Autor Wątek: Polityka i społeczne tematy  (Read 8022 times)

Turin

  • Gość
Polityka i społeczne tematy
« dnia: Czerwiec 05, 2012, 19:50:51 pm »
Temat do rozprawiania o polityce i jej pochodnych.
Może pierwszy temat:
Kto jest za karą śmierci? Dlaczego? Kto nie jest? Dlaczego?

 Pozdrawiam Turin Turambar
« Last Edit: Kwiecień 13, 2013, 10:46:42 am wysłana przez Michelle »

Gerl

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2012, 19:53:02 pm »
Ja nie jestem... najłatwiej wszystko pozabijać w pizzzzzdu.... lepiej skazać ich na ciężkie roboty by choć trochę przyczynili się społeczeństwu... a takto jak zabiją to zmiejszy się liczba morderstw, ciężkich przestępstw itp.?? Wątpie  ;) Pójdą w piach i dowidzenia...

p.s ależ głupia moja wypowiedź  8)

Ilona

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2012, 20:01:17 pm »
Nie jestem za karą śmierci, aczkolwiek jestem za ciężkimi torturami do końca życia dla morderców, gwałcicieli, pedofilów i polityków łamiących obietnice wyborcze.

Shakira

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2012, 20:28:08 pm »
Cytuj
polityków łamiących obietnice wyborcze.
szczególnie dla Donalda Tuska :P

Nati

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2012, 20:46:48 pm »
Ja jestem za kara smierci, ale tylko w szczegolnych przypadkach, np. dla gwalcicieli, seryjnych mordercow. :P

Offline SolekFasolek

Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2012, 21:22:29 pm »
kara śmierci? Radziu, ćpałeś coś dzisiaj?

Offline Jogi

  • Administrator
  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Total likes: 5
  • blurbeblurbeblurbelyh
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      SHAKIRA
    • Empire
  • Imię: Marta
  • Mój twitter: @czochrajbobra
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2012, 21:29:52 pm »
oko za oko, ząb za ząb - ale tylko w niektórych przypadkach np. seryjny morderca psychopata.
jeśli chodzi o pedofilów, gwałcicieli - uciąć im to nie będzie problemu!
 

LaTortura

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:48:39 pm »
Jogi idealnie napisała to co ja uważam.

Adahu

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2012, 00:13:53 am »
oko za oko, ząb za ząb - ale tylko w niektórych przypadkach np. seryjny morderca psychopata.
jeśli chodzi o pedofilów, gwałcicieli - uciąć im to nie będzie problemu!


Z ust mi to wyjęłaś dosłownie ;) Prawo powinno być bardziej surowsze dla takich "podludzi".
Co do gwałcicieli - kastracja i koniec (dla faceta to gorsze od kary śmierci, więc wniosek nasuwa się sam), zero litości...

Gerl

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2012, 09:47:18 am »
oko za oko, ząb za ząb - ale tylko w niektórych przypadkach np. seryjny morderca psychopata.
jeśli chodzi o pedofilów, gwałcicieli - uciąć im to nie będzie problemu!

Czy ja wiem? Rękoma też można zrobić krzywdę... a zły dotyk boli przez całe życie i może zniszczyć tak samo jak gwałt przy pomocy genitaliów...

Wgl słyszeliście o tym, że chcą wprowadzić zakaz używania tabletek, które przeciwdziałają ciąży 72 godziny po? Nawet w przypadku gwałtu... a jeśli ktoś ich zażyje to grozi mu pozbawienie wolności   Masakra
« Last Edit: Czerwiec 06, 2012, 09:50:40 am wysłana przez Gerl »

Offline SolekFasolek

Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2012, 10:47:06 am »
Wgl słyszeliście o tym, że chcą wprowadzić zakaz używania tabletek, które przeciwdziałają ciąży 72 godziny po? Nawet w przypadku gwałtu... a jeśli ktoś ich zażyje to grozi mu pozbawienie wolności   Masakra
tabletki przeciwdziałające ciąży = aborcja. aborcja = morderstwo. także tego. a gwałt czy nie gwałt - kobieta i tak powinna urodzić. jak nie zechce dziecka, to zawsze może oddać do adopcji, nie?
poza tym, takie ledwo co poczęte dziecko też zasługuje na życie, jakby nie patrzył. każdy zasługuje.

Turin

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2012, 14:03:39 pm »
Sol, nie zgadzam się z Tobą na całej linii. Kara śmierci i aborcja są jak najbardziej słuszne. Płód nie jest istotą ludzką, do piątego bodaj miesiąca nie ma nawet rozwiniętego układu nerwowego, co sprawia, że nie odczuwa w ogóle bólu. Poza tym jest to indywidualna sprawa każdej z kobiet i jeśli kobieta chce się poddać aborcji, powinna mieć do tego prawo.
Co do kary śmierci, to powiem tak:
Potraktujmy społeczeństwo jako organizm ludzki. Zarówno społeczeństwo jak i organizm posiadają jednostki odpowiedzialne za utrzymywanie porządku, z tymże w społeczeństwie jest to policja i sądy, zaś w organizmie - enzymy. Enzymy odpowiadają za wyłapywanie chorych komórek i je zabijają. Jeśli jest tych enzymów za mało lub działają źle, organizm czyli nasze społeczeństwo cierpi, bądź w skrajnych wypadkach umiera. I tak też powinno postępować się z najcięższymi przestępcami. Nie mówiąc już, że ja odmawiam, by moje podatki szły na utrzymanie takich osób.

 Pozdrawiam Turin Turambar

Ilona

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2012, 14:27:11 pm »
Jeśli chodzi o aborcję, to jestem za tylko w przypadku, gdy ciąża jest w wyniku gwałtu.

Offline SolekFasolek

Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2012, 14:29:49 pm »
Radziu, aż sobie wstałam po książkę do bioli przez Ciebie.
skoro miesiąc ma 4 tygodnie, to wg mojej książki i wikipedii po pierwszym miesiącu u zarodka zaczyna rozwijać się układ NERWOWY właśnie, szkielet i układ mięśniowy. ma też zawiązki oczu, kończyn, uszu, trzustki, płuc itp itd. 
następny - drugi miesiąc = kolejne 4 tygodnie - pojawiają się wypustki kończyn, zaczątki serca i oczodoły. zaczyna się kostnienie i z części mózgowej wychodzi 12 par nerwów czaszkowych. zarodek ma też rdzeń kręgowy. w połowie drugiego miesiąca zarodek staje się płodem.
trzeci miesiąc - płód ma wykształcone palce, pojawiają się zawiązki zębów, można określić płeć, zaczynają rosnąć paznokcie. i co najlepsze - UKŁAD NERWOWY ZACZYNA DZIAŁAĆ.
także tego. piąty miesiąc ba dum tsss.
aha, jeszcze jedno. skoro płód nie jest istotą ludzką, my też ludźmi nie jesteśmy. ba dum tsss x2.

kara śmierci? nie, nie i jeszcze raz nie. jeśli już, to dożywotnie więzienie. ale mieć na sumieniu kogoś kto wymordował innych? nie, sory bardzo, to dla mnie nie ma sensu.

P.S. ja się z aborcją nie zgadzam w żadnym wypadku. dziecko nie jest niczemu winne i ma prawo żyć, jak każdy z nas. i tak jak wcześniej wspomniałam - przecież dziecko można oddać do adopcji.

Gerl

  • Gość
Odp: Polityka, społeczne tematy i sączalnia jadu na wszystkich i wszystko
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2012, 15:47:41 pm »
Dobra... przyjmijmy, że ta ustawa weszła w życie (bo tak naprawdę jest już o włos o podpisanie) i potem co? Tyle dzieci w domach dziecka? Często głodują, nie ma pieniędzy na ich utrzymanie, są zaniedbane albo co najgorsze rozpoczynie się handel takimi dziećmi no bo przecież ich jest za dużo... mówimy tu o całym świecie