Autor Wątek: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka  (Read 5196 times)

Offline Jogi

  • Administrator
  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Total likes: 5
  • blurbeblurbeblurbelyh
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      SHAKIRA
    • Empire
  • Imię: Marta
  • Mój twitter: @czochrajbobra
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2012, 18:43:16 pm »
Umie ktoś z Was dobrze angielski? Potrzebuje przetłumaczyc oferte wycieczki a ja w tłumaczeniu zbyt dobra nie jestem :(
jeszcze aktualne? bo mogę pomóć
 

Offline SolekFasolek

Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2012, 17:30:45 pm »
A mnie to by się przydała pomoc z matmy... Zarzucę zadaniami:

4. Znajdź wzór funkcji, której wykres jest prostą m przechodzącą przez punkty (-1, -4) i (0, 3).
   a) Podaj wzór funkcji, której wykres jest prostą równoległą do prostej m i przechodzi przez punkt M (6, 1).

5. Dana jest funkcja y=(m+3)x-k-1, gdzie xᴇR. Dla jakich wartości m i k funkcja ta jest stała, a wykres funkcji jest prostą przecinającą oś OY poniżej początku układu współrzędnych.

Czai ktoś bazę?
I would be rly grateful <3

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2012, 22:46:05 pm »
jeszcze aktualne? bo mogę pomóć


Nie dałam sobie rade :) Ale dziękuje za chęci :)

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:51:55 am »
Kto z Was umie na tyle angielski zeby na szybko przetlumaczyc mi pare zdań? Z polskiego na angielski. Wrocilam po 2,5 tyg do szkoly i teraz musze wszystko szybko nadrabiac zeby sie nie pogubic :(

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:34:28 am »
Kto z Was umie na tyle angielski zeby na szybko przetlumaczyc mi pare zdań? Z polskiego na angielski. Wrocilam po 2,5 tyg do szkoly i teraz musze wszystko szybko nadrabiac zeby sie nie pogubic :(

dawaj
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:31:59 pm »
1. Ja zawsze jem śniadania poniewaz uwazam ze to najwazniejszy posiłek w ciągu dnia i nie potrafię wyjsc z domu z pustym żołądkiem.
2. Tak, lubię obce jedzenia. Preferuje ostrą meksykańska kuchnię.
3. Nie jadam zdrowo. Jeśli mam ochotę jem to co zdrowe dla organizmu nie jest. Ale czasami jem zdrowo, jesli tylko czuje taka potrzebe.
4. Umiem gotować, bardzo czesto gdy rodzice są w pracy, a ja przychodzę ze szkoly wczesniej od nich to gotuję obiady.
5. Moja najblizsza rodzina sklada sie z 6 osob - mama, tata, 2 siostry, brat i ja. Mój tata pracuje na hucie a moja mama na produkcji pizzy i zapiekanek. Moje rodzenstwo jest mlodsze ode mnie i wszyscy sie uczą.
6. Moją najlepsza przyjaciołke poznalam w 1 klasie podstawówki. Chodziłysmy razem do klasy, na początku się nie lubiałysmy, ale potem coraz bardziej zaczełysmy sie kolegowac. Obecnie chodzimy razem do jednej szkoly, ale nie do tej samej klasy. Bardzo często spotykamy się poza szkołą.
7. W moim wolnym czasie, najczesciej spotykam sie z moim chlopakiem, uwielbiam spedzac z nim czas. Oglądamy filmy, jezdzimy do kina, na zakupy, wycieczki. Bardzo czesto zabieramy ze sobą przyjaciół, lub poprostu zapraszamy ich do siebie.
8. Często ze znajomymi jeździmy do pizzeri w moim miescie. Tam jest najlepsza pizza na swiecie. Bardzo czesto jezdzimy także do kina na wycieczki.


Nie jestem pewna czy to wszystkie, musze dokładniej sie dowiedziec, jakby co jeszcze tutaj napisze.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:28:03 pm »
na kiedy to  owind ale upierdliwe zadanie domowe XD ale spoko przetłumaczę XD

sama wymyslilas te zdania? one musza byc doslownie przetlumaczone?
« Last Edit: Wrzesień 30, 2013, 14:40:40 pm wysłana przez sordomuda »
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:53:37 pm »
W sumie jak najszybciej chce wszystko ponadrabiac bo 2,5 tygodnia w klasie maturalnej to jednak troche duzo. Dobrze chociaz ze jest początek szkoly.

Nie muszą byc dosłownie cos ty! Wazne zeby ogolny sens byl taki sam :D


Zadania upierdliwe i moim zdaniem bez sensu no ale cóz, mus to mus.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:04:00 pm »
prosze, moga byc tam jakies male bledy bo juz sie odzwyczailam od takiego przepisowego tlumaczenia  oxd ja daje ogolnie z angielskiego i nigdy wlasnie nie kaze tlumaczyc dosłownie.

1.   Ja zawsze jem śniadania poniewaz uwazam ze to najwazniejszy posiłek w ciągu dnia i nie potrafię wyjsc z domu z pustym żołądkiem.
I always eat breakfast because I think it is the main meal of the day and i never leave home with an empty stomach.
2. Tak, lubię obce jedzenia. Preferuje ostrą meksykańska kuchnię.
Yes, I like food from foreign countries. I prefer hot, mexican kitchen.
3. Nie jadam zdrowo. Jeśli mam ochotę jem to co zdrowe dla organizmu nie jest. Ale czasami jem zdrowo, jesli tylko czuje taka potrzebe.
I don’t eat healthy. When I want to eat , I hardly ever eat healthy food. But sometimes I eat healthy when I need it.
4. Umiem gotować, bardzo czesto gdy rodzice są w pracy, a ja przychodzę ze szkoly wczesniej od nich to gotuję obiady.
I can cook very well. When my parents are at work and I’m back home earlier than them I often cook dinners.
5. Moja najblizsza rodzina sklada sie z 6 osob - mama, tata, 2 siostry, brat i ja. Mój tata pracuje na hucie a moja mama na produkcji pizzy i zapiekanek. Moje rodzenstwo jest mlodsze ode mnie i wszyscy sie uczą.
My closest family is my mother, father, two sisters and one brother. My dad is working in ironworks. My mother is making pizzas in the restaurant. My siblings are younger than me and they’re still going to school.
6. Moją najlepsza przyjaciołke poznalam w 1 klasie podstawówki. Chodziłysmy razem do klasy, na początku się nie lubiałysmy, ale potem coraz bardziej zaczełysmy sie kolegowac. Obecnie chodzimy razem do jednej szkoly, ale nie do tej samej klasy. Bardzo często spotykamy się poza szkołą.
I met my best friend when I was in the first grade. We were together in the same grade. At the beginning we didn’t like each other, but after time we began to make friends. We attend the same school now. We meet very often in our free time.
7. W moim wolnym czasie, najczesciej spotykam sie z moim chlopakiem, uwielbiam spedzac z nim czas. Oglądamy filmy, jezdzimy do kina, na zakupy, wycieczki. Bardzo czesto zabieramy ze sobą przyjaciół, lub poprostu zapraszamy ich do siebie.
In my free time , I like to spend time with my boyfriend the most. I love to spend time with him. We watch movies, go to the cinema, go shopping, visit other places. We often take our friends with us or we invite them to our house.
8. Często ze znajomymi jeździmy do pizzeri w moim miescie. Tam jest najlepsza pizza na swiecie. Bardzo czesto jezdzimy także do kina na wycieczki.
We often go with my friends to the pizzeria in our hometown. I think there is the best pizza in the world. We often go to the cinema too.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 30, 2013, 17:28:02 pm »
Dziękuje Ci bardzo <3

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2013, 17:57:21 pm »
MAm jeszcze 8 odpowiedzi, bo wlasnie sie o nich dowiedzialam. Gdybys dala rade jeszcze je przetlumaczyc bylabym bardzo wdzięczna.

1.Wszędzie gdzie pojade jestem w stanie kupic ubrania. To moja obsesja, uwielbiam chodzić po sklepach i kupowac nowe ubrania i buty.
2. Nie mam ulubionego sklepu, czasami kupuje rzeczy w markowych sklepach, ale wole chodzic po mniejszych - tanszych a kupic więcej. Gdybym jednak musiala wybrac, moj wybor padlby na Cropp.
3. Nie lubie sklepów z uzywana odzieża, nigdy nie wiadomo kto wczesniej nosil te ubrania.
4. Centra handlowe to raj na ziemii dla kazdej osoby ktora lubi chodzic po sklepach i wiele godzin  w poszukiwaniu ubrań czy butów wprawia ja w lepszy nastrój. Tak lubię je, ale nie zawsze mam ochote tam jezdzic.
5. Moim ulubionym środkiem transportu jest samochód. Wszedzie mozna nim dojechac i o kazdej godzinie, nie interesuje mnie rozklad jazdy, wsiadam w auto i jade.
6. Uwielbiam wyjazdy z moimi przyjaciolmi, poniewaz zawsze są pełne niespodzianek, natomiast moi rodzice trzymaja sie okreslonej trasy.
7. Gdy bylam dzieckiem, wakacje spędzalam albo u babci na śląsku albo wyjeżdzałam na kolonie rok po roku, nad morze.
8. Nie mam najgorszej wycieczki. Jak bylam mała wybrałam sie na spacer z rodzicami i jak sie wywrócilam na rowerze to krzyczałam ze umieram. Tak to w niedalekiej przeszlosci nie mialam takich sytuacji.

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2013, 19:55:09 pm »
1.Wszędzie gdzie pojade jestem w stanie kupic ubrania. To moja obsesja, uwielbiam chodzić po sklepach i kupowac nowe ubrania i buty.
I can buy clothes everywhere I go. It is my kind of obsession. I love going shopping and buying new clothes and shoes.
2. Nie mam ulubionego sklepu, czasami kupuje rzeczy w markowych sklepach, ale wole chodzic po mniejszych - tanszych a kupic więcej. Gdybym jednak musiala wybrac, moj wybor padlby na Cropp.
I don’t have my favourite clothing store,. Sometimes I buy things in expensive stores but I prefer to shop in small shops and the cheaper ones and to pay less.
3. Nie lubie sklepów z uzywana odzieża, nigdy nie wiadomo kto wczesniej nosil te ubrania.
I don’t like second-hand shops. You never know who was wearing this stuff before.
4. Centra handlowe to raj na ziemii dla kazdej osoby ktora lubi chodzic po sklepach i wiele godzin  w poszukiwaniu ubrań czy butów wprawia ja w lepszy nastrój. Tak lubię je, ale nie zawsze mam ochote tam jezdzic.
Shopping centres are heaven on Earth for people who love shopping and spend many hours on searching for new slothes and shoes. Yes, I like shopping centres but I don’t always like to go there.
5. Moim ulubionym środkiem transportu jest samochód. Wszedzie mozna nim dojechac i o kazdej godzinie, nie interesuje mnie rozklad jazdy, wsiadam w auto i jade.
My favourite transport is a car. You can go anywhere by a car and anytime you want. I don’t have to care about the time table. I just get in the car and drive.
6. Uwielbiam wyjazdy z moimi przyjaciolmi, poniewaz zawsze są pełne niespodzianek, natomiast moi rodzice trzymaja sie okreslonej trasy.
I love trips with my friends because they are always full of suprises. Trip with my parents are always predictable.
7. Gdy bylam dzieckiem, wakacje spędzalam albo u babci na śląsku albo wyjeżdzałam na kolonie rok po roku, nad morze.
When I was a child I used to spend my holiday with my grandmother in SIlesia or I was  on the summer camp by the sea.
8. Nie mam najgorszej wycieczki. Jak bylam mała wybrałam sie na spacer z rodzicami i jak sie wywrócilam na rowerze to krzyczałam ze umieram. Tak to w niedalekiej przeszlosci nie mialam takich sytuacji.
I don’t have the worst trip in my life. When I was a little child I went for a walk with my parent and once when I fell down I was screaming that I was dying.


przej****e  owind :heheszki:
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline ladykiller

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,519
  • Total likes: 114
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • "No", "Antologia", "The One"
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2013, 21:27:41 pm »
Pozwólcie tylko, że się wtrącę i skomentuję - kto ci daje takie zdania? Ósemka rządzi. XDDDDDD


Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2013, 15:14:00 pm »
Moja "ukochana" Pani od angielskiego sądzi ze to nas dobrze przygotuje do matury ustnej, daje nam pytania my na nie odpowiadamy. Parodia w tym taka ze mamy na to np tydzien czasu i na pamiec sie wszyscy tego ucza :D

Offline Gerl

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,803
  • Total likes: 390
  • RANGA : Zimna Sucz
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • La Tortura, Dia Especial, Si Te Vas < święta trójca <3
Odp: Zadania domowe, czyli pomoc wszelaka
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2013, 16:57:15 pm »
Moja "ukochana" Pani od angielskiego sądzi ze to nas dobrze przygotuje do matury ustnej, daje nam pytania my na nie odpowiadamy. Parodia w tym taka ze mamy na to np tydzien czasu i na pamiec sie wszyscy tego ucza :D

Yhy... ten... no to fajnie ;D Bo na nowej formule z gwinta się mówi nie mając czasu na przygotowanie (kiedyś było 5 minut i każdy mógł przez ten czas nabazgrać coś sobie na karteczce a potem z niej czytać)... Totalna porażka ta Twoja pani od angola  :youaredead: