Autor Wątek: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry  (Read 17673 times)

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:17:33 pm »
Dla mnie i tak najlepsza jest Muszynianka :) Moja siostra też ma taką w lodówce jak ma Shak

Offline Reckless

  • Przyjaciel Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 887
  • Total likes: 300
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
  • Imię: Mateusz
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:22:16 pm »
Ja uwielbiam takie retro wózki, a jeszcze, że czarny, idealny.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:39:51 pm »
Sam model wózka nie jest zły ale wykończenie fatalne. Dla dziewczynki mogliby obszyć wózek jakaś koronką, ten różowy kolor jest wyjątkowo obrzydliwy i jeszcze te świecące coś z boku... Wygląda to naprawdę obskurnie, powinni inaczej dobierać kolory. Ten czarny wózek jest całkiem spoko, aczkolwiek nie zauważyłam żeby Shakira często z niego korzystała gdy Milan był młodszy

Offline Reckless

  • Przyjaciel Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 887
  • Total likes: 300
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
  • Imię: Mateusz
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 31, 2015, 00:21:58 am »
A co do Evian nie piłem, ale uwielbiam ich reklamę:
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/pfxB5ut-KTs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
(ma więcej wyświelteń niż "Empire"  :nocoty:)

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 03, 2015, 23:09:41 pm »
Wstawiam tutaj bo wydaje mi się, że to idealnie pasuje na fakty z życia Shak...

http://www.wetpaint.com/the-voice/articles/2013-05-13-shakira-i-was-virgin-until

Czyli po raz pierwszy zaszalała jako 19-latka  :masietenfejm:

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 03, 2015, 23:26:24 pm »
Mówiła to w jakimś wywiadzie, chyba w czasie gdy pierwszy raz była jurorką w The Voice. :D

Oj, sorki. Najpierw przeczytałam nazwę linku, a potem treść. xd


Offline #TóxicoTomasz.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,124
  • Total likes: 136
  • http://instagram.com/toksyczny_tomasz_
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Te Aviso, Te Anuncio
  • Imię: Tomek
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 04, 2015, 14:34:28 pm »
Fakt z życia Shakiry jak nie ma co :D Artykuł też niczym na łamach Pudelka może to podchwycą funnycry
my profile don't lie..

Bodies, can't you see what everybody wants from you? ~St.Vincent

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 16, 2015, 14:54:39 pm »
Nie wiem gdzie to napisać, piszę tu.

Znalazłam dość ciekawy artykuł dotyczący plagiatów jakich dopuściła się Shakira.

Shakira, diva del copy-paste: ¿dónde están los ladrones?
http://lareputada.com/2014/05/24/shakira-diva-del-copy-paste-donde-estan-los-ladrones/

Okazuje się, że Shakira kopiuje nawet samą sobie. LOL  :12:

Najbardziej rozbawił mnie obrazek

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 17, 2015, 12:48:41 pm »
Oj bardzo bym chciała by skopiowała swój zapał z ubiegłych dekad oraz ukradła swoje niewykorzystane projekty z lat 1996-2006  :niewyczymam:

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 17, 2015, 17:48:52 pm »
Zapału niestety nie da się skopiować. Szczerze mówiąc na początku nie zauważyłam analogii między Moscas en la casa i Antologią. Natomiast wydaje mi się, że w Sale El Sol skopiowała fragment Sombra de ti. Myślę że te opowiadania Shakiry jakoby miała milion rożnych niewykorzystanych dem to bujda, w przeciwnym wypadku nie nagrałaby tylu coverów. 

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 18, 2015, 14:26:15 pm »
Nie wiem co powiedzieć. Niektóre może trochę naciągnięte ale inne.... Wiadomo, ze często się kimś inspirowała, ale...
Zgadzam się z Tobą Lara. Shakira za dużo miesza, niestety zdarza jej się wymyślać niestworzone rzeczy w wywiadach.

Edit:
Trochę jeszcze o tym pomyślałam i myśle, że to nie jest całkowicie hm... Specjalne? Mam na myśli, że to nie jest w stylu "dobra a teraz splagiatuję tą i tamtą piosenkę". Nuty, dzwięki, słowa, rymy, piosenki nie są niewyczerpalne. Shakira mogła usłyszeć kogoś nucącego w autobusie, czy usłyszeć piosenkę kilka lat wcześniej i nie zdając sobie sprawy wykorzystać do stworzenia swojej. Powstaje porządna piosenka więc po co jej wykorzystywać inne, odrzucone dema. Cokolwiek. Naturalna kolej, rzeczy chociaż oczywiście nie można tego nadużywać, nawet jeśli jest się beztaleńciem i nie wie się co tworzyć, a Shak nim nie jest.

Edit 2:
Możemy jeszcze wierzyć w moją nową teorie, że niektóre teksty z zagubionej walizki Shak trafiły do wehikułu czasu i zostały "stworzone " przez innych muzyków. Tak, to bardzo prawdopodobne
« Last Edit: Październik 18, 2015, 15:07:48 pm wysłana przez Percabeth »

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 18, 2015, 19:24:27 pm »
Nie wiem co powiedzieć. Niektóre może trochę naciągnięte ale inne.... Wiadomo, ze często się kimś inspirowała, ale...
Zgadzam się z Tobą Lara. Shakira za dużo miesza, niestety zdarza jej się wymyślać niestworzone rzeczy w wywiadach.

Edit:
Trochę jeszcze o tym pomyślałam i myśle, że to nie jest całkowicie hm... Specjalne? Mam na myśli, że to nie jest w stylu "dobra a teraz splagiatuję tą i tamtą piosenkę". Nuty, dzwięki, słowa, rymy, piosenki nie są niewyczerpalne. Shakira mogła usłyszeć kogoś nucącego w autobusie, czy usłyszeć piosenkę kilka lat wcześniej i nie zdając sobie sprawy wykorzystać do stworzenia swojej. Powstaje porządna piosenka więc po co jej wykorzystywać inne, odrzucone dema. Cokolwiek. Naturalna kolej, rzeczy chociaż oczywiście nie można tego nadużywać, nawet jeśli jest się beztaleńciem i nie wie się co tworzyć, a Shak nim nie jest.

Edit 2:
Możemy jeszcze wierzyć w moją nową teorie, że niektóre teksty z zagubionej walizki Shak trafiły do wehikułu czasu i zostały "stworzone " przez innych muzyków. Tak, to bardzo prawdopodobne

Masz rację, że niektóre dźwięki są powtarzalne, szczególnie riffy gitarowe. Gdy zostanie skopiowanie 7 nutek śmiało można uznać to za plagiat a nie za inspirację. Może zdarzyć się również tak, że ktoś nieświadomie popełni plagiat, bo zaufa nieodpowiedniej osobie. Natomiast w przypadku Shakiry mamy do czynienia z świadomym wykorzystaniem cudzej twórczości. Shakira sama zadzwoniła do El Caty i poprosiła go o melodie nawet nie zadała sobie trudu, żeby sprawdzić czy El Cata nie zgapił tej piosenki od kogoś innego. Następny przykład Hips don't lie. Shakira przerobiła soundtrack z filmu z Dirty Dancing 2 i wplotła w to fragmenty piosenek Jerrego Rivery i Luisa Diaza. Te piosenki istnieją od 22 lat, poza tym są tak charakterystyczne, że Shakira na pewno musiała je znać. Waka Waka to oczywisty plagiat, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, tłumaczenia Shakiry były bardzo pokrętne, ale udało jej się wyjść z tego skandalu obronną ręką, bo ma dobrych prawników. Poza tym Shak zazwyczaj "inspiruje się" zespołami które bardzo dobrze zna i ceni, takimi jak Coldplay czy U2, więc nie może być mowy o przypadkowym wykorzystaniu melodii. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Shakira święta nie jest, a jej kreatywność skończyła się wraz z rozpoczęciem międzynarodowej kariery. Niestety większość jej hitów to plagiaty.
Co do skradzionej/ zagubionej walizki z materiałami na płytę Donde estan los ladrones? Nie sądzę, żeby Shakira była na tyle głupia żeby nie zrobić kopii zapasowej i jedyny, oryginalny egzemplarz, włożyć do walizki a nie chociażby do torby podręcznej. Przecież wiadomo, że na lotnisku często gubią się walizki. Poza tym nie udało by jej się w kilka miesięcy odtworzyć cały materiał. Myślę, że zgubiła tylko teksty piosenek,ale dema ocalały.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 19, 2015, 18:05:40 pm »
Masz rację, że niektóre dźwięki są powtarzalne, szczególnie riffy gitarowe. Gdy zostanie skopiowanie 7 nutek śmiało można uznać to za plagiat a nie za inspirację. Może zdarzyć się również tak, że ktoś nieświadomie popełni plagiat, bo zaufa nieodpowiedniej osobie. Natomiast w przypadku Shakiry mamy do czynienia z świadomym wykorzystaniem cudzej twórczości. Shakira sama zadzwoniła do El Caty i poprosiła go o melodie nawet nie zadała sobie trudu, żeby sprawdzić czy El Cata nie zgapił tej piosenki od kogoś innego. Następny przykład Hips don't lie. Shakira przerobiła soundtrack z filmu z Dirty Dancing 2 i wplotła w to fragmenty piosenek Jerrego Rivery i Luisa Diaza. Te piosenki istnieją od 22 lat, poza tym są tak charakterystyczne, że Shakira na pewno musiała je znać. Waka Waka to oczywisty plagiat, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, tłumaczenia Shakiry były bardzo pokrętne, ale udało jej się wyjść z tego skandalu obronną ręką, bo ma dobrych prawników. Poza tym Shak zazwyczaj "inspiruje się" zespołami które bardzo dobrze zna i ceni, takimi jak Coldplay czy U2, więc nie może być mowy o przypadkowym wykorzystaniu melodii. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Shakira święta nie jest, a jej kreatywność skończyła się wraz z rozpoczęciem międzynarodowej kariery. Niestety większość jej hitów to plagiaty.
Co do skradzionej/ zagubionej walizki z materiałami na płytę Donde estan los ladrones? Nie sądzę, żeby Shakira była na tyle głupia żeby nie zrobić kopii zapasowej i jedyny, oryginalny egzemplarz, włożyć do walizki a nie chociażby do torby podręcznej. Przecież wiadomo, że na lotnisku często gubią się walizki. Poza tym nie udało by jej się w kilka miesięcy odtworzyć cały materiał. Myślę, że zgubiła tylko teksty piosenek,ale dema ocalały.

Shakirze ukradli teksty piosenek tylko.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 19, 2015, 18:29:38 pm »
Nie wiedziałam, ale nawet dobrze trafiłam :D

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Ciekawostki i fakty z życia i twórczości Shakiry
« Odpowiedź #329 dnia: Wrzesień 22, 2019, 18:37:55 pm »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/2wRSoOrb-vM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Wczoraj w odmętach internetu trafiłam na wywiad z Shakirą z 1994r. (Podczas oglądania TOTM, Youtube wyświetlił mi ten film jako sugestię). Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie widziałam tego filmu, ale zawsze cieszę się, gdy uda mi się odnaleźć jakiś relikt z przeszłości, bo dzięki temu mogę dowiedzieć się czegoś nowego o Shak. Zazdroszczę Latynosom, bo oni mogli od samego początku śledzić karierę Shakiry i widzieli nie tylko jej ewolucję muzyczną, ale również zmianę osobistych przemyśleń i światopoglądu na przestrzeni lat. Ten wywiad zaciekawił mnie do tego stopnia, że poprosiłam moją znajomą o przetłumaczenie go.

Oto tłumaczenie:

Shakira: To do czego każdy dąży, i co jest najważniejsze na świecie, to być szczęśliwym.

Dziennikarka: Dla ciebie jest to bardzo wyjątkowa relacja z Bogiem (dla mnie też).

Shakira: Tak, zdecydowanie. Zobacz, ten świat jest pełen rzeczy, które poróżniają ludzi, różne rzeczy się zmieniają, zmieniają się również sytuacje, wszystko się zmienia, ale miłość Boga jest niezmienna. On zawsze jest, możesz się oddalić, ale On cały czas jest. Dlatego uważam, że należy zbudować, szczególnie w środowisku artystycznym, solidne podstawy. Moją podstawą, na której chcę zbudować swoje życie jest Bóg. Nie powiem ci, że udaje mi się utrzymać tę relację codziennie i każdej niedzieli chodzę na nabożeństwo, ale uważam go za swojego przyjaciela. Wiele razy się od niego odwróciłam, ponieważ są sytuacje gdzie mam dużo pracy, nie mam czasu na modlitwę, zdarza się, że utknę w takiej bieganinie, ciągle coś trzeba zrobić tu, czy tam, że zwyczajnie o tym zapominamy. Szybko jednak pojawia się potrzeba, aby Go na nowo szukać.

Dziennikarka: Jak się czujesz mając chłopaka?

Shakira: Jak świeżynka w tym temacie.

Dziennikarka: Chciałabyś być bardziej piosenkarką czy aktorką?

Shakira: Moja sytuacja podobna jest do tej, gdy jest jakaś osoba, która całe życie żyje zamknięta w jednym pokoju. Nagle otwierają jej drzwi i pokazują jej cały dom, w którym oprócz tego pokoju jest jeszcze salon, jadalnia i kuchnia. Wtedy nie chcesz już przebywać wyłącznie w tym jednym pokoju, tylko poruszać się po całym domu. To mi się przydarzyło z aktorstwem. Otworzyli mi drogę do grania, występowania i póki co chcę podążać tymi dwoma drogami, ale jeśli musiałabym wybierać, to kiedy nie będę mogła grać, nie umrę, ale jeśli nie pozwolą mi śpiewać – umrę, bo urodziłam się, by śpiewać.

Zmiana klatki

Jestem bardzo impulsywna, ale to udało mi się to trochę poprawić. Nieuporządkowana i jestem śpiochem. Mam sporo wad.

Dziennikarka: Ostatnie pytanie (od publiczności)

Pytanie od publiczności: Gdybyś nie wybrała kariery aktorskiej, jaką ścieżkę kariery byś podążyła, czego byś się uczyła, dlaczego i z jaką korzyścią dla Kolumbii.

Shakira:  Od dzieciństwa myślałam, że będę lekarzem, naukowcem nuklearnym.

Dziennikarka: Naprawdę?

Shakira: Oczywiście, ale teraz tak na poważnie, to myślę, że studiowałabym psychologię, medycynę lub nauki humanistyczne, coś z tej trójki.

Dziennikarka: Niestety kończy nam się już czas. Ale gościliśmy tutaj młodą artystkę, trochę melancholijną, ale bardzo dojrzałą, z głębokimi przemyśleniami, lubiącą filozofię orientalną, która uwielbia to, co robi na swojej ścieżce kariery i przede wszystkim piękną, pod każdym względem.