Autor Wątek: Filantropia Shakiry  (Read 1384 times)

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Filantropia Shakiry
« dnia: Czerwiec 16, 2015, 15:12:07 pm »

Zauważyłam, że nie ma takiego tematu, a jako, że ta fundacja jest jednym z największych owoców kariery Shakiry założyłam ten temat. Wszyscy wiemy jak Shakira angażuje się w filantropię. Wiele razy mówiła, że edukacja jest kluczem do pokoju na świecie. „Jestem przekonana bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, że to edukacja jest kluczem do rozwiązania większości problemów, z którymi borykają się dzieci w krajach takich jak mój, oraz w krajach rozwijających się, takich jak Bangladesz. To klucz to lepszego i bezpieczniejszego świata.”
Mam prośbę-jeśli ktoś ma spis wszystkich szkół, odznaczeń z dziedziny filantropii, dzieci którym pomaga Shaka, pieniędzy przeznaczonych na pomoc, piszcie proszę tu.

Shakira została ambasadorem dobrej woli UNICEF i reprezentantką tejże organizacji. „Shakira – tak jak wszyscy nasi ambasadorowie – została wybrana przez wzgląd na jej pasję, zaangażowanie w kwestie globalne, niesienie pomocy dzieciom oraz jej popularność wśród młodych ludzi na całym świecie. Jesteśmy szczęśliwi mogąc mieć Shakirę w swoim zespole. Jestem przekonana, że stanie na wysokości zadania i pomoże uświadomić młodym ludziom, jak wielki wpływ mają na kształtowanie swojej przyszłości.” – powiedziała prezes UNICEF, Carol Bellamy.
W kwietniu 2006 r., ONZ nagrodziło Shakirę za założenie fundacji Pies Descalzos. „Nie zapomnijmy, że kiedy wszystko się skończy, wrócimy do domu, a do tego czasu, w Ameryce Łacińskiej, zdąży umrzeć 960 dzieci.” – powiedziała podczas gali.



Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe zdjęcia, filmiki i tym podobne, również zapraszam do podzielenia się nimi! :)
« Last Edit: Sierpień 28, 2015, 13:19:45 pm wysłana przez Percabeth »

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Fundacja Pies Descalzos
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2015, 13:14:16 pm »
Ten post nie jest bezpośrednio związany z fundacją Pies Descalzos, ale dotyczy zaangażowania Shakiry w sprawy społeczne i walkę o równy dostęp do edukacji.

Shakira prosi fanów o podpisanie petycji skierowanej do liderów i rządów państw w celu zapewnienia wszystkim dzieciom dostępu do edukacji i tym samym wyegzekwowania obietnicy złożonej na forum ONZ w 2000 roku.

Oto wpis zamieszczony przez Shakirę na Facebooku:

" ‪#‎UpForSchool‬. Shakira Mebarak. Barcelona, Spain
With this hashtag, I'm standing #UpForSchool - http://www.aworldatschool.org/upforschool - directed at the leaders and policy makers of the world for the 59 million children around the world who will never see a single day of school because of child labor, early marriage, conflict and discrimination.
Join us! It´s easy. Just write #UpForSchool and then your name and town like I have in this post in the comments below.
There's never been a more important time - we have less than two months to make our voices heard!
Add a message to world leaders to say why you think everyone should to be able to go to school - they'll want to know why you're #UpForSchool!
Here's the petition you'll be signing with me:
"We, the world's youth, teachers, parents and global citizens appeal to our governments to keep their promise, made at the United Nations in 2000, to ensure all out-of-school children gain their right to education before the end of 2015.
We are standing up to bring an end to the barriers preventing girls and boys from going to school, including forced work and early marriage, conflict and attacks on schools, exploitation and discrimination. All children deserve the opportunity to learn and achieve their potential.
We are #UpForSchool."

Tłumaczenie:
#UpForSchool. Shakira Mebarak. Barcelona, Spain
Z tym hasztagiem popieram petycję #UpForSchool skierowaną do liderów i polityków na świecie. Petycja powstała z myślą o 59 milionach dzieci, mieszkających w różnych częściach świata, które nigdy nie spędziły nawet jednego dnia w szkole, ze względu pracę, wczesne zawarcie małżeństwa, konflikt zbrojny i dyskryminację. Dołącz do nas! To proste. Wystarczy w komentarzu pod tym postem wpisać #UpForSchool oraz swoje imię, nazwisko i miasto tak jak ja to zrobiłam. Czas nigdy nie był tak niezwykle istotny- mamy mniej niż 2 miesiące, żeby nasze głosy zostały usłyszane. Napisz wiadomość do światowych przywódców i powiedz im dlaczego Twoim zdaniem każdy powinien mieć możliwość uczęszczania do szkoły- będą wiedzieć dlaczego wspierasz projekt #UpForSchool
Poniżej znajduje się petycja, którą wspólnie podpiszemy:
„My młodzież narodów, nauczyciele, rodzice i obywatele tego świata apelujemy do naszych rządów, aby dotrzymali obietnicy złożonej na forum ONZ w 2000 r. i zapewnili wszystkim dzieciom nieuczęszczającym do szkół prawo do edukacji przed końcem 2015 roku. Jesteśmy za ostatecznym zniesieniem barier uniemożliwiającym dziewczętom i chłopcom uczęszczanie do szkoły takich jak: przymusowa praca, zawarcie małżeństwa w młodym wieku, konflikt zbrojny, ataki na szkoły, wykorzystywanie i dyskryminacja. Wszystkie dzieci zasługują na możliwość uczenia się i rozwijania własnego potencjału.”



P.S
Jeżeli popieracie tę inicjatywę proszę również o podpisanie petycji na stronie  http://www.aworldatschool.org/upforschool
« Last Edit: Sierpień 28, 2015, 14:18:45 pm wysłana przez Lara »

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Odp: Fundacja Pies Descalzos
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2015, 13:19:24 pm »
Mógłby ktoś przetłumaczyć co napisała? Nie jestem tak zaawansowana jeśli chodzi o angielski.
Zmienię nazwę tematu na ogólnie filantropię.

Wypowiadajmy się tu może ogólnie o filantropii i działaniach Shakiry z nią związanych

EDIT: Jesli dobrze zrozumiałam to mam tagować posty i komentarz pod wiadomością Shak #UpForSchool moje imię, naziwsko, kraj i miasto?
« Last Edit: Sierpień 28, 2015, 13:30:58 pm wysłana przez Percabeth »

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Fundacja Pies Descalzos
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2015, 14:23:22 pm »
Mógłby ktoś przetłumaczyć co napisała? Nie jestem tak zaawansowana jeśli chodzi o angielski.
Zmienię nazwę tematu na ogólnie filantropię.

Wypowiadajmy się tu może ogólnie o filantropii i działaniach Shakiry z nią związanych

EDIT: Jesli dobrze zrozumiałam to mam tagować posty i komentarz pod wiadomością Shak #UpForSchool moje imię, naziwsko, kraj i miasto?
Przepraszam za późną edycję komentarza. Za bardzo się pospieszyłam ze wstawieniem wiadomości. Dopiero potem pomyślałam, że warto wiadomość przetłumaczyć. Jak już skończyłam tłumaczyć to mi się Safari wyłączyło ze względu na rozładowaną baterię i musiałam się od nowa logować i odzyskać plik. Już wszystko jest przetłumaczone.
« Last Edit: Sierpień 28, 2015, 14:26:59 pm wysłana przez Lara »

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Filantropia Shakiry
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2016, 18:42:23 pm »
Shakira została mianowana rzecznikiem programu the Sustainable Development Goals (SDGs) (Zrównoważonego Rozwoju Celów) przez sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona. Zróżnicowana grupa rzeczników będzie współpracować z partnerami ze społeczeństwa obywatelskiego, środowisk akademickich, parlamentów i sektorem prywatnym w celu opracowania nowych i przełomowych pomysłów i sposobów wspierania realizacji SDG. Grupa ta obejmuje szefów państw i rządów, biznesu i przywódców politycznych i czołowych środowisk akademickich, a także artystów.

Pełną listę rzeczników znajdziecie tutaj