Autor Wątek: Polityka i społeczne tematy  (Read 8015 times)

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 06, 2014, 10:32:29 am »
Niektóre kobiety, a nawet znaczna ich częsc są po prostu głupie. Bo nie umiem znaleźć innego okreslenia na koogs kto godzi się żyć w taki sposób. U mnie wsród znajomych i rodziny były takie przypadki. Był też przypadek, który był równie podły, że koles wyżywał się psychicznie, manipulował, owijał wokół palca. Nie wiem jak to okreslić, ale ta kobieta potem już nie umiała mysleć samodzielnie. Na szczęscie nie są już razem, a to moja bardzo bardzo bliska rodzina. Ja też miałam z nim wiele do czynienia i mocno zniszczył moją psychikę. Na szczęscie nie widuję go od kilku lat.
Mój mąż też miał trudną sytuację rodzinną gdzie była przemoc, tyle, że fizyczna. Może dlatego tak bardzo szanuje kobiety. Chyba chciał być przeciwieństwem ojca. Nigdy nie związałabym się z kims kto źle by mnie traktował. Na szczęscie ułożyło się bardzo dobrze. Ale uważam, że to po prostu głupota skazywać się na taki los.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 06, 2014, 16:52:52 pm »
Głupota i tyle. Szkoda tych kobiet, ale to tylko ich wina. Co z tego, że są np. po ślubie, że mają dzieci? Żadna różnica. Chyba szacunek powinien być najważniejszy. Serio nie rozumiem tłumaczenia "a bo on jest moim mężem, bo mamy dzieci". Co z tego? Same sobie mogą podziękować, same godzą się na taki los. Nie są przecież uwiązane łańcuchami do faceta. Także jak widzę takie artykuły to czasem chce mi się śmiechnąć. Biedne, bo głupie.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Suerte

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 06, 2014, 17:37:23 pm »
Tylko, że czasem właśnie te dzieci są przeszkodą, bo kobieta np. nie będzie w stanie sama ich utrzymać. Ile dostanie alimentów? 300 zł na dziecko, śmiech na sali. A jak są małe i do tego któreś z nich jest chore to jeszcze gorzej, bo sama nie może podjąć pracy. Ostatnio jedna znana mi kobieta tak właśnie wylądowała, była już sporo czasu ze swoim partnerem, chcieli mieć dziecko. Zaszła w ciążę, urodziła, partner stwierdził, że jest zbyt młody na rodzinę (notabene 34-letni), więc się ulotnił. A kobieta została sama z chorym dzieckiem, alimentami w wysokości 300 zł, i gdyby nie jej rodzice to by nie była w stanie się utrzymać...

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 06, 2014, 19:41:34 pm »
U mnie w najbliższej rodzinie jest IDENTYCZNA sytuacja jak opisała Ilonka - urodziło się chore dziecko z zespołem downa a na dodatek miała dwójkę strarszych dzieci. Tamten robił za granicą i wiadomo - znalazł sobie jakąś babe... a ta mieszka ze swoimi rodzicami - naszczęście mają duży dom.

Dla mnie jest ważniejsze zdrowie psychiczne - parę lat w takim związku i byłoby po mnie... wycieńczenie.

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 07, 2014, 10:11:34 am »
Kobiety szczególnie powinny porządnie się nad tym zastanowić jesli mają dzieci. Żeby też ich nie krzywdzić. Mi wystarczyło 7 lat z ojczymem, a moja psychika do dzisiaj nie jest w normie. Nie powinno się tego robić swoim dzieciom, ani sobie.

Offline Suerte

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 08, 2014, 21:47:54 pm »
Z pewnością każdy z Was słyszał o sytuacji na Ukrainie (w sumie trudno o tym nie wiedzieć, wszystkie media krążą wokół tego tematu). Nie mówię, że to dobrze czy źle, ale ilu z nas słyszało o obecnych prostestach w Wenezueli: www.pch24.pl/wenezuela-na-krawedzi-wojny-domowej,21572,i.html Rozumiem, że Ukraina jest naszym sąsiadem, ale moim zdaniem w wiadomościach "ze świata" dziennikarze powinni przedstawiać wszystkie ważne informacje, a nie tylko te w pobliżu "naszego podwórka". Praktycznie od rana do wieczora jedynym tematem w informacjach jest Ukraina, nie mogliby poświęcić chociaż pięciu minut np. na Wenezuelę?

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 09, 2014, 23:55:21 pm »
Tak jest bardzo często w telewizji niestety.. jedne tematy wałkowane są milion razy, kiedy jednoczesnie na swiecie dzieje się mnóstwo innych ważnych rzeczy. A najbardziej nie lubię kiedy zajmują się sporami naszych cudownych polityków. Albo o Smoleńsku - na to już mam taką alergię, że szok.. Szkoda, że jestesmy tak ograniczani przez media.

Offline Suerte

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 10, 2014, 07:16:44 am »
Dokładnie, masz racje. Niby mamy wolność w mediach, ale jakoś tego za bardzo nie widać. Co chwilę pojawiają się jakieś tematy-zapychacze.

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 10, 2014, 11:04:19 am »
Ukraina to nie pierwszy taki temat-zapychacz. Już styczeń był obfity w reportaże, wywiady i "przerażające" informacje o Trynkiewiczu.

A co sądzicie o samej sytuacji na Ukrainie i o tym hałasie wokół niej w naszej polityce i mediach? Wg mnie telewizja za bardzo się angażuje w te wszystkie sprawy. Miłe, że się interesują Ukrainą, ale w telewizji nie ma żadnych innych tematów, a przecież jest o czym rozmawiać. Typowe zagranie, żeby zająć czymś ludzi. O naszych politykach to nie wspomnę. Nie interesuję się polityką i być może się na niczym nie znam, ale niektórzy z nich szarżują jakbyśmy mieli ogromną armię. Tylko czekać aż odbije nam się to czkawką. :D

Jeden z obrazków podsumowujących tą całą sytuację. XD



Offline Loba

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 10, 2014, 12:06:39 pm »
Na początku było ok jak zajmowali się tą sprawą z Ukrainą ale teraz to już jest totalna przesada. Nasi politycy mnie wkurzają, wtykają nosa tam gdzie nie trzeba i to już za bardzo. Klapoczą buziami jakbyśmy nie wiadomo jaką potęgą byli, słuchając tego co mówią mam wrażenie jakby oni sami chcieli tą wojnę wywołać.
saving people, hunting things, the family business.


Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 10, 2014, 13:10:15 pm »
Też strasznie mnie to wkurza, nie powinni tak się wychylać i wpierniczać tam gdzie nie trzeba. Nie jestesmy żadną potęgą. Z resztą.... jaka wojna by nie była to Polacy i tak się tam wpieprzają. Tak było i cały czas jest jak widać. Nie rozumiem tego. Jak zwykle chcemy wszystkim pomagać, a i tak nic z tego dobrego nie wynika.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 10, 2014, 14:19:25 pm »
Jak oni nic nie mówią o tym co się dzieje w kraju, to co tu mówić o świecie :phii: Ukraina numer jeden. Rozumiem, że to jest ważne, ale ludzie... Od czasu do czasu mogliby powiedzieć o tym, co rząd wyprawia i na co kasę marnuje. Albo o reszcie świata... A ten TVN 24 to już zupełnie takie gónwo jakich mało.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 10, 2014, 14:23:21 pm »
Bo media nie są wolne tak naprawdę. Nie mówi się chociażby o tym co robią z naszą kasą, na co ją wydają i czemu sytuacja jest jaka jest. Lepiej mówić na bardziej wygodne tematy lub takie, które wzbudzą sensację, żeby oglądalnosc była lepsza ;)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 10, 2014, 14:41:49 pm »
No tak tak, wiadomo. Dlatego ja prawie wcale nie oglądam telewizji. Serio. Wiadomo, pokazaliby najgorsze gó*no, byleby tylko przybyło oglądalności.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 10, 2014, 15:14:03 pm »
Ja też praktycznie nie oglądam tv ;) ewentualnie jakis film wieczorem.