Autor Wątek: Przebrneliście przez Krzyżaków?  (Read 2456 times)

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 01, 2014, 17:33:27 pm »
I gimnazjum chyba. ;)


Offline Loba

Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2014, 18:07:38 pm »
Ja miałam Krzyżaków w II gimnazjum.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:26:22 pm »
Ja chyba też w II, ale nie jestem pewna... słabo to pamiętam XD
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:36:28 pm »
To chyba zależy od nauczyciela. Z tego co mi się kojarzy, to w gimnazjum jest obowiązek przerobić którąś z książek historycznych Sienkiewicza. :D


Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:46:11 pm »
Może przerabialiśmy w 3 gimnazjum :| ale mnie to ominęło bo byłam juz w Niemczech  :heheszki: :wohooo:
We´re all mad here

Michelle

  • Gość
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2014, 19:56:25 pm »
Cóż, chyba jestem jedną z nielicznych osób, które przebrnęły przez tę lekturę, czytając ją w całości. Owszem było mi trudno na początku, akcja musiała się rozkręcić, ale potem już było ok. Ryczałam w niektórych momentach.
Szkoda, że teraz już młodzież nawet nie próbuje czytać lektur, tylko idą na łatwiznę i oglądają film. Ale ekranizacje zazwyczaj są gorsze, także...

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2014, 01:00:44 am »
Ja tez ja cała przeczytalam, ale przyznaje ze byla dla mnie katorgą, ciężko się ją czyta. I jak czytam ciekawa ksiazke to mnie szybko wciaga i oderwac sie nie moge tak tą czytalam i czytalam i czytalam. Najdluzej czytana ksiązka przeze mnie, przez to ze mi się tak ciagla malo faktow pamietam, i musze sie streszczeniami wspomagac, bo naprawde cieżko.

Offline Suerte

Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2014, 22:00:26 pm »
Może nie powinnam tego mówić, zwłaszcza, że marzy mi się praca w bibliotece, ale cóż muszę przyznać szczerze - większość lektur to zmora, chociaż lubię czytać to i tak przy lekturach wymiękam, a przecież ogólnie nie sięgam tylko po "mózgotrzepy". Nie będę Cię tutaj bardziej zniechęcać tylko dam Ci radę. W swoim życiu jeszcze będziesz miała wiele książek, przez które chcąc nie chcąc będziesz musiała przebrnąć. Jedyna i skuteczna rada na to -wyznaczyć sobie "nagrodę" za przeczytanie niezbyt ciekawej pozycji. Jeśli lubisz czytać sprawa jest prosta, wypożycz/kup książkę, którą bardzo chcesz przeczytać i powiedz sobie w myślach, że jeśli przebrniesz przez tę nieciekawą, wówczas będziesz mogła zabrać się za czytanie tego, co lubisz. ;D Jeżeli natomiast nie przepadasz za książkami warto to w sobie zmienić, zwłaszcza, że masz 13 czy 14 lat, a książki dla młodzieży w tym wieku są naprawdę świetne i zabawne.  ;D

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2014, 04:48:30 am »
Ja wtrącę jeszcze od siebie, że lektury np. w gimnazjum są źle dobrane do tej grupy wiekowej. Przynajmniej niektóre. Bo serio, większość z tych osób, której udało się przebrnąć przez np. tych Krzyżaków strasznie się męczyła, połowy tekstu zapomniała lub w ogóle nie zorumiała. Nie widzę żadnego sensu dawania za lektury takich "ciężkich" książek w takim wieku. Wiem od znajomych, że niektórzy w gimnazjum omawiali też "Pana Tadeusza" i inne tego typu książki. Moim zdaniem tylko zniechęca się tym uczniów do czytania. Połowy i tak nie zapamiętają/nie zrozumieją i będą się męczyć w czasie czytania. Taa, a zacznijmy od tego, że większość nawet książki nie wypożyczy, więc... XD
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2014, 16:17:02 pm »
Dokładnie Inevi,  uważam tak samo. Bez sensu jest dawanie uczniom lektur, których nie zrozumieją i nic z tego nie wyniosą. Inaczej się czyta chociażby "Zemstę" w 1 gimnazjum, a inaczej jak jest się już dojrzałym człowiekiem i tak samo jest z innymi tego typu lekturami.


Shaki_es_mejor

  • Gość
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2014, 10:43:46 am »
No, udało mi się! Po 2 miechach! Cała książka+ opracowanie+ kawałek filmu (jak dla mnie gorszy od książki). Czy tylko ja byłam zdania, że Zbyszko to gnojek i szowinistyczna świnia?

Offline Aga

Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2014, 12:10:11 pm »
Uważam to samo co Inevitable. Ja własnie omawiam Krzyżaków a jestem w I gimnazjum, dostałam już dwie 2, nie wiem co będzie dalej, po prostu nie potrafie tego czytać. A po Krzyżakach mam "Pana Tadeusza"  ogvup

Offline Gordita

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Total likes: 3
  • jak opisać siebie w tysiącu słowach?
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • Obtener un Si, Your Embrace, Toneladas, No, No Creo, Poem to a Horse, Try Everything
  • Imię: Zuzia
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2014, 10:03:18 am »
U mnie po Krzyżakach "Zemsta"
  

Offline #TóxicoTomasz.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,124
  • Total likes: 136
  • http://instagram.com/toksyczny_tomasz_
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Te Aviso, Te Anuncio
  • Imię: Tomek
Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2014, 12:25:34 pm »
Ja miałem w którejś klasie gimnazjum ,ale jak dobrze pamiętam były to tylko pewne fragmenty ,a w całości miałem w liceum. Przy obydwu podejściach wujek google i streszczenie pomogło :D
my profile don't lie..

Bodies, can't you see what everybody wants from you? ~St.Vincent

Offline Moscas

Odp: Przebrneliście przez Krzyżaków?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2014, 18:50:58 pm »
Czytałam to kilka lat temu. Przestałam w połowie. Wcale nie była taka zła ta powieść, ale nie planuję powrotu do drugiej części.