiat pustyni" a ogólnie o traktowaniu kobiet w tych pięknych krajach "spalona żywcem". Po przeczytaniu tych książek dziekowalam Bogu, że urodziłam sie w normalnym kraju.

Ja sie nigdy nie zglebialam w Islam i moja wiedza na temat tej religi opiera sie o rozmowy ze znajomymi. Mam przyjaciółkę z Turcji i jakoś nie skarży sie na swoje życie. Mówiła że w sumie kobiety nic nie muszą robić. Nawet wychowywać dzieci. Ich jedynym obowiązkiem jest modlitwa.
We´re all mad here

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:35:24 am »
Na szczęście te czasy już dawno minęły,
nie powiedziałabym. jest wielu księży, którym jeśli przedstawić własną interpretację pisma, chętnie zabiliby nawet i wzrokiem. sama kilku takich spotkałam. i gdyby ich zapytać o to, co w watykanie się wyprawia, jak ci wszyscy kardynałowie zachowują się jakby byli w burdelach to oczywiście nie usłyszy się nic innego jak tylko to, że "to nie prawda". tutaj wciąż się ludźmi manipuluje, tylko niestety nie wszyscy to widzą. wystarczy spojrzeć na radio maryja, które jak dla mnie jest zwyczajną sektą.

a ja bym właśnie powiedziała, że Koran da się inaczej zrozumieć. tylko co tu mówić, jeśli duża część wyznawców to fanatycy religijni, którzy nawet sobie z tego sprawy nie zdają, ale wcale nie postępują wedle Koranu. i właśnie wtedy tworzą się, powiedzmy "sekty", które to organizują te wszystkie zamachy, ataki terrorystyczne. bo normalny wyznawca czegoś takiego by nie zrobił. bardziej niż religii, jest to wina tego, że tam od wieków tak to wygląda, taka kultura, historia. jeżeli takie zwyczaje są przekazywane od pokoleń, to co się dziwić. gdyby ktoś pokazał, jak można postępować inaczej i nie łamiąc przy tym praw Koranu, dałoby się to zmienić. znam takie przypadki. i jest to dowód na to, że jednak można inaczej interpretować Koran.
« Last Edit: Czerwiec 25, 2014, 00:40:05 am wysłana przez Inevitable »
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 25, 2014, 01:14:09 am »
W Turcji kobiety mają coraz gorzej za sprawą urzędującego prezydenta. Ataturk rozdzielił państwo od religii ( tak jak w każdym kraju powinno być), a ten nowy prezydent cały czas zabiera kobietom prawa. Nic dziwnego że w zeszłym roku wyszli na ulice.
We´re all mad here

Offline Suerte

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 20, 2014, 00:43:49 am »
Ostatnio oglądałam program o zdrowym odżywianiu (bodajże na TTV), poruszali tam temat kebabów. Zaprezentowali (a właściwie zareklamowali) w nim lokal jakiegoś Turka, z ogromnym spokojem w głosie lektor oznajmił, iż właściciel tego kebaba jest muzułmaninem i uwaga - przestrzega aby mięso podawane w jego lokalu było z uboju HALAL!: www.wykop.pl/link/1587385/tak-wyglada-uboj-rytualny-halal Byłam naprawdę w szoku! Gdzie się podziewają obrońcy zwierząt? Unia Europejska, która też niekiedy walczy o ich dobro? Naprawdę pochodzenie człowieka może pozwalać na takie bestialstwo? To mi się nie mieści w głowie...

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 20, 2014, 10:58:42 am »
serio ? szok. Zazwyczaj u tych kebabów to to nie jest prawdziwy kebab tylko mięso drobiowe a nie baranina ( tak jak powinno być)
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona