Autor Wątek: Wegetarianizm  (Read 3020 times)

Offline Suerte

Wegetarianizm
« dnia: Luty 01, 2014, 00:47:41 am »
Czy są na tym forum jacyś wegetarianie? ;D Jeśli tak, to od jak dawna jesteście wege? Co skłoniło Was do przejścia na tę dietę? Pomyślałam, że moglibyśmy się tutaj wymieniać jakimiś przepisami, przemyśleniami, a także wspierać początkujących wegetarian. ;D Oczywiście miło by było, gdyby osoby, które spożywają mięso również wypowiadały się w tym wątku. Co myślicie o wegetarianizmie i wegetarianach? Macie w rodzinie, czy wśród znajomych jakiś "zielonych?" ;D

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2014, 08:27:27 am »
Nie mam w rodzinie nikogo kto jest wegetarianinem i sama tez jem mięso, ale rzadko, bo nie lubię mięsa.

Kiedyś chciałam w ogóle przestać jeść mięso, ale czasem nachodzi mnie ochota na schabowego... No i jak za długo nie jem mięsa to sie źle czuje...

Podziwiam wszystkich którzy dają sobie radę bez mięsa, ale nienawidzę jak takie osoby krytykują tych którzy jedzą mięso. Często tacy ludzie uważają tych którzy jedzą mięso za potwory i morderców. Mam nadzieje, że nie zaliczasz sie do tego grona ;))
We´re all mad here

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2014, 11:22:35 am »
Ja też nie popieram oskarżania innych o to, że są mordercami, itp.. Ja jem mięso, ale zastanawiam się od jakiegos czasu, żeby przestać je jesc. Tym bardziej, że nie lubię go jakos szczególnie, a i tak wolę 10000 razy ryby. Ale zastanawiam się nad tym ze względów zdrowotnych, bo mięso jest strasznie naszpikowane chemią, no i zalega w ludzkim organizmie i gnije, ogólnie nie służy za bardzo zdrowiu. A zastępować je można w inny sposób, także da się bez niego normalnie żyć. No chyba, że takie mięso z farm ekologicznych, no to już lepiej brzmi, niż z hipermarketu ;) w ogóle mam ochotę przestawić się też na warzywa z ekologicznych upraw. Bo ze sztucznej ziemi wyrastają potem chore sztuczne rosliny, a to wszystko nie jest bez znaczenia dla zdrowia na dłuższą metę.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2014, 11:53:49 am »
moim zdaniem wegetarianizm jest bardzo zdrowy ale jak się na nim zna. Bo jak ktoś po prostu odrzuci mięso i niczym go nie zastępuje to jest to bardzo niezdrowe a większośc pseudo wege tak robi XD
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Loba

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2014, 12:21:26 pm »
Bo jak ktoś po prostu odrzuci mięso i niczym go nie zastępuje to jest to bardzo niezdrowe a większośc pseudo wege tak robi XD
W moim otoczeniu mam samych takich pustych, pseudo wege. Przejście na wegetarianizm bo to jest modne. :whoagreat:
saving people, hunting things, the family business.


Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2014, 12:22:22 pm »
U mnie w rodzinie nie ma takiej osoby, ale miałam kiedyś koleżankę, która jest weganką (chyba nawet do tej pory). I popieram osoby wyżej - nie lubię jak weganie uważają jedzących mięso za morderców bez uczuć. Oglądałam kiedyś taki program w tv, że było małżeństwo weganów, ale swoim dzieciom dawali jeść mięso bo przecież jest niezbędne do prawidłowego wzrostu. I to jest ok. Można zastępować mięso, ale w 100% to nie będzie to samo. U mnie mięso od czasu do czasu, przeważnie wieprzowina, bo nie lubię za bardzo kurczaka, gdyż w większości przypadków smakuje jak tektura, zresztą hodowane na tych paszach itp. fuuj. U mnie rzadko mięso kupuje się w sklepie z tej racji, że wujek ma gospodarstwo i mamy dobrego znajomego, który sprzedaje swojskie szynki itp. I tu jeszcze kwestia sklepowych szynek - więcej soli i wody jak samego mięsa. Uwielbiam ryby - mogłabym jeść je całe życie xD Ale ryba to też mięso, no nie? xD


Offline Loba

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2014, 12:27:47 pm »
Ale ryba to też mięso, no nie? xD
Też się nad tym zawsze zastanawiałam. Niektórzy wegetarianie twierdzą, że ryby to nie mięso i mogą je normalnie spożywać, inni, że to niedopuszczalne. Koniec końców, nie wiem. :smuteczek:
saving people, hunting things, the family business.


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2014, 14:44:42 pm »
Moim zdaniem mięso to mięso XD Ryby też. Ale ja nie mam z tym problemu, bo nigdy ryb nie lubiłam. A co do wegetarianizmu, to ja staram się jak najbardziej ograniczać żarcie mięsa. Właściwie to jem mięso tylko przy okazji jak idę z ludźmi na pizzę, czy coś. A tak to różne sałatki, pyzy ziemniaczane bardzo lubię, kotlety sojowe...o, frytki! ;D Dużo owoców lubię... szczególnie jabłka. I nie mam nic do ludzi, którzy jedzą mięso. Dobrze wiem, że mięcho jest potrzebne, także tego. Ale też denerwują mnie tacy, co by wszystko zeżarli tylko dlatego, że to mięso i się tym "szczycą". Królik, krowa, kurczak, nie ma znaczenia. I właściwie tak, bo to mięso i tamto też. Ale nie trzeba się chyba tak tym chwalić i robić z siebie wielkiego mięsożercy. Właściwie to nie umiem dokładnie wytłumaczyć o co mi chodzi, kij z tym XD

Ja się staram ograniczać, bo za dużo programów się naoglądałam. Jeszcze wiedząc w jakich warunkach te zwierzęta są zabijane... Dodatkowo "pomogła" piosenka "Imperium Uboju" Huntera i wywiad z wokalistą, gdzie mówił o tym, jak to w tej rzeźni wygląda i także o uboju rytualnym, co uważam już za totalne bestialstwo. I jak się tak nasłuchałam, mimo, że wiedziałam o tym wcześniej, to tak jakoś.. postanowiłam się ograniczać z mięsem.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Suerte

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2014, 18:04:22 pm »
Podziwiam wszystkich którzy dają sobie radę bez mięsa, ale nienawidzę jak takie osoby krytykują tych którzy jedzą mięso. Często tacy ludzie uważają tych którzy jedzą mięso za potwory i morderców. Mam nadzieje, że nie zaliczasz sie do tego grona ;))
Spokojnie, nie jestem nawiedzoną wegetarianką, która oskarża o morderstwo wszystkich mięsożerców. xD Od 3-4 lat praktykuję taką dietę, przeszłam na nią z kilku powodów - po pierwsze szkoda mi zwierząt, a po drugie chciałam sprawdzić jak jest u mnie z "silną wolą" i zobaczyć jak się będę czuć, gdy wykluczę ze swojej diety mięso. O dziwo, czuję się o wiele lepiej. ;D Chociaż na początku było naprawdę ciężko, teraz nie wyobrażam sobie posiłków z mięsem. :D Obawiałam się też, że ze względu na to, iż jestem raczej osobą słabowitą i chorowitą, a poza tym bałam się, że przez to mogę za bardzo schudnąć, aczkolwiek na szczęście moje obawy w ogóle się nie sprawdziły.

W ogóle mam ochotę przestawić się też na warzywa z ekologicznych upraw. Bo ze sztucznej ziemi wyrastają potem chore sztuczne rosliny, a to wszystko nie jest bez znaczenia dla zdrowia na dłuższą metę.
Ja tak samo, tylko niestety w dzisiejszych czasach przez te unijne przepisy takich warzywniaków ze świecą szukać. Czytałam, że w Mołdawii mają kategoryczny zakaz używania jakichkolwiek chemikaliów. Jedyne, czego bardzo im zazdroszczę, chciałabym, żeby inne kraje wzięły przykład z Mołdawii. Owoce i warzywa w supermarketach to jedna wielka pomyłka. Wszystko wygląda tak samo, np. jabłka wszystkie mają taki sam kształt, pięknie wyglądają, ale niezbyt dobrze smakują. Dlatego wolę kupować warzywa i owoce na jakiś rynkach. Pamiętam jak kilka lat temu pewien starszy pan sprzedawał truskawki, były przepyszne! Nie to, co te ze sklepów.

moim zdaniem wegetarianizm jest bardzo zdrowy ale jak się na nim zna. Bo jak ktoś po prostu odrzuci mięso i niczym go nie zastępuje to jest to bardzo niezdrowe a większośc pseudo wege tak robi XD
I właśnie takie osoby mnie irytują, sami robią sobie krzywdę. Jeśli ktoś przechodzi na wegetarianizm powinien wiedzieć zarówno o plusach jak i minusach tej diety. Przede wszystkim trzeba uzupełniać niedobory żelaza (może to prowadzić do anemii). Tyczy się to nie tylko wegetarian, ale również kobiet po ciąży, karmiących piersią, czy w czasie miesiączki. Także trzeba jeść dużo sałaty, kapusty, a przede wszystkim zacząć jeść soczewicę, która ma tyle witamin, że spokojnie zastępuje nam mięso. ;D

Też się nad tym zawsze zastanawiałam. Niektórzy wegetarianie twierdzą, że ryby to nie mięso i mogą je normalnie spożywać, inni, że to niedopuszczalne. Koniec końców, nie wiem. :smuteczek:
Z definicji dieta wegetariańska wyklucza posiłki, przez które ginie żywe stworzenie, także ryby również się do tego zaliczają, tak jak...żelki i galaretki produkowane z żelatyny oraz jogurty/sery zawierające podpuszczkę - enzym trawienny z żołądka cielęcego, ale na szczęście mnóstwo firm stosuje już podpuszczkę mikrobiologiczną. ;D Jednak zawsze warto dokładnie sprawdzić skład produktów, które zamierzamy kupić. Ja oprócz tego nie jem jajek, dlatego, że ich nie lubię. Jeśli miałabym je jeść to tylko od kur z chowu ekologicznego i z wolnego wybiegu. Od tych klatkowych nie warto kupować, pakują w te kurczaki samą chemię i trzymają w ekstremalnych warunkach.

denerwują mnie tacy, co by wszystko zeżarli tylko dlatego, że to mięso i się tym "szczycą". Królik, krowa, kurczak, nie ma znaczenia. I właściwie tak, bo to mięso i tamto też. Ale nie trzeba się chyba tak tym chwalić i robić z siebie wielkiego mięsożercy. Właściwie to nie umiem dokładnie wytłumaczyć o co mi chodzi, kij z tym XD
Spotkałam sporo takich osób, zwłaszcza "uaktywniają" się, gdy wiedzą o moim wegetarianizmie. Są tak samo dziwni jak nawiedzeni wegetarianie. xD
« Last Edit: Luty 01, 2014, 18:23:14 pm wysłana przez Genderka »

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2014, 23:30:52 pm »
Ja właśnie często zastępuje mięso jajkami. Np. wszyscy jedzą na obiad jakieś mięso a ja jajka sadzone. Mam tak juz od dziecka. 
Ja kupuje tylko jajka biologiczne z zerem na początku. W Niemczech od dłuższego czasu nie sprzedają juz jajek od kur chodowanych w klatkach. Te mają zawsze trójkę na początku. Te jajka od kur z klatek smakują tragicznie. Jak trawa.

Ja właśnie tez kiedyś chciałam przestać jeść mięso ze względu na zwierzęta, ale jak juz pisałam czasem moj organizm domaga sie mięsa...
We´re all mad here

Offline Aga

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2014, 20:57:23 pm »
Byłam wegetarianką chyba od 9 roku życia do 12-13, głównie dlatego że nie brzydziłam się mięsem i szkoda mi było tych zwierząt. Jakoś po 1-2 latach wegetarianizmu zaczęło mi sie robić słabo jak długo stałam np. w kościele lub na szkolnych uroczystościach i okazało się że to przez to nie jedzenie miesa ;/ Potem i tak musiałam zaczać chodzić na stołówkę szkolną i nie miałam żadnego wyboru bo wszystko co na talerzu musiało być zjedzone, więc jakoś się do tego przyzwyczaiłam i z czasem polubiłam schabowe. Właściwie to jedyne mięso które jadam.

Ryba to chyba nie mięso, przynajmniej z chrześcijańskiego punktu widzenia, bo np. w piątek nie jada się mięsa, za to można jeść ryby, tak samo w Wigilię.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2014, 21:45:53 pm »
Byłam wegetarianką chyba od 9 roku życia do 12-13, głównie dlatego że nie brzydziłam się mięsem i szkoda mi było tych zwierząt. Jakoś po 1-2 latach wegetarianizmu zaczęło mi sie robić słabo jak długo stałam np. w kościele lub na szkolnych uroczystościach i okazało się że to przez to nie jedzenie miesa ;/ Potem i tak musiałam zaczać chodzić na stołówkę szkolną i nie miałam żadnego wyboru bo wszystko co na talerzu musiało być zjedzone, więc jakoś się do tego przyzwyczaiłam i z czasem polubiłam schabowe. Właściwie to jedyne mięso które jadam.

Ryba to chyba nie mięso, przynajmniej z chrześcijańskiego punktu widzenia, bo np. w piątek nie jada się mięsa, za to można jeść ryby, tak samo w Wigilię.

ryba to mięso też i np weganie jej nie jedzą :P no właśnie jak ktoś nie je mięsa a nie zastępuje tego potrzebnymi składnikami które sobie odbiera nie jedząc mięsa to później osoby mają problemy ze zdrowiem. Tutaj Ty byłaś dzieckiem to wiadomo, że nie ogarniałaś. Ale jest wiele pseudo-wege co po prostu nie jedzą mięsa a nawet nie wiedzą jak bardzo sobie tym szkodzą.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2014, 21:50:17 pm »
Ryba to przecież mięso ludzie... to tylko ze względów czysto religijnych jest brane pod uwagę xD Tak czy siak zabija się zwierzątko jakby nie patrzeć.

Offline Suerte

Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2014, 21:57:27 pm »
Ryba to przecież mięso ludzie... to tylko ze względów czysto religijnych jest brane pod uwagę xD Tak czy siak zabija się zwierzątko jakby nie patrzeć.
Zgadza się. Z chrześcijańskiego punktu widzenia to nie mięso, ale z wegetariańskiego już tak.

no właśnie jak ktoś nie je mięsa a nie zastępuje tego potrzebnymi składnikami które sobie odbiera nie jedząc mięsa to później osoby mają problemy ze zdrowiem. Tutaj Ty byłaś dzieckiem to wiadomo, że nie ogarniałaś. Ale jest wiele pseudo-wege co po prostu nie jedzą mięsa a nawet nie wiedzą jak bardzo sobie tym szkodzą.
To prawda. Zresztą tak jest z każdym składnikiem, jeśli ktoś ze swojego menu wyeliminowałby warzywa i jadł tylko i wyłącznie mięso długo by nie pociągnął. U nas wegetarianie mogą mieć problem z tego względu, że kuchnia polska opiera się głównie na mięsnych potrawach i tu jest pies pogrzebany, bo jeśli z polskich potraw wyeliminujemy mięso to nie dostarczymy dla organizmu potrzebnych składników, zwłaszcza żelaza. Z pomocą przychodzą nam inne kulinarne specjały ze świata, zwłaszcza z Indii, gdzie jest mnóstwo osób, które nie spożywają mięsa, nawet restauracje w większości serwują tam tylko dania wegetariańskie, a ludzie mają się dobrze.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Wegetarianizm
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2014, 12:37:41 pm »
no a większość osób zamiast sobie zrobić coś ciekawego do tego jakieś kotlety z soczewicy czy sojowe czy cokolwiek co by niestety wymagało wysiłku no i zajrzenia do jakiś przepisów kulinarnych to zje sobie po prostu same ziemniaki z surówką ..
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona