Autor Wątek: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado  (Read 21866 times)

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 13, 2017, 21:10:55 pm »
[...] Moim zdaniem jest to sztuczne zawyżanie statystyk, bo przecież artyści nie dostają żadnej kasy gdy ty słuchasz ich piosenek w streamingu, a jeżeli już to naprawdę nędzne grosze, z tego powodu Taylor poszła na wojnę z Spotify i wycofała wszystkie swoje albumy.
[...]
w Forbes jest artykuł o rosnącej sile streamingu, The Weeknd dzięki niemu w ciągu 2 lat zarobił $75 milionów za 5,5 miliarda odtworzeń swoich utworów.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 14, 2017, 13:27:22 pm »
Diana:
Ty piszesz o trendach w Stanach Zjednoczonych, ja o Polsce- u nas wciąż dominuje sprzedaż tradycyjnych płyt CD, podobnie jest w Japonii. Ogólnoświatowe tendencje są takie, że sprzedaż plików cyfrowych i streamingu jest niższa od sprzedaży płyt CD. Pojawił się również nowy trend- wzrost sprzedaży płyt winylowych. Jest to bardzo perspektywiczny rynek, bo coraz więcej osób zdaje sobie sprawę że popularne mp3 to hańba dla muzyki.
Wracając do głównego tematu... Sprzedaż muzyki Shakiry na świecie maleje i Shakira doskonale zdaje sobie z tego sprawę, bo chciała zakończyć swoją karierę w 2015 roku. Osobiście uważam, że El Dorado to ostatni album Shaki. Shakira ma już 40 lat i grono jej fanów kurczy się. Jej nastoletni fani już dorośli i albo mają inne potrzeby albo całkowicie zmienił im się gust muzyczny i już dawno wachnęli ręką na Shakirę. Trudno Shakirze jest pozyskać najlepszą grupę docelową czyli nastolatków bo oni już mają swoje gwiazdy na przykład Arianna Grande. Gdyby tworzyła bardziej ambitną muzykę mogłaby pozyskać fanów wsród 40 latków, ale jak się wydaje single typu "Mira que cosa bonita, me gusta esa barbita" to nie ma o czym mówić. Sama Shakira przyznała, że jest wypalona i chciałaby się skupić na wychowaniu dzieci więc przejście na muzyczną emeryturę nie byłoby złym pomysłem. Co prawda Pique popycha ją żeby nagrywała płyty ale robi to z tych samych egoistycznych pobudek co Antonio: chce żeby zarabiała kasę. Tyle że Antonio był dobrym menedżerem i potrafił ją skłonić żeby nagrała hit taki jak Hips don't lie a Pique ma gdzieś muzykę Shakiry, interesuje go głównie jej tyłek. Szczerze mówiąc wolę żeby Shakira odeszła w dobrym momencie niż stoczyła się jak Madonna, czyli nagrywała gówniane płyty z niską sprzedażą i udawała że nadal jest wielką gwiazdą. Uważam, że jeżeli Shakira chce ciągle pracować i nagrywać płyty do późnej starości ( w co wątpię) to powinna znaleźć własną niszę i skierować się w stronę folku, etnicznej muzyki albo w pójść w coś bardziej ambitnego np. soul czy jazz. Formuła pop/electro dance już dawno się dla Shakiry skończyła. Niedługo tej popowej papki nie zjedzą nawet fani. Zauważcie, że największe hity to te, które mają w sobie domieszkę etnicznej muzyki (Whenever, Hips don't lie, Waka Waka).
« Last Edit: Czerwiec 14, 2017, 14:35:29 pm wysłana przez Lara »

Offline Reckless

  • Przyjaciel Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 887
  • Total likes: 300
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
  • Imię: Mateusz
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 14, 2017, 15:15:40 pm »
Co prawda Pique popycha ją żeby nagrywała płyty ale robi to z tych samych egoistycznych pobudek co Antonio: chce żeby zarabiała kasę.

Możesz mi powiedzieć skąd wiesz, że Pique chce żeby Shakira nadal nagrywała płyty i "zarabiała kasę"?  :49482151:

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 14, 2017, 16:28:33 pm »
Ale głupoty piszesz xD

Madonna to już klasa sama w sobie <3 Ma totalnie w dupie niską sprzedaż płyt, bo odbija sobie na koncertach, które nadal są zaj***ste i mnóstwo ludzi chce ją oglądać. Więc nadal jest wielką gwiazdą i niczego nie udaje :]

Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 14, 2017, 17:19:15 pm »
Wątpię że Pique zależy na kasie Shakiry... Sam ma jej bardzo dużo. Moim zdaniem popycha,  bo wie że to coś co ona kocha... a ona próbuje,  chodź po prostu już nie ma tego czegoś co kiedyś. I jak dla mnie dobra promocja popchnęła by ją na szczyt. Bo ludzie lubią takie lajtowo piosenki. Oczywiście nie wszyscy...

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 14, 2017, 17:44:13 pm »
Jeśli chodzi o Pique to naprawdę piszesz głupoty, bo obstawiam, że gdyby związał się z Shak dla kasy to nie mieliby teraz dwójki dzieci, a już dawno by się rozstali ;) Poza tym w Barcelonie to zawsze Pique będzie tym popularniejszym w ich związku, co więcej obecnie zarabia ogromne sumy, także Gerardowi zapewne wisi i powiewa czy Shak przynosi jakiekolwiek pieniądze do domu.

Co do muzyki Shak - zgodzę się z Tobą, Lara. Ja również sądzę, że to będzie jej ostatnia płyta, a jeśli nie to na następną będziemy musieli dłuuuuugo czekać. Uważam jednak, że większość z nas już się z tym dawno pogodziła, co więcej, znaczna część ma też innych muzycznych idoli. Szczerze mówiąc, dla mnie samej jest to już obojętne czy coś jeszcze wyda czy nie...
Co do jednego mam wątpliwości - jeśli dobrze się orientuję to Shakira nie trafiała do tak młodej grupy, do jakiej teraz trafia muzyka Ariany, więc akurat to porównanie nie jest adekwatne, jednak masz rację konkurencja na ryku nie śpi. Chociaż w tych czasach, gdzie jest mnóstwo hitów na jeden sezon, naprawdę ciężko jest się utrzymać na rynku... Wielu artystów znika z biznesu, aby po kilku latach pojawić się ze świeżym repertuarem.

"El Dorado" to w porządku płyta - jest na niej kilka perełek, potrzebuje po prostu dużo większej i lepszej promocji, a mogła by trafić na półki wielu osób. Chociaż i tak zawsze występy i trasy koncertowe robią największą robotę, a na to od Shakiry w 100% nie możemy liczyć :(

+ moim zdaniem streaming jest w Polsce coraz popularniejszy. Oprócz śniadaniówek i youtube jest to jedyna szansa dla artystów na jakąkolwiek promocję i pokazanie siebie ;)
« Last Edit: Czerwiec 14, 2017, 17:47:57 pm wysłana przez Mizey »


Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 14, 2017, 18:04:19 pm »
Możesz mi powiedzieć skąd wiesz, że Pique chce żeby Shakira nadal nagrywała płyty i "zarabiała kasę"?  :49482151:

Skąd wiem, że Pique chce, żeby Shakira nadal nagrywała płyty? Shakira to powiedziała w jednym z wywiadów. Co do zarabiania kasy... Muzyka to nie jest żadne hobby tylko poważny biznes. Jeżeli El Dorado nie sprzeda się dość dobrze Shakira zostanie z długami wobec wytwórni, więc tak jak każdy piosenkarz jest pod presją. Nie trudno się domyślić, że gdy Shakira przestanie nagrywać płyty status materialny rodziny pogorszy się, bo skończą się kontrakty etc. Nie ukrywajmy, że w tej parze to Shakira jest znacznie bardziej popularna od Pique. Poza tym sam fakt, że Pique pozuje do zdjęcia gdy fani chcą sobie z Shakirą zrobić zdjęcie świadczy o tym, że ma przyrost formy ponad treścią i chce się ogrzać w blasku jej sławy. Oczywiście Pique ma swój własny majątek, ale bogaty zawsze chce więcej, bo apetyt rośnie w marę jedzenia. Nigdy nie powiedziałam, że Pique jest tylko i wyłącznie z Shakirą dla pieniędzy. Moim zdaniem ona po prostu podoba mu się jako kobieta. Nie powinien jej namawiać na nagrywanie płyt skoro widzi jak bardzo Shakira tego nie chce i jak męczy się w studiu nagraniowym.

James
Dla mnie Madonna to dno dna i bardzo cieszę się że jej shitu coraz mniej w radio.

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 14, 2017, 18:53:24 pm »
Shakira chyba nie odczuwa żadnej presji ze strony wytwórni i nie ma wobec niej zobowiązań, na promocję albumu niewiele wydali, jeśli cokolwiek wydali, jej reklamy pasków wybielających Oral-B miały lepszą promocję niż El Dorado. Prawdopodobnie Shakira i Sony mają jakiś układ, który pozwala Shakirze na to, aby postępowała jak postępuje. Osoba pod presją sama zabiegałaby o występy w TV, nie opowiadała, że nagrywanie to jej hobby,a na pytanie "czy chciałabyś całkowicie zniknąć ze sceny?" nie odpowiadałaby: "Nie wiem...". Nawet jeśli jedna wytwórnia ją wyrzuci to inna podpisze z nią kontrakt bez problemu. Spójrzcie na Mariah Carey od lat żadnego hitu i niestety wątpię, że jeszcze będzie miała jakiś, bo ostatnio wszystko co wydaje jest straszne, ale kontrakt z Sony ma, bo to już wyrobiona "marka".
Co do wydania albumu, to też wątpię że jeszcze jakiś zobaczymy, ale Shakira kilka razy wspominała, że odpowiada jej nagrywanie piosenek i udostępnianie ich fanom, więc na pewno usłyszymy jeszcze jakieś utwory, miło byłoby zobaczyć też jeszcze kiedyś jakiś naprawdę profesjonalnie przygotowany występ na żywo.
A Pique lubi się chwalić Shakirą, więc to może być powód dla którego zachęca ją do nagrywania.

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 14, 2017, 20:17:26 pm »
Shakira chyba nie odczuwa żadnej presji ze strony wytwórni i nie ma wobec niej zobowiązań, na promocję albumu niewiele wydali, jeśli cokolwiek wydali, jej reklamy pasków wybielających Oral-B miały lepszą promocję niż El Dorado. Prawdopodobnie Shakira i Sony mają jakiś układ, który pozwala Shakirze na to, aby postępowała jak postępuje. Osoba pod presją sama zabiegałaby o występy w TV, nie opowiadała, że nagrywanie to jej hobby,a na pytanie "czy chciałabyś całkowicie zniknąć ze sceny?" nie odpowiadałaby: "Nie wiem...". Nawet jeśli jedna wytwórnia ją wyrzuci to inna podpisze z nią kontrakt bez problemu. Spójrzcie na Mariah Carey od lat żadnego hitu i niestety wątpię, że jeszcze będzie miała jakiś, bo ostatnio wszystko co wydaje jest straszne, ale kontrakt z Sony ma, bo to już wyrobiona "marka".
Co do wydania albumu, to też wątpię że jeszcze jakiś zobaczymy, ale Shakira kilka razy wspominała, że odpowiada jej nagrywanie piosenek i udostępnianie ich fanom, więc na pewno usłyszymy jeszcze jakieś utwory, miło byłoby zobaczyć też jeszcze kiedyś jakiś naprawdę profesjonalnie przygotowany występ na żywo.
A Pique lubi się chwalić Shakirą, więc to może być powód dla którego zachęca ją do nagrywania.

Szczerze mówiąc nie pamiętam na ile lat Rock Nation i Live Nation podpisały kontrakt z Shakirą. Na 10? to znaczy, że ma czas do 2020 roku by ogólny bilans wyszedł przynajmniej na zero. Sony jest tylko dystrybutorem płyt, dostają swoją prowizję za uruchomienie kanałów dystrybucji i tyle. Za promocję odpowiada Rock Nation i to oni ponoszą wszystkie koszty związane z nagraniem płyty, wynajęcie studia nagraniowego itp. Pamiętam, że za czasów ery She wolf Shakira błagała amerykańskie radiostacje by grały jej piosenki to znaczy, że była pod kreską, na szczęście płyta Sale el sol dobrze się sprzedała, Shakira spłaciła wszystkie długi i mogła rozwiązać kontrakt z Sony Epic. Rock Nation również zależało na tym, żeby Shakira z kropeczką dobrze się sprzedała dlatego zaaranżowali duet z Rihanną i dali Shakirze copy -writerów oraz załatwili jej występ w The Voice. Wytwórnia również zaciskała na to, żeby Shakira nagrywała albumy częściej niż raz na 4 lata, co Shakira powiedziała w jednym z wywiadów, ale jak zwykle nie wyrobiła się z czasem, więc pozwolili jej nagrywać single. Myślę, że te duety na znalazły się na płycie na ze względu na wytwórnię po pierwsze dlatego że chcieli mieć na płycie rozpoznawane piosenki, po drugie nie chcieli, aby Shakira spędziła w studiu nagraniowym kolejny rok, bo to generuje koszty a piosenki rodziły się w bólu. Ta promocja El Dorado w Miami i Paryżu oraz trasa koncertowa to też naciski Rock Nation, bo Shakira dobrowolnie nie wytnęłaby nosa z spoza domu w Barcelonie, co do tego nie mam żadnych złudzeń. O ile się nie mylę, te wszystkie kontrakty reklamowe np. z Oral B są częścią kontraktu z Live Nation, która przejęła organizację kariery Shakiry we wszystkich jej aspektach.

Offline Reckless

  • Przyjaciel Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 887
  • Total likes: 300
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
  • Imię: Mateusz
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 14, 2017, 23:00:06 pm »
myślę że wszyscy możemy zamilknąć na temat związku Shakiry i Pique, bo Lara wie wszystko lepiej XDDDD poza tym to wątek o płycie, robi się offtop

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 15, 2017, 12:04:38 pm »
myślę że wszyscy możemy zamilknąć na temat związku Shakiry i Pique, bo Lara wie wszystko lepiej XDDDD poza tym to wątek o płycie, robi się offtop

Ja już dawno ten temat skończyłam, to Ty teraz go poruszyłeś, więc sorry no sorry.

Offline Diana

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 16, 2017, 19:00:15 pm »
28 miejsce za sprzedaż w okresie 02.06.2017 - 08.06.2017 : http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1086&lang=

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 17, 2017, 13:15:04 pm »
Jak widać na przykładzie Shak nie dla wszystkich liczy się kasa, sprzedaż płyt i kariera. Skoro woli spędzać czas z rodziną, wychowując dzieci Nam tak naprawdę nic do tego. Możemy sobie gdybać i narzekać ale to i tak nic nie zmieni. Skoro jest szczęśliwa niech tak będzie.

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #568 dnia: Lipiec 03, 2017, 20:05:39 pm »
O matko ja się starzeje i nie ogarniam calej tej shakiry mimo ze u niej slabo z jakakolwiek akcja... Pewnie każdy ma to gdzies ale ja napisze swoje top 3

1. Anarillo
2.Nada
3. Toneladas

Malo oryginalny wybór ale cóż poradzę. Te piosenki przypominają mi odrobinkę fo1 ❤

Offline made94line

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Total likes: 10
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • La Tortura
  • Imię: Magdalena
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #569 dnia: Lipiec 04, 2017, 18:01:35 pm »
O matko ja się starzeje i nie ogarniam calej tej shakiry mimo ze u niej slabo z jakakolwiek akcja... Pewnie każdy ma to gdzies ale ja napisze swoje top 3

1. Anarillo
2.Nada
3. Toneladas

Malo oryginalny wybór ale cóż poradzę. Te piosenki przypominają mi odrobinkę fo1 ❤


Mam takie same skojarzenia, jeśli chodzi o te piosenki :)