Autor Wątek: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji  (Read 2465 times)

Turin

  • Gość
The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« dnia: Maj 18, 2012, 11:29:32 am »
The Proclaimers
Nie znacie?
- Nie dziwię się Wam.
Pokochacie ich?
- Z pewnością!
The Proclaimers to zespół założony w 1983 roku, choć 25lecie obchodził w tym roku bowiem ich pierwsza płyta "This Is the Story", swoją drogą uznana za drugą najlepszą płytą w Szkocji, ukazała się w roku 1987. Ich najbardziej znane przeboje, które wielu z Wam z pewnością obiły się o uszy to "I gonna be (500 miles)" oraz znana ze Shreka "I'm on My Way". Ich inne znane przeboje to "Letter from America" i druga najpiękniejsza szkocka piosenka (pierwsza to poemat ich narodowego poety Roberta Burnsa) "Sunshine on Leith."
Coby jeszcze tu Wam zachętę rzec? Ano, na przykład, że ich sztandarowy hit "I gonna be" jest nieoficjalnym hymnem Szkocji, i wedle plotek Szkotów, którzy tej piosenki nie lubią rzuca się do morza z kulą u nogi. Na razie odnotowano tylko jeden taki przypadek.
A i może jeszcze słowo o sposobie ich śpiewania - w każdym wywiadzie, który z nimi przeprowadzają, prowadzący wywiad zaznacza, że to niesamowite zachować ten niepowtarzalny szkocki akcent 25 lat. W wywiadzie sprzed kilku dni piękna prezenterka poszła o krok dalej uznając ich za najpopularniejszych bliźniaków muzycznego świata oraz stwierdziła, że odnieśli większy niż ktokolwiek sukces śpiewając bez amerykańskiego akcentu. Cóż chyba tyle o nich.
A zatem zapodam Wam trzy piosenki, wszystkie z lat 1987/1988, więc nie przestraszcie się ich wyglądem:
I'm on my way - http://www.youtube.com/watch?v=H1yYDuSf3C4&ob=av2n
I gonna be - http://www.youtube.com/watch?v=tbNlMtqrYS0
Sunshine on Leith - http://www.youtube.com/watch?v=6BDj4mr0fBc&ob=av2n

A i kilka zdjęć:




Tak, to oni. Nie, nie zmienili płci, to tylko charakteryzacja do szalonego teledysku z nowej płyty, która ukazała się kilka dni temu. Dla ciekawskich owa piosenka to "Spinning Around in the Air".

 Pozdrawiam Turin Turambar

P.S. Miśka alias Michelle już zaraziłem głosicielstwem. ;D
PP.S. W tym słodzeniu zapomniałem dodać, że są uznawani za jednych z najlepszych tekściarzy w historii Szkocji i za jednych z najlepszych w Wielkiej Brytanii. ;)
PPP.S. I słynna autoreklama do mojego kanału na yt: http://www.youtube.com/user/Aqueendor?feature=mhee
« Last Edit: Maj 18, 2012, 11:32:44 am wysłana przez Turin »

Michelle

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2012, 14:38:57 pm »
Zupełnie zapomniałam o tym temacie, a miałam wypowiedzieć się wcześniej...
Tak jak Turin napisał, to dzięki niemu troszkę lepiej poznałam The Proclaimers. Za co ich polubiłam? Za fajną barwę głosów, chwytliwe piosenki, dobre teksty (choć znam jedynie kilka to moim ulubionym jak na razie jest I Know,) i za akcent. Nucąc I'm On My Way zarażam innych.

Michelle

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:35:03 pm »
Ah, wczoraj na gadu dopadł mnie Turin... Rozmawialiśmy sobie troszkę o Procs'ach i tak oto poznałam kilka nowych, świetnych tekstów. Powalają i gniotą swoją prawdziwością. Kiedy słucham ich piosenek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego o czym śpiewają. Kiedy poznaję tekst, wręcz opada mi szczęka.
Polecam przeczytać i posłuchać:
1. The Long Haul
2. If There's a God
3. The more I believe (fragment tej piosenki znajduje się w moim podpisie)
4. Wherever You Roam

Turin

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2012, 21:01:57 pm »
No koledzy i koleżanki, dawać słuchać i komentować. Wielce ciekawi Waszych zdań jesteśmy razem z dziewczynami. :)

 Pozdrawiam Turin Turambar

Ilona

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2012, 14:40:23 pm »
Kiedy poznaję tekst, wręcz opada mi szczęka.

Mam tak samo, jak Ty! ;)

Polecam przeczytać i posłuchać:
1. The Long Haul
2. If There's a God
3. The more I believe (fragment tej piosenki znajduje się w moim podpisie)
4. Wherever You Roam

Co tu dużo mówić - genialne teksty! Zwłaszcza ten pierwszy...A teraz co mi się nie podoba, tekst nr 2 to chyba najgorszy tekst tego zespołu.

Michelle

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:26:06 pm »
A teraz co mi się nie podoba, tekst nr 2 to chyba najgorszy tekst tego zespołu.
A mi się właśnie podoba ;D

A inni czytali teksty? Słuchali piosenek?

Turin

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:58:39 am »
E tam Ilona, mają IMO gorsze. ;) Ale złych nie mają. :) A poza tym mają piosenki na każdy gust i temat:
a) o miłości
b) o wojnie
c) o polityce
d) o rodzinie
e) o pijaństwie
f) o religii
g) o życiu generalnie
h) i kilka innych ;)

A inni jak? :D Tylko poprosić i zapodam kilka tytułów i miłość gwarantowana. :)

 Pozdrawiam Turin Turambar
« Last Edit: Sierpień 31, 2012, 11:22:37 am wysłana przez Turin »

Gerl

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:43:19 am »
o pijaństwie zdążyłam poznać ;) i są extra! Oddają ducha tego stanu ;]

vera7

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:25:24 pm »
Zacznę od tego, że panów poznałam jakiś czas temu za  sprawą Michelle i potrzebowałam paru dni, żeby się do nich przekonać. Najbardziej urzekł mnie ich akcent, czasami nie mam pojęcia co śpiewają, jeśli nie mam przed oczyma tekstu:D

Polecam przeczytać i posłuchać:
1. The Long Haul
2. If There's a God
3. The more I believe (fragment tej piosenki znajduje się w moim podpisie)
4. Wherever You Roam

2. Widzę, że są różne opinie. To dobrze. Jeżeli chodzi o mnie to odrazu mi się spodobała  muzyka, taka melancholijna;tekst jest z pewnością na miejscu i prawdziwy... Słucham, słucham i słucham.
Turin, widzę, że polecasz. Jakbyś mógł tak podzielić się paroma innymi tytułami?:)

Naprawdę dobre teksty. Podobają mi się The Proclaimers m.in. za ich radosną muzyke:)
« Last Edit: Sierpień 31, 2012, 20:28:14 pm wysłana przez vera7 »

Turin

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:33:26 pm »
Napisz kiedyś w wolnym czasie na GG, to Ci coś specjalnie pod Twój gust wybiorę. ;)

 Pozdrawiam Turin Turambar

Turin

  • Gość
Odp: The Proclaimers - Głosiciele ze Szkocji
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2012, 16:29:01 pm »
Swoją drogą dla specjalnie dla Was, dziewczyny wybrałem dwie piosenki o Was. :D
The Proclaimers - Your Childhood Chyba każda z Was chciałaby, żeby o niej rodzice śpiewali tak pięknie. ;)
The Proclaimers - Sweet Little Girls A tu już piosenka na jakie wyrafinowane szychy wyrosłyście! ;D

 Pozdrawiam Turin Turambar

P.S. Podobają się? Co sądzicie? ;>