Autor Wątek: Polityka i społeczne tematy  (Read 8157 times)

Offline Suerte

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 22, 2014, 23:51:12 pm »
Już 25 maja odbędą się wybory do europarlamentu. Idziecie? Na kogo będziecie głosować? Mój głos poleci na SLD, po dokładnym zapoznaniu się z programami wyborczymi zdecydowałam, że na nich oddam głos, są najsensowniejsi z tego całego bagna, poza tym nie odstawiają szopki. Martwi mnie to, że po raz kolejny zapewne triumfować będzie PIS i PO, może jeszcze kontrowersyjny Twój Ruch i Korwin-Mikke. Swoją drogą zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, albo czego trzeba nie mieć, żeby na nich oddać głos, zwłaszcza na tego ostatniego. szkoda, że Polacy głosują na tych, których najbardziej promują media, jednocześnie nie mając kompletnego pojęcia na kogo głosują. ;/

Offline karinus

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,219
  • Total likes: 7
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever, wherever, The one, Underneath your clothes, Ojos asi, Octavo dia, Inevitable, Poem to a horse, Don't bother, La tortura, Cut me deep
  • Imię: Karina
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 23, 2014, 10:27:44 am »
Ja nie idę głosować, bo nikomu z nich nie wierzę i nie mam pojęcia kto byłby najlepszy. Kiedys zagłosowałam na kogos mało popularnego i tyle to dało, bez sensu. Wiem, że głosowanie jest ważne i głosowałabym na wszystkich tylko nie tych wypromowanych, ale to nic nie daje. Ale skoro mówisz, że ich program wyborczy jest najsensowniejszy to może się skuszę.

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 23, 2014, 12:53:50 pm »
Ej Krowin Mikke jest poje... już nic nie mówie... Pomijając fakt, że wprowadził by legalnie marihuane i uśmiercił wszystkich niepełnosprawnych ludzi to oprócz tego na kobiety powiedział, że mają małe móżdżki i nadają się tylko do...wiadomo czego i prowadzenia domu.

Kiedyś byłam za Pisem ale teraz jestem za nikim... nie mam pojęcia co zrobię z tym głosem... SLD? Też mi czymś podpadło bardzo ale nie pamiętam już czym... więc chyba wybiorę najmniejsze Zło SLD
« Last Edit: Maj 23, 2014, 14:36:54 pm wysłana przez Gerl »

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 23, 2014, 14:32:17 pm »
Ja moge głosować na niemieckie partie, ale się nie zapisałam na wybory.

Jak głosuje w polskich wyborach to tez właśnie SLD wybieram.
We´re all mad here

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 19, 2014, 10:33:40 am »
nie na temat ale znalazłam coś fajnego i pasuje w sumie tutaj

http://www.popularnie.pl/40-reklam-spolecznych/
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Suerte

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 19, 2014, 13:05:37 pm »
Bardzo ciekawe, tylko szkoda, że większość osób to zignoruje. To tak jak w niektórych krajach z obrazkami płuc palacza na opakowaniach papierosów, większość ludzi nic sobie z tego nie robi i dalej pali papierosy. Smutne.

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 19, 2014, 16:11:56 pm »
Bardzo ciekawe, tylko szkoda, że większość osób to zignoruje. To tak jak w niektórych krajach z obrazkami płuc palacza na opakowaniach papierosów, większość ludzi nic sobie z tego nie robi i dalej pali papierosy. Smutne.

Bo nie ma na nich drastycznych obrazkow. A np co do tych lajkow.. to sama z 2 lata temu tak jeszcze robilam a teraz jest mi wstyd... Wiem, ze kazdy moze byc bohaterem biorac jakis czynny udzial... jeszcze nikt nie zbawil swiata od klikniecia LUBIE TO.
Pamietam jak moja siostra miala za zadanie robic rozne plakaty spoleczne zwiazane z aktualnymi problemami swiata.

Offline Suerte

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 19, 2014, 23:38:58 pm »
Pamietam jak moja siostra miala za zadanie robic rozne plakaty spoleczne zwiazane z aktualnymi problemami swiata.
O, moja siostra też miała kiedyś takie zadanie.

Moim zdaniem największym problemem Polski jest alkoholizm, Polacy nie znają umiaru w piciu, nawet młodzi ludzie traktują to jako "powód do dumy" a abstynenci traktowani są jak dziwacy, bo jak można nie pić w ogóle alkoholu?! Dla niektórych (a raczej dla większości) to nie do pomyślenia. Najgorsze jest to, że wiele z tych osób dostaje od państwa jakieś renty czy inne dodatki, podczas gdy jest wielu ludzi w naszym kraju, którzy tego bardziej potrzebują, np. niepełnosprawni, czy ciężko chorzy, których nie stać na leki. Niby z jakiej racji jakiś alkoholik ma dostawać kasę za to, że nic nie robi, a w dodatku te pieniądze przeznacza na alkohol? Naprawdę tego nie rozumiem...

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 23, 2014, 15:27:35 pm »
no w mopsie juz tak jest... ze jak przyjdzie jakis skromnie czysty ubrany czlowiek ktory prosi o cos to mina tych starych bab to "wtf" a jak przyjdzie smierdzacy pijak - noo to wtedy jest ich najlepszym kumplem i w pierwszej kolejnosci daja mu bony, kase itp. no bo zostal bardziej pokrzywdzony przez los... ups szkoda ze butelka brala w tym udzial...

rumek

  • Gość
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 23, 2014, 22:22:30 pm »
Ej Krowin Mikke jest poje...
Chyba kogoś pogrzało. Nowa Prawica chce stworzyć państwo wolne od rządów tej lewicowej hołoty. Dla przykładu przeciętny Kowalski zarabia sobie 1.500 na rękę bo musi opłacić podatki. Z urzędem nowej prawicy wzroścnie to do około 2.000 może 2.100 lub 2.200. Chyba widać różnicę. Do tego produkty będą tańsze. Można by wymieniać i wymieniać. Popatrz do załącznika

Offline Suerte

Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 23, 2014, 22:35:34 pm »
Jeśli wolne państwo to według Ciebie państwo, w którym kobiety nie mają prawa do głosu, niepełnosprawni są dyskryminowani to gratuluję serdecznie. Człowiek, który mówi, że wolałby, aby jego córka trafiła w łapy pedofila, niż poszła na lekcje z WDŻR nie powinien w ogóle się wypowiadać. Ciekawa jestem, czy zagłosowałbyś na kobietę, która postulowałaby za odebraniem praw wyborczych dla mężczyzn. ;)

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 24, 2014, 02:26:40 am »
dokładnie, Suerte ma rację. co tu mówić, ten człowiek jest żałosny. nie wiem, kto wierzy w te bajeczki, które on opowiada.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 24, 2014, 10:57:49 am »
Chyba kogoś pogrzało. Nowa Prawica chce stworzyć państwo wolne od rządów tej lewicowej hołoty. Dla przykładu przeciętny Kowalski zarabia sobie 1.500 na rękę bo musi opłacić podatki. Z urzędem nowej prawicy wzroścnie to do około 2.000 może 2.100 lub 2.200. Chyba widać różnicę. Do tego produkty będą tańsze. Można by wymieniać i wymieniać. Popatrz do załącznika

I skąd on niby chce na to pieniądze wziąć ?
We´re all mad here

rumek

  • Gość
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:35:09 am »
I skąd on niby chce na to pieniądze wziąć ?
Przecierz mówię, że podatki są 0% Vat jest tylko 15%. Jak te pieniądze które były płacone na podatki są tobie zwracane do wypłaty.

Wolicie żyć w zakłamanym państwie w którym są najniższe zarobki w Europie. Podatki ogromne i emerytura która starczy wam najwyżej na opłacenie rachunków. (Jak tej emerytury dożyjemy w ogóle). Zależni od pracy i płacy. To jest pseudo kapitalizm. Tzw. socjalizm. Nie mylić z komunizmem.

Nie pisz postu pod postem. Używaj opcji modyfikuj. / Alruna/
« Last Edit: Lipiec 24, 2014, 11:50:55 am wysłana przez Alruna »

Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Polityka i społeczne tematy
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:49:25 am »
Nie moze znieść podatków. Państwo potrzebuje ich zeby funkcjonować.
We´re all mad here