Autor Wątek: Kontrowersje [+18]  (Read 10515 times)

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 20, 2014, 13:30:44 pm »
Własnie sobie doczytałam co to jest ubój halal i jestem w szoku, że takie cos przeszło bez problemu  w telewizji i że nikt z tym nic nie robi. To jest Europa, u nas są inne zasady, nie wiem jak można do tego dopuszczać.

Offline Moscas

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 07, 2015, 12:26:28 pm »
Witajcie :)

Co myślicie o aborcji? Czy któraś z Was już przez to przeszła i wygląda cało?
Potępiacie kobiety, które przymierzają się do tego?

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 07, 2015, 13:56:11 pm »
Niegdyś rozmawialiśmy już o tym, na samym początku wątku o ile sobie przypominam, możesz cofnąć się do tych wypowiedzi. Ja ze swojej strony nie jestem przeciwna aborcji, zwłaszcza w niektórych przypadkach.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline made94line

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Total likes: 10
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • La Tortura
  • Imię: Magdalena
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 02, 2015, 16:44:24 pm »
Moim zdaniem aborcja powinna być tak jak teraz zabroniona: jedyne dopuszczalne przypadki to gwałt, aczkolwiek widzę też taką opcję, aby takie dzieci były od razu oddawane do rodzin, które starają się o adopcje, szczególnie maluszki są pożądane. W takich wpadkach i pokrzywdzona kobieta miałaby czyste sumienie i dzidziuś by miał szczęśliwe życie z nową rodziną, która z całego serca by go kochała.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 02, 2015, 17:30:53 pm »
Nie każdemu dziecku, które trafia do adopcji udaje się znaleźć nowy dom, więc... A nie każda kobieta chce przechodzić przez poród, nie zawsze jest się na to gotowym. W tej sytuacji musiałaby to zrobić mimo woli, skoro ciąży nie planowała, tylko została zgwałcona. Wszyscy zwracają uwagę na dobro dziecka, a jakoś nikt się nie pali do tego, żeby zwrócić też uwagę na kobietę, która ma je urodzić... Gwałt i tak zostawia uraz do końca życia, a co dopiero urodzić dziecko, które jest jego owocem. Ja bym na pewno nie była w stanie się tak "poświęcić". Nawet jeśli miałabym potem oddać dziecko do adopcji. Nope.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Peligrosa

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 97
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Octavo Día
  • Imię: Ola
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 02, 2015, 19:43:34 pm »
Dokładnie. Można mówić, że dziecko zostałoby oddane do adopcji etc., ale która z nas byłaby w stanie podjąć taką decyzję? Jak wspomniała Inevitable, sam gwałt to już ogromna blizna na kobiecej psychice. W takich przypadkach jestem za aborcją, ale nie popieram jej, jeśli jakaś kobieta po prostu "nie uważała", czy co gorsza "jest za młoda na dziecko". W tego typu przypadkach była świadoma, co robi, zatem aborcja jest jedynie ucieczką od odpowiedzialności (do której zresztą kobieta w dojrzałym wieku jest zobowiązana).

"Hay que empezar de cero
para tocar el cielo."

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 02, 2015, 22:05:37 pm »
Dokładnie. Można mówić, że dziecko zostałoby oddane do adopcji etc., ale która z nas byłaby w stanie podjąć taką decyzję? Jak wspomniała Inevitable, sam gwałt to już ogromna blizna na kobiecej psychice. W takich przypadkach jestem za aborcją, ale nie popieram jej, jeśli jakaś kobieta po prostu "nie uważała", czy co gorsza "jest za młoda na dziecko". W tego typu przypadkach była świadoma, co robi, zatem aborcja jest jedynie ucieczką od odpowiedzialności (do której zresztą kobieta w dojrzałym wieku jest zobowiązana).
Dokładnie. Tak samo uważam :D
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Moscas

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 08, 2015, 08:09:47 am »
Kobiety w dojrzałym wieku też są zobowiązane, i owszem - nie wykonują aborcji, nie mając dostępu do środków antykoncepcyjnych (nie oszukujmy się, jest wiele biednych rodzin, nierzadko z elementem patologii) rodzą raz, drugi, trzeci, piąty... I co z tego mają? A są to dorosłe kobiety. Dzieci chodzą brudne, muszą się wszystkim dzielić z rodzeństwem i w sumie rodzina taka nie ma szans na wzbicie się do poziomu normalności.
Głupotą jest zakazywać aborcji. Świadoma kobieta, gdy nie będzie chciała urodzić, i tak ją wykona. W klinice, z pomocą tabletek, czy na domestosie kończąc.
Denerwują mnie obrońcy nieswojego płodu, którzy za nic mają kobietę, która je nosi (bo juz go nie chce).
Wypadki chodzą po ludziach.

Offline Suerte

Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 10, 2015, 14:09:58 pm »
Cytat: Moscas
Kobiety w dojrzałym wieku też są zobowiązane, i owszem - nie wykonują aborcji, nie mając dostępu do środków antykoncepcyjnych (nie oszukujmy się, jest wiele biednych rodzin, nierzadko z elementem patologii) rodzą raz, drugi, trzeci, piąty... I co z tego mają? A są to dorosłe kobiety. Dzieci chodzą brudne, muszą się wszystkim dzielić z rodzeństwem i w sumie rodzina taka nie ma szans na wzbicie się do poziomu normalności.

Bieda nie zwalnia z myślenia. Zresztą nie rozumiem tłumaczenia, gdy ktoś się nie zabezpiecza, bo "nie ma pieniędzy". Przecież utrzymanie dziecka, czy zabieg aborcji wiąże się z większym wydatkiem niż zakup środków antykoncepcyjnych. Zresztą jak ktoś żyje w patologii to powinien robić wszystko, żeby się z niej wyrwać, a nie rodzić na świat kolejne dzieci...

Cytat: Moscas
Głupotą jest zakazywać aborcji. Świadoma kobieta, gdy nie będzie chciała urodzić, i tak ją wykona. W klinice, z pomocą tabletek, czy na domestosie kończąc.
Denerwują mnie obrońcy nieswojego płodu, którzy za nic mają kobietę, która je nosi (bo juz go nie chce).

Mnie też irytują takie osoby. Aczkolwiek aborcja powinna być dostępna tylko w koniecznych przypadkach, czyli gwałt, lub zagrożenie życia matki, czy poważne uszkodzenie płodu. Jednak nawet tego można uniknąć, jeśli podniosłoby się kary za gwałty, przecież teraz są śmiesznie niskie, nieadekwatne do przestępstwa. Gdyby to się zmieniło, wówczas nie byłoby ciąży z gwałtów. A aborcji w niektórych przypadkach też da się uniknąć, np. gdy płód jest uszkodzony, para zamiast za robienie dziecka najpierw niech się weźmie za zrobienie badań genetycznych. Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć, ale badania z pewnością w jakimś stopniu by pomogły.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,187
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Kontrowersje [+18]
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 29, 2016, 16:26:55 pm »
A propo biedy obejrzyjcie sobie filmik o 1% procencie najbogatszych ludzi, który rządzi światem. Jaki oni mają wykolejony tok myślenia.
https://www.youtube.com/watch?v=Jsx5sfAyQog

Nawiązując do poprzedniej dyskusji, nie zgadzam się z tym, że rodziny wielodzietne to patologia. Znam wielodzietne rodziny, które żyją skromnie, ale nie ma mowy o żadnej patologii czy zaniedbaniu. Poza tym jak ktoś chce coś osiągnąć w życiu to zawsze sobie jakoś poradzi. Nawet osoby, które wychowały się w domu dziecka i nic nie miały gdy zaczynały dorosłe życie jakoś sobie radzą. To nie bieda jest przyczyną patologii.