Autor Wątek: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg  (Read 7836 times)

Adahu

  • Gość
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 09, 2013, 18:14:27 pm »
Wg mnie stanowisko kościoła ws. pedofilii to zwyczajne "nabieranie wody w usta" - coś jak nasi politycy. Takie tłumaczenie że dziecko potrzebuje wsparcia bo rodzina mu tego nie daje i dlatego księża są "kuszeni" przez dzieci? No błagam!!! To jest groteskowe i żałosne zarazem!!! W seminarium już tak jest niski poziom uświadamiania co robić w takich sytuacjach? Bo chyba tego uczą - a jeśli nie, to czas najwyższy :-X Dlatego ja coraz częściej się zastanawiam aby zostać ateistą, bo to co się dzieje w kościele katolickim przechodzi ludzkie pojęcie i nie dziwię się że ludzie oddalają się od Kościoła i spraw duchowych...

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 09, 2013, 18:23:59 pm »
Też się nie dziwię... Wiem, że zaraz ktoś mógłby powiedzieć, że ludzie modlą się do Boga, nie księży. Ale to jest coś jak... nie wiem jak to wyjaśnić. Jeśli widzę zły obraz czegoś, nie chcę w tym uczestniczyć. Po prostu. Np. trafił mi się telefon dobrej marki, ale z jakąś wadą, i przez to nie funkcjonuje jak trzeba to automatycznie nie chcę mieć więcej telefonu tej firmy, bo mam pewnego rodzaju uprzedzenie. I z Kościołem jest podobnie. Patrząc na to, co się obecnie wyprawia, nie chcę mieć z tym nic wspólnego. I przez to coraz więcej ludzi śmieje się z Kościoła i odchodzi od niego. I to wszystko niby przez tych wierzących wielce ludzi - księży. Żenada, jedna wielka żenada i kpina. Cały obecny obraz naszej wiary i ich przedstawicieli.

Już to kurcze widzę, jak dziecko samo pcha się w ramiona księdza... taa. Komu te bajki. Serio nie zdziwiłabym się, gdyby ten, co to powiedział sam był pedofilem. Znalazł sobie wytłumaczenie, tylko klaskać.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 09, 2013, 18:41:22 pm »
Hmmm no wiecie... telewizja zawsze coś miała do kościoła... wiadomo, że czasem pojawiają się nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednim stanowisku - tak jest w każdym zawodzie czy to piekarz czy to lekarz - ale media tak tego nie rozgłaszają a kościół!? Do MAXYMALNYCH rozmarów... Moim zdaniem jeżeli ktoś wgl wykazuje jakiekolwiek chęci chodzenia do kościoła to jego wiara nie osłabnie z takiego powodu... a jak ktoś tak czy tak nie chodzi no to jakakolwiek informacja zmusi go by już totalnie przestać chodzić do tej instytucji nawet choćby na święta

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 09, 2013, 18:47:00 pm »
Hmmm no wiecie... telewizja zawsze coś miała do kościoła... wiadomo, że czasem pojawiają się nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednim stanowisku - tak jest w każdym zawodzie czy to piekarz czy to lekarz - ale media tak tego nie rozgłaszają a kościół!? Do MAXYMALNYCH rozmarów... Moim zdaniem jeżeli ktoś wgl wykazuje jakiekolwiek chęci chodzenia do kościoła to jego wiara nie osłabnie z takiego powodu... a jak ktoś tak czy tak nie chodzi no to jakakolwiek informacja zmusi go by już totalnie przestać chodzić do tej instytucji nawet choćby na święta

dokładnie tak myślę. ;)

Ci z tv lubią robić afery, zwłaszcza z Kościołem w roli głównej. Nie mówię, że pedofilia nie istnieje, bo widocznie coś się dzieje, a ten arcybiskup gada głupoty, więc media to jeszcze wykorzystują, co jest normalne na tym świecie. XDD


Michelle

  • Gość
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 09, 2013, 18:58:49 pm »
Inevitable, Adahu - No dokładnie. Też o to chodzi. Jak można mieć pozytywny stosunek do Kościoła, skoro jego przedstawiciele zachowują się czy wypowiadają w ten sposób? Nie chodzi już o samą wiarę. Ale trzeba przyznać, że to po prostu odrzuca człowieka. I większość myślących obiektywnie ludzi (dorosłych czy nastolatków) przestanie chodzić do Kościoła, bo tam też się o tym wszystkim mówi. Nie każdy chce tego wysłuchiwać na mszach, bo idzie tam, żeby się pomodlić i słuchać słowa bożego, a nie np narzekania, że kościół się zadłużył i żeby wpłacać datki jak najszybciej. Tak jak już dzisiaj napisałam na twitterze: skończą się mohery, skończy się Kościół.

Gerl, Fiommy - Owszem, telewizja robi afery, ale ludzie nie są głupi. Czasami to właśnie oni sami się nakręcają, przecież widać co się dzieje.

btw

Offline Mizey

  • Administrator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,039
  • Total likes: 23
  • i'm glad you asked
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Inevitable, La Pared
  • Imię: Ann
  • Mój twitter: @hypefilix
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 09, 2013, 19:04:35 pm »
Wiadomo, że ksiądz powinien być autorytetem, ale nie każdy ksiądz jest pedofilem. Telewizja też robi swoje i ja tu nie bronię księży pedofilów bo oni minęli się z powołaniem i jest to chore ale mówienie, że upadek kościoła to wina księży jest co najmniej nie na miejscu. Wiadomo, że są różni księża tak samo jak i my, oni też są normalnymi ludźmi tyle, że z pewnymi ograniczeniami. Każdy ma swój rozum i widzi co się dzieje, ale nie powinien patrzeć na wiarę przez pryzmat księży źle wypełniających swoje obowiązki gdzieś tam w Polsce. Ja do kościoła chodzę dla Boga, nie dla księży, zresztą u mnie w Parafii jak i u babci są spoko księża więc nie mam się do czego przyczepić. Oczywiście zamykanie ust w takiej sytuacji jest nie na miejscu i należy podjąć jakieś działania w stosunku do tego, ale nie zrażajmy się tymi "zepsutkami" do kościoła. Wgl to odnoszę wrażenie jakby za wszelką cenę chcieli zniszczyć kościół...


Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 09, 2013, 19:14:53 pm »
Hmmm no wiecie... telewizja zawsze coś miała do kościoła... wiadomo, że czasem pojawiają się nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednim stanowisku - tak jest w każdym zawodzie czy to piekarz czy to lekarz - ale media tak tego nie rozgłaszają a kościół!? Do MAXYMALNYCH rozmarów...
No sorry, ale to przecież Kościół powinien uczyć miłości, szacunku i robić to, co niby powierzył im Jezus, czyli głosić Słowo Boże, czy jakkolwiek inaczej mam to nazwać. Nie żaden lekarz, piekarz, aktor, czy ktokolwiek inny. I jeśli w Kościele takie rzeczy się dzieją, a to przecież ponoć Kościół ma być wzorem postępowania, to przepraszam bardzo, ale coś jest nie tak. I trzeba to nagłaśniać. A nie taki sobie chodzi później bezkarnie i robi krzywkę kolejnym dzieciom w tej czy innej parafii.

Michelle, no dokładnie. A najbardziej rozwalił mnie tekst "na ogrzewanie kościoła to co łaska proszę, ale nie mniej niż 50 zł" no comment -.-

Ale nie mówię, że każdy ksiądz jest zły, ble i paskudny. Są i dobrzy, z powołania, wiadomo. Ale jest dużo rzeczy, które niestety ludzi odpychają od Kościoła, a księża swoimi występkami nie pomagają, skoro nawet biskup opowiada takie bzdury, zamiast zganić takie postępowanie.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Michelle

  • Gość
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 09, 2013, 19:47:24 pm »
a księża swoimi występkami nie pomagają, skoro nawet biskup opowiada takie bzdury, zamiast zganić takie postępowanie.
Nie no. Oni tego nie pochwalają, ale z jego wypowiedzi dało się wywnioskować co innego. Według mnie abp Michalik powinien mieć na tyle własnej godności aby powiedzieć szczerze "przepraszam, palnąłem głupstwo", a nie tłumaczyć się jakimiś nieporozumieniami czy przejęzyczeniami.

Owszem, nie każdy ksiądz jest taki jak napisałyśmy z Invi. Fajnie, że trafili się w Twojej parafii Mizey dobrzy ludzie. Ale, musisz przyznać, że coraz częściej się słyszy o księżach nietolerancyjnych (Nawet na twitterze czasami można znaleźć wypowiedzi jak opisują swoje lekcje religii) lub pedofilach. Ludzie sobie tego nie wymyślają. Mnie osobiście to jeszcze bardziej odpycha i nie potrafię pozostać obojętna. Przepraszam, jeśli uraziłam.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 09, 2013, 20:11:20 pm »
No ja nie napisałam, że pochwalają. Może źle to wyraziłam, ale nie miałam tego na myśli. Chodziło mi o jego wypowiedź, że zamiast zganić takie postępowanie, próbował w jakiś sposób to tłumaczyć... No bo tak to wyglądało.

Ja do Kościoła, jako do religii nic nie mam. Przeszkadza mi tylko to, co się dzieje z wizerunkiem Kościoła. I to już nie tylko chodzi o tą pedofilię wśród księży. Ale dobra, nie będę się na ten temat rozprawiać, bo to nie ma sensu.
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Michelle

  • Gość
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 09, 2013, 20:30:57 pm »
No wiem, wiem, zrozumiałam Cię ;D I zgadzam się z Tobą odnośnie wizerunku Kościoła.
Ogólnie napisałam tu, żeby podyskutować i rozruszać towarzystwo, ale widzę, że tylko niektórzy lubią się w takich tematach rozpisywać. Inni albo nie mają zdania albo im się nie chce pisać xD W każdym razie uważam, że warto poruszać takie tematy, a odkąd Ilonka odeszła takie wątki również niestety odeszły w zapomnienie.

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 09, 2013, 20:35:58 pm »
Ja też lubię dyskutować na takie tematy, na tematy religii/polityki/ spraw społecznych. Ale niestety prawda jest taka, że takie dyskusje najczęściej wywoływały jakieś spięcia i kłótnie... Także pewnie dlatego nie często tu są dyskusje XD
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...


Offline Alruna

  • Moderator
  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,367
  • Total likes: 67
  • Conmigo nada es fácil
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable
  • Imię: Joasia
  • Mój twitter: @_Alruna
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 09, 2013, 20:59:09 pm »
W Niemczech tez dużo było afer w temacie kościół i pedofilia. Wyciąganie sprawy sprzed 20 lat :pfuuu:

Myśle że nie byłoby tylu przypadków pedofilii gdyby księża mieli normalne rodziny... Jak protestanci... :oyhm:
We´re all mad here

Offline Loba

Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 10, 2013, 12:57:01 pm »
Ja powiem tak. Zgadzam się troszkę z Miz, Gerl i Fiom, że media na siłę chcą pokazać jaki to kościół jest zły a księża to nie księża. Wiadomo, że takie coś jak pedofilia wśród księży to coś obrzydliwego i okropnego i taki człowiek nie powinien nazywać się księdzem. Ale dlaczego przez to muszą cierpieć od razu wszyscy księża? Media obciążają od razu cały kościół a wtedy inni księża nie mają spokoju. Nigdy jakoś specjalnie nie lubiłam księży, ogólnie mówiąc, ale nie mogę słuchać jak teraz w telewizji wszędzie całą winę zwala się od razu na cały kościół.
Oczywiście to co powiedział abp. Michalik jest żałosne. To tragedia dla takich dzieci a on śmie mówić, że to wina samych dzieci? Powinien dwa razy przemyśleć co mówi a koniec końców, chociaż przeprosić.
saving people, hunting things, the family business.


Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 10, 2013, 16:01:10 pm »
Ja mam brata ciotecznego jako księdza a zarazem to mój chrzestny... miejsza z tym... jak komuś mówie, że mam księdza w rodzinie to ta osoba odrazu pyta "Ile miał panienek na boku?" albo "Ile dzieci podotykał?" - aż mi smutno wtedy, że przez pojedyńcze przypadki ludzie się zrażają do nich - mądre to to nie jest...

Offline Inevitable

  • Kochanek Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 3,367
  • Total likes: 345
    • Ulubiona płyta:
      Dónde están los ladrones
    • Inevitable, Nada
  • Imię: Asia
Odp: Zabawa w chowanego, czyli nauka i bóg
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 10, 2013, 16:56:15 pm »
Ale czy to tylko księży dotyczy? Tak jest ze wszystkim. Każdy muzułmanin czy Arab to dla większości terrorysta...
When you feel so lonely (have you completely erased me?) I'll be here, here for you...